Sicilya Ve Malta Rotası - Setur

Sicilya Ve Malta Rotası - Setur
41
549TRL
Gezilecek Yerler Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto
  • Sicilya Ve Malta Rotası - Setur : Gezilecek Yerler
Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto
  • Sicilya Ve Malta Rotası - Setur : Gezilecek Yerler
Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto
  • Sicilya Ve Malta Rotası - Setur : Gezilecek Yerler
Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto
  • Sicilya Ve Malta Rotası - Setur : Gezilecek Yerler
Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto
  • Sicilya Ve Malta Rotası - Setur : Gezilecek Yerler
Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto
Gezilecek Yerler
Catania & Malta & Mosta & Mdina & Marsaxlokk & Valletta & Siracusa & Noto

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul-Catania

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Catania’ya hareket. Varışımıza takiben bizi bekleyen aracımız ile panoramik Catania şehir turumuzu yapıyoruz. Tur sonrasında otel transfer saatimize kadar Catania'da serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Etna turumuza katılabilirler. Rehberimiz tarafından bildirilen saatte Etna yanardağına hareket ediyoruz. (Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı) 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede, fotoğraf çekebileçeğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuz sonra eriyor. Tur sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.


2.

Gün
Catania 2. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Savaco - Taormina - Messina turumuza katılabilirler. Gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli ve San Michele Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Messina’ya geçiyoruz. İtalya ana karasını Sicilya'dan ayıran Avrupa'nın en önemli boğazı olan Messina boğazını panoramik olarak görüntülüyoruz. Duomo Katedraline yapacağımız ziyarette, muhteşem fotoğraflar çektikten sonra, akşam üzeri otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
Catania-Malta 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ardından havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Siracusa & Noto turumuza katılabilirler. Rehberimizin belirttiği saatte Siracusa & Noto turumuza başlıyoruz. Sicilya'nın en ünlü Barok kasabalarından biri olan Noto'ya varışımız sonrası, 1693 yılında büyük bir depremle tamamen yerle bir olduktan sonra 18.yy'da yeniden ayağa kaldırılan Noto'da; Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve Kasaba meydanındaki yapıları görüyoruz. Noto'dan hareket ile, 2005 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan Siracusa'ya geçiyoruz. Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'da göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı bulunmaktadır. Tur sonrası Catania'ya dönüyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Malta'ya hareket ediyoruz. Malta'ya varışa istinaden bizi bekleyen aracımız ile otele hareket , geceleme otelimizde.

4.

Gün
Malta 4. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Rehberimizin belirtiği saatte Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına geçiyor ve feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu, tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biridir. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’den açık denize çıkıp Mavi Pencere’nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da bulunmaktadır. (Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir) Burada eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz. Arzu eden misafirler deniz mahsüllerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St.George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyor, sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.

Gün
Malta-İstanbul 5. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltısı sonrası oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Havalimanı transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Mosta, Mdina, Valetta, Marsaxlokk turumuza katılabilirler. Rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. Sonrasında turumuza, ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlokk ile devam ediyoruz. Burası balık restoranları, renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü limanı ve Adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel bir Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk çıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından otellerde toplanıyor ve İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 2 saat 25 dakikalık yolculuk sonrası İstanbul'a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere ileteceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

EK BİLGİLER

Satın alınan tur “Bin-Rota" tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

İstanbul çıkışlı Türkçe rehberlik hizmeti 25 kişi ve üzeri gruplarda verilmektedir.

Ekstra turlar 25 kişinin altında kaldığı taktirde İngilizce yapılacaktır. Ekstra turlarda hava koşulları ve katılıma göre tur programında değişiklik olabilir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 65 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4559
LOKASYON:
kos,symi
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 285,48 EUR 570,96 EUR
3 193,98 EUR 581,94 EUR
4 146,86 EUR 587,43 EUR
6 98,82 EUR 592,92 EUR
9 67,10 EUR 603,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

549

Başlangıç Fiyatı

5 Gün

kos,symi
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.