Adana Portakal Çiçeği Festivali

Adana Portakal Çiçeği Festivali
41
379TRL
1 Gece Otel Konaklamalı
  • Adana Portakal Çiçeği Festivali : 1 Gece Otel Konaklamalı
  • Adana Portakal Çiçeği Festivali : 1 Gece Otel Konaklamalı
  • Adana Portakal Çiçeği Festivali : 1 Gece Otel Konaklamalı
1 Gece Otel Konaklamalı
  • Adana, Taşköprü, Sabancı Camii
  • Ulu Camii, Büyük Saat Kulesi
  • Antakya, Asi Nehri, Habibi Neccar Camii
  • Saint Pierre Kililesi, Harbiye Şelalesi
  • Seyhan Barajı, Portakal Çiçeği Festival Alanı
  • Hatay Kurtuluş Caddesi, Cundi Hamamı

Muhteşem Karnavala Davet Ediyoruz. Keyifli, Eğlenceli Bir Festival Turu ile Güneydoğunun Gastronomi Şehirlerinden Biri Olan Hatay'ı Birleştirdik.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Adana Ulu Camii, Taş Köprü, Portakal Çiçeği Festivali

Aritta Tur Kalkış Noktaları

00:10 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi
00:15 Melike Hatun Camii Önü
00:25 Anka Mall Emniyet Önü
00:30 Aşti Önü Berat Büfe Yanı
00:45 Dikmen Kavşağı Atametis Taksi
01:00 Gölbaşı Pak Otel Yanı Shell

Adana, Büyük Saat, Adana Ulu Camii, Taş Köprü, Sabancı Camii, Portakal Çiçeği Festivali

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından Ankara Çıkışlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu yolculuğumuza Aksaray, Pozantı güzergâhı ile yapacağımız gece yolculuğu devamında, Ulukışla'da vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltısı Molamız sonrasında, Mustafa Kemal Atatürk'ün diplomatik başarısı sonucu Fransa’nın 5 Ocak 1922’de çekilmek zorunda kaldığı Adana’ya ulaşıyoruz. 1881 yılında Vali Ziya Paşa tarafından yapımına başlanmış Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Piri Mehmet Paşa tarafından ibadete açılmış Ulu Camii, 310 m uzunluğundaki Taş Köprü ve 1998 yılında ibadete açılan, Sabancı Merkez Camii ziyaretlerimizin sonunda, Seyhan Baraj Gölü kenarına gittiğimizde Çay, Kahve için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, 2013 yılında düzenlenmeye başlanan, Türkiye’nin İlk Karnavalı olma özelliğine sahip Adana Portakal Çiçeği Festival Alanı’na ulaşıyoruz. Serbest Zamanınızda, Adana'nın meşhur lezzetlerini bir araya getiren karnaval alanında (Ekstra) Öğle Yemeğinizi alıp, Konserlere, Sergilere ve Gösterilere katılıp, karnavalın en önemli etkinliği olan katılımcıların renkli kostümler giydiği Kortej Yürüyüşüne katılarak Büyük Coşku’ya ortak olabilirsiniz. Festival boyunca tüm sokakları mis gibi Büyülü Portakal Çiçeği kokan, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusunun peşinizi bırakmadığı Festival alanında alacağımız leziz Adana yemeklerinden oluşan (Ekstra) Akşam Yemeğimizin ardından MÖ 333 yılında, Büyük İskender’in İssos yakınlarında kazandığı zaferden sonra Alexandreia adıyla kurduğu İskenderun’u görerek Geç Saatlerde Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Ulukışla - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Öğle Yemeği: Adana - Festival Alanı / Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Adana - Festival Alanı / Serbest Zaman
Konaklama: İskenderun - Club Casmin OtelKonaklama: Hatay Otelleri

2.

Gün
St Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii, Harbiye, Mozaik Müzesi 2 gün programını görmek için tıklayınız

Hatay Mozaik Müzesi, St Pierre Kilisesi, Habib-i Neccar Camii, Asi Nehri, Harbiye

