Bulgaristan & Romanya Turu 4 Gece 6 Gün...

Bulgaristan & Romanya Turu 4 Gece 6 Gün (ekstralar Dahil)
41
319TRL
TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL !!! EKSTRA TUR YOK MÜZE GİRİŞLERİ MİSAFİRLERE AİTTİR.
  • Bulgaristan & Romanya Turu 4 Gece 6 Gün (ekstralar Dahil) : TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL !!!  EKSTRA TUR YOK
MÜZE GİRİŞLERİ MİSAFİRLERE AİTTİR.
  • Bulgaristan & Romanya Turu 4 Gece 6 Gün (ekstralar Dahil) : TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL !!!  EKSTRA TUR YOK
MÜZE GİRİŞLERİ MİSAFİRLERE AİTTİR.
TÜM ŞEHİR TURLARI DAHİL !!! EKSTRA TUR YOK
MÜZE GİRİŞLERİ MİSAFİRLERE AİTTİR.
  • Drakula'nın Şatosu
  • Sofya
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Plovdiv
  • Varna
  • Nessebar

Bu turumuzda, Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'i, Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu'nu ve Drakula'nın şatosu olarak bilinen Bran Şatosu'nu gezebilirsiniz. Aynı zamanda Bulgaristan'ın Sofya, Plovidv, Varna, Nessebar, Razgrad, Shumen ve Veliko Tırnovo şehirlerini de görebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL-KAPIKULE

Buluşma Noktaları:

23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,

23:30 Mecidiyeköy (Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı),

23:59 İncirli Ömür Plaza önü

Misafirlerimizle alınış noktalarında buluştuktan sonra Edirne Kapıkule sınır kapısına varış.


2.

Gün
KAPIKULE – PLOVDIV – SOFYA 2. gün programını görmek için tıklayınız

Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz Bulgaristan’ın Plovdiv şehrine ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz, şehir turumuz kapsamında Cuma camii, Antik tiyatro, La Martine’s evi, Hisar kapı, Eski Plovdiv şehri, başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından misafirlerimizin öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Sofya’ya ulaşmamıza müteakip şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz kapsamında Nevski Katedrali, Rus Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Antikacılar Parkı, Parlamento, Tarih Müzesi, Şehir Parkı, Merkez Bankası, Etnografya Müzesi, Sofya Anıtı, Banyabaşı Camii başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından konaklama yapacağımız hotelimize geçiyoruz. Konaklama Sofya’daki otelimizde. 

3.

Gün
SOFYA – V.TARNOVO – BÜKREŞ 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Romanya’nın başkenti ayrıca doğunun Paris’i olarak da anılan Bükreş hareket ediyoruz. Yol güzergahımızın üzerinde bulunan 2.Bulgar devletine başkentlik yapmış aynı zamanda çarlar şehri olarak ta bilinen Yantra nehri üzerine kurulmuş olan Veliko Tarnovo şehrine geçiyoruz. Şehir turumuz ve serbest zamanın ardından Bükreş yolculuğumuza devam ediyoruz. Tuna nehri üzerinden bulunan Dostluk köprüsünden geçerek Romanya Giurgiu hududuna geliyoruz, burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş’e hareket ediyoruz yaklaşık 1 saatlik yolculuğunun ardından Bükreş’e ulaşıyor ve turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi”, atamız Mustafa Kemal Atatürk Heykeli, Garnizon Binası , Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele geçiş yapıyoruz, oda dağılımın ardından serbest zaman geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için akşam ekstra olarak düzenlenecek Romanya gecesi turuna katılabilir (40€). Yemekten sonra otelimize dönüş yapıyoruz. 

4.

Gün
BÜKREŞ-SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV) – BÜKREŞ 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen ııı.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerden alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

5.

Gün
BÜKREŞ – RAZGRAD – SHUMEN – VARNA 5. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bükreş’ten ayrılarak, Bulgaristan’ın en turistlik şehri olan Varna’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızın üzerinde bulunan Deliorman bölgesinden geçiş yapıyoruz. Pehlivanlar diyarı olarak ta anılan Deliorman bölgesinin en ünlü iki şehrini görme imkanımız olacak. Razgrad ilk durağımız olacaktır. Pargalı tarafından inşasına başlanan İbrahim Paşa camii ziyaret ediyoruz. Kısa panoramik turumuz sonrası Osmanlı döneminde en büyük garnizonun bulunduğu Şumnu şehrine geçiyoruz. Şumnu’ya ulaşmamız sonrası Tombul Camii, Sontur Hamamı, Bedesten, Rus Askeri Anıtı, Herson Meydanı, Adliye Binası, Askeri Bina, Kurucular Anıtı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Varna şehrine hareket ediyoruz. Varna’ya ulaşmamızın ardından şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz, panoramik şehir turumuz kapsamında, Roma hamamı, Arkeoloji kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası konaklama yapacağımız hotelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Varna’daki otelimizde. 

6.

Gün
VARNA – NESSEBAR – BURGAS – İSTANBUL 6. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Balçik Botanik Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Nessebar şehrine hareket ediyoruz. 1983 yılında Unesco'nun dünya kültür mirası listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'a varıyoruz ve panoramik şehir turu esnasında Bizans Dönemi’nden kalma eski Metropolitan Kilisesi (i.s.6 yy.) ve Pantokrator Kilisesi’ni (13-14. yy.) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.yy. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Turumuzun ardından Burgas üzerinden Dereköy kara hudut kapısına varıyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.

EK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

1. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerli olup, yalnızca 1. çocuk için kullanılır.

2. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

3. Programlarımız grup programı olup, otellerde grup rezervasyonu yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonlarda verilmektedir.

4. Rehber turların içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

5. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi verme amaçlıdır.

6. Tur programı otel, otobüs ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

7. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

8. Tur programında yer alan ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 15 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetten dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır.Fiyat farkı tur öncesinde rehberimiz tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebi ile günleri değiştirilebilir.

9. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.

10. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

11. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Mayak Tour’un sorumluluğu yoktur.

12. Turlarımızda kullanılan araçlar tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımız minimum 25 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Temsa Safir

13.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süre ile seyahat eden misafirler, gidilecek ülkedeki pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

14.Turlarda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk dağılımı, gruplar yan yana veya arka arkaya gelecek şekilde bilgisayar sistemi ile rezervasyon numarasına göre yapılmaktadır. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve Tur Sorumlusuna aittir.

15.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Mayak Tour günübirlik turlarda 7 (Yedi) Gün önceden, konaklamalı turlarda 21 Gün önceden yazılı olarak haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda tur ücretleri kesintisiz olarak iade edilir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2842
LOKASYON:
Romanya
YEMEK:
4 Sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
23:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 23:30 Mecidiyeköy (Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı), 23:59 İncirli Ömür Plaza önü
BİTİŞ:
Tur dönüşü aynı noktalara (dönüş güzergahına) bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 165,88 EUR 331,76 EUR
3 112,71 EUR 338,14 EUR
4 85,33 EUR 341,33 EUR
6 57,42 EUR 344,52 EUR
9 38,99 EUR 350,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

319

Başlangıç Fiyatı

6 Gün

Romanya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.