Malatya Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Halfeti...

Malatya Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Halfeti Turu
41
199TRL
Sizleri Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Halfeti Turu : Sizleri Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Halfeti Turu : Sizleri Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Halfeti Turu : Sizleri Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
  • Malatya Çıkışlı Günübirlik Şanlıurfa Halfeti Turu : Sizleri Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
Sizleri Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
  • Halfeti Tekne Gezisi
  • Rumkale
  • Balıklı Göl
  • Bedesten Çarşısı
  • Göbekli Tepe
  • Sıra Gecesi

Malatya büyükşehir belediyesi yanında 06:00 da buluşma ve Halfetiye Hareket

Değerli misafirlerimizle buluşma notamızda aracımıza binerek Malatya Gölbaşı güzergahından Halfeti’ye hareket ediyoruz.Halfeti’ye ulaştıktan sonra ilk olarak kahvaltımızı aldıktan sonra Fırat Nehri’nin masmavi suları altında kalan tarihi dokusu ile sizleri büyüleyecek güzelliğe sahip Halfeti’de tekne gezimize başlıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü’ne ait evler ve sular altında kalan Camii’yi görerek Rumkale’nin yanıbaşından geçip tekne turumuzu tamamlayacağız. Halfeti’de vereceğimiz serbest zaman esnasında dar sokaklar arasında yürüyüş yapıp asma köprüye çıkabilirsiniz. Ardından Şanlıurfa’ya hareket.Şanlıurfa’ya varışımızı müteakiben  Şanlıurfa il merkezinin 18 km kuzeydoğusunda, Örencik köyü yakınlarında yer alan dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan Göbeklitepeyi gezmeye başlıyoruz. Göbekli Tepe, çevredeki oldukça gelişmiş ve derinlik kazanmış bir inanç sistemine sahip olan avcı-toplayıcı gruplar açısından önemli bir kült merkezidir. Bu durumda bölgenin en erken kullanımının Çanak Çömleksiz Neolitik Çağ’ın (MÖ 9.600-7.300), yani günümüzden en azından 11.600 yıl öncesine dayandığı ileri sürülmektedir. Göbeklitepede muhteşem tarihi derinliği rehberimizden dinleyip öğlen yemeği için restauranımıza geçiyoruz.Öğlen yemeğinden sonra Balıklıgöl ve hemen yanındaki Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, Hz. İbrahim’in makamı, Ayn-ı Zeliha gölü, gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.Balıklıgöl, 150 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindedir. Derinliği 3-5 metre civarındadır. İçinde efsanelere konu olan sazan türü balıklar bulunmaktadır. Bu balıklara halk tarafından saygı gösterilir ve yenilmez. Rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldıktan sonra, bir mucize gerçekleşir ve etraf güllük gülistanlık olur. Bu mucizenin gerçekleştiği mekânın Balıklıgöl ve çevresi olduğuna inanılır.Ardından Urfa kalesine çıkıyoruz.Balıklıgölün hemen yanındaki Urfa kalesi M:Ö. 240 yıllarında Osrhoene krallığı tarafından inşa edilmiştir.Kale gezimiz ardından Hz.Eyüp Peygamber camii ve makamını ziyaret ediyoruz.Eyyub peygamberin ibretlik hikayesini rehberimizden dinleyip tarihi Urfa Bedesten çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Ardında Malatya’ya hareket ediyoruz. Bir başka Gezi Sefası gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

EK BİLGİLER

Gezimiz günübirlik olup, otel konaklaması yoktur. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezi Sefası'nın sorumluluğu yoktur. Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 30 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezi Sefası'nda saklıdır.

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Yerel Belediyelere bağlı olarak hizmet veren tesis, müze ve ören yeri gibi işletmelerin tadilat, bakım, restorasyon ve bilumum çalışmalar sebebiyle kapalı olması sebebiyle ziyaret edilememesi durumunda Gezi Sefası'nın her hangi bir sorumluluğu yoktur."

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ:Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

-OTOBÜSLER: (29 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

-MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

-NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

-MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

-OTOKAR Doruk 39+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

-MIDIBUSLER: (17 - 28 Kişi Sayılarında Kullanılır)

-ISUZU TURKUAZ vb Araç Tipleri 27 + 1 veya 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

-MINIBUSLER: (16'ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

-VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

-VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

-MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

-MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3729
LOKASYON:
VAN GEVAŞ
YEMEK:
Öğle Yemeği
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
Emekliler parkı yanında saat 06:00’da buluşma
BİTİŞ:
Tur bitiminde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Gezi Sefası organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 103,48 TL 206,96 TL
3 70,31 TL 210,94 TL
4 53,23 TL 212,93 TL
6 35,82 TL 214,92 TL
9 24,32 TL 218,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

199TL

Başlangıç Fiyatı

1 Gün

VAN GEVAŞ
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.