Diyarbakırlı Gap Rüyası Turu (6 Gece 7 Gün...

Diyarbakırlı Gap Rüyası Turu (6 Gece 7 Gün )
41
3,750TRL
Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
EN İYİ FİYAT
 • Diyarbakırlı Gap Rüyası Turu (6 Gece 7 Gün ) : Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
 • Diyarbakırlı Gap Rüyası Turu (6 Gece 7 Gün ) : Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
 • Diyarbakırlı Gap Rüyası Turu (6 Gece 7 Gün ) : Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
Güney Doğu Anadolu’yu Keşfetmeye, Peygamberler Diyarını Gezmeye Davet Ediyoruz.
 • ADANA
 • ŞANLIURFA
 • GAZİANTEP
 • ADIYAMAN
 • DİYARBAKIR
 • NEMRUT

DİYARBAKIRLI GAP TURU


5 GECE KONAKLAMALI

ADANA, ANTAKYA, GAZİANTEP, ŞANLIURFA, MARDİN, MİDYAT, DİYARBAKIR, ADIYAMAN

Halfeti Tekne Turu - Göbeklitepe Gezileri!!!

Harran Evleri - Hasankeyf Gezileri!!!

Nemrut Dağı Gün Batımı - Muhteşem Sıra Gecesi!!!

Kadim Şehir Mardin - Dara Antik Kenti ve Beyaz Su Farkı İle!!!

TUR HAREKET DETAYLARI

Kalkış Yerleri:

Mavişehir Mavi Bahçe Önü (17:45)

Bostanlı İskele (18:00)

Karşıyaka Anıt (18:05)

Bayraklı Üstgeçit (18:15)

Fahrettin Altay (18:30)

Hatay Üçyol (18:45)

Bornova Ege Üniversitesi Hastane Önü (19:00)

TUR TARİHLERİ
1.TUR: 10 EYLÜL 2.TUR:24 EYLÜL 3.TUR:8 EKİM 4.TUR:22 EKİM 

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İZMİR HAREKET - ADANA

Sizin için belirlediğimiz hareket noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra rehberimiz eşliğinde turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Uşak, Afyon, Konya üzerinden güzel geçen bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Adana'da oluyoruz.


2.

Gün
ADANA – HATAY (ANTAKYA) - GAZİANTEP 2 gün programını görmek için tıklayınız

Uygun bir yerde alacağımız sabah kahvaltı molamız sonrası Adana şehir merkezinde, Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprüyü görüyoruz. Sonrasında rotamızı İskenderun ve Belen Geçidi Üzerinden geçerek Amik ovası eşliğinde dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Antakya’da ilk ziyaret noktamız Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’ni görüyoruz. Buradan şehir merkezinde öğle yemeğimizi, Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’yi geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra Hatay’ dan ayrılıp Gaziantep yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3.

Gün
GAZİANTEP – HALFETİ – ADIYAMAN 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müze ziyaretimizden sonra Gaziantep’ten ayrılıp Karagül denince akla gelen ve yakın geçmişte Fırat nehrinin üzerine kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıp burada yaklaşık 1 saat sürecek olan (ekstra) tekne turuna katılıyoruz. Rum Kale ve benzeri batıklar, büyük bir bölümü sular altında kalan Savaşan Köyü görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında buradan ayrılarak yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculukla Kahta’ ya ulaşıyoruz. Burada gün batımını seyretmek için bizi Nemrut Dağı’na çıkaracak dolmuşlarımıza biniyoruz. Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius) Komagene Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığa ait mezarı ve Karakuş Tümülüsünü ziyaret ediyoruz. Zirveye ulaştığımızda, Dağın en önemli unsuru ise Komagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güzel geçen günümüzün sonunda dolmuşlarımızla otobüsümüze gelip kısa bir yolculukla otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. WHITE STAR HOTEL - ADIYAMAN

4.

