Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu

Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu
41
3,449TRL
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Karadeniz Yaylalar Ve Batum Turu :
 • Batum Turu Dahil
 • Kesin Hareketli

KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

(5 Gece 6 Gün)
5 Gece Otel Konaklamalı

Kastamonu - Sinop - Samsun - Ordu - Giresun - Trabzon - Rize - Gümüşhane - Amasya - Batum

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul'dan Hareket

21:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı
21:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:10 Bostancı Köprüsü Altı
22:20 Kartal Köprüsü Altı
22:30 Pendik Köprüsü Altı
22:40 Çayırova Mc Donalds Önü
22:50 Gebze Center Önü
23:20 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)
23:59 Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı)

Belirtilen noktalarda buluşmamızın ardından Karadeniz Turumuz için gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2.

Gün
Kastamonu - Sinop - Samsun 2 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğumuzun ardından Karadeniz Turumuzda ilk durağımız olan Kastamonu’ya vararak vereceğimiz kahvaltı molası ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak 1506 yılında yapılan, Kastamonu’nun en büyük ve en eski Camiisi olan Nasrullah Camii’ni görüyoruz. Ardından Kurtuluş Savaşı sırasında İnebolu’dan Kastamonu’ya cephane taşıyan kahraman Türk Kadınını temsil eden Şerife Bacı Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra 1902 yılında Cumhuriyet Döneminin önemli mimarlarından Vedat Tek tarafından yapılmış Hükümet Konağı’nı görüyoruz. Yıllardır işlevini değiştirmeden günümüze ulaşan Hükümet Konağı’nı fotoğraflamamızın ardından Sarayüstü Tepesi’nde yer alan Saat Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Saat Kulesi’nin karşısında bulunan dağa konumlanan Kastamonu Kalesi’ni de buradan panoramik olarak görüyoruz. Ardından Kastamonu’ya veda ederek ülkemizin en kuzey noktası olan, üç tarafı denizlerle çevrili, tarihi bir liman kenti Sinop’a hareket ediyoruz.

Sinop gezimize ilk olarak Unesco tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve şu an günümüzde müze olarak kullanılan Tarihi Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. (Sinop Cezaevinde bakım ve restorasyon çalışmaları mevcuttur. Turun gerçekleştiği tarihte bakım çalışmalarının devam etmesi halinde panoramik olarak görülecektir.) Bir dönem “Anadolu’nun Alkatrazı” olarak tanımlanan Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilmiştir. Antik döneme dayanan bu yapıda birçok ünlü isim gün saymıştır. Sinop Kalesi’ne konumlanan cezaevi birçok şiirlere ve şarkılara konu olmuştur. Üç yanı denizlerle çevrili Cezaevini rehberimiz eşliğinde gezip, bilgiler aldıktan sonra şehir merkezine 14 km uzaklıkta bulunan Hamsilos Tabiat Parkına hareket ediyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sırasında doğal güzelliğin tadını çıkartabilir, hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitmesinin ardından Sinop’a veda ederek Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı, Kızılırmak ve Yeşilırmak’ın denize döküldüğü bölgede yer alan Samsun’a hareket ediyoruz.

Samsun’da ilk gezi durağımız Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri Bandırma Vapurunu ziyaret ediyoruz. Burada rehberimizden bilgiler alıp kısa bir fotoğraf molası vermemizin ardından bir sonraki durağımız olan Onur Anıtı’na hareket ediyoruz. Avusturalyalı Heykeltraş H. Kriphel’e 1931 yılında yaptırılmış olan bu anıtı görüp hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Atatürk’ün Samsun’a geldiğinde konakladığı otel olan Mantıka Palace, şuanki adıyla Gazi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gazi Müzesi gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Kastamonu’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Sinop’ta yöresel mantı menülerini tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Samsun OtelleriKonaklama: Samsun Otelleri

3.

