Amsterdam - Özgürlükler Diyarı

Amsterdam - Özgürlükler Diyarı
41
599TRL
Özgürlükler Diyarı Amsterdam
  • Amsterdam - Özgürlükler Diyarı : Özgürlükler Diyarı Amsterdam
  • Amsterdam - Özgürlükler Diyarı : Özgürlükler Diyarı Amsterdam
  • Amsterdam - Özgürlükler Diyarı : Özgürlükler Diyarı Amsterdam
Özgürlükler Diyarı Amsterdam
  • Türk Havayolları İle
  • 3 Gece 4 Gün
  • 3* Merkezi Otel Konaklama
  • Amsterdam Şehir Turu
  • Yel Değirmenleri & Edam & Volendam
  • Kanal Gezisi & Kırmızı Fener Mahallesi & Coffee Shop

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL - AMSTERDAM

İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde 05.00’da buluşma. Türk Havayollarının TK1951 sayılı seferi ile 07.20’de Hollanda’nın başkenti özgürlükler şehri Amsterdam’a hareket. Yerel saat ile 09.55’de varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Şehre vardığımızda muhteşem kanal manzaraları, çan sesleri ve bisikletleriyle yolculuk eden insanlar bizleri karşılayacak. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız bu güzel kanallar şehrinde ilk rotamız şehrin tarihi binaları, 2. Dünya savaşı Ulusal Anıtı ile meşhur Dam Meydanı olacaktır. 17.yy da Jacop Van Carper tarafından belediye binası olarak inşa edilen yapı sonrasında Napolyon dönemi dâhil Hollanda Kraliyet sarayı olarak kullanılmıştır. Günümüzde Hollanda hükümetinin resepsiyonları için kullanılmaktadır. Hemen yanında bulunan eskiden Hollanda Reform Kilisesi cemaati, şimdi Hollanda'daki Protestan Kilisesi'ne ait 15.yy dan kalma Nieuwe Kerk Kilisesini göreceğiz. Ardından Amsterdam’ın ünlü ve otantik bira fabrikası Heineken Experience şirketin tarihini eğlenceli ve interaktif bir şekilde öğrenirken tadım yapma sansımız olacaktır. Yine aynı bölgede bulunan Avrupa’da açılan ilk Madame Tussaud müzesi, Redline, Çiçek pazarı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma. Yerleşmek, dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Konaklama: 3* Holiday Inn Express Amsterdam Arena Towers v.b.

2.

Gün
AMSTERDAM ( YEL DEĞİRMENLERİ & EDAM & VOLENDAM) 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Zaanse Schans'ın yel değirmenlerinden Edam peynirinin kantar evine kadar, Hollanda'ya özgü her şeyi görebileceğimiz; geleneksel balıkçı köyü Volendam'da bir gezintiye çıkıp, Kuzey Hollanda'nın güzel manzaralarını keşfedeceğimiz bir güne başlıyoruz. İlk durağımız Zaanse Schans yel değirmeni köyü olacak. Koruma altındaki bu bölge, Zaan Nehri kıyılarında yer alıyor ve halen aktif çok sayıda yel değirmeniyle birlikte 18 ila 19. yüzyıl geleneksel mimarisine ev sahipliği yapıyor. Hollanda'nın ünlü tahta ayakkabılarından yapan zanaatkârların canlı sunumlarını izleyeceğiz. Beemster bölgesinin kendine özgü polderlerini (sudan geri kazanılan topraklar) gezmeden önce köyü tek başımıza keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Buradan, çoğunlukla Zuiderzee'nin incisi olarak adlandırılan Edam'a doğru devam ediyoruz. Eğik kule Carillon, Büyük Kilise ve belediye binası da dâhil 17. yüzyıldan kalma güzel binalar, Edam'ın eski sokaklarını ve huzurlu kanallarını çevreler. Edam'daki en meşhur şey, kuşkusuz yazları her Çarşamba günü ünlü Edam peynirinin satıldığı kantar evidir. Tarihi olarak zengin kasabanın etrafında bir gezinti yaptıktan sonra, Edam’ın dünyaca ünlü peynirinin nasıl yapıldığını görme ve elbette yakındaki bir peynir çiftliğinde bu lezzeti tatma fırsatımız olacak. Son durağımız, güzel sahil köyü Volendam olacak. Hareketli bir limana sahip bu özgün balıkçı köyü, 1875 yılı gibi eski bir zamanda büyük bir turistik çekim merkezi haline gelmiştir. Dünyanın dört bir yanından insanlar, küçük binaları, evleri ve geleneksel Hollanda kıyafetleri içinde yerel halkı görmeye gelirler. Burası sevdikleriniz veya kendiniz için hediyelik eşyalar almak ve geleneksel Hollanda kıyafetleri içinde fotoğraf çektirmek için harika bir yerdir. Rehberimiz eşliğinde şehrin en eski bölgelerinde kısa bir yürüyüşe çıkıp, St. Vincent Kilisesi, ahşap Stolphoevekerk, Visafslag gibi yerlerden geçerek, dönemeçlerden oluşan sokakları keşfedeceğiz. Tur bitimi otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde. Konaklama: 3* Holiday Inn Express Amsterdam Arena Towers v.b.

