4 Gece Kişiye Özel Seul Gezisi

4 Gece Kişiye Özel Seul Gezisi
41
0TRL
MÜNFERİT
  • 4 Gece Kişiye Özel Seul Gezisi :
  • 4 Gece Kişiye Özel Seul Gezisi :
  • 4 Gece Kişiye Özel Seul Gezisi :
  • Gyeongbokgung Sarayı
  • Namsangol Hanok Köyü
  • N-Seul Kulesi
  • COEX Kongre ve Sergi Merkezi
  • Bongeunsa Tapınağı
  • Dongdaemun Design Plaza (DDP)

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Seul

Incheon Havalimanı’na varışınızın ardından havalimanında karşılanma ve özel araç ile Seul’e transfer. Tüm gün serbest zaman ve otelde konaklama.


2.

Gün
Seul 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Seul Şehir Turu:

Gwanghwamun Meydanı: Bir zamanlar Gyeongbokgung Sarayı'nın ana kapısı olan Gwanghwamun Kapısı'ndan Sejongno Sageori Kavşağı'na kadar uzanır. Gwanghwamun Meydanı altı bölüme ayrılmıştır. Merkezinde Joseon Hanedanlığı'nın dördüncü ve en saygın kralı ve Kore alfabesi Hangeul'un yaratıcısı olan Büyük Kral Sejong'un bir heykeli yer alır; ve Kore'nin Japon işgalleri sırasında (1592-1598) Japon donanmasına karşı kazandığı zaferlerle tanınan bir deniz komutanı ve Koreliler arasında bir kahraman olan Amiral Yi Sunshin'in bir heykeli. Diğer ilgi çekici yerler arasında popüler 12.23 Çeşmesi, Haechi'nin bir heykeli (Seul'ün sembolü), bir çiçek halısı ve meydanın her iki tarafında bulunan Yeoksamulgil (veya "Tarihin Su Yolu") sayılabilir.

Gyeongbokgung Sarayı: 1395 yılında inşa edilen Gyeongbokgung Sarayı, komşu Changdeokgung (Doğu Sarayı) ve Gyeonghuigung (Batı Sarayı) Sarayı ile karşılaştırıldığında konumu en kuzeyde olduğu için genellikle Kuzey Sarayı olarak da anılır. Gyeongbokgung Sarayı tartışmasız en güzeli ve beş sarayın en büyüğü olmaya devam ediyor.

Tesisler bir zamanlar Imjin Savaşı (Japon İstilaları, 1592-1598) sırasında bir yangınla yok edildi. Ancak, saray binalarının tamamı daha sonra Kral Gojong (1852-1919) döneminde Heungseondaewong'un önderliğinde restore edildi.

Mavi Ev (Cumhurbaşkanlığı Konutu): Cheong Wa Dae'nin Başkanlık Konutunun imza işaretleri, mavi çinileridir. Binaya girer girmez dikkati çeken ilk şey budur. Mavi kiremitler ve pürüzsüz çatı, arka planda Bugaksan Dağı ile güzel bir uyum içindedir.

Bukchon Hanok Köyü: Gyeongbokgung Sarayı, Changdeokgung Sarayı ve Jongmyo Mabedi ile çevrili olup, Joseon Hanedanlığı'na kadar uzanan hanok adı verilen yüzlerce geleneksel eve ev sahipliği yapmaktadır. Kelimenin tam anlamıyla "kuzey köyü" anlamına gelen Bukchon adı, mahallenin iki önemli Seul simgesi olan Cheonggyecheon Çayı ve Jongno'nun kuzeyinde yer almasıyla ortaya çıktı. Günümüzde bu hanokların çoğu kültür merkezleri, misafirhaneler, restoranlar ve çay evleri olarak faaliyet göstermekte ve ziyaretçilere geleneksel Kore kültürünü deneyimleme, öğrenme ve kendilerini bu kültürün içine sokma fırsatı sunmaktadır. Bukchon Hanok Köyü, insanların evlerinin bulunduğu gerçek bir mahalle olduğundan, ziyaretçilere etrafa bakarken her zaman saygılı olmaları tavsiye edilir.

