Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu...

Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu
41
2,000TRL
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Nemrut Günbatımı & Urfa Sıra Gecesi Turu :
 • Gaziantep – Zeugma Müzesi – Bakırcılar Çarşısı –Tarihi Bakırcılar Çarşısı - Zeugma Müzesi – Kral Antiochos Heykeli – Zeus Heykeli – Kartal Heykeli – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Nemrut Dağı Gün Batımı
 • Şanlıurfa – Harran – Kubbeli Evler – Ulu Camii – Tarihi Surlar - İç Kale - Şanlıurfa Çarşıları – Balıklı Göl – Ayn Zeliha Gölü – Hz. İbrahim Makamı – Şanlıurfa Kalesi – Göbeklitepe
 • Şanlıurafa – Birecik – Halfeti Tekne Turu – Gaziantep Baklava İmalethanesi – Tahmis Kahvesi ve Dönüş

Nemrut Gün Batımı & Urfa Sıra Gecesi Turu

2 Gece Otel Konakalamalı 3 Gündüz

Gaziantep – Zeugma Mozaik Müzesi – Bakırcılar Çarsısı – Baklava İmalethanesi - Tahmis Kahvecisi – Halfeti -Karakuş Tümülüsü Cender Köprüsü – Arsemia – Gün Batımı Nemrut Dağı - Şanlıurfa – Balıklı Göl – Harran Evleri -Göbekli Tepe

Tur Ücreti:550.00 TL’den Başlayan Fiyatlar

Bu Turumuza % 30 ön ödeme ile kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilgi ve Rezervasyon

0 312 285 7009

0 546 667 4783


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Gaziantep

1.Gün : Gaziantep – Zeugma Müzesi – Bakırcılar Çarşısı –Tarihi Bakırcılar Çarşısı - Zeugma Müzesi – Kral Antiochos Heykeli – Zeus Heykeli – Kartal Heykeli – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Nemrut Dağı Gün Batımı

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz GAP TURU yolculuğumuza başlıyoruz.Pozatlı’davereceğimiz kahvaltı molası sonrası 8 Şubat 1921 tarihinde ‘GAZİ’ ünvanı verilen Gaziantep’e ulaşarak turumuza başlıyoruz.Gezimize Birecik Barajı’nın suları altında kalan Zeugma şehrinden kurtarılmış Romalı Genarallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret edeceğiz.Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra Bakırcılar Çarşısı ve Almancı pazarını gezip öğle yemeği molası veriyoruz.Yemek molamızın ardından Nemrut Dağı günbatımı turumuza başlıyoruz.Minibüs ve yürüyüş yolculuğumuzun ardından Kral Antiochos’un Zeus’un,Apallon’nun ve Herkül’ün Devasa Heykellerini gördükten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Kommagene Kralı Mithridates,annesi İsias,kızkardeşi Antiochis ve yeğeni Aka’nın mezarlarının olduğu Karakış Tümülüsünü ve Roma İmparatoru Septimius Severus’un karısı ve oğulları adına yaptırdığı,Cendere Köprüsü’nü gördükten sonra Altar’dan Güneş Batımını izleyip otelimize dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.2.

Gün
Şanlıurfa 2 gün programını görmek için tıklayınız

2.Gün : Şanlıurfa – Harran – Kubbeli Evler – Ulu Camii – Tarihi Surlar - İç Kale - Şanlıurfa Çarşıları – Balıklı Göl – Ayn Zeliha Gölü – Hz. İbrahim Makamı – Şanlıurfa Kalesi – Göbeklitepe

Gap Turumuzun dördüncü gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ,kubbeli evleri,ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a ulaşıyoruz.Burada,Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camii olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii,İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi),İç Kale ve Tarihi surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız.Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyip fotoğraf çekebilirsiniz.(Ekstra).Harran Evi ziyaretimiz sonrasında ,Adem,Eyyüp,İbrahim,Şuayip ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan ve Peygamber Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa’ya geri dönerek ,Balıklı Göl/Halil-Ül Rahman Gölü ),Kral Nemrut’un Kızı Zeliha’nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı gezeceğiz.vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında Şanlıurfa’nın meşhur lezzetlerinin tadına bakıp(Ekstra),yemek sonrasında İsot vb. ürünlerin alışverişini yapacağız.Şanlıurfa gezilerimizin ardından .ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliği taşıyan,dünya tarihin başlangıç noktası Gebeklitepe’ye ulaşarak 1200 yıl öncesi Tapınakları,turna,yılan,domuz gibi kabartmaları görüp,Şanlıurfa’da otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği için Urfa’nın olmazsa olmaz Sıra Gecesine katılmak için otelimizden ayrılıyoruz..


3.

Gün
Şanlıurfa 3 gün programını görmek için tıklayınız

3.Gün: Şanlıurafa – Birecik – Halfeti Tekne Turu – Gaziantep Baklava İmalethanesi – Tahmis Kahvesi ve Dönüş

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılarak 1992 yapımı tamamlanan,dolgu hacmi bakımından dünyada 8. Sırada bulunan Atatürk Barjını seyir terasından izleyip,çoğu Birecik Barajının suları altında kalan,Karagül Dizisinin çekimlerinin de yapıldığı,Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz.Yaklaşık 1 saat sürecek turumuzda Kral Kızı Mağarasını,Hz.İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp,adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz.Vereceğimiz (Extra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek Gaziantep’e geçiyoruz baklava imalethanesi ziyaret edip baklava alışverişimizi yaptıktan sonra Tahmis Kahvesi görüp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Siz değerli misafirlerimizle tekrar Yes Tour organizasyonunda buluşana kadar vedalaşıyoruz.


EK BİLGİLER

Öneriler

 Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına,hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet,aksesuar ve ayakkabı(bot,terlik,sandalet,su ayakkabısı vb. ) tercih edilmelidir.

 Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil,powerbank ,şarj aleti,harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

 Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik,Kronik ve kalıtsal ) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

 Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi ( şampuan,krem,diş macunu vb. ) yanınıza almayı unutmayınız.

 Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

 Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek ( tercihinize göre ) kitap,dergi,müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5579
LOKASYON:
İzmir/Çandarlı
YEMEK:
3 Kahvaltı 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Balgat
BİTİŞ:
Balgat
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1040,00 TL 2080,00 TL
3 706,67 TL 2120,00 TL
4 535,00 TL 2140,00 TL
6 360,00 TL 2160,00 TL
9 244,44 TL 2200,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

2.000TL

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

İzmir/Çandarlı
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.