Ankara Çıkışlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu'muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Toros'ların kolu olan, Amanos Dağları’nı Belen Geçidi ile aşıp, “Hristiyan” teriminin ortaya çıktığı, Hatay ilimizin merkez ilçesi Antakya’ya varıyoruz. Sergilenen 3250 m² mozaik ile dünyanın en büyük Mozaik Müzesi unvanına sahip Hatay Arkeoloji Müzesi’nde İskelet Mozaiğini, Şuppiluliuma Heykeli’ni, Antakya Lahdi’ni gördükten sonra Dünya’nın İlk Kilisesi kabul edilen, 1983 yılında Papa 6. Paul tarafından Haç Yeri ilan edilmiş, St. Pierre Kilisesi’ni ziyaretimizin bitiminde Dünyada aydınlatılan ilk cadde olarak bilinen Kurtuluş Caddesi'nde bulunan, avlusunda Yasin Suresi’nde geçen Hz. İsa’nın Elçileri Hz. Yahya, Hz. Yunus ve sonradan gönderilen Hz. Şem-un Safa'nın Mezarı olduğuna inanılan, Habib-i Neccar Camii’ni ziyaret ederek, 1660 yıllarında Köprülü Mehmet Paşa tarafından Surre Alayının ağırlanması için inşa ettirilmiş Kurşunlu Han'da vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Antakya’nın Ara Sokakları’nda yapacağımız keyifli yürüyüş ile Lübnan'da Bekaa Vadisi'nden doğup, Hatay’dan Akdeniz'e dökülen, 556 km uzunluğundaki Asi Nehri'nin kenarına ulaşacağız. Sonrasında Daphne ile Apollon’un ve Narkisos'un hikâyelerine konu olan Harbiye'de vereceğimiz Molanın bitiminde yorucu ama keyifli geçen günün ardından Pozantı Aksaray Adana istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Aritta Tur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacaktır
Öğle Yemeği: Antakya - Kurşunluhan Restoran / Kağıt Kebap Menü
Akşam Yemeği: Ulukışla - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır

Ankara Çıkışlı Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu Sirküsü, Yayınlandığı 17.04.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur.
EK BİLGİLER

Turumuzun Süresi 1Gece 2 Takvim Günüdür. 1 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.
Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında 1 Çocuk için Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. 0–6 Yaş Çocukların Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.

Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. Turlarımız Otel, Otobüs, Uçak Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilemez.

3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. Oturma Düzeninde Rotasyon, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Uygulanmayacaktır. Tur programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde veya Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Aritta Tur’un Sorumluluğu Yoktur.

Tüm Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Turların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Satın Alınan Tarihten Sonraki Fiyat Değişikliklerinde Misafir Aradaki Farkı Talep Edemez.

Uçaklı Turlarda Aritta Tur, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şşirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Havalimanı Değişikliklerin de Aritta Tur, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır.

Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Aritta Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur.

Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tüm Odalamalar, Otel Yetkilileri Tarafından Yapılmakta Olup, Konuyla İlgili Aritta Tur’un Herhangi Bir Yaptırımı Yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turları’nda Konaklamalar Şehir Otelleri Standartlarına Sahiptir. Otellerde Yöresel Yemek Olma Zorunluluğu Yoktur, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Set Menü Olarak Hizmet Vermektedir.

Turlar Esnasında Program Yoğunluğundan Dolayı Bankamatik, Döviz Bürosu Vs. Bulmak Her Zaman Mümkün Olmadığından, Misafirlerimizin Bu Duruma Karşı Hazırlıklı Olmasında Fayda Vardır.

Öğle Yemeklerinde Yöreye Özgü Ekonomik Menüler Oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam Yemeklerinde Bölge Yoğunluğuna Bağlı Olarak Gruplara Ayrılan Masalar Kullanılır.

Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 1 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı Aritta Tur’da Saklıdır.

Turun İptali Durumunda Aritta Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Seyahat Süresince Kullandığımız Araçlar ve Otellerden Ayrılırken Eşyalarınızı Eksiksiz Olarak Yanınıza Aldığınızdan Emin Olun, Kaybolan Eşyalarınızdan Aritta Tur Sorumlu Değildir.

Tura Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 30 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 30 Günden Az Kalması Durumunda %30, 20 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı İptal Talebi ile Birlikte Sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır.

İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişi Başı 50.TL’dir.

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentemiz Tarafından Tüm Misafirlerimize Ücretsiz Olarak Yapılan Sigorta Kapsamı Detayları; Acentenin İflası veya Herhangi Bir Nedenle Paket Tur Hizmetinin Verilememesini Kapsar. Sağlık sigortası Değildir, Tedavi Masraflarını Karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa, Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm Misafirler, Yukarıda Belirtilen Maddeleri Kabul Ederek Turun Satışını Gerçekleştirmiş Sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3277
LOKASYON:
Adana
YEMEK:
1 Kahvaltı, 1 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
00:10 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi 00:15 Melike Hatun Camii Önü 00:25 Anka Mall Emniyet Tarafı 00:30 Aşti Önü Berat Büfe Yanı 00:45 Dikmen Kavşağı Atametis Taksi 01:00 Gölbaşı Pak Otel Yanı Shell
BİTİŞ:
Gölbaşı Pak Otel Yanı Shell, Dikmen Kavşağı Köprüsü, Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı, Anka Mall Emniyet Karşısı, Melike Hatun Camii Karşısı, ArittaTur Meşrutiyet Ofisi
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 197,08 TL 394,16 TL
3 133,91 TL 401,74 TL
4 101,38 TL 405,53 TL
6 68,22 TL 409,32 TL
9 46,32 TL 416,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

379TL

Başlangıç Fiyatı

2 Gün

Adana
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.