Gün
Giresun - Trabzon - Rize - Ayder Yaylası 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Giresun Kalesini panoramik olarak gördükten sonra Trabzon’da ilk gezi noktamız Karadeniz’in en önemli inanç merkezlerinden biri olan Trabzon Ayasofya’sı olacaktır. Burada vereceğimiz kısa bir fotoğraf molasının ardından Osmanlı döneminden bu yana süregelen telkâri sanatını farklı tasarımı ve el emeği, göz nuru ile en asil metal olan gümüş ile birleştirmekte olan Saray Gümüş Telkâri atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada gümüş yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Daha sonra Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz. (Atatürk Köşkü tadilat dolayısıyla bakıma alınmıştır. Ziyarete açık olduğu takdirde gidilecektir.) Atatürk Köşkü hakkında rehberimizden bilgiler alarak geziyoruz. Daha sonra otobüsümüze binerek bölgede üretilen tereyağ, peynir, bal gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabilmek adına Yöresel Ürünler Mağazasına hareket ediyoruz. Mağazada alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından Karadeniz denince akla ilk gelen ürünlerden olan, Karadeniz’in en lezzetli çaylarını tadabileceğimiz Çay Fabrikasına ziyaret ediyoruz. Burada çayın hangi aşamalardan geçtiği hakkında bilgi alıp fabrika gezisini gerçekleştirdikten sonra lezzetli çaylardan içebilmek ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Rize Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yeşilin bin bir tonunu bulabileceğiniz muhteşem bir ekosisteme sahip olan, 2500 çeşit endemik bitkiye ev sahipliği yapan Fırtına Vadisi’ne ulaşmamız ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında birden fazla tur seçeneğinden dilediğinize katılabilirsiniz.

1.Tur seçeneği: Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerimiz ile bol bol eğleneceğimiz ve göreceğimiz muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan önemli vadilerinden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Orta Köyü’nden geçerken Sevdaluk Dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı, eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva Köyü’ne varıyoruz. Burada Şenyuva Köprüsü üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye hareket ediyoruz. Kalenin kartal yuvasını andıran görüntüsü sizi kendisine hayran bırakacaktır. Deniz seviyesinden 750 metre, Çat Deresi’nden 100 metre yükseklikte bulunan kaleye vardığımızda rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında kaleyi dolaşarak yeşilin büyülü manzarası eşliğinde muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Zilkale’de verdiğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek muhteşem görüntüsü ve yazı kışa çeviren serinliğiyle Palovit Şelalesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından minibüslerimize binerek Fırtına Vadisine geri dönüyoruz.

2.Tur seçeneği: Huser Yaylası Turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerimiz ile bol bol eğleneceğimiz ve göreceğimiz muhteşem bir tura başlıyoruz. Son dönemde oldukça popüler olan Huser Yaylası konum olarak Ayder Yaylası’nın üst tarafında bulunmaktadır. Huser Yaylası’na vardığımız zaman Kavrun Yaylası gibi Karadeniz’in en önemli 3-4 yaylasını kuşbakışı görebilirsiniz. Huser Yaylasında hava durumuna göre sis denizi ile karşılaşarak kendinizi bulutların üstünde bulabilirsiniz. Muhteşem manzaraya karşı vereceğimiz fotoğraf molasının ardından minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.

3.Tur seçeneği: Fırtına Deresinde Rafting (Ekstra): Adrenalin seven misafirlerimiz için zevk dolu bir etkinlik olan rafting Fırtına Deresi ile daha keyifli bir hal almaktadır. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşayabilir ve çekilen fotoğraflar ile bu eğlenceyi ölümsüzleştirebilirsiniz.

4.Tur seçeneği: Fırtında Deresinde Zipline (Ekstra): Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile Fırtına Deresi’nin bir tarafından diğer tarafına geçip geri dönerek eğlenceli bir etkinlik yapabilirsiniz.

Serbest zamanımızın bitmesinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Trabzon’da sunulan köfte veya balık menülerini tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Rize veya Ayder OtelleriKonaklama: Rize Otelleri

4.

Gün
Ayder Yaylası - Batum - Artvin - Borçka - Karagöl 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kaçkar Dağları’nın en güzel noktalarından biri olan Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder Yaylası’nda otobüsümüzden inerek beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülmesinden adını alan Gelintülü Şelalesi’ni görerek fotoğraflıyoruz. Ardından Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında muhteşem manzara eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekebilir, sabah kahvenizi içebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitimiyle Ayder Yaylası’ndan ayrılarak Batum’a geçiş için Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. (Pandemi sebebiyle Batum’a geçişlerin gerçekleşemediği takdirde Mençuna Şelalesi Turu fiyata dahil olarak yapılacaktır.)

Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamlayarak Gürcistan’a geçiyor ve gezimize başlıyoruz. Hz. İsa’nın 12 Havarisinden biri olan St. Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar gelen Çoruh Nehri’ni ve üzerinde bulunan eski Gonio Köprüsü’nü göreceğiz. Ardından yapısı ile meşhur olan Ters Ev’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında şehir merkezine ulaşarak 1886 yılında yapılmış Orta Camii’ni görüyoruz. Daha sonra mimarisi ile dikkat çeken St. Nicholas Kilisesi’ni görerek Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza Meydanına ulaşıyoruz. Batum için gezilecek yerlerin başında gelen Piazza Meydanı ilginç mimari yapıları ile küçük bir İtalyan Kenti gibi görünmektedir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Avrupa Meydanı’na doğru yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Prag ve Venedik’te benzerlerine rastlanan Astronomik Saat Kulesini görerek Avrupa Meydanı’na giriş yapıyoruz. Avrupa Meydanı’nda yükselen, Kafkasların mitolojik yüzünü yansıtan Medea Heykelini görüp rehberimizden bilgiler aldıktan sonra Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi ve Tiyatro Binası’nı görüyoruz. Ardından Yunan Tanrılarından biri olan Deniz Tanrısı Poseidon Heykeli’ni ve Çaça Kulesi olarak bilinen İzmir Saat Kulesinin kopyası olan saat kulesini görüyoruz. Daha sonra Batum Limanına ulaşarak aşkları filmlere konu olmuş Ali ile Nino Heykelini görüp rehberimizden hikayesini dinliyoruz. Batum Bulvarında yapacağımız gezinti sonrasında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Batum’a veda ederek Sarp Sınır Kapısı’na yola çıkıyoruz. Çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra otobüsümüze binerek tur seçeneklerimizden birine katılıyoruz.

Borçka Karagöl Turu ve Mençuna Şelalesi Turu seçeneklerinden katılımcı sayısına göre sadece bir tanesi gerçekleşecektir. Ancak yeterli zaman dilimi kalması durumunda rehberimiz tarafından ayrı ayrı gerçekleştirilebilir.

1.Tur Seçeneği: Borçka Karagöl Turu (Ekstra): Borçka’da bineceğimiz minibüslerimiz ile Cankurtaran geçidi üzerinden yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz esnasında bir tünel hissi veren ağaçların içerisinden geçerek Karagöl’e ulaşıyoruz. 1800’lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanması ile oluşan Karagöl sizleri muhteşem doğası ve bol oksijeni ile kendisine hayran bırakacaktır. Zengin bitki örtüsü ve flora çeşitliliği ile doğal halini koruyan Karagöl’de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. Ortalama 1 saat sürecek serbest zamanımızın ardından tekrar minibüslerimize binerek Borçka’ya geri dönüyoruz.

2.Tur Seçeneği: Mençuna Şelalesi Turu (Ekstra): Arhavi’de bineceğimiz minibüslerimiz ile 18. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Çifte Kemer Köprülerinden geçerek Mençuna Şelalesi’ne doğru yol alıyoruz. Kamilet Vadisi’nde bulunan Mençuna Şelalesi Karadeniz Bölgesinin en büyük şelalesidir. Arhavi merkeze 15 km uzaklıkta bulunan Kamilet Vadisi’ne ulaşmamız ile minibüslerimizden inerek keyif dolu bir tırmanışa başlıyoruz. Ortalama 30 dakika sürecek yürüyüşümüz sırasında çay ve fındık bahçelerinin arasından geçerek Mençuna Şelalesine varıyoruz. Lazcada halk arasında “ulaşılması zor yer” olarak kullanılan Mençuna kelimesinden ismini alan Mençuna Şelalesi sizi kendisine hayran bıraktıracak ve adeta büyüleyecektir. Karların erimesi ve yaz yağmurlarının da yağması ile oldukça ürkütücü bir görüntüye sahip olan şelale iki bölümden oluşur. Şelalenin altında büyük bir göl olup, suyunu içebilirsiniz. Kırmızı benekli alabalıklara da ev sahipliği yapan şelalenin suyu 200 metre sonra Kamilet Deresine kavuşur. Yaklaşık 900 metre yüksekliğinden akan şelale tahminen 650-700 metre rakıma sahiptir. Bu muhteşem doğa içerisinde birbirinden harika fotoğraflar çekmemizin ardından minibüslerimize ulaşarak Arhavi’ye geri dönüyoruz.

Otobüsümüz ile buluşmamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Nüfus Cüzdanı dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve babası aynı anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noter’den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebekler ve çocuklar da dahil olmak üzere kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Nüfus cüzdanlarının yıpranmamış olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.

Resmi olarak 01.09.2020 tarihi itibari ile eski nüfus cüzdanları ile Batum’a geçiş sağlanmamaktadır.

Misafirlerimizin yanında TC nolu nüfus cüzdanını bulundurması zorunludur. 150 TL olan yurtdışı çıkış ücreti misafir tarafından ödenir.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Hopa’da sunulan köfte veya balık menülerini tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Rize veya Ayder OtelleriKonaklama: Rize Otelleri

5.

