Saraybosna Pegasus Havayolları İle 3 Gece...

Saraybosna Pegasus Havayolları İle 3 Gece - Kurban Bayramı Özel
41
349TRL
3 Gece Kal 2 Gece Öde Fırsat Paketi!
KESİN ÇIKIŞ
 • Saraybosna Pegasus Havayolları İle 3 Gece - Kurban Bayramı Özel : 3 Gece Kal 2 Gece Öde Fırsat Paketi!
 • Saraybosna Pegasus Havayolları İle 3 Gece - Kurban Bayramı Özel : 3 Gece Kal 2 Gece Öde Fırsat Paketi!
 • Saraybosna Pegasus Havayolları İle 3 Gece - Kurban Bayramı Özel : 3 Gece Kal 2 Gece Öde Fırsat Paketi!
3 Gece Kal 2 Gece Öde Fırsat Paketi!
 • Pegasus Havayolları İle
 • 3* Hotel Old Sarajevo vb.
 • 3 Gece 4 Gün
 • Saraybosna şehir tanıtım turu
 • Vizesiz
 • Balkanlar

SARAYBOSNA TURU

Saraybosna,Bosna-Hersek’in başkenti olan bu şehir yaklaşık olarak 620 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Ayrıca Bosna-Hersek Federasyonu’nun ve fiili başkenti Banyaluka olan Sırp Cumhuriyeti’nin de hukuki başkentidir. Saraybosna’nın eski ismi Vrhbosna’dır. Saraybosna ismini Osmanlı İmparatorluğu döneminde almıştır. Saray Bosna ismi Sarajebo yani Saray Ovası anlamından gelmektedir. Saraybosna kozmopolitan bir şehir olduğu için hem kültürel farklılıklar hem de dini çeşitlilik hissedilebilir.Suç oranının da çok az olduğu bu şehir Güney Doğu Avrupanın en güvenli şehri olarak nitelendirilir. Saraybosna Pegasus Havayolları İle 3 Gece Turu'nu tercih ederek Saraybosnayı keşfetmeye hazır mısınız ?

