Kaçkar Zirve Çadır Kampı

Kaçkar Zirve Çadır Kampı
41
4,250TRL
Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye Kafka Tur ile çıkmaya ne dersiniz?
İYİ SEÇİM!
 • Kaçkar Zirve Çadır Kampı : Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye Kafka Tur ile çıkmaya ne dersiniz?
 • Kaçkar Zirve Çadır Kampı : Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye Kafka Tur ile çıkmaya ne dersiniz?
 • Kaçkar Zirve Çadır Kampı : Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye Kafka Tur ile çıkmaya ne dersiniz?
 • Kaçkar Zirve Çadır Kampı : Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye Kafka Tur ile çıkmaya ne dersiniz?
Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye Kafka Tur ile çıkmaya ne dersiniz?
 • Kaçkar
 • Yusufeli
 • Ayder
 • Dilberdüzü

“ Doğayı ve dağları seviyormusunuz? Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye birlikte çıkmaya ne dersiniz? Üstelik size önerilen sadece zirveye çıkmak değil. Tortum Gölü ve Şelalesi, Çoruh Nehri, Barhal Vadisindeki orman dokusu, Ayı Hamamı, Gürcü Krallığı döneminde yapılan Barhal Kilisesi/Camii, Yaylalar/Olgunlar Mahallesi, 2885 Metre yükseklikte bulunan Dilberdüzü Kampyeri, Buzul Gölleri, Kaçkar zirve, Lanetleme Geçidi, Mezovit Gölleri ve Doğru Karadeniz doğasının muhteşem bitki örtüsü, sis, Laz kültürü, yöresel yemekler, Tulum ve Horon, Ayder ve Kemerli Köprü gibi kültürel zenginlikler ile birbirinden farklı onbeş-onaltı ögeyi içine alan muhteşem bir geziye birlikte gitmeye ne dersiniz?

İddaa ediyoruz bu geziyi bir sene boyunca konuşacak, bir yaş gençleşecek ve kesin olarak güzellik ve yakışıklılık katsayınız artacaktır. Bizden söylemesi.

Yıllardır yapılan bu etkinliğimize, Kafka Tur güvencesi ve tecrübesiyle katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.


HAREKET NOKTAMIZ

23 Temmuz 2022 Cumartesi, Ankara Aşti Terminali, Saat: 19.00


UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ: ANKARA / ERZURUM ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI.

ANADOLU JET İLE. SEFER SAYISI: TK7072

HAREKET TARİHİ: 23 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ, HAREKET ZAMANI: 17.45


DÖNÜŞ: TRABZON / ANKARA TRABZON HAVALİMANI.

ANADOLU JET İLE. SEFER SAYISI: TK7067

HAREKET TARİHİ: 30 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ, HAREKET ZAMANI: 21.45


HATIRLATMA: Farklı illerden Ankara veya Erzuruma’a ulaşım, dönüşte Trabzon’dan farklı şehirlere gidecek katılımcılarımızın acentamızı arayarak iletişime geçmelerini öneriyoruz


BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası, şapka, bere, yağmurluk, yedek ayakkabı, yedek giysi, uyku tulumu, mat, çadır, mayo, ıslanabilir tişört ve kıyafetler, suya girme ayakkabısı, hafif ince havlu, güneş gözlüğü ve kremi, polar veya kazak, su kabı, kişisel malzemeler, fotoğraf makinası ve aksesuarları.


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
ANKARA-TORTUM-YUSUFELİ-YAYLALAR

1.GÜN(24 TEMMUZ 2022 PAZAR): ANKARA-TORTUM-YUSUFELİ-YAYLALAR

Kafka Tur'un düzenlemiş olduğu duraklardan sizleri alıp şu istikamette Kırıkkale-Yozgat-Sivas-Erzincan üzerinden yolumuza devam edip yaklaşık 12.5 saat süreli yolculuk sonrası saat: 07.30’da Sabahın erken saatlerinde Erzurum'a gidiyoruz. Yerel aracımıza binerek bir otelde yapacağımız kahvaltı sonrası kamp içine gerekli malzemelerin bir bölümünü aldıktan sonra kısa süreli Erzurum şehir gezisi turu yapıyoruz. Tur sonrası hareket edip Tortum Gölü Seyir Terası’nda vereceğimiz kısa süreli fotoğraf molası sonrası Tortum Şelalesine gidiyoruz. Gezi, fotoğraf ve tur sonrası yolumuza devam edip Yusufeli’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi cağ kebabı menüsü ile afiyetle yedikten sonra eksik kalan malzemelerimizi alıp yerel aracımızla Barhal’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Ayı Hamamı jakuzisinde isteğe bağlı suya girmeyi denedikten sonra Barhal’a gidiyoruz. 950 li yıllarda Gürcü Krallığı hakimiyetinde kalan bölgede, dönemin en güzel inanç yapıları arasında yer alan Barhal Kilisesi/Camii’sini görüp gezdikten sonra hareket edip muhteşem bir vadi ve orman dokusu içinden yükselmeye devam edip Heveg/Yaylalar Köyü üzerinden Olgunlar/Meredet Mahallesi’ne gidip pansiyonumuza yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay-kahve molası ve yapılacak dağ sohbetlerinin ardından katırlara yüklenecek malzemeleri ayırıp erkenden yatıyoruz. Geceyi Olgunlar’da geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 10-11 saat, yürüyüş etkinliği yoktur, deniz Seviyesinden Yükseklikler: Olgunlar Mahallesi: 2140 Metre, Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam Yemekleri.
2.

