Baştan Başa Balkan Turu ( Ekstra Turlar...

Baştan Başa Balkan Turu ( Ekstra Turlar Dahil)
41
499TRL
Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir.
VİZESİZ
  • Baştan Başa Balkan Turu ( Ekstra Turlar Dahil) : Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir.
  • Baştan Başa Balkan Turu ( Ekstra Turlar Dahil) : Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir.
  • Baştan Başa Balkan Turu ( Ekstra Turlar Dahil) : Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir.
Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir.
  • ÜSKÜP
  • BELGRAD
  • SARAYBOSNA
  • MOSTAR
  • BUDVA
  • OHRİD

Balkan turu programında ekstra tur yok. Tüm program tura dahildir.


Trend İndirim haftasına özel Ocak Nisan arası %40 İndirim bulunmaktadır. (Sadece 10 Kontenjan ile sınırlıdır)

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Üsküp

1. Gün İstanbul - Üsküp

İstanbul Havalimanı,Dış Hatlar Terminali'nde Trend Tatil kontuarının önünde buluşma Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından TÜRK Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul Üsküp Uçuşu yerel saat ile Üsküp'evarış.Varışımıza müteakip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Tur bitimi konaklama otelimizde.


2.

Gün
Üsküp - Belgrad 2 gün programını görmek için tıklayınız

2. Gün Üsküp - Belgrad

Sabah kahvaltımızın ardından Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'a hareket. Belgrad'a varışımızla; Canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii, Semendre Kalesi görülecek yerler arasındadır. Otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Belgrad'daki otelimizde.

3.

Gün
Belgrad - Saraybosna 3 gün programını görmek için tıklayınız

3. Gün Belgrad - Saraybosna

Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Saray Bosna'ya hareket. Varışımıza müteakip iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceksiniz. Konaklama Saraybosna otelimizde.

4.

Gün
Saraybosna - Mostar - Poçitel – Dubrovnik 4 gün programını görmek için tıklayınız

4. Gün Saraybosna - Mostar - Poçitel – Dubrovnik 

Sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra, VİZESİ OLAN MİSAFİRLER İÇİN !!! - (Vizesi olmayan misafirlerimize alanda SERBEST zaman verilecektir.) Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hâkim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otele geçiyoruz. Konaklama Budva veya YAKIN çevresi otelimizde.Konaklama: Budva veya YAKIN çevresinde (KONAKLAMA)

5.

Gün
Budva Şehir Turu - Kotor 5 gün programını görmek için tıklayınız

5. Gün Budva Şehir Turu - Kotor

Sabah kahvaltımızın ardından 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa'nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ… Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyigezdikten sonra Kotor’a hareket. Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası , otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6.

Gün
Sveti Stefan - Petrovac - Bar - İşkodra - Tiran - Draç - Ohrid 6 gün programını görmek için tıklayınız

6. Gün Sveti Stefan - Petrovac - Bar - İşkodra - Tiran - Draç - Ohrid

Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra masalsı bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan adasını görüyor, Bar ve Petrovac üzerinden Arnavutluk' a giriş yapıyoruz. Yol üzerinde İşkodra’yı panoramik olarak gördükten sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varış. 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Yol üzerinde Elbasan ve Dıraç şehirlerini panoramik olarak gördükten sonra, Ohrid'e varış. Konaklama otelimizde.

7.

Gün
Ohrid - Manastır - Ohrid 7 gün programını görmek için tıklayınız

7. Gün Ohrid - Manastır - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar'ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya'nın tarih ve kültür cenneti Manastır'a gidiyoruz. Makedonca'da da Manastır anlamına gelen "Bitola” adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Ardından Ohrid' e dönüyor ve Ohrid turumuza başlyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Panteleimon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid şehrine dönüş ve otelimize transfer.

8.

Gün
Ohrid – Üsküp - İstanbul 8 gün programını görmek için tıklayınız

8. Gün Ohrid – Üsküp - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp' e hareket Üsküp' e varışımızla beraber; Matka Kanyonu gezimizi yapıyoruz. Matka Kanyonu; Bazıları 100m'den fazla uzunluktaki karst mağaraları kanyona dağılmış durumda. Speleoloji yani mağarabilime ilgi duyanlar için, ziyaretçilerin kireçtaşından sarkıt ve dikitleri görebilmeleri için tekne turları düzenleniyor. Treska Nehri kenarında Tanrının Kutsal Annesi adıyla da bilinen Matka Manastırında 15. yüzyıldan kalma freskler bulunuyor. Kanyon gezimizin ardından Üsküp' e hareket alışveriş serbest zamanın ardından İstanbul'a hareket etmek üzere Havaalanına transfer. Türk Havayollarının tarifeli uçuşu ile İstanbul'a hareket. İstanbul' a varış ve Trend Tatil organizasyonunun sonu. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5645
LOKASYON:
Balkanlar
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 259,48 EUR 518,96 EUR
3 176,31 EUR 528,94 EUR
4 133,48 EUR 533,93 EUR
6 89,82 EUR 538,92 EUR
9 60,99 EUR 548,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

499

Başlangıç Fiyatı

8 Gün

Balkanlar
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.