Uçaklı Büyük Transilvanya Turu

Uçaklı Büyük Transilvanya Turu
41
599TRL
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş ZİYARET EDİLECEK BÖLGELER : CLUJ - SIBIU – HUNEDUARA – ALBA IULIA - SIBIU – SIGHISOARA – BRASOV - SINAIA – BUKREŞ 5 GECE KONAKLAMALI
  • Uçaklı Büyük Transilvanya Turu : Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
ZİYARET EDİLECEK BÖLGELER : CLUJ - SIBIU – HUNEDUARA – ALBA IULIA - SIBIU – SIGHISOARA – BRASOV - SINAIA – BUKREŞ
5 GECE KONAKLAMALI
  • Uçaklı Büyük Transilvanya Turu : Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
ZİYARET EDİLECEK BÖLGELER : CLUJ - SIBIU – HUNEDUARA – ALBA IULIA - SIBIU – SIGHISOARA – BRASOV - SINAIA – BUKREŞ
5 GECE KONAKLAMALI
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
ZİYARET EDİLECEK BÖLGELER : CLUJ - SIBIU – HUNEDUARA – ALBA IULIA - SIBIU – SIGHISOARA – BRASOV - SINAIA – BUKREŞ
5 GECE KONAKLAMALI

Romanya'nın başkenti Bükreş'i, Transilva'nın şatolarını ve en güzel şehirleri olan Sinaia, Braşov, Sibiu, Cluj, Sighişoara, Alba Iulia'yı bu turumuzda görebilirsiniz. 

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL – CLUJ – TURDA TUZ MADENLERI

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde belirlenen saatte buluşmamızın ardından Cluj uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Cluj havalimanına inişimizin ardından gümrük ve pasaport işlemleri sonrasında havalimanında bekleyen özel aracımız ile Cluj şehir merkezine geçiş yapıyor ve tur programımıza başlıyoruz. Romanya’nın Bükreş’ten sonra en büyük şehir olan Cluj bir çok medeniyete ve ulusa ev sahipliği yapmıştır. Dacialılar tarafından m.s 1-2 y.y kurulan Cluj tarihi anlamda Transilvanya bölgesinin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Almanlar tarafından (Klausenburg), Osmanlı döneminde ise (Koloşvar) ismi ile tarihten bu güne gelmiş 1970 yılında Cluj Napoco ismini almıştır. Cluj panoramik şehir turumuz kapsamında şehir meydanı olan Piata Unirii (birlik meydanı) , Transilvanya’nın en büyük 2. kilisesi olan Mikail kilisesi (St. Michael’s ) , Macar kralı Matthias Corvinus heykeli , Eczacılık müzesi , Transilvanya tarih müzesi , Müze meydanı , Dikilitaş , Manastır kilisesi (franciscan) , Matthias Corvinus evi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız hotelimizde geçiş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için öğlenden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan turda tuz madenleri turuna katılabilirler(40€). Dünya üzerinde görülecekler listesinde 20. sırasında kendine yer bulan Turda tuz madenleri büyüleyici atmosferi sizleri mest edecektir. Turda tuz madenleri turumuz sonrası hotelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Cluj’da bulunan hotelimizde. 


2.

Gün
CLUJ – SIBIU – HUNEDUARA – ALBA IULIA 2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Cluj şehrinden ayrılarak 2007 yılında Avrupa kültür başkenti olan Sibiu‘ya gidiyoruz. Transilvanyan Saxonsları tarafından 12.Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Ayrıca Sibiu kilisesi, Brukenthal sarayı, Büyük meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Huneduara kalesi ve Alba Iulia turuna katılabilirler(40€). İlk ziyaret noktamız dünyanın en iyi 10 kalesi içerisinde gösterilen Hunedoara kalesi olarakta bilinen, Corvin kalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. 15.yüzyılda Hunedoara’da inşa edilmiş gotik-rönesans tarzlarını taşıyan kale. Tarih boyunca 5 defa yanmıştır. Vlad Tepes (kont Drakula, kazıklı voyvoda)’in John Hunyadi tarafından 7 sene boyunca bu kalede tutsak edilmesinden dolayı Bram Stoker’ın kitabındaki Drakula şatosunun burası olduğu düşünülür. Kale ziyaretimizin ardından Romanya’nın en güzel kasabalarından biri olan Alba Iulia geçiyoruz. Osmanlı döneminde Belgrad Erdeli olarak ta bilinen Alba Iulia panoromik şehir turumuzu gerçekleştirmemizin sonrası Sibiu’ya hareket ediyoruz. Geceleme Sibiu’da bulunan otelimizde.

3.

