İskandinavya Türk Havayolları İle 7 Gece...

İskandinavya Türk Havayolları İle 7 Gece Kopenhag - Stokholm - Kurban Bayramı Özel
41
849TRL
Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad, Stokholm
 • İskandinavya Türk Havayolları İle 7 Gece Kopenhag - Stokholm - Kurban Bayramı Özel : Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad, Stokholm
 • İskandinavya Türk Havayolları İle 7 Gece Kopenhag - Stokholm - Kurban Bayramı Özel : Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad, Stokholm
 • İskandinavya Türk Havayolları İle 7 Gece Kopenhag - Stokholm - Kurban Bayramı Özel : Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad, Stokholm
Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad, Stokholm
 • Türk Havayolları İle
 • 7 Gece 8 Gün
 • 3* ve 4* Oteller
 • Flam-Myardal tren turu imkanı!
 • Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
 • Panoramik Şehir Turları Dahil

 İskandinavya  Kopenhag - Stokholm  

İskandinavya ,Kuzey Avrupa ülkelerinin bazılarından oluşan bir coğrafyadır. Danimarka, Norveç ve İsveç İskandinav ülkelerindendir. Bu ülkelerin dışında Finlandiya, İzlanda, Aland Adaları, Grönland Nordik ülkeleri ve Faroe Adalarından oluşmaktadır.  İskandinavya Kopenhag - Stokholm  kapsamında birçok şehir bulunmaktadır. Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad, Stokholm gibi şehirlerden oluşan 8 günlük bir turdur.

TUR İLE YAŞAYABİLECEĞİNİZ DENEYİMLER


 • Farklı Mimariler ile sizleri etkisi altına alacak.
 • Tatil yaparken aynı zamanda yeni kültürel bilgiler ile donanacaksınız.
 • Tarihi birçok esere tanıklık edeceksiniz.
 • Eşsiz lezzetleri tadacaksınız.
 • Tek bir tur ile bir çok ülkeye şahitlik edeceksiniz.
 • Mükemmel doğası ile keyifli vakit geçireceksiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul-Kopenhag
Itenirary
İstanbul – Kopenhag Transfer
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde 04.00’da buluşacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1783 sefer sayılı uçuşu ile 07.30’da Kopenhag’a doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 09.45’te şehre varacağız.
Itenirary
Panoramik Kopenhag Turu
Sonrasında bizleri bekleyen özel aracımızla panoramik Kopenhag turuna başlayacağız. Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezi sırasında garı, belediye binasını ve bulundukları meydanı; Hans Christian Andersen’in “Bülbül” masalını yazmasına ilham veren Tivoli Bahçeleri’ni; zamanında denizcilerin getirdikleri ürünleri şehre ulaştırmaları için açılan, şehrin en eski liman bölgesi Nyhavn Kanalı’nı; opera binasını; kıta Avrupa’sının en uzun yaya yolu olarak bilinen Stroget’i; Gephion Çeşmesini; Dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketlerinden biri olan MAERSK in merkez ofis binasını; on yedinci yüzyılda inşa edilen eski borsa binasını; hemen yanındaki, bugün parlementoya ev sahipliği yapan Christiansborg Sarayı’nı; spiral çan kulesiyle Vor Frelsers Kilisesi’ni; Şehir Tiyatro Binasını; ilk kez bölgenin ünlü biralarının üreticisinin oğlu Carl Jacobsen’in Andersen’in bir masalından etkilenerek 1909 yılında diktirdiği, geçen süreçte pek çok kez yenilenen küçük deniz kızı heykelini; Danimarka Kraliyet ailesinin halen yaşadığı Amalienborg Sarayı’nı ve Müzesi’ni; Ulusal kütüphane binasını ve bahçesini; şehrin köprülerini ve daha pek çok önemli yapıyı göreceğiz.
Itenirary
Otele Yerleşme – Serbest Zaman
Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize yerleşeceğiz. Sonrası serbest zaman; Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Tivoli Bahçeleri turuna katılabilirler (50 Euro). Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelinizde.

2.

