Uçaklı Romanya Transilvanya Şatolar Turu...

Uçaklı Romanya Transilvanya Şatolar Turu
41
349TRL
3 Gece Bükreş 4* Hotel Konaklamalı
  • Uçaklı Romanya Transilvanya Şatolar Turu : 3 Gece Bükreş 4* Hotel Konaklamalı
  • Uçaklı Romanya Transilvanya Şatolar Turu : 3 Gece Bükreş 4* Hotel Konaklamalı
3 Gece Bükreş 4* Hotel Konaklamalı
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Drakula'nın Şatosu
  • Peleş Şatosu
  • Transilvanya
  • Kazıklı Voyvoda
  • Veliko Tarnovo

Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyanın ikinci en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binası olan Parlamento Sarayı'nı ve Çavuşesku ailesinin evini görerek Çavuşesku'yu yakından tanıyabilirsiniz. Transilvanya'da ise Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ve Drakula'nın Şatosu olarak bilinen Bran Şatosu'nu görerek, Kazıklı Voyvoda'nın hikayesini öğrenebilirsiniz..

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL – BÜKREŞ

Siz değerli misafirlerimiz ile havalimanında buluşma pasaport gümrük işlemlerimiz sonrası Bükreş Otopeni havalimanına uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Otopeni havalimanında bekleyen aracımız ile Bükreş’e transferimizi gerçekleştiriyoruz. Şehre ulaşmamızın ardından Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim meydanı, Üniversite meydanı, Roma atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” (parlamento sarayı) , atamız Mustafa Kemal Atatürk heykeli , Garnizon binası , Unirii meydanı , Bükreş eski şehir , Kraliyet sarayı , Zafer takı , ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze , Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei , havacılar anıtı Bükreş tarih müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek köyler müzesi ve Nikolay Çavuşesku evi turuna katılabilirler (40 €). Ekstra turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele geçiş yapıyoruz oda dağılımın ardından serbest zaman geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için akşam ekstra olarak düzenlenecek Romanya Gecesi turuna katılabilirler (50€ )otantik restoranında alınacak akşam yemeği . Yemekten sonra otelimize dönüş yapıyoruz. 


2.

Gün
BÜKREŞ-SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV) – BÜKREŞ 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz (70 €). Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen ııı.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerden alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.

Gün
BÜKREŞ -RUSÇUK-VELİKO TARNOVO-BÜKREŞ 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Bulgaristan turumuza katılabilirler (70€). Bulgaristan turumuzda Bulgaristan’ın tarihi Veliko Tarnovo ve Ruşçuk şehirlerini ziyaret etme imkanımız olacak . Bükreş’ten ayrılarak 1 saatlik yolculuğun ardından Tuna nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçiş yaparak Bulgaristan’a giriş yapıyoruz, ilk ziyaret noktamız Rusçuk şehri, Tuna nehri kıyısındaki şehir parkı, Özgürlük anıtı, Gelirler binası, Adalet sarayı göreceğimiz başlıca yerlerdir. Serbest zamanı ardından V.Tarnovo şehrine hareket ediyoruz ve 1 saatlik yolcuktan sonra Bulgaristan’ın eski başkentine ulaşıyoruz. Şehir turumuzda Tsaravets Kalesi, Trapezitsa Kalesi, Eski Çarşı başlıca göreceğimiz yerlerdir, serbest zamanda hediyelikçilerden meşhur Bulgar gül yağından yapılma sabun, krem, parfüm gibi hediyeleri alabilir veya muhteşem Yantra manzaralı restoran kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Bükreş’e dönüş. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde. 

4.

Gün
BÜKREŞ - İSTANBUL 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Parlamento sarayı turumuza katılabilirler (40€). Dünya Guinness rekorlar kitabına göre, dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binasını ziyaret edeceğimiz bu turumuzda saray, politik ve yönetim yerleşkesi olarak Çavuşesku rejimi döneminde planlanmıştır. Çavuşesku, sarayın ismini cumhuriyet evi koymuş, ancak Rumenler halen halkın evi olarak adlandırmaktadır. Saray 270 m’ye 240 m tabana sahip olup, 86 m yüksekliğe ve 92 m yer alında derinliğe sahiptir. 1,100 odası bulunmakta ve 2 yeraltı otoparkı ile 12 kata sahiptir. Saray turumuz sonrası hotelimize geçiş yapıyoruz. Tur programımızın ardından Bükreş Otopeni havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve havalimanında tur programımızı sonlandırıyoruz.

EK BİLGİLER

1. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerli olup, yalnızca 1. çocuk için kullanılır.

2. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

3. Programlarımız grup programı olup, otellerde grup rezervasyonu yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonlarda verilmektedir.

4. Rehber turların içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

5. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi verme amaçlıdır.

6. Tur programı otel, otobüs ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

7. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

8. Tur programında yer alan ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 15 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetten dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır.Fiyat farkı tur öncesinde rehberimiz tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebi ile günleri değiştirilebilir.

9. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.

10. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

11. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Mayak Tour’un sorumluluğu yoktur.

12. Turlarımızda kullanılan araçlar tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımız minimum 25 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Temsa Safir

13.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süre ile seyahat eden misafirler, gidilecek ülkedeki pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

14.Turlarda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk dağılımı, gruplar yan yana veya arka arkaya gelecek şekilde bilgisayar sistemi ile rezervasyon numarasına göre yapılmaktadır. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve Tur Sorumlusuna aittir.

15.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Mayak Tour günübirlik turlarda 7 (Yedi) Gün önceden, konaklamalı turlarda 21 Gün önceden yazılı olarak haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda tur ücretleri kesintisiz olarak iade edilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2841
LOKASYON:
Romanya
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Uçak saatine göre değişiklik göstermektedir.
BİTİŞ:
Uçak saatine göre değişiklik göstermektedir.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 181,48 EUR 362,96 EUR
3 123,31 EUR 369,94 EUR
4 93,36 EUR 373,43 EUR
6 62,82 EUR 376,92 EUR
9 42,66 EUR 383,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

349

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Romanya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.