Küre Dağları Kanyon Ve Şelaleler Turu

Küre Dağları Kanyon Ve Şelaleler Turu
41
149TRL
Küre Dağları Millî Parkı, Karadeniz Bölgesi’nin batısında Küre Dağları üzerinde yer alan millî parktır. Hep Birlikte Kastamonu Küre Dağları'nın Vadilerini, Şelalelerini, Mağaralarını ve Kanyonlarını Keşfedeceksiniz.
İYİ SEÇİM!
 • Küre Dağları Kanyon Ve Şelaleler Turu : Küre Dağları Millî Parkı, Karadeniz Bölgesi’nin batısında Küre Dağları üzerinde yer alan millî parktır. Hep Birlikte Kastamonu Küre Dağları'nın Vadilerini, Şelalelerini, Mağaralarını ve Kanyonlarını Keşfedeceksiniz.
 • Küre Dağları Kanyon Ve Şelaleler Turu : Küre Dağları Millî Parkı, Karadeniz Bölgesi’nin batısında Küre Dağları üzerinde yer alan millî parktır. Hep Birlikte Kastamonu Küre Dağları'nın Vadilerini, Şelalelerini, Mağaralarını ve Kanyonlarını Keşfedeceksiniz.
 • Küre Dağları Kanyon Ve Şelaleler Turu : Küre Dağları Millî Parkı, Karadeniz Bölgesi’nin batısında Küre Dağları üzerinde yer alan millî parktır. Hep Birlikte Kastamonu Küre Dağları'nın Vadilerini, Şelalelerini, Mağaralarını ve Kanyonlarını Keşfedeceksiniz.
Küre Dağları Millî Parkı, Karadeniz Bölgesi’nin batısında Küre Dağları üzerinde yer alan millî parktır. Hep Birlikte Kastamonu Küre Dağları'nın Vadilerini, Şelalelerini, Mağaralarını ve Kanyonlarını Keşfedeceksiniz.
 • Horma Kanyonu
 • Ilıca Şelalesi
 • Çatak Kanyonu
 • Doğa Yürüyüşü
 • Küredağları
 • Cam Teras

PINARBAŞI, VALLA KANYONU, ÇATAK KANYONU, ILICA ŞELALESİ, HORMA KANYONU 

Aritta Tur Kalkış Noktaları

07:00 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi
07:10 Milli Kütüphane Metro Çıkışı
07:15 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
07:20 Anka Mall Emniyet Karşısı
07:35 Batıkent Jandarma Karşısı
07:45 Optimum Avm Karşısı

Ankara çıkıslı küredagları turumuz Doğanın neredeyse her hali…Kanyon, şelale ve nefis bir doğa. Tam anlamıyla doğanın içinde olacağız. Horma Kanyonunun içimde unutamayacağınız bir macera yürüyüşü yapacak ve nefis fotoğraflar çekeceğiz. Yaz döneminde kanyon ve şelale buz gibi sularında yüzecek, yöresel yemeklerden tadacak ve dolu dolu bir gün geçireceğiz.
Belirlenen güzergahlardan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi ikramlarımızı dağıtıyoruz  Bolu yolu güzergah  dan yaklaşık 4 saatlik yolculuktan sonra ilk durağımız Çatak Kanyonu / Cam Teras. Kısa bir fotoğraf molasından sonra öğlen yemeğine geçiyoruz (ekstra). Sonrasında Horma Kanyonu yürüyüşümüz başlıyor ( 3 km ) ve yürüyüşün sonunda Ilıca Şelalerine gidiyoruz.Yarım saat molamız dan sonra 17.30 da tekrar araçta toplanarak Ankara'ya dönüşümüz başlıyor 23.00 civarı Ankara ya dönmüş oluyoruz.
Kastamonu Küre Dağları
Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Küre Dağları, sahip olduğu bozulmamış doğal değerler açısından Türkiye’deki en önemli doğal alanlardan birisi.
Ormanlarının doğallığı ve yaşlılığı, alanın büyüklüğü, zengin biyolojik çeşitliliği, bünyesinde barındırdığı yaban hayatının zenginliği ile Küre Dağları, Dünya Koruma Vakfı’nın ( WWF ) belirlediği Avrupa’nın acil korunması gereken yüz orman alanı arasında.
Küre Dağları Milli Parkı ise Küre Dağları’nın batısında, Kastamonu ile Bartın arasında kalan 34 bin hektarlık bir bölgeyi kaplıyor. Tamamen bir plato karakterindeki milli park, doğu - batı doğrultusunda uzanıyor ve karışık yapraklı türler ile iğne yapraklı türlerden oluşan bir orman yapısına sahip.
Milli parkta çok sayıda mağara bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Sorkun Yaylası’ndaki uluslararası üne sahip Ilgarini Mağarası.. Dünyanın 4. büyük mağarası olan Ilgarini Mağarası, denizden 1250 m yükseklikte, 3. ve 4. zamanda 160 - 220 milyon yıllık bir süre içinde oluşmuş. Mağaranın içindeki sarkıt ve dikitler ise bir milyon yıllık. Mağaranın uzunluğu 858 m, derinliği 250 metre. .Geç Roma ve erken Bizans döneminde iskan alanı ve dini amaçlarla kullanılan mağarada, yapı kalıntıları, seramik ve küp parçaları, su sarnıcı, su kuyusu, ardıç ağacından yapılmış lahitler, şapel ve fırın kalıntıları bulunmakta..
Devrekani Çayı’nın Karadeniz’e ulaşmak için Küre Dağlarını yarıp geçtiği doğal bir fenomen olan Valla Kanyonu, Pınarbaşı’nın 26 km kuzeyindeki Muratbaşı Köyü yakınlarında Devrekani Çayı ile Kanlıçay’ın buluştuğu yerde başlıyor. Kanyonun başlangıç noktasına 1,5 km lik bir patika ile ulaşılıyor. Kuzeydeki Cide’ye doğru yaklaşık 10 km uzanan kanyon Hamitli Köyü yakınlarında sona eriyor. Kanyonun iki tarafındaki kayalık uçurumların yüksekliği 800 -1200 m arasında değişiyor. Bu kayalık duvarlar kartal, şahin, akbaba, kerkenez gibi yırtıcı kuşları barındırıyor. Kanyonu rehber ve ekipman olmadan geçmek mümkün değil. Kanyonun kuşbakışı en iyi görüldüğü yerlerden biri Pınarbaşı’nın 27 km kuzeyindeki Sümenler Köyünün Kayabaşı Mahallesi..
Ilıca Köyü sınırları içindeki Ilıca Şelalesi’nde su 15 metre yüksekten dökülüp doğal bir havuz oluşturmakta. Şelalenin en önemli özelliği, havuzun çok sayıda ağaç ve bitki ile çevrili olması ve yüzmek için plajı andıran bir kumsalının bulunması.
Valla Kanyonu: 1100 metre ile dünyanın en derin ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu, 12 km uzunluğunda olup, geçilmesi en zor parkurlardan biridir. Rehbersiz geçişe izin verilmeyen kanyon Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinden Cide ilçesine kadar uzanır. Büyüklü küçüklü 40'tan fazla Şelale barındıran kanyonda, resmi açılışı geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan 720 metre yükseklikteki seyir terası bulunuyor.

