Meksika Ateşli Rotalar - Setur

Meksika Ateşli Rotalar - Setur
41
2,197TRL
Gezilecek Yerler Mexico City & Merida & Cancun
  • Meksika Ateşli Rotalar - Setur : Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun
  • Meksika Ateşli Rotalar - Setur : Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun
  • Meksika Ateşli Rotalar - Setur : Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun
  • Meksika Ateşli Rotalar - Setur : Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun
  • Meksika Ateşli Rotalar - Setur : Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun
  • Meksika Ateşli Rotalar - Setur : Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun
Gezilecek Yerler
Mexico City & Merida & Cancun

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma.


2.

Gün
İstanbul-Mexico City 2. gün programını görmek için tıklayınız

Uçağa biniş işlemlerinin ardından Mexico City'ye hareket. Varışımızın ardından gümrük işlemleri sonrasında Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacaktır. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesini gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Mariachi Gecesi’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

3.

Gün
Mexico City 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.

Gün
Mexico City 4. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco Tekne turuna katılabilirler. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı Ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor. "Kendi resimlerimi çiziyorum, çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim." Picasso'nun; "Biz onu gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz" dediği, ayrıca Louvre müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo'ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu "La Casa Azul - Mavi Ev" her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Turumuzdan sonra adı çiçekli yer anlamına gelen, Meksika'nın Venedik'i olarak kabul edilen Xochimilco tekne turunu yapacağız. Aztekler sebze ve çiçek yetiştirmek için su kanallarının etrafında tarım alanları ve çiçek bahçeleri yapmışlardır. Gezi sırasında günümüze kadar muhafaza edilmiş olan bahçeleri, çeşitli ağaçları ve yerel halka ait evleri görebilirsiniz. Öğle yemeğimizi tekne turu esnasında alacağız. Tur bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizdedir.

5.

Gün
Mexico City-Merida 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz. Bu bölgeye ayrıca "Beyaz Şehir" denir. Sebebi ise etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç taşı yapılardır. Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır. Ardından otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


6.

Gün
Merida-Cancun 6. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Chichen Itza turumuz için hareket ediyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar Tapınağı görülecek yerler aradındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya'nın Yeni Yedi Harikası'ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi'nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramitte yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrasında Cancun’a hareket ediyor ve varışa takiben otelimize yerleşiyoruz.

7.

Gün
Cancun 7. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tulum & Playa de Carmen turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. MÖ 300 ile MS 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış, tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınaklarını ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip, turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.

Gün
Cancun

Otelde alacağımız kahvaltının ardından deniz ve güneşin tadını çıkartmanız için tüm gün serbest zaman.


9.

Gün
Cancun-İstanbul

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Uçağa biniş işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.


10.

Gün
İstanbul

Yaklaşık 12 saatlik yolculuk sonrası İstanbul'a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...


EK BİLGİLER

Satın alınan tur “Bin-Rota" tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de katılımı muhtemel olacaktır.

İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.

Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 70 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. Satış temsilcimiz bilgi verecektir.

Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.

Ekstra turlar minimum 20 kişilik katılımlarla gerçekleşir. 20 kişinin altında olan gruplarda tur rehberi fiyatlarda değişiklik yapabilir.

Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.

Setur, önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.

Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.

Tura katılacak misafirlerin pasaportlarında en az 6 boş sayfanın olması gerekmektedir.

Pasaportunda daha önce alınmış veya geçerli Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizeleri bulunmayan misafirlerin ülkeye girişleri riskli olup gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport etme hakkı bulunmaktadır.

Meksika'ya seyahat edecek Aile ve çiftler harici misafirler Hakkında Önemli Bilgilendirme;

Meksika’ya girişte pasaport denetiminden sorumlu Meksika Sınır ve Göçmenlik Polisi’nin, her ülkede geçerli olduğu üzere, umumi pasaport hamili misafirlerimizin durumlarına uygun harçsız elektronik vize alarak Meksika’ya geldikleri durumlarda dahi mülakat ve neticesinde yolcuyu ülkeye almama takdir yetkisi bulunduğundan, Meksika’ya turistlik amaçlarla seyahat etmeyi öngören umumi pasaport hamili misafirlerimizin ülkeye girişlerinde olumlu kanaat uyandırmak üzere öncesinde veya geçerli ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Schengen Bölgesi ülkelerinden verilme çok girişli vize sahibi olmuş olmasına önemle dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, uygun vizeyle gelinmiş olunması durumunda dahi ülkeye alınmama gibi Sınır Polisinin takdir yetkisine dayanan istenmeyen durumlarla karşılaşılabileceği hatırlatır, bilgilerinize arz ederiz.

Bu sebeple yâda farklı bir sebepten dolayı ülkemizden çıkışta veya Meksika ülkesine girişte sorun yaşanması durumunda acentemizin sorumlu olmadığını bildiririz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#4585
LOKASYON:
Meksika
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1142,44 USD 2284,88 USD
3 776,27 USD 2328,82 USD
4 587,70 USD 2350,79 USD
6 395,46 USD 2372,76 USD
9 268,52 USD 2416,70 USD
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

2.197$

Başlangıç Fiyatı

10 Gün

Meksika
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.