Gün
SIBIU – SIGHISOARA – BRASOV 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sibiu’dan ayrılarak Transilvanya’nın kalbinde yer alan en güzel kasabalarından biri olan Sighişoara‘ya gidiyoruz. Alman mimarisinin etkilerinin görüldüğü Sighişoara, uzun dönemler askeri ve diplomatik açıdan Romanya’nın en önemli bölgesi olmuştur. Göreceğimiz yerler arasında saat kulesi, lonca kulesi, 13. Yüzyılda yapılmış venedik evi, şu anda restoran olarak kullanılan dracula’nın evi, boynuz ev, kilise görülecek yerler arasındadır. Klasik şehir turumuzun ardından misafirlerimizin öğlen yemeklerini yiyebilmeleri adına serbest zaman veriyoruz serbest zamanın ardından Sighişoara’dan ayrılarak tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur programımızın ardından Transilvanya bölgesinin mimarisi en iyi şekilde korunmuş Poiana Brasov ta konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde

4.

Gün
BRASOV – SINAIA – BUKREŞ 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz(50€). Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Bran kasabasına hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen ııı.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Bran kalesi ziyaretimizin ardından müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran Romanya kralı ı.Carol tarafından yaptırılan Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş sarayı ziyaret ediyoruz. Peleş turumuz sonrası doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan aynı zamanda Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz Bükreş’e ulaşmamızın ardından hotelimize geçiş yapıyoruz. Geceleme Bükreş’te bulunan hotelimizde.

5.

Gün
BUKRES 5. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan aynı zamanda Romanya’nın başkenti Bükreş şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim meydanı, Üniversite meydanı, Roma atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” (parlamento sarayı) , atamız Mustafa Kemal Atatürk heykeli , Garnizon binası , Unirii meydanı , Bükreş eski şehir , Kraliyet sarayı , Zafer takı , Ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze , Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei , Havacılar anıtı Bükreş tarih müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Nikolay Çavuşesku evi ve köyler müzesi turuna katılabilirler (40€). Ekstra turumuz sonrası konaklama yapacağımız hotelimize geçiş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için akşam ekstra olarak düzenlenecek Romanya Gecesi turuna katılabilirler (50€) otantik restoranında alınacak akşam yemeği. Yemekten sonra otelimize dönüş yapıyoruz. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde. 

6.

Gün
BUKRES – İSTANBUL 6. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Parlamento sarayı turumuza katılabilirler (40€). Dünya Guinness rekorlar kitabına göre, dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binasını ziyaret edeceğimiz bu turumuzda saray, politik ve yönetim yerleşkesi olarak Çavuşesku rejimi döneminde planlanmıştır. Çavuşesku, sarayın ismini cumhuriyet evi koymuş, ancak Rumenler halen halkın evi olarak adlandırmaktadır. Saray 270 m’ye 240 m tabana sahip olup, 86 m yüksekliğe ve 92 m yer alında derinliğe sahiptir. 1,100 odası bulunmakta ve 2 yeraltı otoparkı ile 12 kata sahiptir. Saray turumuz sonrası hotelimize geçiş yapıyoruz. Tur programımızın ardından Bükreş otopeni havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve havalimanında tur programımızı sonlandırıyoruz.

EK BİLGİLER

1. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerli olup, yalnızca 1. çocuk için kullanılır.

2. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

3. Programlarımız grup programı olup, otellerde grup rezervasyonu yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonlarda verilmektedir.

4. Rehber turların içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

5. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi verme amaçlıdır.

6. Tur programı otel, otobüs ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

7. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

8. Tur programında yer alan ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 15 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetten dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır.Fiyat farkı tur öncesinde rehberimiz tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebi ile günleri değiştirilebilir.

9. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.

10. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

11. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Mayak Tour’un sorumluluğu yoktur.

12. Turlarımızda kullanılan araçlar tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımız minimum 25 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Temsa Safir

13.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süre ile seyahat eden misafirler, gidilecek ülkedeki pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

14.Turlarda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk dağılımı, gruplar yan yana veya arka arkaya gelecek şekilde bilgisayar sistemi ile rezervasyon numarasına göre yapılmaktadır. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve Tur Sorumlusuna aittir.

15.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Mayak Tour günübirlik turlarda 7 (Yedi) Gün önceden, konaklamalı turlarda 21 Gün önceden yazılı olarak haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda tur ücretleri kesintisiz olarak iade edilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2840
LOKASYON:
Romanya
YEMEK:
5 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Uçak saatine göre değişiklik göstermektedir.
BİTİŞ:
Uçak saatine göre değişiklik göstermektedir.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 311,48 EUR 622,96 EUR
3 211,65 EUR 634,94 EUR
4 160,23 EUR 640,93 EUR
6 107,82 EUR 646,92 EUR
9 73,21 EUR 658,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

599

Başlangıç Fiyatı

6 Gün

Romanya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.