Gün
Kopenhag 2 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Serbest Zaman
Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Danimarka Şatoları Turu’na katılabilecekler (70 Eur).
Itenirary
Danimarka Şatoları Turu
Şehre yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki bazı önemli Danimarka şatolarını kapsayan gezimizde önce, İngiliz edebiyatçı William Shakespeare’in ünlü tiyatro oyunu Hamlet’in sahnesi olan Hensingör şehrine gideceğiz.İskandinavya' nın, UNESCO nun listesine ilk sırada kayıt olmuş olan ve Shakespeare e ilham vermiş, Helsingor Boğazı'nın yani Baltik Denizi'nin Kuzey Denizine açıldığı noktanın, görkemli bekçisi Kronborg Kalesi ilk durağımız. Etkileyici akustiği ile günümüzde halacanlı performanslara ev sahipliği yapan iç avlusu, kiler ve zindanları, müze kolleksiyonu ve açık olan kısımlar gezildikten sonra; ikinci noktamız olan Fredensborg Sarayına geçiyoruz.
Itenirary
Fredensborg Sarayı
Büyük Kuzey Savaşlarından sonra yapılan ve bugün hala Danimarka Kraliçe sinin ve Kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayda kısa bir fotoğraf molası verdiktan sonra üçüncü noktamız olan Frederiksborg Sarayına devam ediyoruz.
Itenirary
Fredriksborg Sarayı
Frederiksborg Sarayı; Kral Frederik zamanında yapılan bir av köşkü ve sefa sarayı. Poseidon Heykeli ve Barok Bahçeleri ile orta Avrupa ve Rus Saraylarından asla geri kalmayan Sarayda, bahçeler ve avlular keyifli fotoğraflar eşliğinde taranarak turumuzu tamamladıktan sonra Kopenhag’a dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
Malmö - Göteborg 3 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Malmö Transfer
Sabah kahvaltısının ardından Malmö ve ardından Göteborg’a hareket. İki ülke arasına kurulan 18 kilometrelik teknoloji harikası Öresund Köprü’sü üzerinden geçecek, yaklaşık kırk dakikalık bir otobüs yolculuğuyla varacağımız İsveç şehri Malmö’de panoramik bir gezi yaparak “Kral’ın Parkı” denilen mesire bölgesini; etrafını saran su dolu hendekleriyle masalsı bir görünüm sunan Malmö Kalesi’ni; tüm İskandinavya’nın en uzun binası sayılan “Turning Torso”yu (Dönen Gövde); on dördüncü yüzyıldan kalma Sankt Petri Kilisesi’ni; eski şehir merkezini ve “İyimser Orkestra” heykelini; küçük meydanı göreceğiz.
Itenirary
Göteborg’a Transfer
Ardından Göteborg’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Göteborg şehir turu. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

4.

Gün
Göteborg - Oslo 4 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Oslo’ya Transfer
Kahvaltıdan sonra Oslo’ya hareket ediyoruz.
Itenirary
Panoramik Şehir Turu
Varışımıza istinaden panoramik şehir gezimizde ünlü tiyatro yazarı Henrik İbsen’in, ressam Edvard Munch’un yürüdüğü yollarda, aynı temiz havayı soluyarak dolaşacağız. Limanın hemen kıyısında bulunan, on üçüncü yüzyılda inşa edilen Akershus Kalesi’ni; Oslo fiyortlarının sembolü olan berrak sudan yukarı doğru yükseliyormuş gibi duran, şehrin sosyal ve kültürel faaliyetlerinin merkezi olan Norveç Ulusal Opera ve Bale Salonu binasını; cıvıl cıvıl dokusuyla oldukça popüler bir cadde olan Karl Johans Gate’i; Oslo Katedrali’ni; Norveç Parlamentosu binasını; Kraliyet Sarayı’nı; Nobel Barış Ödülleri Merkezi’ni ve ülkenin tarihini anlatan görsellerle bezenen Oslo Belediye Binası’nı; Ulusal Kütüphaneyi, Oslo Universitesi ni ve sekreteryasını göreceğimiz panoramik şehir gezimizin ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

5.

Gün
Oslo 5 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Serbest Zaman
Sabah Kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flam Fyord turuna katılabilirler (185 Euro).
Itenirary
Flam Fyord Turu
Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük fiyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek.
Itenirary
Gudvangen - Oslo’ya Dönüş
Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolu üzerinde Aurland vadisi üzerinden, panoramik noktada durup fotoğraf molası veriyoruz. Flam Fyord turumuzda ayrıca arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Flam-Myardal tren turuna katılabilirler (80 Euro).
Itenirary
Flam-Myardal Tren Turu
Yolculuğun, %80’lik kısmı %5.5’lik bir eğime sahip, spiral şeklinde içe ve dışa kıvrılan oldukça keskin virajlı toplam 20 tane tünelden geçerek, deniz seviyesinden 800 metreye çıkan, fantastik bir doğa, tepeleri karlarla kaplı sarp dağlar, nefes kesen şelaleler, dağ çiftlikleri ve fiyord manzaralı görselliği ile dolu hayatınız boyunca asla unutamayacağınız, dünyanın en güzel manzaralı bu ünlü tren yolculuğu eşsiz bir deneyim olacak. Geceleme otelinizde.

6.