Insadong Antik Sokak: "hem yerli hem de yabancılar için geleneksel bir cadde olarak bilinir" ve "geçmişin ve bugünün kültürünü" temsil eder. Tarihi ve modern atmosferin bir karışımını içerir ve “ulusun kültürel tarihini gerçekten temsil eden Seul'ün eşsiz bir bölgesidir”. Bölge, 2000 yılında Pazar günleri bildirilen yaklaşık 100.000 ziyaretçiyle geziyle ünlüdür. Insadong, Kraliçe II. Elizabeth ve İspanya ve Hollanda prensleri gibi yabancı devlet adamları için de bir ziyaret noktasıdır. Ülkenin antika dükkanlarının ve sanat galerilerinin yüzde 40'ını ve geleneksel kırtasiye dükkanlarının yüzde 90'ını içerir.

Jogyesa Tapınağı: Kore Budizminin merkezidir. Tapınak 14. yüzyılın sonlarında Goryeo döneminde inşa edilmiş ve bir zamanlar yangın nedeniyle küle dönüşmüş ve 1910 yılında birçok saygılı keşiş Han Yong-un ve Lee Hee'nin çabalarıyla Gackhwangsa Tapınağı adı altında yeniden inşa edilmiştir. gwang. Tapınağa Kore Budizminin baş tapınağı olarak bir rol verildi ve 1936'da Tegosa Tapınağı olarak yeniden adlandırıldı. 1954'te Japon etkisini ortadan kaldırmak ve geleneksel Budizm'i canlandırmak için bir arınma sürüşü yapıldı ve sonuç olarak günümüz Jogyesa Tapınağı'nı kurdu.

Cheonggyecheon Çayı: Seul şehir merkezinden geçen 11 km uzunluğunda modern bir nehirdir. Bir kentsel yenileme projesinin parçası olarak oluşturulan Cheonggyecheon, daha önce Joseon Hanedanlığı (1392-1910) sırasında orada olan derenin restorasyonu. Nehir, Kore Savaşı'ndan (1950-1953) sonra ülkenin savaş sonrası ekonomik kalkınmasının bir parçası olarak yükseltilmiş bir otoyolla kaplandı. Daha sonra 2003 yılında, dereyi bugünkü haline getirmek için yükseltilmiş otoyol kaldırıldı. Akış, popüler bir kültür sanat mekanı olan Cheonggye Plaza'dan başlar ve uzunluğu boyunca birçok cazibe merkezi bulunan Hangang'a (Nehir) akmadan önce toplam 22 köprünün altından geçer.

Otelde konaklama.

3.

Gün
Seul 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Namsangol Hanok Köyü'ne ziyaret.

Namsangol Hanok Köyü, başkentin merkezindeki Namsan Dağı'nın kuzey tarafında 1998 yılında açılmıştır. Bu köyde beş adet restore edilmiş geleneksel Kore evi, bir köşk, geleneksel bahçe, performans sanatları sahnesi ve bir zaman kapsülü plazası vardır, bu da onu hem yerli halk hem de turistler için boş zaman yürüyüşü yapmak için mükemmel bir yer haline getirir. Ön kapıdan girilen ziyaretçiler, modern zamanların hareketli şehir hayatından uzaklaşırken geleneksel hayatın tadına varacaklar. Köşkü ve geleneksel evleri ile geleneksel bahçe, ormanlık Namsan Dağı'nın önünde huzurlu bir ortam yaratıyor. Seul'ün 600. Yıldönümünü anan bir zaman kapsülü 1994 yılında köyün en yüksek noktasına gömüldü ve dört yüz yıl sonra 2394'te yeniden açılması planlanıyor.

Teleferikle Namsan Seul Kulesi ziyareti

N-Seul Kulesi: Kulenin tepesi, Namsan Dağı (243m) ve kulenin kendi yüksekliği (236.7m) dahil olmak üzere deniz seviyesinden neredeyse 480 metre yüksekliktedir ve bu da onu Asya'nın en yüksek kulelerinden biri yapar. 40 yıl sonra halka açılan Seoul Tower Plaza ve 2005 yılından bu yana CJ Foodville tarafından işletilen N Seoul Tower'dan oluşmaktadır. Kule ilk olarak 1969 yılında TV ve radyo sinyalleri göndermek için bir yayın kulesi olarak kurulmuştur. şimdi, Seul'deki temsili simge yapılardan ve çok kültürlü mekanlardan biri haline geldi.

Myeongdong alışveriş merkezine transfer.