Gün
OLGUNLAR-NASTAF YAYLASI-DİBERDÜZÜ 2 gün programını görmek için tıklayınız

2.GÜN(25 TEMMUZ 2022 PAZARTESİ): OLGUNLAR-NASTAF YAYLASI-DİBERDÜZÜ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlayarak kamp eşyalarının katırlara yüklenmesiyle 7.5 Km mesafeli ve 4.5 saat sürecek yürüyüş etkinliğimize başlıyoruz. Barhal Çayı boyunca Osmanlı döneminden kalma sağlı sollu Pag/Eski yerleşim kalıntılarından geçerek Hastaf/Haristav Yaylası’na geliyoruz. Burada bir süre dinlenip mis gibi soğuk sudan içtikten sonra yürümeye devam edip Gaymovitin Deresi’nden geçerek 2885 metre yükseklikteki Uluslararası Kampyeri olan Dilberdüzü’ne çıkıyoruz. Kampın kurulması ve yerleşme sonrası öğle yemeğimizin hazırlanması ile afiyetle yiyoruz. Bütün arkadaşlarımızın katılımıyla yüksek irtifaya uyum için kampın güneyindeki tepe altlarına kadar tırmanıp fotoğraf çekiyoruz. Dağ etkinlikleri ve zirve çıkışı hakkında verilecek bilgiler sonrası akşam yemeğimizi yedikten sonra erkenden yatıyoruz. Geceyi Dilberdüzü’nde geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 7.5+4 Km, 5-2.5 saat, deniz Seviyesinden Yükseklikler: Dilberdüzü Kampyeri ve uyum tırmanışı: 2975 metre, Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam Yemekleri.
3.

Gün
DİLBERDÜZÜ-KAÇKAR ZİRVE-DİLBERDÜZÜ 3 gün programını görmek için tıklayınız

3.GÜN(26 TEMMUZ 2022 SALI): DİLBERDÜZÜ-KAÇKAR ZİRVE-DİLBERDÜZÜ

Sabah saat: 02.30’da kalkıp hazır kek ve çay içerek 18 Km mesafeli ve toplamda 14 saat süreli etkinliğimizde zirve rotası üzerinde saat: 03.00’te hareket ederek tırmanmaya başlıyoruz. Deniz gölü yakınlarında getirdiğimiz malzemelerle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra Deniz Gölü üzerinden geçerek klasik zirve rotasından inişli çıkışlı setlerden yürüyerek saat: 10.30’da 3937 Metre yüksekliğindeki Kaçkar Ana Zirveye ulaşıyoruz. Zirvede doyumsuz manzara eşliğinde etrafı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Deftere duyguların yazılması ve grup anısı fotoğraf çekimleri sonrası aynı rota üzerinden inişe geçip Teras olarak bilinen yerde öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Deniz Gölü’den geçip dikkatli bir şekilde inerek kampımıza gidiyoruz. Esnetme hareketleri ve çay-kahve keyfi sonrası zirve tırmanışı hakkında yapılan hoş sohbetlerle birlikte akşam yemeğimizi yedikten sonra yatıyoruz. Geceyi Dilberdüzü’nde geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 19.50 Km, 13-14 saat, deniz Seviyesinden Yükseklikler: Kaçkar Zirve: 3937 Metre, Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve akşam Yemeği.


    

4.

