Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk

Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk
41
699TRL
İYİ SEÇİM!
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Kuzeyin Masal Şehirlerine Yolculuk :
  • Ekstra Turlar Dahil
  • İzmir'den Direkt Uçuş
  • Kuzey Batı Avrupa'nın en güzel şehirleri

Kuzeyin Masal Şehirleri

Sadece 2 Tarih


Hamburg & Bremen &  Giethoorn & Zwolle &  Amsterdam & Volendam & Zaanse Schans & 

Lahey & Rotterdam & Brüksel &  Brugge & Gent 

İZMİR’DEN DİREKT HAREKET FARKI İLE

EKSTRA TURLAR DAHİLTUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İzmir- Hamburg-Bremen-Giethoorn

İzmir Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Corendon Hava Yolları tarifeli seferi ile Hamburg’a hareket. 08:50'de varışımıza istinaden Avrupa’nın en büyük limanları arasında yer alan Elbe nehri kıyısına kurulu Hamburg, Hansa Birliği’nin doğduğu yer olarak modern çok uluslu ticaret sisteminin başladığı yer olarak kabul edilir. Sanayi devriminin başlarından itibaren hızla zenginleşen kent II.Dünya Savaşında yok olmanın eşiğine gelse de, aradan geçen yıllar boyunca eski görkemine kavuşmuş, günümüzde, dünyada yaşam kalitesinin en yüksek olduğu ilk 20 şehir arasında yerini almıştır. Sahip olduğu 2500’den fazla köprü ile dikkat çeken Hamburg’da liman işçilerinin işe zamanında gelmesini sağlamak için inşa edilmiş dünyanın ilk su altı tüneli Alter Elbtunnel, ahşap kazıklar üzerine inşa edilmiş eski silolar bölgesi Speicherstadt ve gözalıcı Belediye Binası göreceğimiz yerler arasında. Hamburg turumuzun ardından Bremen Mızıkacıları hikayesiyle ünlü Bremen’e doğru yola çıkıyoruz. Weser nehri kıyısında bulunan Bremen şehirden 70 km uzaklıkta aynı nehir üzerinde bulunan Bremerhafen (Bremen Limanı) ve Oldenburg ile Almanya’nın 16 eyaleti içinde en küçüğünü teşkil eder. Şehirde Almanya’nın en güzel Pazar meydanlarından biri olarak kabul edilen ve Unesco Dünya Kültür mirası listesinde yer alan Pazar Meydanı, Grimm Kardeşlerin ünlü Masalında anlatılan Bremen Mızıkacıları heykeli, şehrin ortaçağa özgü mimarisini yansıtan Schnoor semti ve ilginç mimari stili ile dikkat çeken Böttcherstrasse göreceğimiz yerler arasında. Bremen turumuz sonrası, Hollanda’nın en fotojenik köşelerinden Giethoorn’a gidiyoruz . Giethoorn’un muhteşem manzaralarına yakından bakmak için çıkacağımız tekne turunda bol bol fotoğraf çekeceksiniz. Tur bitimi Zwolle bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.Konaklama: Zwolle

2.

Gün
Volendam-Zaanse Schans-Amsterdam 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltının ardından, Amsterdam'a doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımız üzerinde Volendam şehir turu ile güne başlıyoruz. Yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında Volendam'ın tipik mimarisini görüntülüyor, serbest zamanımızda Hollanda'ya özgü hediyelik eşyalardan satın alabiliyoruz. Volendam'dan ayrılıp bölgenin meşhur peynirlerinin de tadına bakabileceğimiz bir peynir çiftliğini ziyaret ediyoruz.   Amsterdam şehir merkezine girmeden önce 13 adet geleneksel yeldeğirmeni ile dikkat çeken Zaanse Schans’a gidiyoruz. Öğlenden sonra saatlerinde Amsterdam’a geçiyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüşte Kırmızı Fener bölgesi, Dam Meydanı, Kraliyet sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında. Şehrin ticaretinde önemli yer tutan elmas atölyelerinden birini ziyaret edip Amsterdam kanallarında keyifli bir tekne turu yapıyoruz. Sonrasında serbest zaman ve rehberinizin bildireceği saatte Amsterdam’da bulunan otelimize Transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 
Konaklama: Amsterdam

3.