Kahvaltı: Araç İçi Lunch Box Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: (Ücrete Dahil Değildir)
Akşam Yemeği:  (Ücrete Dahil Değildir)
Konaklama: Yapılmayacaktır

Ankara çıkışlı Küredağları Bu Tur Sirküsü, Yayınlandığı 17.04.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.

EK BİLGİLER

Turumuzun Süresi 0 Gece 1 Gündür. 0 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında 1 Çocuk için Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. 0–6 Yaş Çocukların Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.

Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. Turlarımız Otel, Otobüs, Uçak Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilemez.

3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. Oturma Düzeninde Rotasyon, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Uygulanmayacaktır. Tur programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde veya Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Aritta Tur’un Sorumluluğu Yoktur.

Tüm Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Turların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Satın Alınan Tarihten Sonraki Fiyat Değişikliklerinde Misafir Aradaki Farkı Talep Edemez.

Uçaklı Turlarda Aritta Tur, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şşirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Havalimanı Değişikliklerin de Aritta Tur, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır.

Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Aritta Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur.

Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tüm Odalamalar, Otel Yetkilileri Tarafından Yapılmakta Olup, Konuyla İlgili Aritta Tur’un Herhangi Bir Yaptırımı Yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turları’nda Konaklamalar Şehir Otelleri Standartlarına Sahiptir. Otellerde Yöresel Yemek Olma Zorunluluğu Yoktur, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Set Menü Olarak Hizmet Vermektedir.

Turlar Esnasında Program Yoğunluğundan Dolayı Bankamatik, Döviz Bürosu Vs. Bulmak Her Zaman Mümkün Olmadığından, Misafirlerimizin Bu Duruma Karşı Hazırlıklı Olmasında Fayda Vardır.

Öğle Yemeklerinde Yöreye Özgü Ekonomik Menüler Oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam Yemeklerinde Bölge Yoğunluğuna Bağlı Olarak Gruplara Ayrılan Masalar Kullanılır.

Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 1 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı Aritta Tur’da Saklıdır.

Turun İptali Durumunda Aritta Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Seyahat Süresince Kullandığımız Araçlar ve Otellerden Ayrılırken Eşyalarınızı Eksiksiz Olarak Yanınıza Aldığınızdan Emin Olun, Kaybolan Eşyalarınızdan Aritta Tur Sorumlu Değildir.

Tura Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 30 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 30 Günden Az Kalması Durumunda %30, 20 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı İptal Talebi ile Birlikte Sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır.

İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişi Başı 50.TL’dir.

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentemiz Tarafından Tüm Misafirlerimize Ücretsiz Olarak Yapılan Sigorta Kapsamı Detayları; Acentenin İflası veya Herhangi Bir Nedenle Paket Tur Hizmetinin Verilememesini Kapsar. Sağlık sigortası Değildir, Tedavi Masraflarını Karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa, Safir/Maraton, Man Fortun
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Meg
Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter
Tüm Misafirler, Yukarıda Belirtilen Maddeleri Kabul Ederek Turun Satışını Gerçekleştirmiş Sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2856
LOKASYON:
Kastamonu
YEMEK:
Araç İçi Lunch Box Kahvaltı Paketi
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
07:00 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi 07:10 Milli Kütüphane Metro Çıkışı 07:15 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı 07:20 Anka Mall Emniyet Karşısı 07:35 Batıkent Jandarma Karşısı 07:45 Optimum Avm Karşısı
BİTİŞ:
Optimum Avm Önü, Batıkent Jandarma, Anka Mall Emniyet Önü, Aşti Önü Berat Büfe, Milli Kütüphane Önü, ArittaTur Meşrutiyet Ofisi
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 77,48 TL 154,96 TL
3 52,65 TL 157,94 TL
4 39,86 TL 159,43 TL
6 26,82 TL 160,92 TL
9 18,21 TL 163,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur
asd

149TL

Başlangıç Fiyatı

1 Gün

Kastamonu
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.