İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5...

İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün
41
6,500TRL
KESİN ÇIKIŞ
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İstanbul Çıkışlı / Uçaklı İran Turu / 5 Gece 6 Gün :
  • İRAN TURU
  • 2 GECE VAN KONAKLAMALI
  • 3 GECE İRAN KONAKLAMALI

İRAN HAKKINDA FAYDALI BİLGİLER

- İran’ın yüzölçümü 1.643.000 km2’dir.

- Nüfusu yaklaşık 84 milyon’dur.

- 31 eyaletten oluşur.

- En önemli gelir kaynakları petrol ve doğalgazdır.

- 1998 yılından beri uluslararası ambargo uygulanan bir ülkedir.

- Para birimi Rial-Tümen’dir. Döviz bürolarında Döviz ya da Türk Lirası bozdurabilirsiniz.

- Resmi dili Farsça’dır.

- Ülkenin büyük bölümünde Türkçe konuşarak iletişim kurabilirsiniz.

- Mutfak kültürleri Türk mutfağına yakındır. Pirinç ve Safran çok tüketiliyor.

- Ortalama 1 öğün yemek yaklaşık 10 $’dır.

- Kadınların başörtüsü kullanması, dizüstüne kadar uzanan tunik, gömlek vb. kıyafet giymesi zorunludur.

- Evli olmayan çiftlerin aynı odada kalmasına izin verilmiyor.

- Alkollü içeceklerin tüketimi yasak.

- Günün her saati güvenli bir şekilde dışarda vakit geçirebilirsiniz.

- Otellerde Wi-fi mevcuttur.

- Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal medya ağlarına erişim yasak, İnstagram a erişim serbesttir.(Telefonunuza indireceğiniz uygulamalarla tüm ağlara erişim sağlayabilirsiniz.)

- Oteller konforlu ve hijyeniktir fakat ambargodan dolayı Türkiye standartlarının az da olsa altındadır.

- Araçlar yine ambargodan dolayı Türk standartlarının altında ama bakımlı ve hijyeniktir.

- İran'a girişlerde pasaportla beraber seyahat sağlık sigortası belgesi de olması zorunludur. Pasaportun İran seyahati dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olmalıdır. 10 yıldan eski pasaport sahipleri, seyahate çıkmadan önce pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir

- İran bankacılık sistemi uluslararası bankacılık sistemine kapalı. Bundan dolayı kredi kartları geçerli değil. Ülkeye girdikten sonra İran para birimi olan riyal edinmeniz için rehberimiz yardımcı olacaktır

- Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir.

- Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.

- 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir.

- Pasaportunda İsrail vizesi ve giriş-çıkış mühürü olan misafirler İran’a giriş yapamazlar.


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
BİTLİS AHLAT VAN
TATVAN- AHLAT- NEMRUT KRATER GÖLÜ- BİTLİS

Gezi Ekspresi ile İran ve Van turumuzun 1. Gününde;

İstanbul yeni havalimanında sabah 07.30’da buluşarak 08.50 İSTANBUL-MUŞ uçağı ile Muş’a hareket. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek Bitlis’e doğru hareket.. Burada misafirlerimiz Bitlisin yöresel yemeği olan Büryan kebabını tadabilirler. Yemekten sonra aracımızla Ahlat ’a geçiyoruz. Bazıları 3.5 mt. boyunda olan anıtsal mezar taşlarıyla dolu olan Selçuklu Mezarlığı ve çevresindeki pek çok farklı tarzda inşa edilmiş kümbetlerden en ilginci olan Emir Bayındır Kümbeti’ni görüp Dünyanın en büyük ikinci krater gölü olan İskenderin cenneti ile adlandırılan Nemrut Krater Gölüne transfer araçları (ekstra) tırmanıyoruz. Yaklaşık iki, iki buçuk saat sürecek olan bu opsiyonel tur seçeneğimiz sırasında katılmak istemeyen misafirlerimiz Tatvan şehir merkezinde zaman geçirebilirler.. Ardından transfer araçları ile otobüsümüze doğru hareket otobüsümüze yerleştirdikten sonra Van’a hareket ve konaklama….

