Mega Britanya Turu - Thy İle

Mega Britanya Turu - Thy İle
41
649TRL
Büyük Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallık'a bağlı ada. Büyük Britanya Adası, Britanya Adaları'nın en büyüğüdür. Adanın yüzölçümü 209.331 km² dir
FIRSAT
  • Mega Britanya Turu - Thy İle : Büyük Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallık'a bağlı ada. Büyük Britanya Adası, Britanya Adaları'nın en büyüğüdür. Adanın yüzölçümü 209.331 km² dir
  • Mega Britanya Turu - Thy İle : Büyük Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallık'a bağlı ada. Büyük Britanya Adası, Britanya Adaları'nın en büyüğüdür. Adanın yüzölçümü 209.331 km² dir
  • Mega Britanya Turu - Thy İle : Büyük Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallık'a bağlı ada. Büyük Britanya Adası, Britanya Adaları'nın en büyüğüdür. Adanın yüzölçümü 209.331 km² dir
Büyük Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallık'a bağlı ada. Büyük Britanya Adası, Britanya Adaları'nın en büyüğüdür. Adanın yüzölçümü 209.331 km² dir

  • EDİNBURGH
  • ABERDEEN
  • GLASGOW
  • YORKSHİRE
  • CAMBRİDGE
  • LONDRA

HAFTANIN TREND10 LİSTESİNDE 4 NUMARA

Programda belirtilen Ekstra Turlar 440€'dur. Rezervasyon esnasında alınırsa 380€. Katılım isteğe bağlıdır.

Ekstra turların tamamına katılmamak istiyorsanız satış temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz. 

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ    : 09:10 - 10:45 İSTANBUL EDİNBURGH

DÖNÜŞ : 16:40 - 23:55 DUBLİN İSTANBUL

KONAKLAMA BİLGİLERİ

EDİNBURGH : İbis budget Hotel Edinburgh Park

ABERDEEN   : İbis Aberdeen Centre – Quayside

GLASGOW    : ibis Styles Glasgow Centre George Square

YORKSHİRE  : İbis York Centre

LONDRA       : ibis London Wembley

CHESTER     : Bawn Lodge

DUBLİN        : Charleville Lodge Hotel

Rezervasyon seçeneğine tıkladıgınızda bir sonraki adımda ücretsiz size sunulan ekstra turları görüceksiniz.

DUBLIN - POWERSCOURT BAHÇELERİ & ŞELALELER 0.00 EUR

EDİNBURGH 0.00 EUR

Vizeyle ilgili bilgi almak için tıklayın


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL – EDİNBURGH

İstanbul İGA havalimanında Trend Tatil kontuarı önünde buluşma. 09:10 Edinburgh’a hareket. 10:45 varışımızın ardından pasaport işlemleri sonrası özel aracımıza transfer. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu büyüleyici şehri yakından tanıyacağımız turumuzda; Princess Street, Royal Mile, St. Giles Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Turdan sonra otelimize yerleşme. Serbest zaman. Geceleme Edinburgh’da.


2.

Gün
EDİNBURGH 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah alacağımız kahvaltının ardından, Rehberimiz eşliginde ilk once Britanya kraliyet ailesinin İskoçya’daki resmi ikametgahı olan Holyrood Sarayı (Holyrood Palace), ziyaretimiz var. Saray, 16. yüzyıldan bu yana resmi davetlere ve törenlere ev sahipliği yapıyor. Royal Mile’nin güney kısmında yer alan halka açık saraydır,Daha sonra, Edinburgh’un nefis manzarasını sunan şehre hakim konumdaki Edinburgh Kalesi'ni görecegiz. Ögleden sonra serbest zaman. Geceleme Edinburg’da. (Ekstra Tur 75€)

3.

