Amasya-tokat Niksar Turu

Amasya-tokat Niksar Turu
41
2,199TRL
KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
SİZE ÖZEL
  • Amasya-tokat Niksar Turu : KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Amasya-tokat Niksar Turu : KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Amasya-tokat Niksar Turu : KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Amasya-tokat Niksar Turu : KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
KafkaTur adı altında düzenlenen Ankara çıkışlı konaklamalı Amasya-Tokat turuna hepinizi bekliyoruz
  • Yalıboyu
  • Kaz Gölü
  • Ballıca Mağarası
  • Latifoğlu Konağı
  • Almus Barajı

PROGRAMIMIZ;

27 Ağustos 2022 Cumartesi saat: 01.30’da KafkaTur Ofisi önünde buluşup hareket ediyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

27 Ağustos 2022 Cumartesi, Kafka Tur Ofisi önü, saat: 01.30


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün

1.GÜN(27 AĞUSTOS 2022 CUMARTESİ): ANKARA-KIRIKKALE-ÇORUM-AMASYA-TOKAT

Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla, gereksinim duyulan yol konaklama tesislerinde vereceğimiz molalar ile Elmadağ-Kırıkkale-Delice-Sungurlu-Çorum-Mecitözü üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Amasya’ya gidiyoruz. Bir restoranda isteğe bağlı olarak alacağımız kahvaltı sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Anadolu’da Neolitik dönemden günümüze kadar gelen süreçte, konut mimarisinin şaheser örnekleri olan, Amasya’nın kendine özgü bir mimari geleneğine sahip Yalıboyu Evlerini görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Özgün bir konak olan Hazeranlar Konağı gezisi sonrası Arkeoloji ve Mumya Müzelerini görüp geziyoruz. Yeşilırmak kenarındaki Şehzadeler Büstleri ile Ferhat Şirin heykeli gezileri sonrası Amasya’dan ayrılıyoruz. Ezinepazarı-Turhal üzerinden yolumuza devam edip toplamda Tokat’ın Pazar ilçesinde yer alan ve kireçtaşı oluşumlu muhteşem bir mağara olan Ballıca Mağarası’nıa gidiyoruz. Ballıca Köyü’nde, deniz seviyesine göre 1.085 metre yükseklikte yer alan mağara muhteşem güzellikte ve boyutlarda farklı renklerde sarkıt ve dikitlere sahip. Mağara gezisi sonrası Pazar İlçesine gidip tur ücreti kapsamında; çökelekli ve katmer, nefis çaydan oluşan yöresel bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. 201 hektar sulu alanı olan ve Pazar İlçesi’ne 11 Km uzaklıkta olan Kaz Gölü’ne gidiyoruz. Seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası, manda/kömüşlerin güreşmesini izleyip fotoğraf çekiyoruz. Kömüş/manda yoğurdu ve peynirinin tadına baktıktan sonra Tokat Arıcılar Birliği tarafından üretilen balın tadına bakıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Tokat’a giderek yazmacılar Sokağı’na gidiyoruz. El baskısı yapım denemesi sonrası Kanal Tokat üzerinde sandal gezimizi yaptıktan sonra çay-kahve molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Yazmacılar Hanı Otel’e gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası Tokat Ferfere Gecesi eşliğinde yöresel dansları izleyerek Tokat Kebabı menüsü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Tokat’ta geçiriyoruz.2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

2.GÜN(28 AĞUSTOS 2022 PAZAR): TOKAT-ALMUS

Erken kalkıp dileyen misafirlerimizle kahvaltı öncesinde 800 yıllık tarihi Pervane Hamam’ına giderek, tarihi hamamda banyo yaparak kese, köpük masaj yaptırabilirler. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eşyalarımız toplayıp Tokat gezimize başlıyoruz. Arkeoloji Müzesi, Mevlevihane, Bey Sokak Evleri gezisi sonrası Tokat’ın en güzel konakları arasında yer alan Latifoğlu Konağı’nı görüp geziyoruz. Taşhan’da vereceğimiz serbest zaman sonrası Tokat’tan ayrılıp Almus’a hareket ediyoruz. 35 Km yol aldıktan sonra Almus’a gidip Harami Yaylası’nda muhteşem doğa içinde gezintiye çıkıyoruz. Çaylarımız afiyetle içtikten sonra tur ücreti kapsamında Kuzu Çevirme menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yayla gezisi sonrası hareket edip Almus Barajı Göl’ü manzaralı Bungalov Tesislerimize Gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası yöreye özgü meşhur alabalık menüsü ile afiyetle yiyoruz. Geceyi Almus Barajı’nda geçiriyoruz.


3.

Gün
3. gün programını görmek için tıklayınız

3.GÜN(29 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ):ALMUS-NİKSAR-SULUGÖL-AMASYA-ÇORUM-ANKARA

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Niksar’a gidiyoruz. İlçe merkezinde bulunan Yılanlı Köprü ve Çöreğibüyük Camii’yi görüp gezdikten sonra hareket edip Niksar’a 8 Km uzaklıktaki Sulugöl Köyü’ne gidiyoruz. Tur ücretine dahil yöresel ikramlarımız olan katmer, çay ve ayranı afiyetle yedikten sonra traktörlere meyve bahçelerine gidiyoruz. Mevsim meyvelerinin tadına baktıktan sonra eğlenceli etkinliğimizi sonlandırarak Dünya mirası olarak korunması amacıyla tescil işlemleri son aşamada olan Perşembe Yaylası’na gidiyoruz. Tur ücreti kapsamında yöresel lezzetlerinden oluşan muhteşem bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Erbağa-Taşova-Amasya-Çorum-Elmadağ üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka KafkaTur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


EK BİLGİLER

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, yağmurluk, mevsime ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, kişisel ilaçlar ve malzemeler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, su.

HATIRLATMA

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılarımız ile Engelli ve Refakatçisi katılımcılarımız, Sarı Basın Kartı sahibi ve Kurum çalışanları için, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören yeri girişleri ücretsizdir. Diğer yaş kategorileri aralığında olan katılımcılarımızın, Kurum Müze ve Ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilmeleri için değişken fiyatlı ve kullanımlı MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

KONAKLAMA YAPILACAK TESİSLER HAKKINDA

1-27 Ağustos 2022 Cumartesi. Tokat yazmacılar Han.

2-28 Ağustos 2022 Pazar. Almus Şehri Sefa Tatil Köyü.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4724
LOKASYON:
Amasya
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1143,48 TL 2286,96 TL
3 776,98 TL 2330,94 TL
4 588,23 TL 2352,93 TL
6 395,82 TL 2374,92 TL
9 268,77 TL 2418,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

2.199TL

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

Amasya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.