Fas Turu -1

Fas Turu -1
41
1,250TRL
Vizesiz
VİZESİZ
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
 • Fas Turu -1 : Vizesiz
Vizesiz
 • 4 Gece 5 Gün
 • Türk Hava Yolları ile
 • 4 ve 5 Yıldızlı Konaklama
 • 6 Farklı Kadim Şehir
 • Chez Ali Fantasia Show

BU TURUMUZDA AŞI ŞARTI VARDIR.

Karşı ülke sadece tam aşılanmış kişileri ülkeye kabul etmektedir. Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

Vizesiz - Fas Turu

Kazablanka - Rabat - Fes - Şafşavan - Meknes - Marakeş

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Kazablanka

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "THY" bankosunda 08:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK617 seferi ile 11.45'te Kazablanka’ya uçuş, 14.35'te varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kazablanka şehir turumuzda; 2. Hasan Camisi, Anfa Semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab Bölgesi ve Corniche, 5. Muhammed Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı ve Medina görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Diwan Casablanca Hotel vb.Konaklama: 4* Diwan Casablanca Hotel

2.

Gün
Rabat - Fes 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından imparatorluğun başkenti olan Rabat’a hareket ediyoruz (85 km). Varışta (açıksa) Kraliyet Sarayı Bahçesi, 5. Muhammed Türbesi, Hasan Kulesi, Şehir Surları ve Oudaia Kalesi'ni ziyaret sonrası Fes’e hareket ediyoruz (210 km). Varışta yapacağımız Fes medina (eski şehir) turunda; Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Bakırcılar Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı Zanaatkârlar Çarşısı, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği Tarihi Tabakhane görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Zalagh Parc Palace Hotel vb.Konaklama: 5* Zalagh Parc Palace Hotel

3.

Gün
Şafşavan - Fes 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından evlerde, sokaklarda, merdivenlerde, duvarlar ve direklerde hemen hemen şehrin her yerinde mavi renginin ve tonlarının hâkim olması sebebiyle “Mavi Elbiseli Şehir” olarak anılan, dar sokakları ve otantik evleri ile büyüleyen, masalsı güzelliği ile gelen turistleri etkisi altına alan ve fotoğraf severlerin kesinlikle hayran kaldığı kasaba Şafşavan‘a hareket ediyoruz (215 km). Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan turumuzda Uta-El Hamam Meydanı, 15.yy.‘da inşa edilen Şafşavan Büyük Camisi, Medina (eski şehir), İspanyollar tarafından inşa edilen Jemaa Bouzafar Camisi ve Fransız mimari örneklerini bulabileceğimiz 5. Muhammed Meydanı başlıca görülecek yerler arasındadır. Rif Dağları’nın eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneklerine de bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes şehrine geri dönüyoruz (215 km). Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 5* Zalagh Parc Palace Hotel vb.Konaklama: 5* Zalagh Parc Palace Hotel

4.

Gün
Meknes - Marakeş 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Meknes'e hareket ediyoruz (65 km). Varışta Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour Kapısı ve (açıksa) Moulay İsmail Türbesi ziyaretlerinin ardından Marakeş’e hareket ediyoruz (475 km). Varışta Fas kültürünü yakından göreceğimiz Chez Ali Show’da akşam yemeği, folklör ve atlı şov programını izleme sonrası konaklama otelimizde. 5* Adam Park Hotel Hotel vb.Konaklama: 5* Adam Park Hotel Hotel

5.

Gün
Marakeş 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız Marakeş şehir turumuzda Bahia Sarayı, zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri, medina (eski şehir), Şifa-i Şerif kitabının yazarı Kadı İyaz, Delâilü'l Hayrat kitabının yazarı Süleyman El-Cezûlî ve Kitab-ül İbriz'in yazarı Abdülaziz Debbağ hazretlerinin kabirlerinden açık olanlar 800 yıllık Koutoubia Minaresi ve Camisi ve Afrika'da ki en hareketli şehir meydanı ve UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan olan Jemaa El Fna Meydanı'na (Kıyamet Meydanı) görülecek yerler arasındadır. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jemaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Kıyamet Meydanı’nın arka sokaklarında bulunan dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Verilecek serbest zaman esnasında kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örneklerini bulabilirsiniz. Serbest zamanın ardından dönüş yolculuğu için Marakeş Havalimanı’na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip, THY’nin TK622 seferi ile 22.50’de İstanbul'a uçuş. Varış 05.50 (Ertesi Gün).

Not: Bugünkü akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Kıyamet Meydanı'nda dilediğiniz yöresel lezzetin tadına bakabilirsiniz.

EK BİLGİLER

BU TURUMUZDA AŞI ŞARTI VARDIR.

Karşı ülke sadece tam aşılanmış kişileri ülkeye kabul etmektedir. Tam aşılanmış olmak için 2. doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.


Turlarımızda "ekstra tur" adı altında hiçbir ek ücret talep edilmez.

Tüm turlarımızda farz namazlarınızı kılabilmeniz ve helal yemek yiyebilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.

Cuma ve bayram namazlarına denk gelen turlarda; namazların camide toplu olarak kılınması gerektiği için her zaman mümkün olamamaktadır. Vakit namazlarında abdest alacak ve namaz kılacak temizlikte yer bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda seferilik ruhsatlarından yararlanarak cem edilebilmektedir.

Belirtilen otel sınıfı aynı kalmak kaydı ile isimleri değişebilir.

Dernek, kurum, kuruluş ve gruplar için özel turlar düzenlemekteyiz.

3’lü ve 4’lü odalarda 3. ve 4. yataklar ilave yataklardır. İlave yataklar normal yataklardan küçüktür.

Tüm turlarımızda seyahat belgenizin (pasaport vb.) en az 6 ay (tur dönüş tarihinden itibaren) geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

Rehberimiz, acentemizin onayı ile tur programında değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde acente tarafından tur iptal edilebilir. Böyle bir durumda son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

Vizeli turlara katılacak misafirlerimizin iptal ve iade koşullarını okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.

Şirketimiz aracılığıyla yapılan vize başvurularında şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Vize hizmetimiz danışmanlık, randevu alımı, gerekli evrak bilgilendirmesi, evrak düzeni ve teslimi gibi hizmetleri içermektedir. Vizenin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur ücretinin iadesinde iptal ve iade koşulları geçerli olacaktır.

Havayolu şirketlerinde sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Yolcunun herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal, iade veya değişiklik yapılamaz.

Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşlarında yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak ayrı iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yurt dışı bileti ile birlikte tek bilette düzenlenen bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hat uçuşunda oluşabilecek gecikme vs. durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

 1. Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme ihtimalini kabul ederek geziyi satın almıştır.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#6312
LOKASYON:
Fas
YEMEK:
4 Kahvaltı, 4 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 650,00 EUR 1300,00 EUR
3 441,67 EUR 1325,00 EUR
4 334,38 EUR 1337,50 EUR
6 225,00 EUR 1350,00 EUR
9 152,78 EUR 1375,00 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.250

Başlangıç Fiyatı

5 Gün

Fas
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.