Gün
EDİNBURGH – İSKOÇYA – HİGLAND - İNVERNES - ABERDEEN 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Kuzey İskoçya’ya doğru yol alıyoruz. Ünlü film Cesur Yürek (Braveheart) filminde konusu geçen Stirling Kalesi'ni yol güzergahımızda görecek ve bilgi alacağız. Aberfoyle ve Trossachs bölgesini gezeceksiniz. Kraliçe Elizabeth ormanları içinden geçecek, bazı küçük göller göreceğiz. İskoç Göller bölgesinin en güzel gölü olan Lemond Gölü etrafında dolaşırken göreceğiniz manzaralara hayran kalacaksınız. Highland bölgesinden geçerek Kuzey Denizi kıyısındaki Invernes kasabasına kadar doğa bize güzel surprizler hazirlayacak. Inverness; yerel idare bakımından Birleşik Krallık İskoçya ülkesinin ''Highlands'' bölgesinin merkezidir. Coğrafya görüşüyle de İskoçya'nın en kuzey engebeli kısmıdır. Turistik olarak kalesi ve St. Andrew Kilisesi vardır. Turumuz sonrası Aberdeen'e hareket ediyoruz. Sizi inanılmaz bir şekilde şaşırtacak olan bu şehir, İskoçya'nın en büyük 3.şehirdir. Konumu gereği, bir liman kenti olmasına karşın ; en büyük ticaret şehirlerinden biri olan Aberdeen, tarihi dokusu ile sizi büyüleyecek. 2 saatlik şehir turu sonrası, Otelimize yerleşme. Geceleme. (Ekstra Tur 75€)

4.

Gün
ABERDEEN - GLASGOW 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız, içinde bir canavarin yasadigina inanilan Ness Gölü. Loch Ness, İskoçya'nın Highlands bölgesinde yer alan bir vadi set gölüdür. Oldukça derin ve geniş olan Loch Ness, deniz seviyesinden 15.8 metre yukarıdadır. 5 adet beslendiği nehir kahverengi suları ve güzel manzaralarının yanında gölü bu kadar ünlü yapan şey "Loch Ness Canavarı" efsanesidir. Kısaca Nessie olarak da bilinen canavarın varlığına bilimsel bir kanıt, yapılan birçok aramaya rağmen bulunamamıştır. İnananları, aramalar sırasında canavarın gölün derinliklerindeki mağaralara saklandığını ve çamurlu sular yüzünden görülemediğini iddia ederler. Göllerin prensesi lakapli Lemond gölü ve ulusal parklar Trossachs ve Cairngorm size unutamayacaginiz anlar yasatacak. Glasgow bugünkü son ziyaret noktamiz. Öğleden sonra Glasgow'a varıyoruz. Glasgow şehir turumuzu yapıyor ve ünlü George meydanında durup, yürüyerek yaklaşık 30 dakikalık küçük bir gezinti yapıyoruz. Modern mimarinin kurucularından olan Mackintosh'un Willow Tea Room'unu görmeye çalışacağız. Burada güzel bir çay içebilirsiniz. Turumuz sonrası konaklama Glasgow’da. 

5.

Gün
GLASGOW- GÖLLER BÖLGESİ – WİNDERMERE – YORKSHİRE 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Bugün bir süre otoyolda seyahatimiz sürecek. Windermare Gölü çevresindeki dağların eşsiz görüntüleri, sahiller ve insana huzur veren en büyüğü 15 kilometrekare olmak üzere, irili ufaklı onlarca gölün bulunduğu bu doğal park, sunduğu eşsiz manzaralar ve temiz havası ile bizleri büyüler. Dünyanın en güzel yerlerinden olan İngiltere Göller Bölgesi bir tablo güzelliğindedir. Buradaki en büyük göl olan Windermare’de mola verip 1 saatlik tekne turuna katilacagiz. Öğleden sonra da yine İngiltere’nin en güzel bölgelerinden Yorkshire bölgesine gidecegiz. York gezimizi yaptıktan sonra odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (Ekstra Tur 80€)

6.

