Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur

Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur
41
1,378TRL
Fırsat Turlar Dahil Yarım Pansiyon
EN İYİ FİYAT
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
  • Göbeklitepe Nemrut Turu- Setur : Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon
Fırsat
Turlar Dahil
Yarım Pansiyon

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Adıyaman

Adıyaman, Cendere Köprüsü, Arsemeia, Nemrut Dağı

Siz değerli misafirlerimiz ile Adıyaman Havalimanı'nda buluşuyor ve ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası minibüsler ile hareket ederek turumuza başlıyoruz.

Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü): Roma İmparatoru Septimus Severus Döneminde emir verilerek yaptırılan köprü mimarisi açısından Roma Döneminin dünya üzerinde nadir kalan eserlerinden birisidir. Cendere Çayı’nın oluşturduğu muhteşem bir manzara eşliğinde gördüğümüz köprü sonrası Yeni Kale, Eski Kahta, Arsemeia üzerinden Nemrut Dağı’na yolculuğumuz başlayacak.

Nemrut Dağı: Minibüslerle ulaştığımız karşılama merkezinde vereceğimiz mola sonrasında servislerin bizi ulaştırmış olduğu Nemrut Dağı’nın eteğinden başlayıp yaklaşık 1 saat kadar sürecek olan ortalama zor yürüyüş sonrasında ulaştığımız Doğu Terasında ilk olarak tahtlarda oturan tanrı heykelleri ve keşfediliş hikayesi ile ilgili rehberimizden bilgi aldıktan sonra Batı Terasına geçerek muhteşem Toroslar manzarası eşliğinde 2100 metre yükseklikten Gün Batışını izleyeceğiz. Batış sonrası otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

Not: Nemrut Dağı sıcaklık farkının (gece ve gündüz / mevsimsel) fazla olduğu yerlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli yağmurluk, polar, eldiven, bere ve sıcak tutacak kışlık kıyafetlerin yanınızda olmasını tavsiye ederiz.

Konaklama: 4* veya 5* Otel

Öğlen Yemeği: Faik Usta Restoran: Çorba, Lebeniye, Bostana, Yeşil Salata, İçli Köfte, Kebap Çeşitleri, Dövmeç Kebabı, Peynir Tatlısı, Baklava, Şöbiyet, Dondurma (Alakart, Menü fiyatları geçerlidir.)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde set menü olarak alınacaktır.Konaklama: 4* veya 5* otelde

2.

Gün
Şanlıurfa 2. gün programını görmek için tıklayınız

Şanlıurfa, Atatürk Barajı, Göbeklitepe, Şanlıurfa ve Haleplibahçe Arkeoloji Müzesi, Balıklıgöl

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile turumuza başlayacağız. Adıyaman, Bozova ve Şanlıurfa güzergahından devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Fırat’ın doğal yatağı üzerinden geçerek barajın başkenti diye tabir edilen Bozova’dan önce ulaşacağımız Atatürk Barajı Seyir Terası olacak.

Atatürk Barajı: GAP Projesinin en önemli ayağı olup Fırat üzerinde bulunan 5 tane incinin en değerlisidir. Enerji amacının yanısıra sulama, sosyal gelişim vb. projelerin kalbi ve yönetim merkezidir. 817 km’2 olan göl alanı ile Van Gölü’nden sonra ikinci büyük su havzamız olan barajı seyir terasından izleyerek gerekli bilgilerimizi rehberimizden alacağız. Ardından ise Şanlıurfa’ya doğru olan yolculuğumuz başlayacak.

Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.

Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.

Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir.Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak.Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz. Verilen zaman sonrası lobide buluşma sonrası yemekli Sıra Gecemiz başlayacak.

Sıra Gecesi(Yemekli): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz.

Not: Sıra Gecesi Menüsü: Lebeniye, Bostana, Kebap, Şıllık Tatlısı, Ayran

Konaklama: 5* veya Butik Otel.

Öğlen Yemeği: Çulcuoğlu Restoran: Çorbalar, Salatalar, Kebap Çeşitleri, Tatlı Çeşitleri (Alakart, Menü Fiyatları Geçerlidir.)

Akşam Yemeği: Sıra Gecesi sırasında yukarıda yazılmış olan menü alınacaktır.Konaklama: 4* veya 5* otelde

3.

Gün
Şanlıurfa 3. gün programını görmek için tıklayınız

Şanlıurfa, Harran, Gümrük Han, Gaziantep

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile son günkü turumuza başlayacağız.

Şanlıurfa çevresini kapsayan bugünkü turumuzda ilk olarak;

Eyyüb Nebi Sabır Mekanı: Sabrın timsali olarak bilinen Eyyüb Peygamber; Tüm malının mülkünün alınması, ailesinin tamamen yok olmasına rağmen inancından vazgeçmeyip, sınanmasına rağmen sabrederek daha fazlasına sahip olmuştur. Sabır mekanı bugün yerel halkında en fazla ziyaret ettiği mekanlardan birisidir.

Harran: Eski metinlerde bile ismini aynı geçtiği bu merkez Semavi dinlerin en önemli mekanlarından birisidir. Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Tarihsel açıdan çok önemli mekanları barındırmaktadır ve bugün Kültür Bakanlığına bağlı bir açık hava müzesidir. Bu alan içerisinde bulunan Surlar, İç Kale, Harran Höyük, Harran Ulu Camii (Üniversite) ve geleneksel yapı olan Kümbet Evler görebileceğimiz yerler olacak. Kümbet evler içerisinde vereceğimiz molada geleneksel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilir ve keyifli bir dinlenme molası geçirebilirsiniz.

Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.

Program bitimi sonrası Şanlıurfa’ya geri döneceğiz. Otantik Kapalı çarşılar ve Gümrük Han’da vereceğimiz zaman sonrasında Gaziantep’e giderek turumuzu sonlandıracağız.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3641
LOKASYON:
Adıyaman
YEMEK:
2 Kahvaltı, 2Akşam yemeği
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 716,56 TL 1433,12 TL
3 486,89 TL 1460,68 TL
4 368,62 TL 1474,46 TL
6 248,04 TL 1488,24 TL
9 168,42 TL 1515,80 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur
asd

1.378TL

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

Adıyaman
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.