Gün
DİLBERDÜZÜ-ADSIZGÖL-DENİZ GÖLÜ-DİLBERDÜZÜ 4 gün programını görmek için tıklayınız

4.GÜN(27 TEMMUZ 2022 ÇARŞAMBA): DİLBERDÜZÜ-ADSIZGÖL-DENİZ GÖLÜ-DİLBERDÜZÜ

Dileyen katılımcılarımız bugünü dinlenerek geçirebilirler. Kendini dinç ve iyi hisseden katılımcılarımız için erkenden kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası güne başlayarak 11 Km mesafeli ve toplamda 7 saat süreli etkinliğimizde Kaçkar zirve rotası üzerinde yükselerek 3100 metre civarında sola dönüp Kafka/Kızılsırt olarak adlandırdığımız sırt hattına çıkıyoruz. Küçük adımlarla yükselip basit kaya tırmanışları ile yan geçiş yaparak Adsızgöl’ü göreceğimiz başka bir sırt hattına ulaşıyoruz. Etrafı seyredip fotoğraf çektikten sonra gölün sol yanındaki kar kulvarından yürüyerek Adsızgöl’e gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak Adsızgöl’de suya girmeyi denedikten sonra kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası bir süre siesta yapıyoruz. Daha sonra kuzey doğu yönünde tırmanıp 3365 metre ve 65 metre derinlikte, muhteşem bir göl olan Denizgölü’ne gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak yusuf yusuf yusuf sesleri eşliğinde Denizgölü!nde suya girmeyi denedikten sonra inişe geçip kampımıza dönüyoruz. Esnetme hareketleri ve çay-kahve keyfi sonrası bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra milyonlarca yıldız ve gezegenin altında kamp ateşi etrafında özel içeceklerimiz eşliğinde, Kaçkar Korusu eşliğinde şarkılar söyleyerek doğada ve dağlarda olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Dilberdüzü’nde geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 11 Km, 6-7 saat, deniz Seviyesinden Yükseklikler: Deniz Gölü sırtı: 3465 Metre, Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve akşam Yemeği.5.

Gün
DİLBERDÜZÜ-NASTAF-OLGUNLAR 5 gün programını görmek için tıklayınız

5.GÜN(28 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE): DİLBERDÜZÜ-NASTAF-OLGUNLAR

Saat: 07.00’de kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası güne başladıktan sonra eşyalarımızı toplayıp katırlara yüklüyoruz. Bugün için sakin bir gün, hiç acelemiz yok. Bir süre daha kampta kalıp çay-kahve keyfi sonrası orada bulunanlarla vedalaştıktan sonra zirve yapmış olmanın keyfiyle ve belki bir daha buraları görme düşüncesiyle inişe geçiyoruz. 7.5 Km mesafeli ve 3.5 saat süreli etkinliğimizde fotoğraf çekerek ve yavaş yavaş yürüyerek, Gaymovitin Deresi ve Hastaf Yaylası’ndan geçerek öğleden sonra Olgunlar Mahallesi’ne geliyoruz. Yöresel bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bugünün geri kalanını serbest zaman olarak geçiriyoruz. Dileyenler dere kenarında ayaklarını suya sokabilir, dileyenler odasında dinlenebilir, kitap okuyabilir ve etrafta küçük gezintiler yapabilir. Akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Akşam tavla, okey oyunları oynayarak ve dağ/zirve sohbetleri yaparak zaman geçiriyoruz. Geceyi Olgunlar’da geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 7.5 Km, 3.5 saat, deniz Seviyesinden Yükseklikler: Olgunlar Mahallesi: 2130 Metre, Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri.


6.

Gün
OLGUNLAR-LANETLEME -YUKARI KAVRON 6 gün programını görmek için tıklayınız

6.GÜN(29 TEMMUZ 2022 CUMA): OLGUNLAR-LANETLEME -YUKARI KAVRON

Sabah saat: 03.00’da kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası güne başlayıp toplamda 16 Km uzunlukta ve 10 saat süreli etkinliğimizde Dobe/Dibe Vadisine girerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Dobe Yaylası ve Dobe Düzü’nden geçerek tırmanmaya devam edip Osurtan yokuştan “ Yusuf, yusuf, Yusuf “ sesleriyle Artvin ve Rize’yi bir birinden ayıran Lanetleme Geçiti’nden geçerken Kaçkar zirveye bir kez daha uzaktan “ merhaba “ diyoruz. Karadeniz Gölü’nün üstündeki Yukarı Kavron rotasına tırmanıp Meterel/Şahin Gölüne gidiyoruz. Göl sahilinde isteğe bağlı yüzme molası verdikten sonra Büyük Deniz Gölü’ne gidiyoruz. Kısa bir yüzme molası sonrası kumanya olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra muhteşem bir doğa ve flora örtüsünden laylomlom bir yürüyüşle Yukarı Kavrun Yaylasına gidiyoruz. Pansiyonumuza yerleştikten sonra odalarımızda bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi Firdevs Hanımın hazırladığı yöresel lezzetler eşliğinde afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Şahin Kafe’de laz kültürü, okey, tavla oyunları ile zaman geçirip gelen gruplarla yapılan sohbetler ederek geçiriyoruz. Geceyi Yukarı Kavron Yaylasında geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 16.00 Km, 10-12 saat, deniz Seviyesinden Yükseklikler: Lanetleme Geçiti: 3160 Metre, Dâhil Olan Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri.