Myeongdong, Seul'ün alışveriş merkezidir ve turistler için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir, ancak burası sadece bir alışveriş destinasyonu değildir; Myeongdong, gündüz nüfusu 1,5-2 milyon olan bir ticaret, bankacılık ve kültür merkezidir. Alışveriş yapanlar için, yüksek modadan gündelik kıyafetlere kadar her şeyi satan sokak tezgahları ve perakende satış mağazalarının yanı sıra rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunan birçok Kore kozmetik mağazası var.

Hangang Nehri Gezisi – Hangang Nehri'nin keyfini çıkarmanın en iyi yollarından biridir. Yolculuklar, çocuklar için bir korsan teması ve Hallyu hayranları için bir K-Kültür gezisi de dahil olmak üzere farklı temalara sahiptir ve yolcuların manzarayı hayranlıkla izlerken canlı performansların ve kaliteli yemeklerin tadını çıkarmasına olanak tanır. Hangang'ın romantizmi, nehir yolculuklarını tüm yıl boyunca sevenler arasında çok popüler hale getiriyor.

İsteğe bağlı sözsüz NANTA şovunun keyfini çıkarın

«Nanta» - Kore'nin en iyi performanslarından biri, sadece bir saat içinde bir düğün ziyafeti hazırlaması gereken dört şef hakkında bir gösteri. Konu, geleneksel samulnori ritimlerine (geleneksel Kore perküsyon dörtlüsü) dayalı vuruşlar yapmak için mutfak gereçleri kullanan perküsyon da dahil olmak üzere çeşitli performans türleri aracılığıyla tasvir edilmiştir. Gösterinin tamamında sözlü diyalog yok, ancak bol miktarda komedi ve romantizm de var. Ekim 1997'deki ilk çıkışından bu yana, NANTA (Cookin' olarak da bilinir) Broadway'de ve dünya çapındaki diğer ünlü mekanlarda sahnelenerek uluslararası beğeni topladı.

İsteğe bağlı DRAGON HILL SPA ziyareti

Spa kompleksi Dragon Hill – Yongsan Dragon Hill Spa, geleneksel ısıtma teknikleriyle oluşturulmuş bir meşe kokusu ile nüfuz edilmiş bir kömür saunasıdır. jjimjil-bang ve spa tesisleri, terleme odaları/sauna, açık hava banyosu, deniz suyu banyosu, tuz odası, yüzme havuzu ve sağlık merkezi sunmaktadır. Yongsan Dragon Hill Spa'nın ana salonu, Çin tarzı bir tasarıma ve çeşitli Kore televizyon yayınları için çekim yeri olarak kullanılan lüks bir iç mekana sahiptir.

Otelde konaklama.


4.

Gün
Seul 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Lotte World Tower'daki Tema Lunaparkı LOTTE WORLD'ü ziyaret veya SEOUL SKY Gözlemevi'ni ziyaret

Lotte World, heyecan verici oyuncaklar, buz pateni pisti ve farklı türde geçit törenlerinin yanı sıra bir halk müzesi, bir göl, konaklama yerleri, büyük mağazalar ve daha fazlasıyla dolu bir tema parkıdır. Lotte World, Seokchonhosu Gölü'nün yanında, dünya temalı bir kapalı alan olan Lotte World Adventure ve açık havada Magic Island temasına bölünmüştür. Lotte World Adventure, dünyanın en büyük kapalı eğlence parkıdır. Halk Müzesi de uluslararası ziyaretçiler arasında en popüler müzelerden biridir. Ayrıca Lotte World Star Avenue, Kore yıldızlarını ve eğlence dünyasını deneyimlemek için mükemmel bir yerdir.

Lotte World Tower Seoul Sky, ülkenin en yüksek ve dünyanın beşinci en yüksek binası (555 m) olan Lotte World Tower'ın 117-123. katlarında yer almaktadır. Gözlemevi, hem gündüz hem de gece güzel olan tüm başkentin panoramik manzarasını sunar. Olağanüstü manzaraya ek olarak, ziyaretçiler salonda veya gökyüzü terasında otururken tatlı kafeden küçük bir atıştırmalık veya kahvenin tadını çıkarabilirler. Seyir terası, kesintisiz bir görüş için iki kat yüksekliğinde cam pencereye sahiptir. 478 metrede bulunan Sky Deck, dünyanın cam zeminli en yüksek gözlemevi olarak Guinness Dünya Rekorunu elinde tutuyor. Görüşün sınırlı olduğu günlerde, ziyaretçiler Sky Theatre aracılığıyla berrak bir gökyüzünün keyfini çıkarmaya devam edebilirler.

Gangnam bölgesine transfer. Samsung D'Light showroom ziyareti.