TUR İLE YAŞAYABİLECEĞİNİZ DENEYİMLER


 • Tarihi çeşitlilik ile genel kültürünüzü geliştireceksiniz.
 • Yeni tatlar ile buluşacaksınız.
 • Muhteşem cami mimarilerine tanık olacaksınız.
 • Yerel müzikler eşliğinde eğlenceli anlar yaşayacaksınız.
 • Büyüleyici eserlere şahitlik edeceksiniz.
 • Gezerken öğreneceksiniz.
 • Osmanlı dönemini andıran eserler ile tarihe yolculuk yapacaksınız.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul-Saraybosna
Itenirary
İstanbul - Saraybosna Transfer
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluştuktan sonra check-in işlemlerini tamamlayarak Pegasus Havayolları’nın PC291 sayılı tarifeli seferi ile 15.15’de Saraybosna’ya doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 15.15’de şehre varacağız.
Itenirary
Panoramik Şehir Turu
Şehre vardığımızda bizi bekleyen otobüsümüze binerek panoramik Saraybosna gezimize başlamak üzere merkeze doğru yola çıkacağız.
Itenirary
İnat Evi
Saraybosna’nın simgelerinden biri olan Ulusal Kütüphane’nin önünde otobüsümüzden inerek yapacağımız panoramik gezimizde şehrin Avusturya-Macaristan İmparatorluğu hâkimiyetinde olduğu dönemde oldukça ilginç bir “inatlaşma” olayının yaşandığı yeri, günümüzde Inat Kuça olarak bilinen İnat Evi’ni ziyaret edeceğiz.
Itenirary
Latin köprüsü
Orijinal ahşap halinin 1541 yılında, ilk taş halinin 1565 yılında Osmanlılarca inşa edildiği Frenk Köprüsü ve Gavrilo Princip Köprüsü olarak da bilinen Latin Köprüsü’nü ve kuzey ucundaki önemli bir noktayı (Birinci Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan suikastın yaşandığı, Avusturya Veliahtı Franz Ferdinand ve eşinin Sırp Gavrilo Princip tarafından öldürüldüğü yeri) ziyaret edeceğiz.
Itenirary
Başçarşı – Cami – Kurşunlu Medrese – Saat Kulesi – Moriça Hanı
Sonrasında on altıncı yüzyılda kurulan ünlü Osmanlı çarşısı Başçarşı’yı; çarşıdaki sebili ve sebilin bulunduğu meydanı; Bosna Beylerbeyi Gazi Hüsrev Bey’in Mimar Sinan’a inşa ettirdiği tarihi camiyi; Kurşunl Medrese’yi; saat kulesini; altı kapılı bedestenden oluşan iki katlı “Hanı-ı Atik”i, yani Moriça Han’ı ziyaret edeceğiz.
Itenirary
Ferhadiye Caddesi – Saraybosna Katedrali- Aşkenazi Sinagogu- Ateş Anıtı
Ardından eski şehir merkezindeki Ferhadiye Caddesi’ni; Saraybosna Katedrali ’ni; Aşkenazi Sinagogu’ nu; Ferhadiye Caddesi’nin sonunda yer alan, İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybedenlerin anısını yaşatan Sönmeyen Ateş Anıtı’nı göreceğiz.
Itenirary
Serbest Zaman
Ardından serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Umut Tüneli ve Bosna’nın Kaynağı: Vrelo Bosna Milli Parkı Turu’na (35 Eur) katılabilecekler.
Itenirary
Vrelo Bosna Milli Parkı Turu
Gezimiz sırasında 1992-5 yıllarında yaşanan Bosna Savaşı sırasında savaşın seyrini değiştiren, şehrin kuşatma altında olduğu, yoğun havan topu saldırılarının yaşandığı süreçte gönüllülerce yerin beş metre altına kazılan, bir metre genişliğindeki ve 800 metre uzunluğundaki tünelin ziyarete açık kısmını ziyaret edeceğiz. Yoğun duygular yaşamamıza neden olacak bu gezimizde, günümüzde müze olarak hizmet veren, soykırıma uğrayan Bosna halkının onurlu mücadelesinin kanıtı olan tünelden sonra şehre adını veren Bosna Nehri’nin kaynağını barındıran Vrelo Bosna Milli Parkı’na gideceğiz. Görenlerin cennetin yeryüzündeki görüntüsü olarak tanımladığı, muhteşem güzellikteki bu doğa harikasında şelaleleri, göletleri, dereleri, kırsal manzarayı izlemeye doyamayacağız.
Itenirary
Otele Yerleşme - Boşnak Gecesi
Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele gideceğiz. Akşam saatlerinde dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Unutulmaz Boşnak Gecesi Turu’na katılabilecekler (55 Eur). Yerel lezzetlerin ve müziklerin eşliğinde unutulmaz bir Boşnak gecesi yaşayacağımız eğlenceli saatlerin ardından konaklamak üzere otele döneceğiz.

2.

Gün
Saraybosna 2 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Serbest Zaman
Kahvaltıdan sonra serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Tarihin İzleri: Jajce ve Travnik Turu’na (50 Euro) katılabilecekler.
Itenirary
Jajce ve Travnik Turu
Çağıldayan doğal sularıyla adeta bir su şehri olan Jajce’de Hırvatların yaşamlarına tanık olacağız. Şehrin siluetini oluşturan Ayı Kulesi’ni, kaleyi ve diğer tarihi yapıları gördükten sonra Pliva Şelalesini ve göllerini göreceğiz. Şelalenin hemen yanındaki kafelerde dinlenme molası verdikten sonra Travnik’e gitmek üzere yola çıkacağız.
Itenirary
Travnik- Süleymaniye Camii
Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgede hüküm sürdüğü dönemde Bosna Sancağı’ nın başkenti olan Travnik’te Fatih Sultan Mehmed’in ve ordusunun konakladığı kaleyi, inşa edilen ilk Osmanlı camisi olan Süleymaniye Camii’ni gördükten sonra eski şehir merkezinde yürüyeceğiz.
Itenirary
Travnik Güneş Saati – Ivo Andriç Müzesi
Vezirler şehri olarak da bilinen Travnik’teki güneş saatini de gördükten sonra “Drina Köprüsü”, “Travnik Günlüğü” gibi romanlarıyla dünya çapında tanınan, 1961 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan yazar Ivo Andriç’İn günümüzde müze olarak hizmet veren evine gideceğiz. Balkan coğrafyasının ve Balkan milletlerinin çileli hayatlarını herkesin bilmesini sağlayan Andriç’İn iç dünyasında yapacağımız yolculuğun ardından rotamızı Fatih Sultan Mehmed’İn suyundan içtiği anlatılan “Mavi Su” adlı kaynağa çevireceğiz.
Itenirary
Serbest Zaman – Otele Dönüş
Ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Sonrasında hep birlikte buluşup dinlenmek ve konaklamak üzere Saraybosna’daki otelimize döneceğiz.

