Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe...

Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu
41
3TRL
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :
  • Uçaklı Butik Gaziantep-şanlıurfa-göbeklitepe Turu :

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
1. GÜN Gaziantep-Zeugma Müzesi-Tahmis Kahvesi

Sabah 02:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı 02:30 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu önü, 02:45 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 03:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareket ile 03.30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda check in işlemleri ardından Pegasus 05:30 Gaziantep uçağıyla yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Gaziantep Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek yöresel lezzetler ve katmer ile hazırlanmış kahvaltımızı almaya Orkide Pastanesi'ne gidiyoruz. Ardından Helenistik Dönem'de “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’i tanımaya başlıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi oluyor. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra, konusunu Yunan Mitolojisi'nden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra şehir merkezine gidiyoruz. Şehir merkezinde kültür yolu olarak düzenlenen rotada yürüyerek yapacağımız gezimizde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nden günümüze ulaşan hanları gördükten sonra Tahmis Kahvesi'ne varıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğimiz mola sonrası, çarşılarda satılan yemenilerden, Meşhur Elmacı Pazarı'nda yöreye özgü baharatlardan, yörede ''bandırma'' olarak bilinen cevizli sucuklardan ve Bakırcılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel bakır eserlerden almak için vereceğimiz serbest zaman ardından Koçak baklavada, baklava tadımı sonrası Gaziantep'te bulunan otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme sonrası rehberinizin belirteceği saatte buluşarak akşam yemeği için Mutfak sanatları merkezine gidiyoruz. Yöresel Gaziantep yemeklerinin tadına baktıktan sonra günü tamamlıyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Dedeman Hotel Gaziantep

2.

Gün
2. GÜN Halfeti-Şanlıurfa-Balıklıgöl-Sıra Gecesi 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Fırat Nehri üzerinde, kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz (ekstra). Halfeti'ye ulaştığımız zaman bizi bekleyen özel teknemizle Birecik Baraj Gölü üzerinde birbirinden güzel manzaralar eşliğinde tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat Nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan Köyü'nü, sular altında kalan caminin, suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra Fırat Nehri'nde bulunan bir göl balığı olan Türkiye'de sadece Fırat ve Dicle Nehirleri'nden çıkan Şabut balığı menülü öğle yemeğini aldıktan sonra Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'ya ulaşıyor ve ilk olarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Kentin Paleolitik Dönem'den İslam Dönemi'ne kadar olan tarihini görebileceğimiz müzede, günümüzden 12 bin yıl öncesine tarihlenen ve Balıklıgöl Adamı olarak bilinen heykelden, Harran’daki Sin Tapınağı'na ait kitabeye kadar şehrin tarihini gözler önüne seren eserleri gördükten sonra Balıklıgöl kompleksini tanımaya başlıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zamanda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği için misafirlerimizle Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra) programına dahil oluyoruz.Konaklama: El Ruha Hotel Şanlıurfa

3.

Gün
3. GÜN Harran-Göbeklitepe 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ( Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak erken saatte otelden hareket ediyoruz ve kahvaltı için Şanlıurfa'nın meşhur ciğercilerine gidiyoruz.) ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe Ay Tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehri'nin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Ardından Harran’dan ayrılarak tarihin sıfır noktası Göbeklitepe'ye ulaşıyoruz. Dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'de stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yerini tanıdıktan sonra Şanlıurfa Havalimanı'na varıyoruz. Pegasus 21.25 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor, servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

EK BİLGİLER

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Tatilob seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda tatilob misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilob sorumluluğu yoktur.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4988
LOKASYON:
kos, kalimnos
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sabah 02:00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı 02:30 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu önü, 02:45 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 03:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareket ile 03.30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda check in işlemleri ardından Pegasus 05:30 Gaziantep uçağıyla yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Gaziantep Havalimanı'na iniyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1,56 TL 3,12 TL
3 1,06 TL 3,18 TL
4 0,80 TL 3,21 TL
6 0,54 TL 3,24 TL
9 0,37 TL 3,30 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

3TL

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

kos, kalimnos
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.