Kuzey Almanya Limanları Thy İle

Kuzey Almanya Limanları Thy İle
41
599TRL
Almanya veya resmî ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.
İYİ SEÇİM!
  • Kuzey Almanya Limanları Thy İle : Almanya veya resmî ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.
  • Kuzey Almanya Limanları Thy İle : Almanya veya resmî ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.
  • Kuzey Almanya Limanları Thy İle : Almanya veya resmî ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.
Almanya veya resmî ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa'da bulunan bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.

UÇUŞ BİLGİLERİ

THY İLE

GİDİŞ : İSTANBUL - BREMEN 15:00 - 17:20

DÖNÜŞ : HAMBURG - İSTANBUL 18:35 - 22:45

Trend İndirim haftasına özel Ocak Nisan arası %35 İndirim bulunmaktadır. (Sadece 10 Kontenjan ile sınırlıdır)

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Istanbul - Bremen

Siz değerli misafirlerimiz ile trendtatil.com.tr rehberinin buluşmasısın ardından; Türk Hava Yolları ile, Istanbul İGA Havaalanından hareket. Uçuş sonrası varış. Sempatik mızıkacılarıyla tanıdığımız ve Kuzey Denizi'nden 60 kilometre uzakta olmasına rağmen kültürel bir liman kenti olma özelliği taşıyan Bremen'e varış. Karşılama ve Bremen’in Orta Çağ bölgesi olan Schnoor'a hareket.  Almanya’nın en ünlü şövalyesi Roland’ın beş buçuk metre yüksekliğindeki heykeli ve eski Belediye Sarayı'na ev sahipliği yapan, pazar yeri meydanı Marktplatz'a doğru yürüyüş. Yol üzerinde Bremen Katedrali gezisi. Katedraldeki Kraliçe Christina‘nın 17.yüzyılda armağan ettiği süslü Barok Kürsü ve mumya mezarlar ile şehrin harika manzarasını izleyebileceğiniz devasa ikiz kuleler ilgi çekicidir. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan, 15. yüzyıldan kalma Belediye Binası, 1612 de eklenen Rönesans cephesiyle etkileyici bir görünüm kazanmış. Meydanda bulunan ve Kentin özgürlüğü ile kiliseden bağımsızlığını simgeleyen devasa Roland Heykeli ve Bremen Mızıkacıları şehir turuna renk katacaklar. Yürüyüşün sonunda, çok kısa olmasına rağmen sanat galerileri ve hediyelik eşya dükkanları ile ilginizi çekecek Böttcher Caddesi'nde serbest zaman. Ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.


2.

Gün
Bremen - Hamburg - Lübeck 2 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli trendtatil misafirleri ile kahvaltının ardından, Hamburg'a hareket. Almanya'nın Berlin'den sonra en kalabalık ikinci şehri ve Avrupa'nın da ikinci büyük limanı olan Hamburg, Elbe ve Alster Nehirleri'nin kesiştiği noktada bulunan bir kanallar şehridir. Bu nedenle de şehirde ikibinin üzerinde köprü bulunmakta. 2.Dünya Savaşı'nda tamamiyle harap olan şehir, savaş sonrası aslına uygun olarak yeniden yapılmış. Günümüzde şehrin 1200 yıllık geçmişe sahip tarihi yapısı, Gotik mimari örnekleri, köprüleri ve doğal güzellikleri, tüm dünyadan gelen gezginleri çekmekte. Şehrin karakteristik silüeti, kiliselerinin beş etkileyici kulesinden oluşmuş. Sabah, geziye 132 mt. lik " Michel " lakaplı kulesiyle ünlenmiş St. Michel Kilisesi ile başlayacağız. 1762 senesinde, tamamiyle tuğladan yapılmış olan yapı, kuzey Almanya'nın en güzel barok kiliselerinden biridir. Daha sonra, yürüyüş yolu üzerinde, Deichstrasse Kıyısı ile Nikolaifleet Kanalı arasında kalan ve eski Hamburg'un gerçek bir yansıması olan, 17/18. yüzyıllar orta sınıf evlerini ve eski depoların restore edilmiş cephelerini keşfederek etkileyici Neo-Rönesans stilindeki Belediye Sarayı'nın bulunduğu Rathausmarkt meydanına gideceğiz. Şehrin en işlek bölgesi olan Rathausmarkt alışveriş merkezleri, kafeleri ve restoranları ile insanların eğlenceli vakit geçirdikleri bir alandır. Buradaki Belediye Sarayı 1897 yılında Martin Luther tarafından dizayn edilmiş ve cephesi, Charlemagne'den Francis II'ye kadar, yirmi Kral ve Alman İmparatorunun bronz figürleriyle dekore edilmiş. Elbe'nin kollarından biri olan Alster boyunca yürüyerek, şehrin ortasında büyük bir gölet olan Binnenlaster'a varış. Ardından, Kuzey Almanya'nın en büyük barok orgunu barındıran, Gotik stildeki St. Jacques Kilisesi gezisi. Alman sanatının yaklaşık 7 yüzyılının sergilendiği Kunsthalle Güzel Sanatlar Müzesi'ni ziyaret. Müzede Alman resim sanatının yanında Hollanda ekolünden Rembrandt, Ruysdael, J. Steen ve Fransız ekolünden Courbet, Monet, Rodin, Cezanne, Gauguin'in eserlerini de görebilirsiniz. Müze gezisinden sonra, günün programını şehir merkezinin hemen yakınında yeni oluşan bir semt olan Hafen City' yi keşfederek bitireceğiz. Bu çalışma, Hamburg limanının eski bir bölümünün yeniden yapılandırılması ve rehabilitasyonu için İsviçre mimarlık firması Herzog & de Meuron tarafından hazırlanmış Avrupa'daki en büyük kentsel kalkınma projesidir. 2150 kişilik büyük ve 550 kişilik küçük salonları bir kültür abidesi olan Elbe Filarmoni Binası'nı dışdan gördükten sonra , Hansa Birliği'nin eski başkenti Lübeck'e hareket. Geceleme otelde.

