Fas Turu 9 Gün Herşey Dahil

Fas Turu 9 Gün Herşey Dahil
41
849TRL
Fas veya resmî olarak Fas Krallığı, yaklaşık 37 milyon nüfusa ve 720.000 km² yüzölçümüne sahip bir Kuzey Afrika ülkesidir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır.
VİZESİZ
  • Fas Turu 9 Gün Herşey Dahil : Fas veya resmî olarak Fas Krallığı, yaklaşık 37 milyon nüfusa ve 720.000 km² yüzölçümüne sahip bir Kuzey Afrika ülkesidir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır.
  • Fas Turu 9 Gün Herşey Dahil : Fas veya resmî olarak Fas Krallığı, yaklaşık 37 milyon nüfusa ve 720.000 km² yüzölçümüne sahip bir Kuzey Afrika ülkesidir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır.
  • Fas Turu 9 Gün Herşey Dahil : Fas veya resmî olarak Fas Krallığı, yaklaşık 37 milyon nüfusa ve 720.000 km² yüzölçümüne sahip bir Kuzey Afrika ülkesidir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır.
Fas veya resmî olarak Fas Krallığı, yaklaşık 37 milyon nüfusa ve 720.000 km² yüzölçümüne sahip bir Kuzey Afrika ülkesidir. Başkenti Rabat ve en büyük şehri de Kazablanka'dır.
  • KAZABLANKA
  • RABAT
  • FEZ
  • MEKNES
  • SAFŞAVAN
  • MARAKEŞ

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ    : İSTANBUL KAZABLANKA 20:50 - 00:05

DÖNÜŞ : KAZABLANKA İSTANBUL 01:10 - 07:55

KONAKLAMA BİLGİLERİ

KAZABLANCA  : İbis Casablanca City Center

RABAT               : İbis Rabat Agdal

FEZ                    : İbis Fes

MARAKEŞ        : İbis Marrakech Centre Gare


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
ISTANBUL – KAZABLANKA

Turumuzun ilk günü Istanbul Sabiha Gökçen havalimanı, Trend Tatil kontuarında buluşma. C.in işlemlerinin ardından; Pegasus havayolu tarifeli seferi ile varış noktamız Kazablanka’ya uçuş. Varışımızda otobüsümüz ile buluşuyor ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.


2.

Gün
KAZABLANKA – RABAT 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından panoramik Kazablanka turuna başlıyoruz. Avangart ruhlu beyaz şehir Kazablanka’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Tarihi Habus Meydanı ve Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. İç mekanda 25.000 kişinin aynı anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir. Ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 bin metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Atlas Okyanusu kıyılarındaki Corniche semti, günün ilginç duraklarındandır. Kazablanka turumuzun bitiminde Fez’e hareket. Yolumuzun üzerinde Fas’ın başkenti Rabat’ı ziyaret ediyoruz. Afrika kıtasından Endülüs İspanya’sına yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat bir dönem korsanların hüküm sürdüğü bir kaleye dönüşmüştür. Fransız koloni döneminde başkent ilan edilmiş, döneminin en modern binaları ile süslenmiştir. Günümüzde de Fas Krallığının başkentidir. Şehirde yapılacak panoramik gezinin ardından Hasan II Kulesi ve Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı Meydanı ziyaret edilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e doğru yola çıkıyoruz. Varışta otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
RABAT - FEZ – MEKNES 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından Fez şehir turumuza başlıyoruz. Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden Fez şehrini gezmeye Borj tepesine çıkarak başlıyoruz. Fez şehri hakkında bilgi alıyor, şehir manzarasını seyrediyoruz. Günümüz Mellah Musevi Mahallesi ve Endülüs semti, Karavin Camisi ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi ile devam ediyor. Öğleden sonra binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası keşfedilecektir. Turumuzun bitiminde gününüz serbest. Ardından Meknez turumuzu yapıyoruz. Keyifli bir yolculuk ile Fas tarihinin efsane sultanlarından Mulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknez kentine gidilecektir. Kentte doğunun en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail Türbesi ve eski şehir surları gezilecektir. Turumuzun bitiminde Fez’e ve otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4.

Gün
FEZ – SAFŞAVAN – FEZ 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından Safşavan’a doğru yola çıkıyoruz. Bu turumuzda Fas’ın eskiden İspanyol bölgesi olarak bilinen kuzeyinde muhteşem bir manzara sunan, özgün ve çekici mavi şehir Şafşavan’a gidiyoruz. Yemyeşil dağların arasında unutulmuş hissiyatı veren nazar boncuğu şehri önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık dünyaca meşhur mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. UNESCO koruması altındaki şehirde özgürce dolaşabilir Ulu Cami ve Kasbah’ın yer aldığı Hammam meydanında Nane çayı içebilirsiniz. Verilecek serbest zamanın bitiminde Fez’e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.

Gün
FEZ - MARAKEŞ YOLCULUK

Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Marakeş’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz.6.

Gün
MARAKEŞ, MAJOREL BAHÇELERİ 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Anıtsal Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Geleneksel aktarlarda yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar ilgi çekerken, günümüz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Gezimizin ardından verilecek molanın bitiminde Marakeş’in Gizemleri gezimi başlıyor. Bu turumuzda ilk olarak; Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz. Ardından, Medina ‘nın sokaklarında adeta kaybolarak ulaşılan, Endülüs döneminin kültür merkezi yüzyıllarca önemli alimleri ağırlamış Ben Yussef medresesi ve müzesi gezilecektir. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam düzenlenecek olan folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.

7.

Gün
SUVEYRE 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası Suveyre turumuzu yapıyoruz. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

8.

Gün
ATLAS DAĞLARI JEEP SAFARİ – KAZABLANKA – ISTANBUL 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından 4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları MulayBrahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Daha sonra Kazablanka havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus havayolu tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

9.

Gün
İSTANBUL

İstanbul’a sabah saatlerinde varışımızın ardından Trend Tatil turunun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


EK BİLGİLER

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ : İSTANBUL KAZABLANKA 20:50 - 00:05

DÖNÜŞ : KAZABLANKA İSTANBUL 01:10 - 07:55

KONAKLAMA BİLGİLERİ

KAZABLANCA : İbis Casablanca City Center

RABAT : İbis Rabat Agdal

FEZ : İbis Fes

MARAKEŞ : İbis Marrakech Centre GareAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5641
LOKASYON:
Fas
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 441,48 EUR 882,96 EUR
3 299,98 EUR 899,94 EUR
4 227,11 EUR 908,43 EUR
6 152,82 EUR 916,92 EUR
9 103,77 EUR 933,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

849

Başlangıç Fiyatı

9 Gün

Fas
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.