Büyük Romanya & Bulgaristan

Büyük Romanya & Bulgaristan
41
289TRL
Bulgaristan'ı ve Romanya'yı en geniş şekilde gezebileceğiniz bu turumuzda şatoların, güzel manzaraların, tarihi eserlerin tadını çıkartacaksınız.
  • Büyük Romanya & Bulgaristan : Bulgaristan'ı ve Romanya'yı en geniş şekilde gezebileceğiniz bu turumuzda şatoların, güzel manzaraların, tarihi eserlerin tadını çıkartacaksınız.
  • Büyük Romanya & Bulgaristan : Bulgaristan'ı ve Romanya'yı en geniş şekilde gezebileceğiniz bu turumuzda şatoların, güzel manzaraların, tarihi eserlerin tadını çıkartacaksınız.
Bulgaristan'ı ve Romanya'yı en geniş şekilde gezebileceğiniz bu turumuzda şatoların, güzel manzaraların, tarihi eserlerin tadını çıkartacaksınız.
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Peleş Şatosu
  • Varna
  • Drakula'nın Şatosu
  • Sibiu
  • Transilvanya

Bu turumuzda, Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'i, Transilva'nın en güzel şehirleri olan Sinaia, Braşov, Sibiu, Cluj, Sighişoara, Alba Iulia'yı görebilirsiniz. Transilvanya'daki şatoları, Bulgaristan'ın Varna, Veliko Tırnovo şehirlerini de görebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL-DEREKÖY

Buluşma Noktaları:

23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,

23:15 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı),

23:30 İncirli Ömür Plaza Önü

00:15 Silivri Kipa Önü

00:40 Çorlu Metro Tesisleri

Misafirlerimizle alınış noktalarında buluştuktan sonra Dereköy sınır kapısına varış.2.

Gün
DEREKÖY – VARNA 2. gün programını görmek için tıklayınız

Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz, Malko Tarnovo Burgaz yolu üzerinden sabah saatlerinde Varna’ya ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz kapsamında panoramik şehir turu, roma hamamı, arkeoloji kompleksi, bazilika, drama tiyatrosu, saat kulesi, şehir parkı başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Balçık botanik parkı ve Romen kraliçesi Maria’nın yazlık sarayı turuna katılabilirler (25€). İlk ziyaret noktamız, aynı zamanda Nazım Hikmet’in bir dönem yaşamını sürdürdüğü Karadeniz kıyısında yer alan Balçık kasabası, Balçık kasabasına ulaşmamızın ardından bölgeye birçok turistin ziyaret ettiği botanik parkı ziyaret ediyoruz. 9000 çeşit bitkinin yer aldığı botanik parkı ziyaretimizin ardından Romen kraliçesi Maria’nın yazlık sarayına geçiyoruz. Mimari olarak birçok özellik taşıyan bu sarayın görülmesinin ardından ekstra programımızı sonlandırıyor ve Varna’da bulunan hotelimize geçiş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için akşam ekstra olarak düzenlenecek yemekli Bulgar gecesine katılabilirler (40€). Canlı müzik, folklor gösterileri, ateş şovları eşliğinde alacağımız yemeğimizin ardından hotelimize geçiş yapıyoruz. Geceleme Varna’daki otelimizde. 

3.

Gün
VARNA – DURANKULAK – KÖSTENCE – BÜKREŞ 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Varna’dan ayrılıyor ve Bulgar – Romen sınır kapısı olan Durankulak sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınıra ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Romanya’ya giriş yapıyoruz. Romanya’nın turistlik bölgesi olan Mangalya üzerinden Türk bölgesi olan Köstence'ye ulaşıyoruz. Şehir turumuz kapsamında Mahmudiye camii, Ortodoks katedrali, Roman katolik kilisesi, Ceneviz feneri, Ovidio meydanı, Köstence tarih müzesi, Köstence eski şehri (Tomis kalıntıları) başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından doğunun Paris’i olarak hafızalara kazınan aynı zamanda Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş’e ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim meydanı, Üniversite meydanı, Roma atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” (Parlamento sarayı), atamız Mustafa Kemal Atatürk heykeli, Garnizon binası, Unirii meydanı, Bükreş eski şehir , Kraliyet sarayı , Zafer takı , ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze , Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei , Havacılar anıtı, Bükreş tarih müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından otelimize geçiş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için akşam düzenlenecek olan yemekli Romen gecesi turuna katılabilirler(40€). Turumuzun ardından otelimize geri dönüş yapıyoruz. Konaklama Bükreş’te bulunan hotelimizde. 

4.

Gün
BÜKREŞ – SINAIA – BRAN – BRASOV 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Romanya’nın Transilvanya bölgesine hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz (45€). Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur programımızın ardından gecelemeyi yapacağımız Transilvanya bölgesinin mimarisi en iyi şekilde korunmuş Poiana Brasov şehrine geçiyoruz. Geceleme otelimizde

5.