7.

Gün
KAVRON-AYDER-ÇAMLIHEMŞİN-PAZAR-ANKARA 7 gün programını görmek için tıklayınız

7.GÜN(30 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ): KAVRON-AYDER-ÇAMLIHEMŞİN-PAZAR-ANKARA

Sabah saat: 08.00’de kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp aracımıza yükleyerek Ayder’e gönderiyoruz. 11 Km mesafeli ve 4 saat süreli etkinliğimizde saat: 10.00‘da yürüyüşümüze başlayarak Aşağıkavron Yaylasından yürümeye devam edip muhteşem güzellikteki doğal orman dokusundan geçerek Kaledüzü/Galerdüzü’ne geliyoruz. Çay-kahve molası sonrası yürümeye devam edip Ayder girişindeki Kalegon Mevkii’nde bulunan Gelintülü Şelalesi’nin fotoğrafını çekiyoruz. Yürüyerek aşağıya inip öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Saat: 15.30’da hareket edip ülkemizin en muhteşem yağmur ormanlarından geçerek Çamlıhemşin’e doğru yol alıyoruz. Hala Deresi üzerindeki Ata yadigarı Hala Kemerli Köprüsü’nü görüp fotoğraf çektikten sonra hareket edip Çamlıhemşin’de kısa süreli alış veriş molası sonrası yolumuza devam edip Ardeşen ayrımındaki Atmaca Heykelinde grup ve gezi anısı fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra hareket edip kısa süreli yolculuk sonrası Pazar’a gidiyoruz. Saat: 17.00’de hareket eden Ankara otobüsüne binip, gece boyu süren yolculuk sonrası cumartesi sabahı saat: 07.00 civarında Ankara’ya gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde birlikte olabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


EK BİLGİLER

NOTLAR:

1- Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

2- Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile

    bitki örtüsünü ve yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

3- Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.

4- Kask acentamızdan kiralanabilecek olup etkinlik boyunca kiralama ücreti 50.00 TL olacaktır.

5- Konaklama; Yaylalar köyünde pansiyonda konaklama(2), Dilberdüzü Kampyeri’nde çadır

    konaklama(3), Yukarı Kavron yaylasında Şahin Pansiyonda konaklama(1) şeklinde olacaktır.KONAKLAMA TESİSLERİ:

1-Olgunlar/Meredet Mahallesi : 1. ve 5. Geceler Kaçkar Pansiyon

2-Dilberdüzü Kampyeri : 2.3.4 Geceler. Çadırda konaklama

3-Yukarıkavron Yaylası Şahin Pansiyon : 6.Gece

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Bu etkinlik boyunca toplamda 75 Km yükseklerde yürüyüş yapılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle bu etkinliği yapabilecek ve etapları yürüyebilecek kondisyona sahip, deneyimli ve donanımlı kişilerin bu etkinliğe katılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra; akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile solunum sistemlerinde sorunları olan kişilerin bu tür etkinliklere katılmamalarını öneriyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ: ANKARA / ERZURUM ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI.

ANADOLU JET İLE. SEFER SAYISI: TK7072

HAREKET TARİHİ: 23 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ, HAREKET ZAMANI: 17.45

DÖNÜŞ: TRABZON / ANKARA TRABZON HAVALİMANI.

ANADOLU JET İLE. SEFER SAYISI: TK7067

HAREKET TARİHİ: 30 TEMMUZ 2022 CUMARTESİ, HAREKET ZAMANI: 21.45

HATIRLATMA: Farklı illerden Ankara veya Erzuruma’a ulaşım, dönüşte Trabzon’dan farklı şehirlere gidecek katılımcılarımızın acentamızı arayarak iletişime geçmelerini öneriyoruz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4720
LOKASYON:
Rize
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 2210,00 TL 4420,00 TL
3 1501,67 TL 4505,00 TL
4 1136,88 TL 4547,50 TL
6 765,00 TL 4590,00 TL
9 519,44 TL 4675,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

4.250TL

Başlangıç Fiyatı

7 Gün

Rize
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.