SABAH KAHVALTISI: YOKTUR

ÖĞLE YEMEĞİ: TATVAN (HARİÇ)

AKŞAM YEMEĞİ: VAN (HARİÇ)

KONAKLAMA: VAN (4 YILDIZLI OTEL)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 250 km – 3 Saat
Konaklama: VAN

2.

Gün
HOY - ŞEMSİ TEBRİZİ - TEBRİZ - ŞAH GÖLÜ 2 gün programını görmek için tıklayınız
 HOY - ŞEMSİ TEBRİZİ - TEBRİZ - ŞAH GÖLÜ

Gezi Ekspresi ile İran ve Van turumuzun 2. Gününde;

Sabah otelimizde alçağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Kapıköy sınır kapısına doğru hareket. Kapıköy sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra İran Razi Sınır Kapısından bizleri karşılayan rehberimiz ve bekleyen aracımıza binerek İran Hooy bölgesine geçiyoruz. Hooy’da Şemsi Tebriz’i kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hooy panoramik turu bitiminde yerel restoranda öğle yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ) sonrası Tebriz’e hareket. Sofiyan’da vereceğimiz molada Yöresel İran Çay ikramı. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e varış. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun %99'unu Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf,adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşfedeceksiniz. Tebriz’de El Gölü ( Şah Gölü ) Gezisi. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Tebriz'de.

SABAH KAHVALTISI: OTEL (DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: HOOY ŞEHİR MERKEZİ (HARİÇ)

AKŞAM YEMEĞİ: TEBRİZ (HARİÇ)

KONAKLAMA: TEBRİZ (4 YILDIZLI OTEL)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km – 6 Saat
Konaklama: TEBRİZ

3.

Gün
TEBRİZ ERDEBİL 3 gün programını görmek için tıklayınız
 TEBRİZ – KAPALI ÇARŞI – ŞEHRİYAL KABRİSTANLIĞI – GÖK MESCİDİ – ARK – ERDEBİL – SEREİN KAPLICALARI

Gezi Ekspresi ile İran ve Van turumuzun 3. Gününde;

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Tebriz şehir turuna başlıyoruz. Tebriz turumuza devam ediyoruz. Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti, Gök Mescidi, Cuma Mescidi , Ark Gezisi. Tebriz Kapalı Çarşısı En Önemli Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve bir Kilometrekare Büyüklüğünde İçinde Küçük Çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz Serbest Zaman. Öğle Yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ).Öğleden sonra Serein şehir merkezinde doğru hareket ve otelde konaklama.

SABAH KAHVALTISI: OTEL (DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: TEBRİZ ŞEHİR MERKEZİ (HARİÇ)

AKŞAM YEMEĞİ: SEREİN (HARİÇ)

KONAKLAMA: SEREİN (4 YILDIZLI OTEL)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 220 km – 3 Saat
Konaklama: SEREİN

4.

Gün
SEREİN ERDEBİL 4 gün programını görmek için tıklayınız
ŞİFALI KAPLICA-ERDEBİL-KENDOVAN

Gezi Ekspresi ile İran ve Van turumuzun 4. Gününde;

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelden hareket edip Kendovan’a hareket ediyoruz Kendovan volkanik kayaların oyularak Kapadokya benzeri meydana getirilmiş ve içerisinde doğal hayat olan Turistik bir köydür. Kendovan ve mağara evlerini gezdikten sonra Azerbaycan müzesini geziyoruz ardından Erdebil şehir merkezinde serbest zaman ve öğle yemeği.. Ardından toplanıp otelimize geçiyoruz. Otelimiz kaplıcalı olduğundan dileyen misafirlerimiz ile birlikte şifalı kaplıcaya giriyoruz.

