Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece...

Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece
41
1,899TRL
  • Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece :
  • Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece :
  • Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece :
  • Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece :
  • Hızlı Tren İle Konya Şeb-i Arus Turu 1 Gece :

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
HIZLI TREN İLE KONYA'YA - ŞEMS'İ TEBRİZİ TÜRBESİ - MEVLANA DERGAHI

Turumuz; 81302 numaralı İstanbul - Konya Yüksek Hızlı Treni'ne 06.05 Halkalı, 06.23 Bakırköy, 06:55 Söğütlüçeşme, 07:06 Bostancı, 07:27 Pendik, 07:47 Gebze, 08.23 İzmit biniş noktalarından kimliklerimizle beraber geçiş yaparak trendeki yerimizi alıyoruz. Yaklaşık 5.30 saatlik tren yolculuğumuz sonrasında Konya'ya ulaşıyoruz. Konya Tren Garı'nda bizi bekleyen aracımızla ilk olarak Mevlana’nın can dostu olan Şems'in Türbesini ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Türbe ziyaretimizin ardından İplikçi Camii'ni panoramik olarak görerek yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Medresesi'ni (Taş ve Ahşap Eserleri Müzesi) ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizde Konya’nın meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırından yeme imkanına sahip oluyoruz. Sonrasında 1.Alaeddin Keykubad’ın tamamladığı Alaeddin Tepesi üzerindeki Alaeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan panoramik tur sonrasında Selimiye Cami, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi), 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Mevlana, babası ve Sultan Veled’in sandukaları ile bir çok ulemanın çini sandukalarının bulunduğu Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergahı gezilerini gerçekleştiriyoruz. Dergah gezimizin ardından Konya Ve Mevlevilik'e özgü hediyelik ürünlerin sunumunun yapılarak satıldığı bir mağazaya giderek alışverişlerimizi yapıyoruz. Devamında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra saat 19.00 civarında otelden ayrılarak Vuslat Törenlerin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezine giderek Sema Törenine katılıyoruz. Törenin bitiminde otelimize geri dönüyoruz. (Sema Töreni Saatleri Yoğunluğa Bağlı Olarak Değişebilir. Öğle veya Akşam Seansı Olacağı Tur Gününde Belli Olacaktır.)  Konaklama: Konya Otelleri Konaklama, Vb.

2.

Gün
KARATAY MEDRESESİ - MERAM BAĞLARI - SİLLE - TROPİKAL KELEBEK BAHÇES 2 gün programını görmek için tıklayınız

Turumuz; sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. İlk olarak 1924 mübadelesine kadar Anadolu’lu Ortodoks Rumların yaşadığı, Sille Köyü'ne gidiyoruz. Sille Taşı, Sille Halısı vb. otantik değerlerini Konya’nın zengin geçmişine işledikten sonra kendi kaderine terk edilmiş bu köydeki yürüyüşümüz esnasında kendimizi Kapadokya’nın kaya oyma kiliseleri arasında geziyormuş gibi hissedeceğiz. Sille’de yeni restore edilen Aya Eleni Kilisesi'ni ziyaret etme imkanı buluyoruz. Sille gezimizin ardından astronomi ile matematik eğitimi verilen Selçuklu öğretim kurumlarından Karatay Medresesi ve Çini Eserleri Müzesi’ne hareket ediyoruz. Burada, Beyşehir Gölü kenarında bulunan Kubadabad Sarayındaki çini sanatının örneklerini, mermer taç kapıyı ve dalga havuzunu görme imkanı buluyoruz. Buradan geçeceğimiz Konya’nın seyir mekanı Meram Bağlarında, Hint diyarından gelip buraya yerleştiğine inanılan Tavus Baba Türbesini (Tuzcu Baba) “Dileyenler tuzlarını yanlarında getirebilirler” ziyaret ediyoruz . Dileklerin kabul gördüğüne inanılan bu yerde verilen kısa zaman sonrası, Kelebek uçuş alanı olarak Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanı olan, Tropikal Kelebek Bahçesi'ne gidiyoruz. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğimizde kendimizi masal diyarında hissederek gezimizi tamamlayarak Tren Garına gidiyoruz. 18.45’de kalkacak olan Konya İstanbul hızlı treni ile hareket ediyoruz. Bir sonraki gezimizde buluşmak üzere, üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4985
LOKASYON:
Konya
ULAŞIM
Tren   
BULUŞMA:
81302 numaralı İstanbul - Konya Yüksek Hızlı Treni'ne 06.05 Halkalı, 06.23 Bakırköy, 06:55 Söğütlüçeşme, 07:06 Bostancı, 07:27 Pendik, 07:47 Gebze, 08.23 İzmit biniş noktalarından kimliklerimizle beraber geçiş yaparak trendeki yerimizi alıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 987,48 TL 1974,96 TL
3 670,98 TL 2012,94 TL
4 507,98 TL 2031,93 TL
6 341,82 TL 2050,92 TL
9 232,10 TL 2088,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.899TL

Başlangıç Fiyatı

2 Gün

Konya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.