Hatay Turu

Hatay Turu
41
1,250TRL
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay Turu :
 • Hatay - Antakya Mozaik Müzesi - Pierre Kilisesi - Habib Neccar Dağı - Habib Neccar Camii - Eski Antakya Evleri - Hatay’ın Meşhur Lezzetleri - Uzun Çarşı - Harbiye - Harbiye Şelalesi
 • Samandağı – Vakıflar Köyü – Ermeni Kilisesi – Hıdırbey Köyü - Çevlik Sahili - Asi Nehri – Titus Vespasianus Tüneli

Hatay Lezzet Turu

1 Gece Konaklamalı 2 Gündüz

Antakya Mozaik Müzesi – Pierre Kilsesi – Habib Neccar Camii – Eski Antakya Evleri – Harbiye Şelalesi – Samandağı – Vakıflar Köyü – Ermeni Kilisesi – Hıdırbey Köyü – Çevlik Sahili – Titus Vespasionus Tüneli

Tur Ücreti:550.00 TL’den Başlayan Fiyatlar

Bu Turumuza % 30 ön ödeme ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilgi ve Rezervasyon

0 312 285 7009

0 546 667 4783


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Hatay

1.Gün:Hatay - Antakya Mozaik Müzesi - Pierre Kilisesi - Habib Neccar Dağı - Habib Neccar Camii - Eski Antakya Evleri - Hatay’ın Meşhur Lezzetleri - Uzun Çarşı - Harbiye - Harbiye Şelalesi

Siz değerli misafirlerimizle buluşma noktalarımızn ardından araç içi ikramlarla keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.Sabah vakitlerinde Antakya Şehir Turumuza başlıyoruz. Gezimize dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan Antiokeya’dan kalan mozaikleri gezerken Kem Göz Mozaiği’ni ve Kral Şuppililuma Heykelini görmeyi lütfen unutmayın. İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni görüp Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Rehberimizinden alacağımız bilgiler sonrasında Uzun Çarşı’ya geliyor ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz yöresel ürünlerini buradan temin edebilirler. Rehberimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Alışveriş molasının ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Ülkemizin en zengin mutfaklarından birine sahip olan Antakya Mutfağının yöresel lezzetlerini tanımak ve test etmek için vereceğimiz öğle yemeği molamızın ski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri’nin kıyısında kurulan Antakya’da ilk olarak Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Daphne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz ve ardından Samandağ’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: tur ücretine dahil değildir.(Ekstra )

* Öğle Yemeği: menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil.Otelde set menü olarak alıncak

* Konaklama Oteli: Truva Life Hotel2.

Gün
Hatay 2. gün programını görmek için tıklayınız

Samandağı – Vakıflar Köyü – Ermeni Kilisesi – Hıdırbey Köyü - Çevlik Sahili - Asi Nehri – Titus Vespasianus Tüneli

Değerli Misafirlerimiz, otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Samandağı sayfiye yöresine hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflar köyüne varıyoruz. Antakya’nın okur-yazar oranın en yüksek olduğu köydür burası, burada köyün Ermeni Kilisesini gezdikten sonra köy meydanın da vereceğimiz serbest zaman sonrası buram buram tarih kokan şehir efsanesiyle ünlü Hıdırbey Köyü’ ne gidiyoruz , yaklaşık 20 mt uzunluğundaki Musa Ağacı’nı gördükten sonra, deniz kenarında bulunan Selevkos Antik Kent ine ulaşıyoruz sonrası Samandağı sayfiye yöresine varıyoruz. Daha sonra Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik Sahiline geliyoruz. Denizden 479 m. yükseklikteki Samandağ'ın en yüksek tepesinde M.S. V. yy 'da Terki Dünya Tarikatı'nın merkezi olarak bilinen ve Hıristiyanlık dünyasının her yanından ziyaret edilen St. Simon Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Bu arada Samandağ ve Çevlik plajlarını öte yandan kıvrım kıvrım ilerleyen Asi Nehrini izliyoruz. Çevlik Plajında zamana göre yemek molası verdikten sonra M.S. I. yüzyılda Roma İmparatoru Vespasianus tarafından yaptırılan ve dünyanın insanlık yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini geziyoruz Daha sonra gerekli molalarla Ankara’ya doğuş yolculumuza başlıyoruz. Bir başka Yes Tour organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.


EK BİLGİLER

Öneriler

 Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına,hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet,aksesuar ve ayakkabı(bot,terlik,sandalet,su ayakkabısı vb. ) tercih edilmelidir.

 Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil,powerbank ,şarj aleti,harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

 Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik,Kronik ve kalıtsal ) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

 Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi ( şampuan,krem,diş macunu vb. ) yanınıza almayı unutmayınız.

 Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

 Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek ( tercihinize göre ) kitap,dergi,müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5583
LOKASYON:
Hatay
YEMEK:
2 Kahvaltı 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Balgat
BİTİŞ:
Balgat
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 650,00 TL 1300,00 TL
3 441,67 TL 1325,00 TL
4 334,38 TL 1337,50 TL
6 225,00 TL 1350,00 TL
9 152,78 TL 1375,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.250TL

Başlangıç Fiyatı

2 Gün

Hatay
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.