Ukrayna Turu

Ukrayna Turu
41
649TRL
Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
SON YERLER!
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Ukrayna Turu : Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
Lviv & Kiev & Odessa güzergahında unutulmaz anlar ve mükemmel bir tatil sizi bekliyor
 • Lviv’in Unesco dünya mirasına girmiş olan masalsı sokaklarını keşfetme imkanı.
 • Lviv’de gotik şatoları gezme fırsatı.
 • “Hayalet Şehir” Çernobil’i görme imkanı.
 • Odessa’nın Katakomb’larını (Yeraltı Tünelleri) keşfetme imkanı.
 • Devrimler şehri Kiev’i keşif imkanı.

Sizleri Ukrayna'nın en benzersiz şehirlerinden olan Lviv şehrine davet ediyoruz... Seyahatlerine farklı bir şehri eklemek isteyenler için ilginç bir seçim olacak bu Ukrayna şehrinde keşfedilecek bütün güzellikleri gezi notlarımıza ekledik ve sizlere güncel bir gezi rehberi hazırladık. Lviv şehrinin çok ilginç bir özelliğinden bahsederek söze başlayalım. Dünyanın en fazla kadın nüfusuna sahip olduğu söylenen şehri, Lviv şehri olarak biliniyor. Bazılarına göre şehir efsanesi olarak kabul edilse bile, şehrin mekanlarını dolaştığımızda dikkati çekecek kadar yüksek bir kadın sayısı gözümüze çarpmıyor değil. Adı Lviv olarak bilinen şehir, İngilizcedeki "lion", yani "aslan" kelimesinin eş anlamlısı olan bir isme sahip. Ukrayna dilinde bu şehrin adı Lvov olarak söyleniyor. Ukrayna'nın ikinci büyük şehri olan Lviv, içerisinde birçok tarihi eseri, geçmişten günümüze uzanan sokakları barındırıyor. Tarih severleri kendisine çeken bu özel şehirde siz de kendinizi büyüleyici bir tarihi atmosferin içinde gezerken bulabileceksiniz.

1 . Konuşulan Dil ve Nüfus

Ukrayna'nın bu tarihi şehrinde nüfus günümüzde 850 binin üzerine çıkmış durumda. Nüfus oranında başı çeken Ukrayna'nın kendi halkı oluşturuyor, kalan küçük bir dilimi ise Rus halkı ve Polonya halkı meydana getiriyor. Çok kalabalık bir nüfusa sahip olmamasıyla birlikte, farklı ülkelerden gelen ziyaretçileri her yıl ağırlayan bir şehir. Hem gece hayatı, hem de pahalı bir şehir olmaması avantajlı bir konumda olmasında önemli etkenlerden. Bir de gece hayatının renkliliğini göz önüne alırsak, Lviv farklı türden turistik özellikleri bünyesinde barındırıyor. Resmi dil olaraksa Ukraynaca kullanılıyor.


2 . Para Birimi

Sizi bekleyen büyüleyici bir tarihi dokunun, savaş sonrasından günümüze kalmış eserlerin ve eğlence mekanlarının yanında Lviv'de birbirinden renkli alışveriş mekanlarını bir arada bulabilecek, satın aldığınız hediyelikler için ayrı bir çanta ile dönmek zorunda kacaksınız. Burada geçerli olan para biriminin Grivna olduğunu belirtilelim. Şehir içinde döviz bozduracağınız döviz bürolarını rahatlıkla bulabileceksiniz. Bu şehirde para birimimizin Grivna para birimi karşısında değerli olması ucuzluk fırsatlarını yakalamak bakımından çok önemli.


3 . Hava Durumu

Şehir Ukrayna'nın batısında yer almaktadır. Malumunuz Ukrayna soğuk iklimiyle dikkat çeker. Ukrayna'nın ikinci büyük şehrinde de soğuk iklim şartları göz önüne alınsa da kışın ayrı bir tadı, yazın ayrı bir tadı olduğunu söyleyebiliriz. Karış karış gezenler için Nisan ve Ekim ayları ideal bir seçim olabilir. Aralık ve Ocak aylarında soğuklar kendini iyiden iyiye hissettirir ancak çok güzel bir kış manzarası ile ziyaret edenleri kendine hayran bırakacak bir şehirdir Lviv. Yaz aylarının tadı ise Temmuz aylarında çıkarılır.