Gün
YORKSHİRE – CAMBRİDGE - LONDRA 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası bugün turumuz için İngiltere’nin güney istikametinde yol alacagız. Yolumuz ilk önce ünlü üniversite sehri Cambridge’e düşecek. Cambridge şehrini geziyoruz. Kolejler, Great St.Mary’s Klisesi, Mathematical Bridge gezilecek yerlerden bazıları. Burada verecegimiz uzun mola sonrası Londra’ya hareket. Londra şehir turmuzda Big Ben, Westminster Abbey, Piccadilly, Trafalgar Meydanı, Buckingham Sarayı, Downing Street, Thread Needle Street, St. Paul Katedrali, Tower of London, Oxford Caddesi, Hyde Park, Regent’s göreceğimiz yerlerden bazıları. Otelimize yerleşme. Arzu eden konuklarımızla rehberimizle birlikte çevreyi tanımak Londra’nın gecesini yaşamak ve gezmek için otelden ayrılıyoruz. Geceleme otelimizde. (Ekstra Tur 80€)

7.

Gün
LONDRA 7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra arzu eden konuklarımızla birlikte yürüyerek Londra kültür turu yapıyoruz. Metro / otobüs kullanılarak yapılacak bu turda Londra’nın tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Londra’nın kalbi sayılan Trafalgar Square’i ve İngiltere’nin en önemli sanat merkezi sayılan National Galeri gezilecektir. Dünyanın tüm ünlü ve başarılı ressamlarının orjinal tabloları ve daha bir çok tanınmış eser burada sergilenmektedir. Giriş ücretsiz. Öğleden sonra eşsiz yapılarıyla ünlü tarihi Covent Garden bölgesi; ünlü magaza Harold görülecektir. Dünyanın en büyük dönme dolabı London Eye‘ya binilecek ( Giriş ücreti yolculara aittir). Dünyanın en yüksek gözlem tekerleği olan London Eye’dan baktığınızda muazzam bir manzaraya şahit olacaksınız. London Eye’a yüksek teknoloji ürünü kapalı kapsülün içinde yapacağınız yolculuk 30 dakika sürecek ve sizi Thames Nehri’nin 135 m.yukarısına taşıyacak…Tur bitiminde Sherlock Holmes Pub’ı ziyaret ederek hoşça vakit geçirilebilir. Geceleme otelde.(Ekstra Tur 40€)

8.

Gün
LONDRA – OXFORD - STRAFORD – UPON AVON - CHESTER 8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası rotamız Britanya’nin ilk universitesi Oxford istikametinde devam edecek. İngiltere’nin güneydoğu kısmında bulunan, dünya’nın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford, Straford, Upon Avon gezisi yapılacaktır, Oxford İngiltere’nin eğitim merkezidir. Burada öncelikle popüler kolejleri, ardından geleneksel özellik taşıyan diploma törenlerinin yapıldığı merkez gezilecektir. Rehberimiz alışveriş için serbest zaman verecek…Oxford turumuzun ardından, İngiliz yazarlara ilham veren Cotswolds Bölgesi köylerine gidecegiz. Üniversite kenti Stratford’da hareket, Burası İngiltere’nin en turistik yerlerinden biri olup 16.yy özelliklerini taşır. Bir Roma yolunun Avon nehrini aştığı noktada kurulmuştur. Stratford yüzyıllar boyunca kırsal bir pazar kasabası olarak kaldıktan sonra, 18. yüzyılda Shakespeare'in doğum yeri olarak ün kazandı. Ünlü edebiyatçı William Shakespeare’in doğduğu ev, sahnelenmiş tiyatro eserlerinde kullanılmış olan zengin kostüm gardrobu ve Stratford’un capcanlı çarşısı görülecek yerler arasında sayılabilir. Nehir kıyısındaki Shakespeare Merkezi 1881'de açılan bir kütüphane ve sanat galerisiyle 1932'de açılan bir tiyatroyu içine alır. Shakespeare'in ve yaklaşık doğum tarihi olan 23 Nisan her yıl törenlerle kutlanır. Gene her yıl mart-ekim arasında Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu'nda Shakespeare oyunları sergilenir. Son durağımız, gece konaklayacagimiz Chester olacak.

