İzmir Çıkışlı 3 Gün 2 Gece Amasya Tokat...

İzmir Çıkışlı 3 Gün 2 Gece Amasya Tokat Galatya Turu
41
700TRL
Bizim ile birlikte Amasya,Tokat,Çorum'un güzellikleriyle keşfe çıkmaya ne dersin ?
Bizim ile birlikte Amasya,Tokat,Çorum'un güzellikleriyle keşfe çıkmaya ne dersin ?

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
GECE YOLCULUĞU

ARAÇ KALKIŞ YERİ VE HAREKET SAATLERİ

20:00 BOSTANLI İSKELE
20:15 KARŞIYAKA ANIT
20:45 BORNOVA METRO BP BENZİNLİK ÖNÜ
21:15 FAHRETTİN ALTAY ZİRAAT BANKASI ÖNÜ


Perşembe akşamı belirtilen duraklarda misafirlerimizi karşıladıktan sonra yola çıkıyoruz. Yeni model konforlu araçlarımızla gerçekleştirdiğimiz seyahatimizi molalarla sabah saatlerinde Amasya'ya varacak şekilde tamamlıyoruz.


2.

Gün
Amasya – Hazeranlar Konağı – Arkeoloji Müzesi – Bimarhane – II. Bey 2 gün programını görmek için tıklayınız


Sabah yolda alacağımız serbest kahvaltımızın ardından, Şehzadeler Kenti Amasya’ya yolculuğumuz başlıyor. Amasya; Ferhat’ın Şirin için deldiği Demir dağının kıyısında, ortasından akan Yeşilırmak ve Kıyı boyu konakları, Eski Osmanlı ve İlhanlı eserleri, Pontoslardan kalma Kral Kaya Mezarları, Hititlerden günümüze kalmış Harşena Dağı tepesindeki Kalesi ile rüya gibi bir kent. Gezimiz İlhanlılar döneminden kalma Darüşşifa (Bimarhane) ile başlıyor. Bir dönem Türk Sanat Müziği ile şifa dağıtan hastane günümüzde musiki eğitimi veren bir okul. Sonrasında kıyı boyu evleri arasında yürüyerek Hazeranlar Konağı’na konuk oluyoruz. Harem – Selamlık bölümleriyle etnografya müzesi görevi de gören konağımızdan çıktıktan sonra, Yeşilırmak üzerinden alçak köprüyü kullanarak geçiyor ve II. Beyazıt Külliyesini ziyaret ediyoruz. Aş Evi, Türbesi, Tabhanesi, Medresesi ve Camisi ayakta olan külliye XV.yy dan beri günümüze kadar orijinalliğini korumuştur. Amasya gezimiz Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi ile son bulacak. Sonrasında Tokat’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3.

Gün
Tokat – Mevlevihane – Gök Medrese – Taş Han– Latifoğlu Konağı 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından yola koyularak Pazar ilçesinde bulunan ve dünyanın en büyük mağaralarından biri olan Ballıca Mağarasını ziyeret ediyoruz. Yol üstünde Mahperi Hatun Kervasarayında vereceğimiz çay ve fotoğraf molası sonrasında Selçuklular döneminden bu yana önemini hiç yitirmemiş olan Tokat’a varıyoruz. Alacağımız yöresel öğle yemeği sonrasında sokaklarında gezimize başlıyoruz. Geleneksel Mimarisi ve barındırdığı birçok Han yapısı ile kendinizi bir rüyada bulabilirsiniz. Tokat’ta sırasıyla Ali Paşa Cami, Ulu Cami, Latifoğlu Konağı, Saat Kulesi, Mevlevihane, Katırcılar Han gezilerimizi yapıyor ve Taş Han da vereceğimiz serbest alışveriş zamanı sonrasında tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.

Gün
Hattuşaş – Yazılıkaya Kutsal Alanı – Aslanlı Kapı – Kral Kapı 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde aldığımız kahvaltı molamızın ardından Çorum’a varıyoruz. Burada göreceğimiz Ulu Cami ile Hasan Paşa tarafından yaptırılan Saat Kulesi gezimizi tamamlayarak şehir merkezinde bulunan meşhur Leblebicilerde alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında kısa süreli bir yolculukla Anadolu’daki ilk yerleşim birimlerinden olan Hattuşa’yı gezmeye başlıyoruz. Hatti, Hitit, Frig ve Bizans yerleşimlerine sahne olan şehre Aşağı Kapı’dan giriş yapıyoruz. Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Büyük tapınak, Kral kapısı ve Sarayı, Yer kapı göreceğimiz eserler arasında. Hattuşaş gezimizi, açık hava tapınağı olarak iki odadan oluşan Yazılıkaya ile bitiriyoruz. Yazılıkaya’daki Tanrıların Geçit Töreni olarak düzenlenmiş ve Hitit İnancının hayat bulduğu hiyeroglif ve kabartmaları gördükten sonra bölgeye has oyma süslerin satıldığı dükkânlardan alışveriş yapma zamanı bulacağız. Burada Hitit Motifli Kilimlerin sergilendiği kooperatif mağazasını ziyaret ederek binlerce yıldır kaybolmayan bir geleneğe de tanıklık etmiş olacağız. Sonrasında akşam saatlerinde programımız sonlandırıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz ve gece saat 01:00-02:00'da İzmir'e varmış oluyoruz.

Tokat - Çorum arası ortalama 2-2,5 saat

İzmir - Çorum arası ortalama 9-10 saat


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2340
LOKASYON:
Amasya
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 364,00 TL 728,00 TL
3 247,33 TL 742,00 TL
4 187,25 TL 749,00 TL
6 126,00 TL 756,00 TL
9 85,56 TL 770,00 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

700TL

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Amasya
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.