Gün
Amsterdam-Lahey-Rotterdam-Brüksel 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hollanda’nın idari merkezi Lahey’e gidiyoruz. Parlamentoya evsahipliği yapan Binnenhof ve Uluslararası Adalet Divanı’na evsahipliği yapan Barış Sarayı göreceğimiz yerler arasında.  Son olarak 2. Dünya savaşında aldığı ağır hasarlara rağmen adeta küllerinden doğmuş, Avrupa’nın en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan Rotterdam’a gidiyoruz. Şehir gezimizde eski liman bölgesi,kuğuya benzetilen Erasmus Köprüsü, ilginç mimarisi ile dikkat çeken Küp Evler, Maas Nehri manzarası panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında.  Rotterdam turumuz sonrası Belçika'ya devam ediyor ve Brüksel'e ulaşıyoruz. Başkent Brüksel'de yapacağımız tur sırasında  dünyanın en güzel kent meydanlarından biri olarak kabul edilen Brüksel Pazar Meydanı, Borsa Binası, Atomium göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanınızda rehberinizin de önerisiyle Bira, patates kızartması, waffle, çikolata vb tadımlar yapmanızı tavsiye ederiz.,Tur bitimi Brüksel’de bulunan otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

Konaklama: Brüksel

4.

Gün
Gent-Brugge-Brüksel 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Belçika'nın en ihtişamlı Orta Çağ kentleri olan Gent ve Brugge turumuz için hareket ediyoruz. Dantel, goblen ve çikolata şehri Brugge turumuzda Belfry Kulesi, Pazar Meydanı ve şehrin birbirinden fotojenik sokakları göreceklerimiz arasında. Ardından gideceğimiz Gent Belçika’nın ikinci büyük kenti. Yoğun bir öğrenci nüfusuna sahip olması nedeniyle sokakları çok canlı olan kent adeta bir açık hava müzesi. Bu eşsiz şehirde eski şehrin merkezini oluşturan Gravensteen kalesi, Belfort Kulesi, şehrin en eski meydanı olan Vrijdagsmarkt (Cuma Pazarı) Leie nehrinin iki yakasında yer alan şehrin en eski sokaklarından Korenlei ve Graslei bütünüyle korunmuş eski kent merkezinde göreceklerimizden bazılarını oluşturuyor. Turumuz sonrasında Brüksel'deki otelimize dönüyoruz. Dinlenmek için serbest saatler.

Konaklama: Brüksel

5.

Gün
Brüksel-İzmir 5 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından uçak saatimize bağlı olarak odalarımızı boşaltıyor ve Brüksel havalimanı için hareket ediyoruz. 11:10 Brüksel-İzmir uçağıyla 15:35'de İzmir'de varış yapıyoruz. Bir sonraki Elize Travel organizasyonunda görüşmek üzere ayrılıyoruz.  Konaklama: Uçuş
EK BİLGİLERKONAKLAMA NOTLARI, UÇUŞ DETAYLARI ve COVID 19 BİLGİLENDİRMELERİ
o Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
o Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
o *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
o İç hat bağlantı detay ve fiyat farklarını sorunuz.
o Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
o Türkiye'den seyahat edecek bütün yolcularımızın varış itibarıyla 0-72 saati aşmayan negatif bir COVID-19 Antijen veya PCR testi ibraz etmeleri gerekmektedir. Türkiye’ye yapılacak olan uçuşlarımızda tüm misafirlerimizin, varış öncesi son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR testi veya varıştan önce 48 saat içerisinde yapılmış hızlı antijen testi sonucu ibraz etmesi gerekmektedir. Varıştan en az 14 gün önce aşı yaptırdıklarına ve/veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 6 ay içerisinde hastalığı geçirdiklerine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz eden yolcularımız, PCR/hızlı antijen testi ve karantina uygulamalarından muaf tutulacaklardır.
o
 **XC3579 ADB-HAM 06:30-08:50
 **XC3582 DUS-ADB 18:45-23:00


ÖNEMLİ NOTLAR
 Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
 Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
 Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Elize Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.
 Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 Elize Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Elize Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
VİZE
 T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurulması gerekmektedir.
 T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
 Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Elize Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5515
LOKASYON:
Hollanda
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 363,48 EUR 726,96 EUR
3 246,98 EUR 740,94 EUR
4 186,98 EUR 747,93 EUR
6 125,82 EUR 754,92 EUR
9 85,43 EUR 768,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

699

Başlangıç Fiyatı

5 Gün

Hollanda
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.