9.

Gün
CHESTER – GALLER – FİSHGUARD - ROSSLARE - DUBLİN 9 gün programını görmek için tıklayınız

Erken kahvaltı sonrasi Kuzey Galler’deki muhteşem yolculuğumuza başlıyoruz. Sırasıyla Llangollen, LLanberris ve Conwy kasabalarından geçerek Ingiliz Hükümdarlarının en büyük erkek çocuklarının Galler Prensi ünvanını aldıkları Caernarfon Kalesi/ kasabası ziyaretimiz olacak. Sonrasında Holy Head feribot limanina gidip Dublin’e geçecegiz. Dublin’e varır varmaz, Dublin şehrini tanıtan yarım günlük bir tur yapacağız. Öncelikle Liffey Nehri’nin kuzey kıyılarını tanıyacağız; General Post Office, O’Connel Caddesi, Phoenix Parkı. Hemen ardından Georgian tarzıyla daha farklı bir edası olan nehrin güney kıyılarını gezeceğiz. Güneyde, şu anda Amerikan Koleji olan Oscar Wilde’ın evi, kaliteli mağazalarıyla Grafton Caddesi, Dracula’nın yazarı Bram Stoker’ın evi, 1592 yılında, I Elisabeth tarafından kurulan İrlanda’nın en eski üniversitesi Trinity College (bahçe girişi dahil) Dublin’in 1038 yılında, ahşaptan inşa edilmiş ilk kilisesi; Christchurch Katedrali görülecek yerler arasındadır…Serbest zaman. Geceleme otelimizde. (Ekstra Tur 40€)

10.

Gün
DUBLIN - POWERSCOURT BAHÇELERİ & ŞELALELER 10 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından öğleden sonra saat 16:00’ya kadar sürecek olan Powerscourt Gardens ve Şelalesi turumuzu yapacağız. İrlanda’nin bahçesi olarak bilinen, Dublin’nin guneyinde, şehre yaklaşık 16 km uzaklıkta, nefis manzaralara, muhteşem kumsallara, görkemli tepelere ve dağlara ev sahipliği yapan bölgenin en güzel ve görkemli bahçelerinden biri ise “Powerscourt House and Gardens”. Powerscourt bahçeleri kendinizi doğa ile iç içe bulup bir yandan da geçmişe götürebileceğiniz eşsiz güzellikteler. Birbirinden güzel bahçelerin içinde, 1840’ta yapımı başlayan 100 isçinin 12 yılda bitirdiği Italian Garden (Italyan Bahçesi), Kuzey Amerika’dan gelen ağaçlarla oluşturulan “Tower Valley” vadisindeki Pepperpot Kulesi, görkemli Japon Bahçeleri, Triton Gölü’nün ortasındaki Roma’daki, Piazza Barberini’den esinleneerek yapılmış çeşmeler, Powerscourt Ailesi’nin zamanında besledikleri hayvanlarını gömdükleri evcil hayvan mezarlığı gezerken karşılaşacağınız dikkat çekici noktalar. Dublin’e dönüş. Dublin'de alışveriş için serbest zaman. Konaklama Dublin’de. (Ekstra Tur 50€)

11.

Gün
DUBLİN –İSTANBUL

Sabah edeceğimiz kahvaltıdan sonra serbest zaman. Havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 16:40' da İstanbul’a hareket ve 23:55’de İGA Havalimanı'na varış


EK BİLGİLER

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ : 09:10 - 10:45 İSTANBUL EDİNBURGH

DÖNÜŞ : 16:40 - 23:55 DUBLİN İSTANBULAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5596
LOKASYON:
İngiltere
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 337,48 USD 674,96 USD
3 229,31 USD 687,94 USD
4 173,61 USD 694,43 USD
6 116,82 USD 700,92 USD
9 79,32 USD 713,90 USD
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

649$

Başlangıç Fiyatı

11 Gün

İngiltere
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.