Konum, sosyal toplantılar, etkinlikler veya kişisel katılımlar için bir buluşma noktası olarak coğrafi ve ticari olarak uygun olduğundan, birçok insan Gangnam Metro İstasyonu'nda toplanma eğilimindedir. Bu nedenle, hafta içi genellikle akşamları kalabalık olurken, hafta sonları Gangnam Metro İstasyonu'nun 10 ve 11 numaralı çıkışlarının yanı sıra Şehir Tiyatrosu ve Giordano'nun etrafındaki alanlar genellikle insanlarla doludur. Ziyaretçiler, uygun ulaşım, moda alışveriş merkezleri, sinema salonları ve kitapçılardan yararlanmak için Gangnam'a giderler.

Samsung D'light, Samsung Electronics'in küresel tanıtım ve sergi merkezidir. Ziyaretçiler, en yeni Samsung tüketici elektroniği ürünlerinin tümünü burada görebilir. D'light adı, "dijital dünyaya yol gösteren bir ışık" olma ve tüketicileri dijital teknoloji aracılığıyla yepyeni bir yaşam tarzına yönlendirme vizyonuyla bağdaştırmak için "dijital" ve "ışık" kelimelerinin bir birleşimidir. Bina, birinci katı Samsung teknolojisi ve cihazları için bir sergi alanı olmak üzere üç kattan oluşmaktadır. İkinci kat, Samsung çözümleriyle geleceğe bir yolculuktur. Alt kat (B1), Samsung cihazlarının satın alınabileceği amiral gemisi mağazasıdır.

COEX Kongre ve Sergi Merkezi, Kore'deki en büyük kongre merkezi ve sergi alanıdır. 2 numaralı metro hattının Samseong İstasyonu'na doğrudan bağlı olup, bir alışveriş merkezi, bir sinema salonu, bir müzikal konser salonu, sergi salonları ve ünlü restoranları içermektedir. Ayrıca bir kumarhaneye, otellere, büyük mağazalara ve diğer çeşitli olanaklara yakındır. Trade Tower, ASEM Tower ve COEX ARTIUM, ziyaretçilerin mükemmel alışveriş, yemek ve kültür hayatı için yakınlarda yer almaktadır. COEX MALL 2014 yılında yeniden açıldı. Alışveriş merkezinde Mega-Box tiyatrosu, COEX Akvaryumu, Starfield Kütüphanesi, YP kitabevi, Pierrot alışveriş merkezi ve diğer birçok mağaza ve restoran bulunuyor.

Bongeunsa Tapınağı ziyareti.

Bongeunsa, 794 yılında Silla (Kore'nin Üç Krallığından biri) döneminde kurulmuş bir Budist tapınağıdır. Tapınağın 1.000 yıldan fazla bir tarihi vardır ve Avatamsaka Sutra'nın (Çiçek Garland Sutra) tahta oymaları da dahil olmak üzere birçok ilginç tarihi ve kültürel özelliğe sahiptir. Tapınak aynı zamanda geleneksel Kore Budist kültürüyle ilgili çeşitli dillerde çeşitli programlar sunan çok popüler bir turistik yer.

Dongdaemun Design Plaza'ya transfer. Dongdaemun pazarında alışveriş.

Dongdaemun Design Plaza (DDP), Kore tasarım endüstrisinin en yeni ve en ikonik simgesidir. Dongdaemun bölgesinin merkezinde yer alan DDP, tasarımla ilgili gösteriler ve konferanslar, sergiler ve diğer etkinlikler ve toplantılar için önemli bir mekan olarak hizmet verecek. Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanan DDP, dünyanın en büyük atipik mimarisidir. DDP beş salondan oluşuyor: Sanat Salonu, Müze, Tasarım Laboratuvarı, Tasarım Pazarı ve Dongdaemun Tarih ve Kültür Parkı. Sanat Salonu, Kore yaratıcı endüstrisi için birincil fırlatma rampası.


5.

Gün
Seul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer.


EK BİLGİLER

Haftanın gününe ve sezona bağlı olarak, otel fiyatları büyük ölçüde değişebilir, lütfen istediğiniz tarih için bizimle iletişime geçiniz!

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4954
LOKASYON:
Güney Kore
YEMEK:
4 Sabah Kahvaltısı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL
4 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL
9 0,00 TL 0,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

BİLGİ
İSTEYİNİZ

5 Gün

Güney Kore
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.