3.

Gün
Lübeck - Wismar - Bad Doberan - Rostock 3 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli trendtatil misafirleri ile UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan kentin tarihi mahallelerinin yürüyerek keşfi: Şehrin girişini gösteren bir simge haline dönüşmüş olan Holstein Kapısı ile tura başlıyoruz. Ardından, tuğladan yapılmış gerçek bir Gotik mücevher olan gezisi. Kilisenin 125 mt. yüksekliğindeki iki kulesi, adeta şehrin çatısı gibi durmakta. İçerisi sanat eserleriyle dolu olan kilisede bronz bir Kutsal Kap ve Geç Gotik bir Altar Panosu'nu da görebilirsiniz. Ardından Buddenbrook Ailesi Evi gezisi. Bu ev, çok güzel bir Rokoko Cephe'nin arkasında, Heinrich Mann ve 1929 Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan kardeşi Thomas Mann'a adanmış bir müze barındırmakta. Thomas Mann'ın Buddenbrook Ailesi adlı romanında, hikayenin ana konusu olan Patrisyen Aile bu binada yaşamaktadır.  Lübeck'liler tarafından 1229 senesinde kurulup, birliğin Lübeck'den sonra ikinci büyük limanı olan Wismar'a hareket. Devasa Saint-Nicolas Kilisesi şehrin kısa sürede ulaştığı refahın simgesidir. Ardından, şehrin kalbindeki kare Pazar Meydanı'na varış. Meydandaki en eski ev olan Alter Schwede'i (ihtiyar İsveçli) gotik tuğla duvarlarından hemen tanımak mümkün. 1380'lerde inşa edilen bu bina, o dönemdeki İsveç hakimiyetini anımsatır. Meydanın güney doğusunda göreceğiniz Wasserspiele Hollanda Rönesans'ı stilinde yapılmış bir su terazisi olup, asırlar boyu şehrin su ihtiyacını karşılamış. Rostock'a hareket. Yol üzerinde, harika bir gotik tuğla yapı olan Sistersiyen Bad Doberan Manastır'ı gezisi. Manastırda, altın bir sunak ve meşeden oyulmuş bir kutsal kap gibi çok ilginç sanat eserleri görebilirsiniz. Rostock'a varışta, otobüsle şehir turu ve tarihi evlerle çevrili Kröpeliner Sokağı'nda yürüyüş. Rostock Limanı'nın harika manzarasını seyrettikten sonra otele yerleşme. Geceleme otelde.

4.