5. VySokyi Zamok

Lviv şehrine gelmişken, şehre şöyle bir yukardan bakalım, görmediğimiz bir yanı kalmasın, diyorsanız size bu kaleye çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Şehrin bu cazibeli noktası aynı zamanda en yüksek noktası. Buradan şehir ayaklarınızın altında olacak. Tabi yukarıya ulaşmak için iki yüz civarında bir basamak çıkmanız gerekiyor.


6.Ulaşım

Bu sevimli Ukrayna şehrinin o renkli gece hayatına ve tarihi sokaklarına bir an önce kavuşmak için Türkiye'den direk olarak veya Kiev'den aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Büyük bir şehir olmadığı için genel olarak gidilecek yerlere yürüyerek, geze geze gitme şansına sahipsiniz. Şehrin güzel yanı ise, kendinizi geçmişte yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceğiniz eski tip ulaşım araçlarına sahip olması. Özellikle ünlü tramvayına binmenizi tavsiye ediyoruz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul-Lviv

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Lviv’e hareket ediyoruz. Varışa takiben şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Lviv’in kurucusu Prens Danilo heykeli, UNESCO tarafından koruma altına alınan şehrin trafiğe kapalı meydan ve caddeleri, Opera ve Tiyatro binası ve Svaboda meydanındaki tarihi her biri farklı hikâyeye sahip binaları ve tarihi kiliseler görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Lviv İkonları gezimize başlıyoruz. Bu gezimizde Lviv El Yapımı Çikolata satış mağazası, Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği İmalathanesi, Arsenal Müzesi ve Lychakiv Mezarlığı uğrak noktalarımız. Yüzlerce yıl önce insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gösterildiği Eczacılık Müzesi’ni, Lviv’de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Ardından Kars’ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesinin bir eşi olan Lviv Ermeni Kilisesini ziyaret edeceğiz. Muhteşem freskleri ile bu kilise bizleri bekliyor. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde kahve molası ve serbest zaman. Daha sonrasında bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını çıkartmaya devam edebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman.Konaklama: Lviv: Mars Hotel 4* vb.

2.

Gün
Lviv 2. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Şatolar gezisi için otelden ayrılıyoruz. Gezimiz sırasında Lviv bölgesinde XVI. yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak. Kendinizi adeta şövalyeler zamanında hissedecek ve şövalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız. Şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra Lviv'deki otelimize dönüyoruz. Ardından serbest zaman.Konaklama: Lviv: Mars Hotel 4* vb.

3.

Gün
Lviv-Kiev 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Kiev’e hareket ediyoruz. Öğleden sonra Kiev’e varışa istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dinyeper Kıyısı'na kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Son yıllarda devrimlerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar’ın tarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kiev’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanları'nı birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahiptir. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Ardından otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.Konaklama: Kiev: Royal Congress Hotel 4* vb.

4.

Gün
Kiev 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Mikro Minyatür Müzesi, Pecerskaya Lavra Manastırı, II. Dünya Savaş Müzesi, Kiev Metrosu ile birlikte alışveriş turunu kapsayan Kiev İkonları gezisi ile günümüzü değerlendiriyoruz. Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabı’na giren eserleri inceleme imkânı bulacağız. İçinde 18 kiliseyi barındıran Pecerskaya Lavra Manastırı XI. yüzyıldan günümüze gelmekte ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. II. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan Dünya Savaş Müzesi açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve II. Dünya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada II. Dünya Savaşı dönemine ait orijinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız. Öğleden sonra, Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1,5 milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105,5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşunda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehri'nin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya dükkanı bulundurmaktadır. Gün sonunda otelimize transfer ve serbest zaman.Konaklama: Kiev: Royal Congress Hotel 4* vb.

5.

Gün
Kiev 5. gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında öğle yemekli Çernobil gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. 1986 yılında dünyanın gördüğü en büyük facialardan birine tanıklık eden bölgeyi detaylı olarak gezme imkânı bulacağız. Günümüzde tehlikenin minimuma indiği bu bölge bir açık hava müzesi olarak binlerce turisti ağırlamaktadır. Faciadan günümüze acı hatıralar barındıran Zalesya Köyü, Kreş binası, Duga Radarları göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Öğle yemeğimizin ardından, hayalet şehir Pripyat’ı gezeceğiz. Hotel Polissia, Lenin Heykelleri, Pripyat Stadyumu ve meşhur Lunapark göreceğimiz önemli noktalar olacaktır. Faciaya ilk müdahaleyi yaparken hayatlarını kaybedenler anısına yapılan Dünyayı Kurtaranlar Anıtı ve yönetim merkezi ziyaretleri ile turumuzu tamamlamış olacağız. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman.Konaklama: Kiev: Royal Congress Hotel 4* vb.

