İran – Pers İmparatorluğu

İran – Pers İmparatorluğu
41
1,449TRL
Görkemli mimarisi ve misafirperver halkı ile Pers İmparatorluğu tarihine göz atmaya ne dersiniz?
  • İran – Pers İmparatorluğu : Görkemli mimarisi ve misafirperver halkı ile Pers İmparatorluğu tarihine göz atmaya ne dersiniz?
  • İran – Pers İmparatorluğu : Görkemli mimarisi ve misafirperver halkı ile Pers İmparatorluğu tarihine göz atmaya ne dersiniz?
  • İran – Pers İmparatorluğu : Görkemli mimarisi ve misafirperver halkı ile Pers İmparatorluğu tarihine göz atmaya ne dersiniz?
  • İran – Pers İmparatorluğu : Görkemli mimarisi ve misafirperver halkı ile Pers İmparatorluğu tarihine göz atmaya ne dersiniz?
Görkemli mimarisi ve misafirperver halkı ile Pers İmparatorluğu tarihine göz atmaya ne dersiniz?
  • Türk Havayolları tarifeli seferi ile
  • İran İslam Cumhuriyeti’nin başkenti Tahran'a hayran kalın!
  • 7 Gece Konaklama
  • Safevi Hanedanlığa başkentlik yapmış İsfahan’ı keşfedin!
  • Avcılar şehri, eşsiz Fars mimari ile inşa edilmiş Yezd'i Keşfedin!
  • İran’ın Kültür başkenti olarak bilinen Şiraz'ı keşfedin!

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL – TAHRAN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 22.30’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 878 sayılı tarifeli seferi ile saat 01.30'da İran İslam Cumhuriyeti’nin başkenti Tahran’a uçuş. Yerel saat ile 06:05'de varışımızı takiben bizleri bekleyen özel aracımızla panoramik Tahran şehir turumuza başlayacağız. İran’daki en büyük arkeoloji müzesi olan birçok tarihi buluntunun sergilendiği İran Ulusal Arkeoloji Müzesi / Bastan Müzesi, Merkez Bankası, Şehrin zenginliklerini ve ihtişamını göreceğimiz Ulusal Mücevher müzesi, Unesco Kültür Mirası, uzun süre şahların yönetiminde bulunan Gülistan Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelimizdedir.


2.

Gün
TAHRAN – İSFAHAN 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından 16.yy ve 17. yy ’da Safevi Hanedanlığa başkentlik yapmış İsfahan’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip, ticaret yollarının kavşağı Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni gezeceğiz. İsfahan'a 170 km. mesafede, 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ettikten sonra, bu keyifli günü İsfahan'a varışımızı takiben muhteşem meydan Nakş-ı Cihan'da kapalı çarşı içerisinde otantik kafeleri gezerek tamamlıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.  

3.

Gün
İSFAHAN 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından İsfahan şehir turu için yola çıkıyoruz. Şehir turumuz esnasında Şah Meydanı ya da İmam Meydanı olarak da bilinen Nakş-ı Cihan Meydanı, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma, yine UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Jameh Camii'ni geziyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Kapalı Çarşı turumuza başlıyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkâriye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz. Akşam ışıltılı köprülerin gece manzarasını fotoğraflıyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

4.

Gün
İSFAHAN 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Safevi şahı I. Abbas tarafından yaptırılan saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruz. Zayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gidiyoruz. Şirin kafelerin, ufak büfelerin olduğu mahallede gezinti sonrası tarihi bir kervansarayın restore edilerek yapılmış Abbasi Otel bahçesinde İran usulü çay molası veriyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizde.

5.

Gün
İSFAHAN – YEZD 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Avcılar şehri olarak da bilinen eşsiz Fars mimari ile inşa edilmiş Yezd şehrini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e hareket ve Ülkenin zerdüştlük merkezi olan otantik şehirde panoramik şehir turumuza başlayacağız. En önemli Zerdüşt ateş tapınaklarından olan Ateşgede, Zerdüşt inancına göre toprağın temiz kalması için ölü bedenlerin hayvanlar tarafından yemesi için terkedilen Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

6.

Gün
YEZD – ŞİRAZ 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz ve İran’ın Kültür başkenti olarak bilinen Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur ve Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a varıyoruz ve otantik Kapalıçarşı gezimizi yapıyor, baharat ve İran'a özgü ürünlerin sergilendiği dükkânların keyfini çıkarıyoruz. Geceleme Şiraz’da otelimizde.

7.

Gün
ŞİRAZ 7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde birçok tarihi eser ve mekân barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer. Dinlenmenin ardından saat 22:15 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

8.

Gün
ŞİRAZ – İSTANBUL

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi TK 885 ile saat 03.00’da İstanbul’a uçuş. Varışımız sabah 05.40’da olacak. Bir sonraki maceramızda görüşmek ümidiyle…


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#1893
LOKASYON:
İran
YEMEK:
7 Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 753,48 EUR 1506,96 EUR
3 511,98 EUR 1535,94 EUR
4 387,61 EUR 1550,43 EUR
6 260,82 EUR 1564,92 EUR
9 177,10 EUR 1593,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.449

Başlangıç Fiyatı

8 Gün

İran
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.