3.

Gün
Saraybosna 3 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Serbest Zaman
Kahvaltıdan sonra serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Bosna’dan Adriyatik’e: Mostar, Blagaj ve Poçitel Turu’na katılabilecekler (50 Eur).
Itenirary
Mostar, Blagaj ve Poçitel Turu
Mostar’ın en ünlü köprüleri arasında ikinci sırada yer alan, İkinci Dünya Savaşı sırasında Naziler tarafından yıkılan Tito Köprüsü’nü de göreceğimiz gezimize Yugoslavya İç Savaşı’nın simgelerinden haline gelen ünlü şehre vardığımızda Neretva Nehri’nin serin akıntısının sesini duyarak başlayacağız.
Itenirary
Mostar Köprüsü
Karşımıza çıkacak Mostar Köprüsü ile hem hüzünlenecek hem de neşeleneceğiz. Bosna Savaşı’nda bombalandığını tüm dünyanın izlediği trajik olaydan önce, 9 Kasım 1933 tarihinde Hırvatlar tarafından bombalanarak yıkılan, on altıncı yüzyılda Mimar Sinan’ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen köprünün 2004-5 yıllarında Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla yenilenmiş halinin üzerinden geçerken yaşadığımız karışık duygular Arnavut kaldırımı sokaklarda, evlerin sardunyalarla kaplı pencerelerine bakarak ilerlerken neşeye ve huzura dönüşecek.
Itenirary
Camiiler – Savaş Müzesi
Koska Mehmed Paşa Camii’ni, Karagöz Bey Camii’ni; çarşıyı; on yedinci yüzyılda Fatma Kadın tarafından şehre bağışlanan tarihi saat kulesini göreceğiz. Savaş Müzesi’ni ziyaret edeceğimiz; antik şehri gezeceğimiz Mostar turumuzdan sonra serbest zaman. Ardından buluşup Mostar’ın hemen yakınındaki Blagaj adlı köye gideceğiz.
Itenirary
Blagaj Köyü – Poçitel Köyü- Otele Dönüş
Köyde, küçük bir şelalenin yanına on altıncı yüzyılda dervişler tarafından inşa edilen, görenlerin ruhunu arındıran güzelliğiyle ve sadeliğiyle gerçek bir Osmanlı dönemi mimarisi örneği sunan tekkeyi; kartpostal fotoğraflarından fırlamış gibi duran, maviyle yeşilin buluştuğu Kraviçe şelalelerini de gördükten sonra Osmanlıların Balkan coğrafyasında ulaştığı son noktaya, bir sınır karakolu olarak tarihe geçen Poçitel’e gideceğiz. Osmanlı mimarisinin tüm izlerini halen taşıyan bir Türk köyü olan Poçitel’deki hamamları, camiyi, pazar yerini, Balkan Türklerine özgü çiçek yetiştiriciliğinin envai örneğini barındıran evleri ve bahçelerini; Şişman İbrahim Paşa Medresesi’ ni; saat kulesini gördükten sonra Saraybosna’ya, dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

4.

Gün
Saraybosna-İstanbul 4 gün programını görmek için tıklayınız
Itenirary
Kahvaltı – Otel Çıkış İşlemleri- İstanbul’a Dönüş
Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamlayacağız, sonrasında rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zaman. Belirtilen saatte buluşup otobüsümüze binerek Saraybosna Uluslararası Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları’nın PC292 sayılı uçağıyla 15.55’te İstanbul’a hareket edeceğiz. Yerel saatle 19.50’te İstanbul’a vardığımızda turumuz da sona erecek. Evinize hoş geldiniz!
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2950
LOKASYON:
Saraybosna
YEMEK:
3 Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 181,48 EUR 362,96 EUR
3 123,31 EUR 369,94 EUR
4 93,36 EUR 373,43 EUR
6 62,82 EUR 376,92 EUR
9 42,66 EUR 383,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

349

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Saraybosna
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.