Gün
DIYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT - MARDİN 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Siverek üzerinden Diyarbakır’ a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsünde kısa bir çay molası verip yolculuğumuza devam ediyoruz. Diyarbakır’ a ulaştığımızda ilk olarak Hevsel Bahçeleri eşliğinde tarihi 10 Gözlü Köprüyü Görüyoruz. Mardin Kapı’dan içeriye girip eski şehri gezmeye başlıyoruz.Diyarbakır Ulu Cami’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi’ni, Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüp Diyarbakır gezimizi tamamlıyoruz alacağımız serbest zamanda öğle yemeğimizi yiyip yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuk sonrasında durağımız Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın yapımıyla sular altında kalan Hasankeyf 5 bin yıl öncesinden günümüze kadar önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Artuklu’ lar zamanında en görkemli günlerini yaşayan bu kadim kent gezimizde Dicle Nehri’nin kıyısındaki tarihi kalıntıların görüntüsü sizleri çok etkileyecektir. Rehberimizin anlatımlarını dinleyip fotoğraflarımızı çektikten sonra. Tur Abdi’n bölgesinin kalbi sayılan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta geliyoruz burada kısa bir gezi yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zaman sonrası dinlerin ve dillerin halen birlikte yaşadığı Mardin’e hareket ediyoruz. Eski şehrin tarihi dokusunu yaşadıktan sonra modernliği içinde barındıran yeni Mardin olarak adlandırılan bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde YAY GRAND HOTEL - MARDİN

5.

Gün
MARDİN – DARA ANTİK KENT – BEYAZSU – DEYRUL ZAFERAN - MARDİN 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Süryani kilisesinin önemli merkezlerinden olan Deyrulzafaran’ı (Safran Manastırı) geziyoruz. Daha sonra Pers İmparatoru Darius ile Büyük İskender’in savaşına tanıklık eden, Güneydoğu'nun Efes'i olarak anılan Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Halk arasında zindan denilen, yerin altındaki o görkemli Su Sarnıcı’nı ve Dara Barajı’nın Tahliye Kemerlerini görüp, ipek yolu üzerinden Beyaz suya geçiyoruz. Beyazsu, Mardin'in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Burada öğle yemeğimizi molamız sonrası tekrar Mardin’ e dönüyoruz. Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede bir dağın tepesine kurulmuş olan eski Mardin’i göreceğiz. Tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Cami, Kırklar Kilisesi, Tarihi Postane Binası görülecek yerler arasında. Keyif dolu günümüz sonunda Mezopotamya ovasına karşı çaylarımızı yudumladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. YAY GRAND HOTEL - MARDİN

6.

Gün
GÖBEKLİTEPE – HARRAN – BALIKLIGÖL – ŞANLIURFA 6 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Peygamberler şehri Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. İlk olarak Dünya tarihinin en eski yerleşik düzendeki tapınağı olarak kabul edilen GÖBEKLİTEPE’ye ulaşıyoruz. Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe'de Rehberimizin yapacağı anlatımlar Göbeklitepe’ye daha bir önem kazandıracaktır. Gezimizin ardından vereceğimiz öğle yemeği molamız sonrası GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İslam üniversitesini ve tarihi Harran evlerini geziyoruz. Yöresel kıyafetlerle çektirdiğimiz fotoğrafların ardından Urfa merkeze dönüp Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamını ve Ulu camiini ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize yerleşiyoruz.Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Bu gece Konaklamamız Oda Kahvaltı şeklindedir.

>>> Dileyen misafirlerimizle muhteşem bir eğlence için Sıra Gecesine gidiyoruz. ( EKSTRA YEMEKLİ )

7.

