Medeniyetin Beşiği İran

Medeniyetin Beşiği İran
41
1,745TRL
Tüm Gezginleri cezbeden bu muhteşem coğrafyayı birlikte keşfetmeye hazır mısın?
VİZESİZ
  • Medeniyetin Beşiği İran : Tüm Gezginleri cezbeden bu muhteşem coğrafyayı birlikte keşfetmeye hazır mısın?
  • Medeniyetin Beşiği İran : Tüm Gezginleri cezbeden bu muhteşem coğrafyayı birlikte keşfetmeye hazır mısın?
  • Medeniyetin Beşiği İran : Tüm Gezginleri cezbeden bu muhteşem coğrafyayı birlikte keşfetmeye hazır mısın?
Tüm Gezginleri cezbeden bu muhteşem coğrafyayı birlikte keşfetmeye hazır mısın?
  • UNESCO Dünya Mirası Persepolis
  • Ateş Tapınağı
  • Sessizlik Kuleleri
  • Gülistan Srayı
  • Borucerdi Evi
  • İsfahan Körüleri

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Şiraz

Saat 18.30’da siz değerli Kaşiflerimizle İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarları önünde buluşuyoruz. Pasaport ve bagaj işlemleri ardından saat 20.50'de Türk Hava Yolları'nın TK 884 sefer sayılı uçağıyla Şiraz'a hareket edeceğiz.


2.

Gün
Şiraz 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat 02.05'te Şiraz'a varacağız. Havalimanında bizi karşılayacak aracımız ve yerel rehberimizle birlikte otelimize giderek dinleneceğiz. Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Şiraz gezimize başlayacağız. Şii’liğin en kutsal ziyaret yerlerinden biri olan ‘Şah-ı Çerağ Türbesi’, Orta Doğu’nun çarpıcı güzellikteki ‘Nasr-el Mülk Camisi’, başka zamanların İran’ını bulacağımız ‘Narencistan Sarayı’, ‘Sadi ve Hafız’ın türbeleri’ni göreceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra muhteşem sütunlar arasında ‘Vekil Cami’ ve Şiraz’ın en eski merkezlerinden biri olan ‘Vekil Pazarı’nı gezeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize döneceğiz. 

Konaklama: 5* Chamran Hotel vb.

3.

Gün
Şiraz - Persepolis - Yezd 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken saatlerde Ünlü Pers şehri Persepolis’e gideceğiz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesindeki yerlerden, Pers kültürünün beşiği ‘Persepolis Antik Kenti’ ve Persepolis’in kurucusu 1.Dara’nın mezarı başta olmak üzere birçok kralın mezarının bulunduğu ‘Nakş-ı Rüstem’ i gezeceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra Yezd’e hareket edeceğiz ve yol üzerinde Pers İmparatorluğu’nun kurucusu Kuroş’un mezarını göreceğiz. Akşam yemeğini konaklama yapacağımız otelde alacağız.Konaklama: 4* Moshir Almamalek Hotel vb.

4.

Gün
Yezd - İsfahan 4 gün programını görmek için tıklayınız

Dünyanın yaşayan en eski kentlerinden biri, Yezd. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Yezd’in dar sokaklarında gezeceğiz ve ilginç binaları izleyeceğiz. Mescid-i Cuma, Zerdüştlerin kutsal ateş Tapınağı Ateşgede ve Sessizlik Kulelerini ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra İsfahan’a hareket edeceğiz. Akşam yemeğini konaklama yapacağımız otelde alacağız.Konaklama: 4* Aseman Hotel vb.

5.

Gün
İsfahan 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Dünyanın Yarısı Olan efsanevi İran şehri İsfahan’ı gezeceğiz. İran’ın en önemli Ermeni kilisesi görkemli Vank Katedrali ve Güvercin Kulesini göreceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra Selçuklu dönemi şaheseri İsfahan Cuma Camisi ve İsfahan köprülerini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğini yerel bir lokantada alacağız ve konaklama için otelimize transfer.Konaklama: 4* Aseman Hotel vb.

6.

Gün
İsfahan 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından İsfahan Ateşgedesi ve Chehel Sütun Sarayını ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki İsfahan’ın en önemli meydanı Nakş-ı Cihan Meydanı (İmam Meydanı), etkileyici mimarisi ile dikkat çeken Şeyh Lütfullah Mescidi, Şah Abbas Camisi ve Abbas’ın meydandaki törenleri izlediği saray Ali Kapu Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Nakş-ı Cihan Meydanı’nda İsfahan Çarşısı için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğini yerel bir lokantada alacağız ve konaklama için otelimize transfer.Konaklama: 4* Aseman Hotel vb.

7.

Gün
İsfahan - Kaşan - Tahran 7 gün programını görmek için tıklayınız

M.Ö 4yy.’dan beri insan yerleşimlerine sahne olmuş Kaşan’a gideceğiz. dönemi bahçesi olan Fin Bahçesini gezeceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra gezimize devam edeceğiz. Simetrik deseni ve çekici görünümü ile ünlü Ağa Bozorg Camisi, sivil mimarinin en önemli örneklerinden Borucerdi Evi ve Kaşan’daki en ünlü konaklardan biri Tabatabai Konağı ziyaret edeceğiz ve Tahran’a hareket edeceğiz. Akşam yemeğini konaklama yapacağımız otelde alacağız.Konaklama: 4* Parsian Evin Hotel vb.

8.

Gün
Tahran 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısından sonra Tahran turumuzda şehri dolaşmaya başlayacağız. Ulusal Müze ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan büyük bir gül bahçesi içindeki Gülistan Sarayı’nı gezeceğiz. Yerel bir lokantada vereceğimiz öğle yemeği molamızdan sonra gezimize devam edeceğiz. Seramik ve Cam Müzesi ziyaretlerinden sonra akşam yemeğini yerel bir lokantada alacağız. Konaklama için otelimize transfer.Konaklama: 4* Parsian Evin Hotel vb.

9.

Gün
Tahran - İstanbul 9 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah havalimanına transfer ve saat 07.35'te Türk Hava Yollarının TK 879 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Havalimanı’na uçuyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 09.25. İstanbul’a varışımızın ardından bir başka More World Travel organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz!


EK BİLGİLER

Bu gezimiz en az 10 kişi ile gerçekleşecektir.

Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.

Dış nedenlerden dolayı More World Travel her zaman programı değiştirme hakkına sahiptir.

Mevsim şartlarına uygun, terletmeyen pamuklu kıyafetler ve su geçirmeyen rahat ayakkabı giymenizi öneririz.

Yolcuların kalkıştan en fazla 72 saat önce yapılmış .Negatif COVID-19 testi sonuçları olmalıdır. Test sonucu olmadan gelen veya semptom gösteren yolcuların Özbekistan'a varışta masrafları kendilerine ait olmak üzere hızlı bir COVID-19 testi yaptırmaları gerekmektedir.Varışta yaptıracakları COVID-19 hızlı test sonucu pozitif çıkan yolcuların karantinaya girmeleri gerekmektedir. (2 yaş altı yolcular hariç

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4979
LOKASYON:
İran
YEMEK:
8 Sabah Kahvaltısı, 7 Öğle Yemeği, 7 Akşam Yemeği
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 907,40 USD 1814,80 USD
3 616,57 USD 1849,70 USD
4 466,79 USD 1867,15 USD
6 314,10 USD 1884,60 USD
9 213,28 USD 1919,50 USD
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.745$

Başlangıç Fiyatı

9 Gün

İran
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.