SABAH KAHVALTISI: OTEL (DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: SEREİN ŞEHİR MERKEZİ (HARİÇ)

AKŞAM YEMEĞİ: SEREİN (HARİÇ)

KONAKLAMA: SEREİN (4 YILDIZLI OTEL)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 15 kmKonaklama: SEREİN

5.

Gün
URMİYE 5 gün programını görmek için tıklayınız
URMİYE – ŞİH TEPESİ- VAN

Gezi Ekspresi ile İran ve Van turumuzun 5. Gününde;

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urmiye’ye Hareket. Urmiye Gölü Seyri… Urmiye, İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Urmiye Iran – Irak - Türkiye sınırlarının kesiştiği noktaya yakın en büyük kentidir. Şıh Tepesi ( Urmiye Seyir Tepesi ) ve Panoramik Şehir gezisi sonrası öğle yemeğinin ardından Yüksekova sınır kapısına doğru hareket ediyoruz.. Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van bölgesine geçiyoruz. Van’da konaklama..

SABAH KAHVALTISI: OTEL (DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: URMİYE ŞEHİR MERKEZİ (HARİÇ)

AKŞAM YEMEĞİ: VAN (HARİÇ)

KONAKLAMA: VAN (4 YILDIZLI OTEL)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 485 km – 7 SaatKonaklama: VAN

6.

Gün
VAN AKDAMAR 6 gün programını görmek için tıklayınız
VAN KALESİ - AKDAMAR ADASI - AKDAMAR KİLİSESİ - VAN KEDİ EVİ - URARTU MÜZESİ

Gezi Ekspresi ile İran ve Van turumuzun 6. Gününde;

Sabah dileyen misafirlerimiz ile birlikte Meşhur Van Kahvaltısı'nı tatmak üzere restaurantımıza hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından yönümüzü bir sahil kasabasını andıran Gevaş'a çeviriyoruz. Artos Dağı manzaralı yolculuğumuzun ardından Gevaş'tan bineceğimiz teknemiz ile Van Gölü’nün içerisinde bulunan Akdamar Adası’na (Ekstra) hareket ediyoruz. Akdamar Adası’nda bulunan ve taş işçiliğiyle ünlü Akdamar Kilisesi ve çevresi bu noktadaki gezi güzergâhlarımız olacaklar. Akdamar adası ve kilise gezimizin ardındansonra Van'a doğru hareket ediyoruz.

Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere Van 100. Yıl Üniversitesi içerisinde yer alan Van Kedisi Evi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Kedi evi gezimin ardından öğle yemeği için restauranta gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Van’a has Savat işçiliğini görebileceğimiz Arubani Bedesteni’ne ulaşıyoruz. Savat işçiliği hakkında aldığımız bilgi sonrası ana kaya üzerine inşa edilmiş Van Kalesini Panoramik görüp fotoğraflar çektikten sonra Urartu eserlerini görebileceğimiz Urartu müzesini Rehberimizin anlatımlarıyla geziyoruz. Ardından Van havalimanına doğru hareket ederek VAN-İSTANBUL uçağı ile İstanbul’a hareket ve havalimanında turumuzu sonlandırıp bir başka GEZİ EKSPRESİ organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

SABAH KAHVALTISI: OTEL (DAHİL)

ÖĞLE YEMEĞİ: VAN ŞEHİR MERKEZİ (HARİÇ)

AKŞAM YEMEĞİ: YOKTUR

KONAKLAMA: YOKTUR

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 60 km
Konaklama: YOKTUR
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#6239
LOKASYON:
İran
ULAŞIM
Uçak    Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 3380,00 TL 6760,00 TL
3 2296,67 TL 6890,00 TL
4 1738,75 TL 6955,00 TL
6 1170,00 TL 7020,00 TL
9 794,44 TL 7150,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

6.500TL

Başlangıç Fiyatı

6 Gün

İran
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.