6.

Gün
Kiev-Uman-Odessa 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Uman gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Uman şehri Alman Nazilerin 1.000 Yahudi çocuğu katletmesi ve Uman katliamı olarak da bilinen bir şehirdir. Ayrıca kent Hasidik Yahudiler içinde özel önem taşıyan bir yerdir. Tarikatın önde gelen liderlerinden birisi olan Rabbi Nachman (Breslov Nachman) 1820 yılında burada ölmüştür. 1768 yılında 30.000’den fazla Polonyalı ve Yahudi’nin burada katledildiği bilinmektedir. Bu sebeple Hasidik tarikatı üyeleri burada hac görevlerini de yerine getirmektedirler. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Odessa’ya doğru yolculuğumuz devam ediyor. Ukrayna’nın güzel sahil kentine varışımıza takiben gerçekleşecek panoramik turumuzda; Aşıklar Köprüsü, opera binası, Katerina Anıtı ve Potemkin Merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer oluyoruz.Konaklama: Odessa: Hotel Marenero Reikartz 3* vb

7.

Gün
Odessa 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Katakomblar gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Katakomblar (Yeraltı Labirentleri) turumuzda şehrin altında uzunlukları binlerce kilometreyi bulan Katakomblar’ı gezme imkânı bulacağız. 200 yıl önce inşa edilmiş bu tüneller, II. Dünya Savaşında Nazi işgali sırasında direnişçiler tarafından yoğunlukla kullanılmış ve adeta direnişin sembolü olmuştur. Gezimiz esnasında hem bu direnişin hem de öncesinde mağaraları kullanmış olan diğer grupların izlerini sürme imkânı bulacağız. Öğleden sonraki programımızda ise Konyak Fabrikası (Müzesi) ve Degüstasyon gezisi bulunuyor. Tur esnasında Shustov Konyak Fabrikası’nı gezip konyak yapımı ve tarihi hakkında bilgi edinme imkânı bulup, farklı konyak türlerini tadım imkânı bulacağız. Gezi sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman.Konaklama: Odessa: Hotel Marenero Reikartz 3* vb

8.

Gün
Odessa-İstanbul 8. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerinin tamamlıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 1 saat 25 dakikalık yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

EK BİLGİLER

Yurt Dışı Turlarda Alınan Covid-19 Önlemleri

Fiyata dahil olan tüm turlarda kişi sayısını hijyen ve sosyal mesafe kuralları gereği en uygun seviyede tutmaya özen gösteriyoruz.

Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.

Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.

Yolcularımızın ve tur liderlerimizin sağlığı için hijyen kiti stoğumuz hazır.

Tur boyunca geçerli Seyahat Sağlık Sigortası* hizmetimizi ücretsiz sunmaya devam ediyoruz.

Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması kuralına önemle dikkat edilecektir.

Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentemiz sorumlu değildir.

**Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19 tedavisini kapsamaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası’nın kapsamı hakkında detaylı bilgi için satış ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

**Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.

Önemli Notlar

Satın alınan tur “Bin-Rota" tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 30 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Vize ve Pasaport Bilgisi

Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Türk vatandaşları için vize gerekmemektedir. Umumi, Hizmet veya Yeşil Pasaport sahipleri Ukrayna ‘ya girişlerinde 30 güne kadar vizeden muaftır. Ayrıca yeni (çipli) kimlik ile de giriş yapılabilmektedir. Güncel vize prosedürü ve işlemleri için Setur Vize bölümü ile iletişime geçebilirsiniz.

Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2875
LOKASYON:
Ukrayna
BULUŞMA:
Sabiha Gökçen Havalimanı
BİTİŞ:
Sabiha Gökçen Havalimanı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 337,48 EUR 674,96 EUR
3 229,31 EUR 687,94 EUR
4 173,61 EUR 694,43 EUR
6 116,82 EUR 700,92 EUR
9 79,32 EUR 713,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

649

Başlangıç Fiyatı

8 Gün

Ukrayna
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.