Gün
Oslo – Karlstad - Stokholm 6 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Stockholm’ e Transfer
Kahvaltıdan sonra erken saatlerde hazırlanıp yola çıkarak rotamızı İsveç’in başkenti Stokholm’e çevireceğiz. Göz alıcı güzellikteki fiyortların arasından geçerek ilerleyeceğimiz yol üzerinde İsveç’in en uzun nehri Klaralven’in döküldüğü Vanern Gölü’nün bulunduğu Karlstad’ta mola vereceğiz. Ardından on beşinci yüzyılda şehirleşen ve etrafı suyla çevrili şatosuyla dikkat çeken Örebro şehri üzerinden Stokholm’e doğru yaklaşık üç buçuk saatlik bir yolculuk yapacağız. Varışımıza istinaden dinlenmek ve geceyi geçirmek üzere otele yerleşeceğiz.

7.

Gün
Stokholm 7 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Panoramik Şehir Turu
Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek şehir turumuza başlıyoruz. Her yıl Nobel Ödülleri’nin verildiği şehirde törenin yapıldığı kırmızı belediye binasını; bir yanında Kraliyet Opera Salonu’nun diğer yanında İsveç Parlamentosu binasının bulunduğu, adını “Kuzeyin Aslanı” lakabıyla anılan Kral II. Gustav Adolf’tan alan meydanı; “Gamla Stan” olarak bilinen eski şehir merkezinde yer alan, 600 odası ve barındırdığı müzeleriyle dikkat çeken, İsveç hanedanının yaşadığı Kraliyet Sarayı’nı; hemen arkasındaki Stokholm Katedrali’ni ve Nobel Müzesi binasını; aynı bölgedeki kafeleri, hediyelik eşya dükkânlarını, sokak sanatçılarını; on üçüncü yüzyılın sonunda inşa edilen ve İsveç krallarının bedenlerinin gömülü olduğu Riddarholmen Kilisesi’ni; Jarntorget, yani “demir meydan” olarak bilinen, on beşinci yüzyılda demir başta olmak üzere bakır, gümüş, kürk, somon, tereyağı gibi ürünlerin ticareti yapılan, günümüzde kafelerin bulunduğu küçük meydanı, 2 km kadar uzanan şehrin trafiğe kapalı ana caddesi olan Drottninggatan ı, son derece prestijli bir noktaya konumlandırılmış olan Baş Konsolosluk Binamızı, şehrin gayrimenkul açısından en değerli sahil caddesi Strandvagen' i ve üzerindeki Nobel resepsiyonun kaldığı şık otelleri ve art neuveau binaları göreceğiz.Tur sonrası serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Vasa Gemisi ve Skansen Kültür Köyü Turu’na katılabilecekler (70 Eur).
Itenirary
Vasa Gemisi ve Skansen Kültür Köyü Turu
Gezimiz sırasında öncelikle Stokholm’ün popüler müzeleri arasında bulunan Vasa Müzesi’ne gidecek ve on yedinci yüzyılda inşa edilen, limandan ayrıldıktan kısa bir süre sonra batan, yedi katlı, 69 metre uzunluğundaki Vasa adlı geminin orijinal parçalarını göreceğiz. Ardından müzeye yaklaşık on dakikalık yürüme mesafesindeki Skansen Kültür Köyü’ne gideceğiz. Bir tür etnografya parkı olan, geleneksel İskandinav hayatının halen sürdürüldüğü bu özel yerleşim yerinde kırsal İsveç kültürünü yakından gözlemleme fırsatı bulacağız. Masalsı İsveç geyikleri, foklar ayılar, pek çok kuş türü gibi yabani hayvanların yanı sıra bölgeye özgü küçük ve büyükbaş hayvanların da bulunduğu köydeki geleneksel kır evlerinde keyifli bir deneyim edindikten sonra geceyi geçirmek üzere otele döneceğiz.

8.

Gün
Stokholm – İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Serbest Zaman
Kahvaltıdan sonra belirlenen saatte buluşana kadar serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Drottningholm (Kraliçe Adası) Turu’na katılabilecekler (65 Eur).
Itenirary
Drottningholm (Kraliçe Adası) Turu – İstanbul Transfer
Yaklaşık yarım saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşacağımız, Malaren Gölü üzerinde bulunan ve “Kraliçe Adası” olarak anılan Drottningholm’de İsveç Kraliyet ailesinin halen yazlık olarak kullandığı, on yedinci yüzyılda inşa edilen sarayın ziyarete açık yerlerini gezeceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra serbest zaman; Biraz dinlendikten sonra havalimanına giderek pasaport ve bagaj işlemlerimizi yapacağız. Türk Hava Yolları’nın TK 1764 sayılı tarifeli seferiyle saat 19.00’da İstanbul’a doğru yola çıkacak saat 22.15’te İstanbul’a varacağız. Eve hoş geldiniz!
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2979
LOKASYON:
İskandinavya
YEMEK:
7 Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 441,48 EUR 882,96 EUR
3 299,98 EUR 899,94 EUR
4 227,11 EUR 908,43 EUR
6 152,82 EUR 916,92 EUR
9 103,77 EUR 933,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

849

Başlangıç Fiyatı

8 Gün

İskandinavya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.