Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka)...

Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka)
41
5,250TRL
Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
 • Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka) : Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
 • Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka) : Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
 • Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka) : Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
 • Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka) : Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
 • Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka) : Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
 • Karadeniz Yaylaları (şavşat Macahel Borçka) : Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..
Kura Nehrini Takiben Çoruh & Fırtına’ya Uzanan Karadeniz Yaylaları..

 • Macahel
 • Maral Köyü ve Şelalesi
 • Şavşat
 • Borçka -Karagöl
 • Hatila Milli Parkı Cam Terası
 • Papart

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Kars-Ardahan-Şavşat

Değerli konuklarımızı Kars Harakani Havalimanında saat 10.45'te buluşuyoruz. Rehberimizin kısa bilgilendirmeleri sonrasında Kars yöresel ürünlerinden oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra, bölgenin en büyük şelalelerinden olan Susuz Şelalesini fotoğraflıyor ve Kura nehri kenarında Yalnız Çam Dağlarının eteklerinde, kurumuş olan Ardahan’ı ve yok olmaya başlayan Putka Bataklığını görüyoruz. Ardahan Kalesini ve Kura Nehrini izleyerek Şavşat’a doğru gezimize devam ediyoruz. Doğu Anadolu ile Karadeniz’i birbirinden ayıran 2470 rakımlı Çam Geçidinde fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor, Karadeniz’in eşsiz yeşilliğine giriş yapıyoruz. Şavşat’ın Kocabey ve Yavuzköy Kışlalarını görüyor, Rahat Kilisesi güzergâhı üzerinden Sahara Milli Parkı Meşeli Köyü sınırlarında 1580 rakımda Turkuaz renkleri, dev ladin ağaçlarıyla ünlü Şavşat Karagöl’e çıkıyoruz. Göl kıyısında yürüyüşünüzü yapabilir, çimenlerde yuvarlanabilir ve gölde kayık sefası yapabilirsiniz. Aracımızdaki yerlerimizi alıyor ahşap mimarinin en güzel örneklerini göreceğimiz evleri Veliköy, Ciritdüzü Köylerinde görüyor bu tarihi yapılar hakkında bilgileri alıyor, Sakin Şehir unvanlı Şavşat’taki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 


2.

Gün
Meydancık-Papart-Hatila Milli Parkı Cam Terası-Artvin 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Karçal Dağlarının güney yüzüne düşen ve hala Gürcü kültürünün izlerini taşıyan masal vadisi "İmerkhev " Mısırlı köyüne doğru yola çıkıyoruz. Çam ağaçları arasında, denizden 1453 metre yüksekliğinde Gürcü Kalelerinin gölgesinde, Avrupa’nın en berrak suyu Papart Deresinin yanı başında, geçme tahtadan yapılmış, üçer katlı cumbalı ahşap evleri ve asırlık ceviz ağaçlarıyla ünlü Mısırlı Köyündeki yürüyüşümüzü köy meydanında sonlandırıyor, yüksel hocanın evinde çay molası veriyoruz. Koyu sohbetimizin ardından çaylarımızı yudumluyor, Kelebekler Vadisi olarak da bilinen vadi ve Papart Ormanlarında yapacağımız yürüyüşümüzün sonrasında Mısırlı Köyünden ayrılıyor Soğuksu Mevkiinde vereceğimiz meyve molasının hemen ardından, Çoruh Nehrini takiben Artvin’e ulaşıyoruz. Artvin’e gelinir de tostuyla ünlü Bombacı Burhan’da (Nedim Büfe) karışık tost yemeden dönülür mü diyor öğle yemeğimizi aperatif olarak alıyoruz. Artvin Livane Kalesi ve şehir merkezi turumuzun hemen ardından İl merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaktaki Sıkıldım Kayası mevkiinde 490 metre rakımda, Hatila Deresi’nden ise 220 metre yükseklikte sarp kayalara kurulan Cam Terastan vadileri izliyoruz. Fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor dünyanın en büyük Atatürk Heykelini görmek üzere Ata Tepeye gidiyoruz. Kahvecioğlu Vakfı tarafından yaptırılan 22 Metre yüksekliğinde 60 Ton ağırlığındaki Dünyanın en büyük Atatürk Heykelini görüyor, Artvin şehir merkezinde vereceğimiz molanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.

Gün
Macahel-Maralköy ve Şelalesi 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Çoruh Nehri kenarında kurulu olan Borçka üzerinden Aralık ve Klaskur Köylerini görerek kıvrımlı yollar eşliğinde 1800 rakımdaki Macahel Boğazdan Karçal ve Kaçkar dağlarının muhteşem manzarasına şahitlik ediyoruz. Vadiye inişe geçiyor Dünyanın en yaşlı ormanlarına sahip ve doğal yaşam alanlarıyla koruma altına alınmış UNESCO Biyosfer Alanı Macahel Camiliye varıyoruz. 1855 yılında ahşap ve kökboyasının ustalıkla kullanılarak yapılan tarihi İmerit Ahşap Camisini ziyaret ediyor, bilgilerin alınmasının ardından Türkiye tarafında kalan 6 Köyden bir tanesi olan Maral Köyüne doğru 7 Km kısa bir yolculuk yaparak, Maral Şelalelerine doğru yürüyüşe başlıyoruz. Anıt özelliğine sahip devasa kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzün sonunda, Maral Şelalesi’ni göreceğimiz seyir terasına varıyoruz. Seyir Terasındaki molamızın sonunda dileyen misafirlerimiz merdivenlerden şelalenin yanında kadar inebilirler. Maral Şelalesi turumuzun sonunda otelimize yerleşiyor, yöreye has akşam yemeğimizi alıyoruz. 

4.

Gün
Borçka Karagöl - Rize - Trabzon - İstanbul 4 gün programını görmek için tıklayınız

Macahel’de güne merhaba diyor, yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı bölgenin en büyük köyü Camili üzerinden 1550 rakımda sırtını Atanoğlu Yaylasının Ormanlarına dayamış Tabiat Koruma Alanı Borçka’nın Karagöl’üne çıkıyoruz. Bandranala ve Mayasur Şelalelerinin görülmesinin ardından Karagöl’e ulaşıyoruz. Göl etrafındaki Ladin, gürgen ve dağ gülleriyle kaplı patikalarda yürüyüşümüzü tamamlıyor, dileyen misafirlerimiz ile gölde sandal keyfi yapıyoruz. Tavşankanı çaylarımızı yudumladıktan sonra belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alıyor ve Karadeniz’in şirin sahil kasabaları eşliğinde Rize Bezi Atölyesi ve Çay Fabrikası gezilerimizin ardından Trabzon Havalimanı'na varıyoruz.  Türk Hava Yolları'nın TK 2835 sefer sayılı uçuşuyla saat 20.35’te İstanbul’a dönüyoruz. 

EK BİLGİLER

Bu gezimiz en az 10 kişi en fazla 14 kişi ile gerçekleşecektir.

Dış nedenlerden dolayı More World Travel her zaman programı değiştirme hakkına sahiptir.

Mevsim şartlarına uygun, terletmeyen pamuklu kıyafetler ve su geçirmeyen rahat ayakkabı giymenizi öneririz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4938
LOKASYON:
Karadeniz
BULUŞMA:
KARS HAVAALANI
BİTİŞ:
TRABZON HAVALİMANI
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 2730,00 TL 5460,00 TL
3 1855,00 TL 5565,00 TL
4 1404,38 TL 5617,50 TL
6 945,00 TL 5670,00 TL
9 641,67 TL 5775,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

5.250TL

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Karadeniz
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.