3.

Gün
AMSTERDAM (KANAL GEZİSİ & KIRMIZI FENER MAHALLESİ & COFFEE SHOP) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Kanal Gezisi & Kırmızı Fener Mahallesi & Coffee Shop Turu’muza başlamak üzere yola çıkacağız. Amsterdamın ismini almasında rol oynayan Amstel nehri üzerinde teknemize atlayıp birbirinden güzel manzaralara şahit olacağız. UNESCO Dünya Mirasları listesindeki kanalları gezerken 17.yy’dan kalma binaları, Sıska köprü anlamına gelen Magere Brug, İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudi soykırımının sembolü haline gelen Anne Frank’ın Evi, Westerkerk kilisesi gibi Amsterdam'ın en ilgi çekici yerlerinden geçiyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan tekne gezintimizin ardından Kırmızı fener mahallesi ve Coffee shop gezimiz için karaya ayak basacağız. Karşılıklı özgürlüklere saygı oranında neredeyse her şeyin serbest ve yasal olduğu özgürlükler ülkesi Hollanda’nın kalbi Amsterdam’da yapacağımız bu gezimizde Kırmızı Fener Mahallesinde ufak bir gezintiye çıkacak, ülke hükümet politikaları, buradaki mutlu insanların yaşam standartları ve coffee shop kültürü hakkında bilgi edineceğiz. Rehberimiz eşliğinde kaliteli ve ucuz coffee shopları gezecek, alışveriş yapabilecek ve dinlenebileceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saat ve noktada buluşma. Dinlenmek ve konaklamak üzere otele transfer. Geceleme otelimizde. Konaklama: 3* Holiday Inn Express Amsterdam Arena Towers v.b.

4.

Gün
AMSTERDAM – İSTANBUL 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest zaman. İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere rehberimizin belirleyeceği buluşma noktasından Havalimanına transfer. Türk havayollarının TK1956 sayılı seferi ile 23.15’de İstanbul’a hareket. Ertesi gün yerel saat ile 03.30’da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere!Konaklama: 3* Holiday Inn Express Amsterdam Arena Towers v.b.
EK BİLGİLER


SAĞLIK Hollanda’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekli ilaçlarınızı almayı unutmayınız.VİZE Hollanda’ya turistik, kültürel gezi ve tatil amaçlarıyla seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Schengen vizesine sahip olmaksızın ülkeye giriş yapamazlar. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

UÇUŞ SÜRELERİ İstanbul – Amsterdam Seyahat süresi: 3 saat 30 dakikadır.

Amsterdam – İstanbul Seyahat süresi: 3 saat 15 dakikadır.

PARA BİRİMİ Hollanda Para birimi: Euro’dur.

SAAT DİLİMİ Türkiye konumu, Hollanda konumundan 1 saat ileride bulunmaktadır.

ELEKTİRİK Hollanda elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.GENEL Rotamız Dünya havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde dönüş tarihinden itizbaren en az 6 ay geçerliliği bulunanan pasaport olması zorunludur. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Rotamız Dünya sorumlu tutulamaz. Rotamız Dünya gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Rotamız Dünya, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Rotamız Dünya sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Rotamız Dünya konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve sarış sorumlusundan temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20 kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#1896
LOKASYON:
Amsterdam
YEMEK:
3 Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 311,48 622,96
3 211,65 634,94
4 160,23 640,93
6 107,82 646,92
9 73,21 658,90
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur
asd

599

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Amsterdam
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.