Bitlis Çıkışlı Doğu Karadeniz Batum Turu...

Bitlis Çıkışlı Doğu Karadeniz Batum Turu (2 Gece 3 Gün
41
2,250TRL
  • Bitlis Çıkışlı Doğu Karadeniz Batum Turu (2 Gece 3 Gün :
  • Bitlis Çıkışlı Doğu Karadeniz Batum Turu (2 Gece 3 Gün :
  • Bitlis Çıkışlı Doğu Karadeniz Batum Turu (2 Gece 3 Gün :
  • Batum
  • Rize
  • Trabzon

15 AĞUSTOS 'A KADAR %35 İNDİRİMLİ FİYATIMIZ DEVAM EDİYOR...

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Yolculuk

21.00: TATVAN YAŞAM AVM

21.20: BİTLİS ÜÇ YOL

21.50: GÜROYMAK

22.30: MUŞ ŞHELL PETROL ÖNÜ

23.00: VARTO PETROL OFİSİ ÖNÜ

Belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Gezi Ekspresi ile Karadeniz ve Batum Turu için gece yolculuğumuza başlıyoruz.
Konaklama: Yolculuk

2.

Gün
TRABZON 2 gün programını görmek için tıklayınız
Trabzon – Sümela Manastırı- Ayasofya Müzesi - Telkari Atolyesi – Atatürk Köşkü–Bıçak atölyesi- Uzungöl

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında otobüsümüze binerek Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı’nı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Altındere Milli Parkında bulunan minibüsler ile (Ekstra) Sümela Manastırı'na ulaşan patika yola çıkıyoruz. Yaklaşık 350m yolculuğumuz sonrasında manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. Ardından şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız olan 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Rum Ermeni taş işçiliğinin en güzel örneğini görebileceğimiz Soğuksu mevkiindeki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Tuğana Gümüş Atölyesinde alışveriş molası veriyoruz.Öğle yemeği Molası ardından Sürmene' ye özgü Sürmene bıçaklarının yapımı görmek ve dileyen misafirlerimizin bıçak alışverişini yapabileceği Akif Usta Sürmene Bıçakçısına gidiyoruz. Ardından Uzungöl’e doğru yolcuğumuz başlıyor,Uzun Gölde 1 saat serbest zamanın ardından otelimize doğru harekete geçiyoruz

KAHVALTI: OTELDE(DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: TRABZON (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ:RİZE (DAHİL)

KONAKLAMA: RİZE 
Konaklama: Rize

3.

Gün
RİZE 3 gün programını görmek için tıklayınız
Ayder Yaylası - Hamsiköy – Altındere Milli Parkı – Rize – Fırtına Vadisi – Zilkale – Çat Vadisi – Palovit Şelalesi -Rize bez atölyesi-Uzungöl-Çay fabrikası

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otobüsümüze binerek Kaçkar Dağları’nın en güzel noktalarından biri olan Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder Yaylası’nda otobüsümüzden inerek beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülmesinden adını alan Gelintülü Şelalesi’ni görerek fotoğraflıyoruz. Ardından Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında muhteşem manzara eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekebilir, sabah kahvenizi içebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitimiyle Ayder Yaylası’ndan ayrılarak Rize Fırtına Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Yeşilin bin bir tonunu bulabileceğiniz muhteşem bir ekosisteme sahip olan, 2500 çeşit endemik bitkiye ev sahipliği yapan Fırtına Vadisi’ne ulaşmamız ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında birden fazla tur seçeneğinden dilediğinize katılabilirsiniz.

1.Tur seçeneği: Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz Kaçakarlı Turizmin minibüsleri ile bol bol eğleneceğimiz ve göreceğimiz muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan önemli vadilerinden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Orta Köyü’nden geçerken Sevdaluk Dizisi ve diğer bir çok yapımın çekimlerinin de yapıldığı, eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva Köyü’ne varıyoruz. Burada Şenyuva Köprüsü üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye doğru hareket ediyoruz. Kalenin kartal yuvasını andıran görüntüsü sizi kendisine hayran bırakacaktır. Deniz seviyesinden 750 metre, Çat Deresi’nden 100 metre yükseklikte bulunan kaleye vardığımızda rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında kaleyi dolaşarak yeşilin büyülü manzarası eşliğinde muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Zilkale’de verdiğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek muhteşem görüntüsü ve yazı kışa çeviren serinliğiyle Palovit Şelalesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından minibüslerimize binerek Fırtına Vadisine geri dönüyoruz.

2.Tur seçeneği: Fırtına Deresinde Rafting (Ekstra): Adrenalin seven misafirlerimiz için zevk dolu bir etkinlik olan rafting Fırtına Deresi ile daha keyifli bir hal almaktadır. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşayabilir ve çekilen fotoğraflar ile bu eğlenceyi ölümsüzleştirebilirsiniz.

3.Tur seçeneği: Fırtında Deresinde Zipline (Ekstra): Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile Fırtına Deresi’nin bir tarafından diğer tarafına geçip geri dönerek eğlenceli bir etkinlik yapabilirsiniz.

KAHVALTI: OTELDE(DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: FIRTINA DERESİ (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: OTELDE (DAHİL)

KONAKLAMA:HOPA 
Konaklama: HOPA

4.

Gün
BATUM 4 gün programını görmek için tıklayınız
Batum – Gonia (Apsaros) Kalesi – Çoruh Nehri – Ters Ev – Orta Camii – Piazza Meydanı – Astronomik Saat Kulesi – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli – Katedral – Tiyatro Binası – Poseidon Heykeli – Çaça Kulesi – Liman – Ali ile Nino Heykeli – Karagöl

  Sabah saatlerinde alacağımız kahvaltı sonrasında Batum’a geçiş için Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni) (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görüyoruz. Batum kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni (Panoramik), Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı görüyoruz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Batum sınır kapısından çıkış işlemlerimizi yapıp aracımıza biniyoruz.

Sonrasında Karagöl programı için (Ekstra) Borçka'ya gidiyoruz. Burada bekleyen minibüslerimize binerek Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında 18. yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan, dağları birbirinden büyük ustalıkla ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'e ulaşıyoruz. Zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacağınız Karagöl turumuzu bitirdikten sonra tekrar Borçka'ya dönüp otobüsümüze yerleşip akşam geç saatlerde Bitlis’e varıyor ve bir başka GEZİ EKSPRESİ organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz…

KAHVALTI: OTELDE(DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: BATUM (EKSTRA)

AKŞAM YEMEĞİ: DÖNÜŞ (EKSTRA)

KONAKLAMA:YOKTUR
Konaklama: Yolculuk
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#6254
LOKASYON:
Karadeniz
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1170,00 TL 2340,00 TL
3 795,00 TL 2385,00 TL
4 601,88 TL 2407,50 TL
6 405,00 TL 2430,00 TL
9 275,00 TL 2475,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

2.250TL

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Karadeniz
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.