19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu

19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu
41
779TRL
2 Gece Otel Konaklamalı
KESİN ÇIKIŞ
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
 • 19 Mayıs Özel Atam İzindeyiz Turu : 2 Gece Otel Konaklamalı
2 Gece Otel Konaklamalı
 • Bandırma Vapuru
 • Çifte Minareli Medrese
 • Havza Atatürk Evi
 • Amasya Mumyalar Müzesi, Yankı Taşı
 • Onur Anıtı, Gazi Müzesi
 • Sivas Kongre Binası,Tokat Atatürk Evi

Milli Mücadelenin Kadın Kahramanlarını Tanıyor musunuz? Kurtuluş Savaşı’nın Kazanılmasında Büyük Rolü Olan Kahraman Türk Kadınlarını Saygıyla Anıyoruz!

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Onur Anıtı, Gazi Müzesi, Bandırma Vapuru, Şifaiye Medresesi

Onur Anıtı, Gazi Müzesi, Bandırma Vapuru, Havza Atatürk Evi, Çifte Minareli Medrese, Şifaiye Medresesi

Aritta Tur Kalkış Noktaları

00:15 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi Önü
00:30 Milli Kütüphane Gökkuşağı
00:35 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı
00:45 Anka Mall, Emniyet Karşısı
00:50 Keçiören Fatih Köprüsü Altı
01:00 Kayaş Çalışkan Kardeşler Po

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Vereceğimiz (Ekstra) Kahvaltı Molası Sonrasında, Yıldırım Beyazıt'ın Kubatoğlu Cüneyt Bey’in kaçması üzerine, savaşmadan 1389 yılında Osmanlı topraklarına kattığı Samsun'a vararak, 1878 yılında İskoçya'da yolcu ve yük vapuru olarak inşa edilmiş, 16 Mayıs 1919 Cumartesi günü, 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul'dan kalkan, Kaptan İsmail Hakkı (Durusu) idaresindeki Bandırma Vapuru, Samsun halkı tarafından Avusturyalı heykeltıraş H. Kriphel’e yaptırılan, kaideli yüksekliği 8.85m olan Onur Anıtı ve Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ilk gelişinde kaldığı Mıntıka Palas olarak bilinen, 1998 tarihinde ziyarete açılmış Gazi Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Gezilerimizin ardından vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası Sonrasında, 25 Mayıs - 13 Haziran 1919 tarihleri arasında işgale karşı bağımsızlık özleminin ilk meşalesini yaktığı Milli mücadelenin ilk karargahı olarak kullandığı, yapıldığı dönemin Mesudiye Oteli olarak bilinen Havza Atatürk Evi Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra Amasya ve Sümer alfabesi ile yazılmış iki kitabenin, Kalesinde bulunduğundan söz edilen Turhal istikameti ile tarihinde Sipas, Diaspolis, Eyalet-i Rum, Eyalet-i Sivas isimleri ile anılan Sivas'a ulaşacağız. Vereceğimiz Molada, dileyen misafirlerimiz 1271 yılında İlhanlılar Veziri Şemseddin Cüveyni tarafından yaptırılmış Çifte Minareli Medresesi'ni, 1217 yılında Anadolu Selçuklu Devleti sultanı I. İzzeddin Keykavus tarafından Sivas'ta darüşşifa olarak yaptırılan Şifaiye Medresesi'ni ziyaret edebilir. Ziyaretlerimizin bitiminde Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Kavak - Kel'in Yeri / Kahvaltı Tabağı (Ücrete Dahil Değildir)
Öğle Yemeği: Samsun - Terme Pide / Samsun Pidesi Menü (Ücrete Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır. 
Konaklama: Sivas - Köşk Otel vb.Konaklama: Sivas Otelleri

2.

Gün
Sivas Kongre Binası, Tokat Atatürk Evi, Osman Paşa Müzesi, Amasya 2 gün programını görmek için tıklayınız

Madımak Otel, Sivas Kongre Binası, Çamlıbel, Tokat Atatürk Evi, Osman Paşa Müzesi, Turhal, Amasya

Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu’muzun 2. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, 33 Yazar, Ozan, Düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak hayatlarını kaybettiği Madımak Oteli’ni görüp, 4 Eylül 1919'da, 5 Ekim 1892 tarihinde Sivas Valisi Mazlum Paşazade Mehmet Memduh Bey tarafından Mülki İdadi Binası olarak yaptırılan, Ulusun Kurtuluşu için saat 15:00'de toplanılan Sivas Kongre Binası'nı ziyaret edeceğiz. Ardından Sivas'tan ayrılarak 1650m rakımlı Çamlıbel Geçidi’ni aşacağız ve Selçuklu Devleti döneminde Dar Ün-Nusret adlarıyla da bilinen Tokat'a ulaşıyoruz. Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa’nın manevi şahsiyetini yaşatmak amacıyla düzenlenmiş Gazi Osman Paşa Plevne Müze Evi’ni, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı sırasında Atatürk’ün Kurmay Subaylığını yapmış Mustafa Vasfi Süsoy’a ait ev olan Tokat Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi’ni ziyaretimizin bitiminde Tokat'ta vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası Sonrasında, 17. yüzyılda inşa edilmiş Osmanlı eseri, Voyvoda Han olarak ta bilinen, bir dönem restore edilerek öğrenci yurdu olarak kullanılmış 112 odali, Anadolu'nun en büyük şehir hanlarından Taşhan’da vereceğimiz molada, kahvelerinizi içebilir, Tokat’a özgü Yazmalardan alabilir veya dileyen misafirlerimiz Yamaç Paraşütü ile (Ekstra) Gijgij Dağı'ndan kalkarak Tokat semalarında gerçekleştirdiği yaklaşık 45 dakika havada kalacağınız (Rüzgarın Durumuna Göre Değişiklik Gösterebilir) uçuşa katılabilirler. Molamızın bitiminde Turhal istikameti ile I. Mehmet, II. Murat, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim gibi padişahların şehzadelik yaptığı Şehzadeler Şehri Amasya’daki Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Tokat - Restoran / Tokat Kebabı Menü (Ücrete Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Amasya - Apple Palace Otel vb.Konaklama: Amasya Otelleri

3.

Gün
Amasya Mumyalar Müzesi, Yankı Taşı, Saraydüzü Kışlası, Ankara 3 gün programını görmek için tıklayınız

Amasya Mumyalar Müzesi, Yankı Taşı, Kral Kaya Mezarları, Yeşilırmak, Ferhat ile Şirin Su Kanalı, Çorum

Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu’muzun 3. Gününde, Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılı Haziranı'nda Amasya’ya gelişinde üs olarak kullandığı, Amasya Tamimi’nin kaleme alındığı Saraydüzü Kışla Binası'na vararak, Mustafa Kemal’in Amasya’ya Gelişini ve Kulistepe Mevkiinde Amasya'lı heyetçe karşılanma anının 12 adet bal mumu heykel ile canlandırılmasını da gördükten sonra, Pirler Parkı’na ulaşarak, Dünyada iki yerde bulunan Yankı Taşı’nı görüp Pontus Devletine ait Kralların Harşena Dağı'nın eteklerine, kalker kayalara oyulmuş olan Anıt Mezarları panoramik izleyerek, 519 km uzunluğundaki Yeşilırmak kenarına ulaştığımızda, Şehzadeler Parkı’nı ve Amasya Sancak Beyi Şehzade Ahmed’in 1485-1486 yılları arasında Osmanlı Sultanı II. Bâyezid’in talimatıyla yaptırdığı II. Bayezid Külliyesi’ni ziyaret edeceğiz. Devamında vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında İlhanlılar döneminde Anadolu Nazırı Şehzade Cumudar, Amasya Emiri İzzettin Mehmet Pervane Bey, eşi ve çocuklarına ait mumyaları görebileceğimiz Amasya Arkeoloji Müzesi’ne ulaşıyoruz. Gezimizin bitiminde, Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine ait olan, arazi eğimine uygun, terazi sistemine göre yapılmış, ünlü halk hikayesi Ferhat ile Şirin'e atıfta bulunulmuş, 6 km uzunluğundaki Su Kanalları’nı görüp, Amasya’dan ayrılarak yorucu ama keyifli geçen günün ardından Bolu istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Aritta Tur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Amasya - Lalehan Restoran / Yöresel Menü (Ücrete Dahil Değildir)
Akşam Yemeği: Sungurlu - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır

Ankara Çıkışlı Atam İzindeyiz Turu Sirküsü, Yayınlandığı 17.04.2021 Tarihinde Geçerlidir. Aynı Tura Ait, Daha Sonraki Bir Tarihte Yayınlanacak Tur Sirküsü Bir Öncekini Geçersiz Kılar.Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur.
EK BİLGİLER

Tur Şartnamesi

Turumuzun Süresi 2 Gece 3 Takvim Günüdür. 2 Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır.

Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında 1 Çocuk için Uygulanır. Günübirlik Turlarımızda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. 0–6 Yaş Çocukların Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.

Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. Turlarımız Otel, Otobüs, Uçak Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri ile Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri vb. Haklar İade Edilemez.

3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez. Oturma Düzeninde Rotasyon, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Uygulanmayacaktır. Tur programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde veya Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Aritta Tur’un Sorumluluğu Yoktur.

Tüm Turlarda Kademeli Fiyat Uygulaması Geçerlidir. Turların Doluluğu Arttıkça Tur Fiyatları da Artmaktadır. Satın Alınan Tarihten Sonraki Fiyat Değişikliklerinde Misafir Aradaki Farkı Talep Edemez.

Uçaklı Turlarda Aritta Tur, Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Havalimanı Değişikliklerin de Aritta Tur, Misafirlerine Ücretsiz Servis Vermek Zorundadır.

Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Aritta Tur’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur.

Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tüm Odalamalar, Otel Yetkilileri Tarafından Yapılmakta Olup, Konuyla İlgili Aritta Tur’un Herhangi Bir Yaptırımı Yoktur.

Haftasonu Konaklamalı Turları’nda Konaklamalar Şehir Otelleri Standartlarına Sahiptir. Otellerde Yöresel Yemek Olma Zorunluluğu Yoktur, Pandemi Tedbirleri Kapsamında Set Menü Olarak Hizmet Vermektedir.

Turlar Esnasında Program Yoğunluğundan Dolayı Bankamatik, Döviz Bürosu Vs. Bulmak Her Zaman Mümkün Olmadığından, Misafirlerimizin Bu Duruma Karşı Hazırlıklı Olmasında Fayda Vardır.

Öğle Yemeklerinde Yöreye Özgü Ekonomik Menüler Oluşturulmuştur. Öğle ve Akşam Yemeklerinde Bölge Yoğunluğuna Bağlı Olarak Gruplara Ayrılan Masalar Kullanılır.

Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 16 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 1 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı Aritta Tur’da Saklıdır.

Turun İptali Durumunda Aritta Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Seyahat Süresince Kullandığımız Araçlar ve Otellerden Ayrılırken Eşyalarınızı Eksiksiz Olarak Yanınıza Aldığınızdan Emin Olun, Kaybolan Eşyalarınızdan Aritta Tur Sorumlu Değildir.

Tura Kayıt Yaptıran Misafirlerimizin 30 Gün Kalaya Kadar Ücretsiz İptal Hakkı Vardır. Tur Tarihine 30 Günden Az Kalması Durumunda %30, 20 Gün ve Daha Az Kalması Durumunda %100 Kesinti Uygulanır. Katılımcı İptal Talebi ile Birlikte Sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden Alınan Raporu (Başhekim İmzalı) Sunmak Zorundadır.

İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz %100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişi Başı 50.TL’dir.

Zorunlu Seyahat Sigortası; Acentemiz Tarafından Tüm Misafirlerimize Ücretsiz Olarak Yapılan Sigorta Kapsamı Detayları; Acentenin İflası veya Herhangi Bir Nedenle Paket Tur Hizmetinin Verilememesini Kapsar. Sağlık sigortası Değildir, Tedavi Masraflarını Karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar

Otobüsler: (32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa
Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: (19 Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm Misafirler, Yukarıda Belirtilen Maddeleri Kabul Ederek Turun Satışını Gerçekleştirmiş Sayılır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3268
LOKASYON:
Samsun
YEMEK:
2 Kahvaltı, 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
00:15 ArittaTur Meşrutiyet Ofisi Önü 00:30 Milli Kütüphane Gökkuşağı 00:35 Aşti Karşısı Ankaray Çıkışı 00:45 Anka Mall, Emniyet Karşısı 00:50 Keçiören Fatih Köprüsü Altı 01:00 Kayaş Çalışkan Kardeşler Po
BİTİŞ:
Kayaş Çalışkan Kardeşler Po, Keçiören Fatih Köprüsü Altı, Anka Mall, Emniyet Tarafı, Aşti Önü Berat Büfe Durak, Milli Kütüphane Gökkuşağı, ArittaTur Meşrutiyet Ofisi Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 405,08 TL 810,16 TL
3 275,25 TL 825,74 TL
4 208,38 TL 833,53 TL
6 140,22 TL 841,32 TL
9 95,21 TL 856,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur
asd

779TL

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

Samsun
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.