Gün
Rize - Uzungöl - Trabzon - Sümela Manastırı 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Fırtına Vadisi’ne veda ederek bölgenin ünlü bezlerinden olan Rize Bezi alışverişi için Rize Bezi Atölyesine ulaşıyoruz. Rize Bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlamaktır. Rize Bezi alışverişi için Kurular Tekstil’de vereceğimiz alışveriş molası sonrasında Rize’den ayrılarak Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of-Çaykara-Taşkıran güzergahından Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların vadi önünü kapatmasıyla oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl’e varmamız ile rehberimiz eşliğinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler ardından Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz Uzungöl’ü kuşbakışı görebileceğiz Lustra – Karester Yayla turuna katılabilirler. (Ekstra)

(Hava durumu ve bölge yoğunluğuna göre öncelikli olarak Lustra – Karester Yaylası Turu, hava durumunun engel olması durumunda ise Haldızeren Deresi – Demirkapı Yaylası turu yapılacaktır. Grupça 2 turdan 1 tanesi yapılacaktır.)

Lustra-Karester Yaylası Turu (Ekstra): Uzungöl’e bizi bekleyen minibüslerimize binerek ilk durağımız olan 1900 rakım yükseklikte Lustra Yaylasına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ardından minibüslerimize binerek 2300 rakım yüksekliğe çıkıyor ve kısa bir yürüyüş ile Karester Yaylasına varıyoruz. Uzungöl’ü kuşbakışı olarak göreceğimiz Karester Yaylasında vereceğimiz serbest zaman sırasında muhteşem fotoğraflar çekebilir, çay, ayran ve süt içebilir, Trabzon’un meşhur sütlacını yiyebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitmesinin ardından minibüslerimize binerek Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl’den ayrılarak Sürmene’ye hareket ediyoruz. Sürmene’de yöre kültüründe önemli bir yer kaplayan, dünyaya adını duyurmayı başarmış el yapımı Sürmene bıçaklarını tanıma ve alışveriş yapabilmek için bıçak atölyesine ulaşıyoruz. Burada geçmişten günümüze gelen el işçiliği bıçaklar hakkında bilgi alıp, alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Eski Rum dilinde yağmuru bol alan yağmuru bol gören manasında olan “Mauçka” yada şimdiki adıyla Maçka’dan geçerek, Coşan Derenin oluşturmuş olduğu Altındere Vadisi içerisinde bulunan Sümela Manastırı’na hareket ediyoruz. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan, bir Rum Ortodoks Manastır ve Kompleksi olan Sümela Manastırı, aynı zamanda Hıristiyanlık tarihinin en eski kiliselerinden bir tanesidir. Halk arasında Meryem Ana olarak bilinen Sümela Manastırı, ismini siyah anlamına gelen “melas” sözcüğünden aldığı bilinmektedir. Tarih boyunca Hıristiyanlık için oldukça önemli bir yere sahip olan Sümela Manastırına vararak rehberimiz anlatımları eşliğinde geziyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlamamızın ardından otobüsümüze dönerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Trabzon’da sunulan köfte veya balık menülerini tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Trabzon OtelleriKonaklama: Trabzon Otelleri

6.

Gün
Gümüşhane - Giresun - Kümbet Yaylası - Ordu - Boztepe 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otobüsümüze binerek kısa bir yolculuğun ardından meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakmak için mola veriyoruz. Molamızın ardından Karaca Mağarası’na doğru hareket ediyoruz. Gümüşhane’nin gizli tacı, yeraltı dünyasının resim sergisi, mağaracılığın gizemli dünyası Karaca Mağarası, 1.500 metreküp büyüklüğüne sahiptir. Karaca Mağarası’na vardığımız zaman rehberimizden alacağımız bilgiler ardından Mağarayı gezmeye başlıyoruz. Adeta bir yeraltı Sarayı durumunda olan Karaca Mağarası sizi büyüleyecektir. Karaca Mağarası gezimizin ardından otobüsümüze binerek Giresun’da bulunan Kuzalan Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz.

Kuzalan Tabiat Parkı içerisinde bulunan Kuzalan Şelalesi’nin yerden yüksekliği yaklaşık 20 metredir. Görüntüsü, sesi ve çevresindeki muhteşem manzara ile bizleri karşılayan Şelale’de serbest zaman veriyoruz. Harika doğa içerisinde bulunan Kuzalan Şelalesi gezimiz ardından yine tabiat parkı içerisinde bulunan bir başka doğal güzellik olan Mavi Göl’e geçiyoruz. Üç gölün birleşiminden meydana gelen Mavi Göl, kireç taşları ve Karadeniz’in tek sodalı deresi olan Göksu Deresi’nin etkisiyle özellikle yaz aylarında turkuaz rengini almaktadır. Eşi benzeri görülmeyen bir güzellik olan Mavi Göl’de fotoğraflarımızı çektikten sonra Giresun’un popüler yaylarından bir tanesi olan Kümbet Yaylası’na hareket ediyoruz. 1640 metre rakıma sahip olan Kümbet Yaylası Karadeniz Bölgesinin en popüler yaylalarından biridir. Kümbet Yaylası’na vardığımız kendinizi Alplerde gibi hissedeceksiniz. Kümbet Yaylasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otobüsümüze binerek Karadeniz’in sahil kıyısına doğru inerek Ordu Boztepe’ye hareket ediyoruz.