Gün
Stralsund - Rugen Adası - Schwerin 4 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli trendtatil misafirleri ile Starlsund'a hareket. Kuruluşundan beri gelişimini deniz ulaşımı ve ticaretine borçlu olan, göllerle çevrili Starlsund , Rugen Adası'ndan Baltık Denizi'nin bir koluyla ayrılır. Lübeck'den esinlenerek yapılmış gotik tuğla yapılar şehrin karakteristik görünümünü oluşturur. Belediye Binası'nın zengin dekorlu ve sivri çatılı cephesini en iyi, eski pazar yerinden görmek mümkün. Hemen yanındaki Saint-Nicolas Kilisesi, Fransız Katedralleri örnek alınarak yapılmış. Bu nedenle, tuğla yapılarda pek görülmeyen istinad kemerlerini bu yapıda görebilirsiniz. Kilisenin içindeki bazı pilpayelerin üzerinde ve şapellerde, günümüze kadar korunmuş Gotik Freskleri de görmek mümkün. Pazar Yeri Meydanı'nda serbest zamanın ardından iki kilometreden fazla bir köprü ile ana karaya bağlanan Rugen Adası'na hareket ve varışta öğle yemeği. Ada, harika kayın ormanları, engebeli kıyı şeridi, kumlu plajları ve kireçtaşı uçurumlarıyla çok çeşitli manzaralar sunmakta . Bu kıyılarda, huzur verici bir öğleden sonra geçirip ardından homojenliğini günümüze kadar korumuş olan, neo-klasik Putbus ve Sellin Şehirlerini keşfettikten sonra Schwerin'e doğru yola devam. Geceleme otelde.

5.

Gün
Schwerin - Lunebourg 5 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli trendtatil misafirleri ile göl ve orman manzaralarının ortasında konumlanmış, Kuzey Almanya'nın sakin ve huzurlu yüzü Schwerin'in keşfi. Burada göreceğiniz manzaralar sizleri hayran bırakacak. Özellikle göllerdeki yansımalar fotoğraf sevenleri çok mutlu edecek. Varışta, 1845-1857 yılları arasında, Mecklenburg-Schwerin Büyük Dük'ü için inşa edilen, bazı gotik ve barok alıntılara rağmen neo-rönesans tarzında olan Şato'nun gezisi. Binanın dış görünümü Fransa'da ki Chambord Şatosu'nu anımsatmakta ve binalarının tamamında 400 den fazla oda bulunmakta. İçerisinde çok sayıda Alman Porseleni ve tablodan oluşan sanat eseri sergilenmekte. En muhteşem bölümü ise, hiç şüphesiz freskleri, armaları ve Carrara Mermerleri ile taht odasıdır. Merkezinde kanal ve etrafı barok heykellerle süslü, haç şeklinde bir gölet bulunan bahçelerde gezinti . Daha sonra, kanallarda kısa bir tekne turu. Daha sonra Lüneburg'a hareket. Geceleme otelde.

6.

Gün
Lünebourg - Hamburg - İstanbul 6 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli trendtatil misafirleri ile Hansa Birliği'nin en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Lüneburg'un keşfi. Tuz ticareti, 10.yüzyıldan itibaren şehrin zenginlik kaynağı olmuş. Tuğla evleriyle öne çıkan tarihi şehirde yürüyüş. Pazar Yeri Meydanı'nda muhteşem barok cepheli Belediye Binası'nı görüp çevreyi gezdikden sonra, geçmişte tuzun yüklendiği rıhtımlara doğru yürüyüş. Kıyıda hala, eskiden tuz yüklemek için kullanılan tarihi bir vinci görmek mümkün. Son olarak, Am Sande Meydanı'nda burma tuğladan yapılmış, merdiven şeklinde dik çatıları olan geleneksel binaların görülmesi. Hamburg Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış. Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür ve şikayetlerinizi [email protected] adresine gönderiniz. Göndermiş olduğunuz her mail, genel müdürümüz tarafından okunacaktır.

EK BİLGİLER

UÇUŞ BİLGİLERİ

THY İLE

GİDİŞ : İSTANBUL - BREMEN 15:00 - 17:20

DÖNÜŞ : HAMBURG - İSTANBUL 18:35 - 22:45
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5648
LOKASYON:
Almanya
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 311,48 EUR 622,96 EUR
3 211,65 EUR 634,94 EUR
4 160,23 EUR 640,93 EUR
6 107,82 EUR 646,92 EUR
9 73,21 EUR 658,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

599

Başlangıç Fiyatı

6 Gün

Almanya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.