Gün
BRASOV – SIGHISOARA – CLUJ (KALOŞVAR) 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Transilvanya’nın kalbinde yer alan en güzel kasabalarından biri olan Sighişoara‘ya gidiyoruz. Alman mimarisinin etkilerinin görüldüğü Sighişoara, uzun dönemler askeri ve diplomatik açıdan Romanya’nın en önemli bölgesi olmuştur. Göreceğimiz yerler arasında Saat kulesi, Lonca kulesi, 13. yüzyılda yapılmış Venedik evi, şu anda restoran olarak kullanılan Dracula’nın evi, Boynuz ev, Kilise görülecek yerler arasındadır. Klasik şehir turumuzun ardından Transilvanya bölgesinin en büyük Romanya’nın ikinci büyük şehri olan Cluj’a geçiş yapıyoruz. Dacialılar tarafından m.s 1-2 y.y kurulan Cluj tarihi anlamda Transilvanya bölgesinin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Şehir turumuz kapsamında Piata unirii (birlik meydanı), Transilvanya’nın en büyük 2. kilisesi olan Mikail kilisesi (St. Michael’s), Macar kralı Matthias Corvinus heykeli , Eczacılık müzesi , Transilvanya tarih müzesi , Müze meydanı , Dikilitaş , Manastır kilisesi (Franciscan) , Matthias Corvinus evi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Cluj şehrinde. 

6.

Gün
CLUJ (KALOŞVAR) – TURDA (TUZ MADENLERI) – ALBA IULIA – SIBIU 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Cluj’dan ayrılarak Turda kasabasına geçiş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Turda tuz madenleri turuna katılabilirler (35€). Dünya üzerinde görülecekler listesinde 20. sırasında kendine yer bulan Turda tuz madenleri büyüleyici atmosferi sizleri mest edecektir. Turumuzun ardından Turda’dan ayrılarak Romanya’nın en güzel kasabalarından biri olan Alba Iulia geçiyoruz. Osmanlı döneminde Belgrad Erdeli olarak da bilinen Alba Iulia panoromik şehir turumuzu gerçekleştirmemizin ardından 2007 yılında Avrupa kültür başkenti olan Sibiu ‘ya gidiyoruz. Transilvanya Saxonsları tarafından 12. yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Ayrıca Sibiu kilisesi, Brukenthal sarayı, Büyük meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır. Geceleme Sibiu’ da bulunan otelimizde.

7.

Gün
SIBIU – HUNEDOARA (CORVIN KALESI) – BUKRES 7. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Corvin kalesi turuna katılabilirler (40€). Dünyanın en iyi 10 kalesi içerisinde gösterilen Hunedoara kalesi olarak ta bilinen , Corvin kalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. 15.yüzyılda Hunedoara’da inşa edilmiş Gotik-Rönesans tarzlarını taşıyan kale. Tarih boyunca 5 defa yanmıştır. Vlad Tepes (kont Drakula, kazıklı voyvoda)’in John Hunyadi tarafından 7 sene boyunca bu kalede tutsak edilmesinden dolayı Bram Stoker’in kitabındaki Drakula şatosunun burası olduğu düşünülür. Kale ziyaretimizin ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş’e ulaşmamızın ardından hotelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Bükreş’teki otelimizde. 

8.

Gün
BUKRES – VELIKO TIRNOVO – ISTANBUL 8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Parlamento sarayı turuna katılabilirler (35€). Parlamento turumuzun ardından Bükreş’ten ayrılarak Giurgiu sınır kapısına hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından dostluk köprüsü üzerinden geçerek Bulgaristan giriş yapıyoruz. Rusçuk üzerinden Veliko Tırnovo şehrine ulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Veliko Tırnovodan ayrılarak Svilengrad yolunu takiben Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz sınır geçişlerimiz ardından Edirne – İstanbul yolunu takiben İstanbul ulaşıyor misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir daha ki turlarımızda görüşmek dileği ile ….

EK BİLGİLER

1. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerli olup, yalnızca 1. çocuk için kullanılır.

2. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

3. Programlarımız grup programı olup, otellerde grup rezervasyonu yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonlarda verilmektedir.

4. Rehber turların içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

5. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi verme amaçlıdır.

6. Tur programı otel, otobüs ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

7. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

8. Tur programında yer alan ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 15 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetten dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır.Fiyat farkı tur öncesinde rehberimiz tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebi ile günleri değiştirilebilir.

9. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.

10. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

11. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Mayak Tour’un sorumluluğu yoktur.

12. Turlarımızda kullanılan araçlar tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımız minimum 25 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Temsa Safir

13.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süre ile seyahat eden misafirler, gidilecek ülkedeki pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

14.Turlarda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk dağılımı, gruplar yan yana veya arka arkaya gelecek şekilde bilgisayar sistemi ile rezervasyon numarasına göre yapılmaktadır. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve Tur Sorumlusuna aittir.

15.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Mayak Tour günübirlik turlarda 7 (Yedi) Gün önceden, konaklamalı turlarda 21 Gün önceden yazılı olarak haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda tur ücretleri kesintisiz olarak iade edilir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2844
LOKASYON:
Romanya
YEMEK:
6 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 23:15 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı), 23:30 İncirli Ömür Plaza Önü 00:15 Silivri Kipa Önü 00:40 Çorlu Metro Tesisleri
BİTİŞ:
Tur dönüşü aynı noktalara (dönüş güzergahına) bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 150,28 EUR 300,56 EUR
3 102,11 EUR 306,34 EUR
4 77,31 EUR 309,23 EUR
6 52,02 EUR 312,12 EUR
9 35,32 EUR 317,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

289

Başlangıç Fiyatı

8 Gün

Romanya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.