Orta Avrupa Turu

Orta Avrupa Turu
41
549TRL
Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Orta Avrupa Turu : Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
Budapeşte (Macaristan), Viyana (Avusturya) ,Prag (Çekya)
 • Çigan Gecesi
 • Tuna Nehri
 • Bratislava
 • Chesky Krumlov
 • Terezin & Dresden
 • Karlovy Vary

Ekstra Geziler

Budapeşte

Macar Folkloru ve Çigan Gecesi|Yetişkin :55Euro| 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

Estergon, Visegrad ve Szentendre|Yetişkin :65Euro| 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Macaristan’ın en büyük katedrali olma özelliğini taşıyan Estergon günümüzün ilk durağı. Hem Katedrali geziyor hem de Osmanlı’dan kalan kale kalıntılarını geziyoruz. Sonrasında bir Orta Çağ kalesi olan ve avlanma yeri olan Visegrad köyüne hareket ediyor ve öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Ceylan çorbasını içmeden dönmeyin. Günün son durağı ise, Szentendre Kasabası; Sanatçılar kasabası olarak anılan kasabanın Arnavut kaldırımlarında yürürken çok büyük keyif alacak ve küçük dükkanlardan hediyelik eşyalar alabileceksiniz.

Tuna Nehri Tekne|Yetişkin :25Euro| 7-12 Yaş Çocuk :15 Euro| 0-2 Yaş Ücretsiz

Tuna Nehri’nin şehri ikiye böldüğü tekne gezimizde, dünyanın en iyi ışıklandırmasına sahip olan şehrimizi keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Tekne gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde

Bratislava Gezisi|Yetişkin :20Euro| 7-12 Yaş Çocuk :10 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F. Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, CafeMayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. (Slovakya şu an için kapalı olmakla birlikte, tekrar ziyarete açılmasından sonra gezimiz düzenlenecektir.)

Prag

CeskyKrumlov | Yetişkin :25Euro| 7-12 Yaş Çocuk :15 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Chesky’nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.

Orta Çağ Gecesi |Yetişkin : 60 Euro| 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi'ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor

Terezin& Dresden |Yetişkin :90Euro | Çocuk : 45 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz

Prag’tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çekya’nın en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı’nda Almanların Çekya’ ya girişiyle birlikte bu kale toplama kampına ve tüm Terezin şehri de Getto’ya dönüştürülmüş. Buradaki Museviler çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Terezin’den sonra Dresden’e devam edeceğiz. Prag’a 160 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO’NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman

Çek Gecesi | Yetişkin :55Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

Prag'ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

Öğle Yemekli Karlovy Vary | Yetişkin :65Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz (Çocuk İndirimi Yoktur)

17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın, Mozart`ın, Göethe`nin, Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz

UÇUŞ DETAYLARI

İstanbul > Budapeşte TK1035 07:10 – 08:05

Prag > İstanbul TK1770 19:20 – 23:05
TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul, Budapeşte

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04:00’da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1035 tarifeli seferi ile saat 07:15’te Budapeşte’ye hareket. Yerel saat ile saat 08:10’da Budapeşte’ye varış. Varışımızın ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera binası, Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Buda Kalesi ve Mathias Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Macar Folklörü ve Çigan Gecesi Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Konaklama: 4* Rubin Hotel Vb.

2.

Gün
Budapeşte 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü; Estergon, Visegrad ve Szentendre Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Gezisine katılabilirler. Tuna Nehri gezimizde dünyanın en iyi ışıklandırmasına sahip olan şehrimizi keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Tekne gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Rubin Hotel Vb.

3.

Gün
Budapeşte, Viyana 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından odaları boşaltarak yaklaşık 200 km uzaklıkta yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Slovakya'nın başkenti; Bratislava turumuz için yola çıkıyoruz. Bratislava turumuzun ardından yaklaşık 80 km uzaklıkta olan Viyana şehrine hareket ediyoruz. Viyana'ya varışımızda yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasında. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme.Konaklama: 3* LenasDonau Vb.

4.

Gün
Viyana, Prag 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Prag’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Chesky Krumlov turumuza katılabilirler. Chesky Krumlov gezimizin ardından Prag’a doğru yola devam ediyoruz. Prag’a varışımız sonrası panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan St.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi Turu’na katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizdeKonaklama: 3* Energie Hotel Vb.

5.

Gün
Prag 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Terezin & Dresden turumuza katılabilirler. Ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a dönüyoruz. Otelimize transfer ve serbest zaman. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Çek Gecesi turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. Konaklama: 3* Energie Hotel Vb.

6.

Gün
Prag, İstanbul 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Karlovy Vary turumuza katılabilirler Rehberimizin belirleyeceği saatte Prag Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1035 seferi ile saat 19:10'da İstanbul'a hareket ve turumuzun sonu.Konaklama: 3* Energie Hotel Vb.
EK BİLGİLER

Genel Şartlar

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir. Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Venn Tour misafirleri Venn Tour sorumluluğundadır.

Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir. Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz. Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Venn Tour’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Venn Tour geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Venn Tour’un yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

Venn Tour; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couchbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Venn Tour sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur – Alan – Tur Lideri- Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Vize Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5659
LOKASYON:
Budapeşte
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 285,48 EUR 570,96 EUR
3 193,98 EUR 581,94 EUR
4 146,86 EUR 587,43 EUR
6 98,82 EUR 592,92 EUR
9 67,10 EUR 603,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

549

Başlangıç Fiyatı

6 Gün

Budapeşte
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.