2022 Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu

2022 Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu
41
99TRL
Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te göz alıcı mimariye sahip tarihi binaları görebilirsiniz. Mistik şatolarıyla ünlü Transilvanya bölgesinde ise muhteşem manzaralar eşliğinde kendinizi bir masalın içinde gibi hissedebilirsiniz.
  • 2022 Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu  : Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te göz alıcı mimariye sahip tarihi binaları görebilirsiniz. Mistik şatolarıyla ünlü Transilvanya bölgesinde ise muhteşem manzaralar eşliğinde kendinizi bir masalın içinde gibi hissedebilirsiniz.
  • 2022 Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu  : Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te göz alıcı mimariye sahip tarihi binaları görebilirsiniz. Mistik şatolarıyla ünlü Transilvanya bölgesinde ise muhteşem manzaralar eşliğinde kendinizi bir masalın içinde gibi hissedebilirsiniz.
Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te göz alıcı mimariye sahip tarihi binaları görebilirsiniz. Mistik şatolarıyla ünlü Transilvanya bölgesinde ise muhteşem manzaralar eşliğinde kendinizi bir masalın içinde gibi hissedebilirsiniz.
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Peleş Şatosu
  • Drakula'nın Şatosu
  • Kazıklı Voyvoda
  • Transilvanya
  • Romen Mutfağı ve Romen Müziği

Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyanın ikinci en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binası olan Parlamento Sarayı'nın önünde yapılacak muheşem havai fişek gösterisiyle yeni yıla girebilirsiniz. Transilvanya'da ise Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ve Drakula'nın Şatosu olarak bilinen Bran Şatosu'nu görerek, Kazıklı Voyvoda'nın hikayesini öğrenebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL – KAPIKULE

19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:00 Mecidiyeköy Polat Holding Önü (Eski Alisamiyen Stad Karşısı)

20:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

Verilen güzergahlarda misafirlerimizle buluştuktan sonra Kapıkule Kara Hudut Kapısı’na doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısı’na ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından Romanya'ya gerçekleştireceğimiz yılbaşı tur programımıza başlamış bulunmaktayız.2.

Gün
KAPIKULE – BÜKREŞ 2 gün programını görmek için tıklayınız

Bulgaristan üzerinden transit geçerek yaklaşık 10 saatlik yolculuğumuzdan sonra sabah saatlerinde sınır kapılarındaki işlemlerimizin ardından yol üzerinde kahvaltı molası veriyoruz ve kahvaltının ardından Romanya’nın başkenti aynı zamanda Doğunun Paris’i olarak bilinen Bükreş’e hareket ediyoruz. Şehre ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Parlamento Sarayı” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli , Garnizon binası, Bükreş Tarih Müzesi, Eski Şehir, Stravros Kilisesi, Unirii Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Nikolay Çavuşesku Evi ve Köyler Müzesi” turumuza (35€) katılabilirler. Ekstra turumuzun ardından otelimize geçiş yapıyoruz ve dinleniyoruz. Akşam Yılbaşı programı için misafirlerimiz Bükreş’te tüm halkın katılımı ile Belediye tarafından organize edilen yılbaşı kutlamalarına katılabilir veya Bükreş eski şehirde bulunan çok sayıdaki restorandan birine rezervasyonlarını yaptırabilirler. Geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde. 

3.

Gün
BÜKREŞ - SİNAİA – BRAN – BRAŞOV – BÜKREŞ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazınan ‘’TRANSİLVANYA ŞATOLAR’’ turumuza katılabilirler (60 €). Müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Ardından Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli “Drakula Şatosu’nu” ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerde alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde; Kara Kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur programımızın ardından Bükreş’e geri dönüyoruz. Konaklama Bükreş’te otelimizde.

4.

Gün
BÜKREŞ – VELİKO TARNOVO – İSTANBUL 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Bükreş’ten hareketle yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrasında, Giurgiu/Rusçuk Kara Hudut Kapısı’na ulaşıyoruz ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Rusçuk Veliko Tarnovo yolunu takiben Yantra Nehri üzerine kurulmuş I. Bulgar Devleti’nin başkenti olan Veliko Tarnovo şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ardından yemek için vereceğimiz serbest zamanın ardından Kapıkule Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimizin ve sınır geçişimizin ardından gerekli molalar verilerek İstanbul’a ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak tur programımızı sonlandırıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere …

EK BİLGİLER

1. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerli olup, yalnızca 1. çocuk için kullanılır.

2. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

3. Programlarımız grup programı olup, otellerde grup rezervasyonu yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonlarda verilmektedir.

4. Rehber turların içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.

5. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi verme amaçlıdır.

6. Tur programı otel, otobüs ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

7. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

8. Tur programında yer alan ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 15 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetten dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır.Fiyat farkı tur öncesinde rehberimiz tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebi ile günleri değiştirilebilir.

9. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.

10. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

11. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Mayak Tour’un sorumluluğu yoktur.

12. Turlarımızda kullanılan araçlar tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımız minimum 25 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:

Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

• Mercedes Travego/Tourismo

• Neoplan Cityliner/Tourliner

• Man Fortuna

• Temsa Safir

13.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süre ile seyahat eden misafirler, gidilecek ülkedeki pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

14.Turlarda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk dağılımı, gruplar yan yana veya arka arkaya gelecek şekilde bilgisayar sistemi ile rezervasyon numarasına göre yapılmaktadır. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve Tur Sorumlusuna aittir.

15.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Mayak Tour günübirlik turlarda 7 (Yedi) Gün önceden, konaklamalı turlarda 21 Gün önceden yazılı olarak haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda tur ücretleri kesintisiz olarak iade edilir.
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3572
LOKASYON:
Romanya
YEMEK:
2 sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 20:00 Mecidiyeköy Polat Holding Önü (Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı) 20:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza
BİTİŞ:
Tur dönüşü aynı noktalara (dönüş güzergahına) bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 51,48 102,96
3 34,98 104,94
4 26,48 105,93
6 17,82 106,92
9 12,10 108,90
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur
asd

99

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Romanya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.