Gün
GAZİANTEP – ADANA – İZMİR DÖNÜŞ 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, artık dönüş yolculuğumuza başlıyoruz otobanı takip ederek tekrar Gaziantep’ e ulaşıyoruz, çarşılar bölgesine geçerek, Zincirli Bedesteni ve Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Çekicin bakırla buluştuğu o dar sokaklara, bakır ustalarının çekiç sesleri sizi karşılıyor, Burada vereceğimiz serbest zamanda Baklava, Hediyelik Eşya ve Antep Fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Keyif dolu geçireceğimiz zamanlar sonrası aracımızla buluşup dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Adana, Konya, Afyon üzerinden yolda vereceğimiz molalarımızla birlikte sabah saatlerinde Güzel şehrimiz İzmir’ e ulaşıyoruz. Bir dahaki BİGEZEN TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz

EK BİLGİLER
ÖNEMLİ BİLGİ
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza son gün kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
MÜŞTERİ, işbu Sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış bedeli ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin detaylı bilgiler içeren broşürü okuyup bilgi sahibi olduğunu; yurtdışı konaklamalarında tur kalkış tarihinden itibaren en az altı ay geçerli ve sınır kapılarında giriş çıkış kaşesi basılabilmesi için en az iki sayfalık boş sayfası bulunan pasaportunu, geçerli vizesini ve nüfus cüzdanını, Kıbrıs turlarında ise nüfus cüzdanını yanında bulunduracağını, pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya MÜŞTERİ'nin kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, vize eksikliği, herhangi bir devlet kurumunun izin vermemesi vb.) çıkışının engellenmesi veya Türkiye'den çıkış yapılan ülkede pasaport, vize ve benzeri muamele eksiklikleri ve/veya aykırılıkları nedeniyle ülkeye girişin engellenmesi durumunda Paket Tur Düzenleyicisi ile ACENTE'nin hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğu doğmayacağını; bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu; MÜŞTERİ yanında bulunan eşyaları takip ve kontrol etmekle yükümlü olduğunu, tur esnasında kaybolan, hırsızlık konusu olan, zayi olan eşyalardan Paket Tur Düzenleyicisi ile ACENTE'nin veya çalışanlarının hukuki ve/veya cezai hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, belirtilen nedenlerle Paket Tur Düzenleyicisi ile ACENTE'ye ve/veya çalışanlarına karşı talepte bulunmayacağını; işbu Sözleşme'nin imzası ile konaklayacağı tesisin ve seyahat edeceği aracın tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla yükümlü olduğunu; tur lideri, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerince satın alınan hizmetle ilgili olarak bildirilen kurallara uyacağını, üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini/bütünlüğünü tehlikeye atmayacağını ve üçüncü kişilerin can ve mal güvenliğini/bütünlüğünü tehlikeye atması halinde doğabilecek maddi/manevi tüm zararlardan şahsen ve birinci derecede sorumlu olacağını, aksi halde Paket Tur Düzenleyicisi ile ACENTE'nin Sözleşme konusu hizmeti ifa etmeyeceğini ve bu nedenle MÜŞTERİ'nin iade hakkının bulunmadığını; MÜŞTERİ'nin işbu Sözleşme konusu Paket Tur kapsamı dışında alacağı ekstra yiyecek-içecek, kişisel harcamalar ve program dışı tüm mal ve hizmetlerin bedelinin kendisi tarafından ödeneceğini; ifa edilen hizmetin ayıplı olduğundan bahisle hizmeti kullanmayı sonlandırması halinde işbirliği yapma ve özenli davranma borcu gereği Paket Tur Düzenleyicisi veya ACENTE yetkilisine ve konakladığı otele sona erme sebeplerini yazılı olarak bildireceğini, aksi halde hizmeti alıp kullanmış addolunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 18 Kişi dir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden bigezentur.com kesinlikle sorumlu değildir.
Acenta yeterli sayıya ulaşamadığı zaman turu iptal etmemek adına aynı ve ya benzer tur programına sahip olan farklı bir Acenta'ya müşterileri gönderebilir bu sayede müşterinin tatil planı bozulmamış olur.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
REZERVASYON DETAYLARI
Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.
İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turlasana sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır. 
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5855
LOKASYON:
Anadolu
YEMEK:
5 SABAH KAHVALTISI,4 AKŞAM YEMEĞİ
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1950,00 TL 3900,00 TL
3 1325,00 TL 3975,00 TL
4 1003,13 TL 4012,50 TL
6 675,00 TL 4050,00 TL
9 458,33 TL 4125,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

3.750TL

Başlangıç Fiyatı

7 Gün

Anadolu
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.