Ordu’ya vardığımız zaman bizleri Boztepe’de teleferik hattı karşılayacaktır. Dileyen misafirlerimiz Teleferik hattını kullanarak Ordu manzarası eşliğinde Boztepe’ye çıkabilirler. Ordu Boztepe teleferik hattı şehir merkezinden 7 dakika içerisinde sizi tam 530 metre yüksekliğe çıkarıyor. Tepeye vardığınızda Karadeniz’in ve aynı zamanda Ordu’nun harika manzarası ile karşılaşıyorsunuz. Yeşilin bol olduğu ve mavi ile buluştuğu bu ortamda yapılacak en güzel şeylerden biri elbette manzaranın keyfini çıkartmak ve fotoğraf çekmek olacaktır. Fotoğraf molasının ardından otobüsümüzde buluşarak Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun’a varmadan önce Giresun’da bölgenin lezzetli fındık ve fındık ürünlerinden satın alabilmek için kısa bir mola veriyoruz. Ardından otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Giresun’da sunulan köfte veya balık menülerini tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Samsun OtelleriKonaklama: Samsun Otelleri

7.

Gün
Amasya - Dönüş Yolculuğu 7 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Amazon Köyü’ne hareket ediyoruz. MÖ 3 bin ila 2 bin yılları arasında, kentler-devletler kurup anaerkil bir şekilde hayatlarını sürdüren Amazonlar bir dönem Terme’de yaşamışlardır. Onların anısına İlkadım Batıpark içerisinde bir Amazon Köyü oluşturulmuştur. Yürekli, Mert ve Savaşçı kadınların günlük yaşamını yansıtan Balmumu Heykelleri ile canlandırılmış Amazon Köyü gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Şehzadeler Şehri Amasya’ya doğru hareket ediyoruz.

Amasya’da ilk durağımız mumya müzesi olarak ta bilinen Amasya Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzede Osmanlı Dönemleri de olmak üzere toplam 13 ayrı medeniyetin eserleri sergilenmektedir. Rehberimiz eşliğinde müze gezimizin ardından Amasya’da şehzadelik yapmış ve Osmanlı’ya padişah olmuş sultanlarımızdan, 2. Bayezid talimatıyla yaptırılmış olan külliyeyi ziyaret ediyoruz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde Payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul Siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı, kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve Camiinin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına iniyoruz. Amasya, Yeşilırmak’ın iki yakasına yerleşmiş bir şehirdir. Yeşilırmak kıyısında yer alan Kral Kaya Mezarlarının hikayesini rehberimizden dinledikten sonra panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz. Yeşilırmak kıyısı boyunca yerleştirilmiş olan Padişah büstleri ile şehrin dokusu zenginleştirilmiştir. Şehzadeler parkında yapacağımız yürüyüş sonrası aşkları dillere destan olmuş Ferhat ile Şirin hikayesinde Ferhat’ın Şirin için deldiğine inanılan su kanallarını göreceğiz. Rehberimizden hikayesini dinledikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerine doğru siz değerli misafirlerimizi sabah saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak bir başka Tatilob Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde set menü veya açık büfe olarak sunulacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Amasya’da sunulan yöresel menüleri tavsiye ederiz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Konaklama: Bu akşam konaklama yoktur.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#5004
LOKASYON:
Karadeniz
YEMEK:
5 Sabah Kahvaltısı - 5 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı 21:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 22:10 Bostancı Köprüsü Altı 22:20 Kartal Köprüsü Altı 22:30 Pendik Köprüsü Altı 22:40 Çayırova Mc Donalds Önü 22:50 Gebze Center Önü 23:20 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı) 23:59 Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1793,48 TL 3586,96 TL
3 1218,65 TL 3655,94 TL
4 922,61 TL 3690,43 TL
6 620,82 TL 3724,92 TL
9 421,54 TL 3793,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

3.449TL

Başlangıç Fiyatı

7 Gün

Karadeniz
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.