Kuzey Kutup Turu

Kuzey Kutup Turu
41
2,999TRL
Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
PLANLANAN
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
  • Kuzey Kutup Turu : Oslo, Longyearbyen, Pyramiden
Oslo, Longyearbyen, Pyramiden

ÜCRETE NELER DÂHİL?

THY İle İstanbul – Oslo – İstanbul Ekonomi Sınıfı Gidiş Dönüş Uçuş

SAS İle Oslo – Longyearbyen – Oslo Ekonomi Sınıfı Gidiş Dönüş Uçuş

Bir Gece Oslo Konaklaması (Şehir Merkezinde Lüks Otelde, İki Kişilik Oda)

Dört Gece Longyearbyen Konaklaması (Merkezde Lüks Otelde, İki Kişilik Oda)

Bir Gece Pyramiden Konaklaması (Pyramiden’de Konaklama İçin Bir Otel Bulunmaktadır)

Yurt Dışı Çıkış Harcı

Şehir & Havalimanı Vergileri

Oslo & Longyearbyen Havalimanlarından Transfer

Şehir İçi Ulaşım

Gezi Boyunca Tüm Sabah Kahvaltıları, Öğle Yemekleri, Akşam Yemekleri

30.000 € Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Profesyonel Rehberlik

Svalbard Adasında Yerel Rehberlik

Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Pyramiden Tekne Turu

Yerel Rehberle Fosil Turu

ATV Motorla Svalbard Turu

Tekne İle Buzul Turu

Kömür Madenleri & Kıyamet Ambarı Parkur Turu


GÜNLÜK TUR PROGRAMI

Birinci Gün |

Saat 05.00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. İlk olarak yurt dışı çıkış pullarımızı alacağız. Pasaport ve vize işlemlerimizi yapıp, bagajlarımızı verdikten sonra uçuş saatimizi bekleyeceğiz. Bu süreçte bizi bekleyen unutulmaz maceranın kritiğini yapabiliriz.

Saat 07.35’de uçağımız Oslo’ya doğru hareket edecek. Yerel saatle 10.25’de Oslo’ya varmış olacağız. Pasaport işlemlerinin ardından şehir merkezindeki otelimize geçerek dinlenmeye başlayacağız. Dinlendikten sonra öğle yemeği ve şehir gezisi için otelden ayrılacağız.

Oslo’daki Ziyaret Noktalarımız: The Vigeland Park, Viking Gemi Müzesi, Akershus Kalesi, Norveç Kültürel Yaşam Müzesi, Nobel Barış Merkezi, Oslo Katedrali

Akşam saatlerinde güzel bir mekânda akşam yemeğimizi yiyerek hoş bir vakit geçireceğiz. Ertesi gün sabah saatlerinde Longyearbyen uçuşumuz bulunuyor. Yemekten sonra otelimize geçerek dinlenmeye başlayacağız.


İkinci Gün |

Oteldeki kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz. Saat 09.55’de uçağımız hareket edecek. Bu uçuş son derece keyifli bir deneyim olacak. Özellikle son bir saatte pencereden buzulları izleyerek mest olabilirsiniz. Saat 12.50’de Longyearbyen’a inmiş olacağız. Havalimanı servisi, bizi direkt olarak konaklama yapacağımız otelimize götürecek. Adada yaklaşık 2.800 – 3.000 arasında insan yaşıyor. Kutup ayılarının sayısı ise daha fazla. Svalbard’da bulunduğumuz dönem, güneş hiç batmamış olacak. Nisan ve Ağustos ayları arasında burada karanlık yaşanmıyor. Bu sayede gün içinde birçok verimli aktivite yapma şansımız bulunuyor. Seyahat dönemimizde hava sıcaklığı ortalama 10 derece seviyelerinde olacak.

İlk olarak otelimize yerleşiyor ve bir süre dinleniyoruz. Otelde yaklaşık 3 saat dinlendikten sonra öğle yemeği için hoş bir mekâna geçeceğiz. Yemekten sonra, yerel turizm ofisi bizi servisle alarak ATV parkuruna götürecek. Yerel rehberimizle birlikte adanın en güzel noktalarına doğru ATV turu yapacağız. Bu tur toplam 3,5 saat sürecek. Birçok canlıyı ve doğa harikasını görme şansımız olacak. Rehberimizin anlatımıyla buraları gezecek, fotoğraf ve video molaları vereceğiz. Turumuz tamamlandıktan sonra yerel tur firmamız, özel servisle bizi otelimize geri bırakacak.

Akşam saatlerinde otelden tekrar ayrılacak ve canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz mekânımıza geçeceğiz. Hem adadaki ilk günümüz hakkında sohbet edecek, hem de ertesi günkü planlarımızı konuşacağız.

Svalbard, 600 milyon yaşında bir ada. Kendisine verilen ilk ad "Spitsbergen". Yerel dilde "Sivri Dağlar" anlamına geliyor. Şu anda kullanılan "Svalbard" ismi ise "Soğuk Koylar" demek. İklim koşulları nedeniyle adada bakteri ve virüs olmadığı, bu nedenle de yaşayanların son derece sağlıklı olduğu söyleniyor. Burada bulunan internet altyapısı ise dünyanın en hızlısı olarak belirtiliyor. Tüm dünya ülkelerinin vatandaşları, Svalbard’da yaşama hakkına sahipler. Ada yönetimi, herhangi bir vize ya da oturma izni talep etmiyor. Svalbard, içerisinde sayısız ilginç yön barındıran muhteşem bir yer…


Üçüncü Gün |

Adadaki ikinci günümüze başlıyoruz. Kahvaltının ardından ilk olarak Kömür Madenleri & Kıyamet Ambarı turumuz var. Özel aracımız bizi otelden alarak ilk olarak Kıyamet Ambarı’na götürecek. Buraya "Nuh’un Ambarı" da deniyor. Gelecekteki muhtemel bir küresel felakete karşı kurtuluş önlemi olarak görülüyor. Yeryüzünde bulunan tüm bitkilerin tohumları saklanıyor. İçeride yaklaşık 500 milyon tohum var. Dünyanın birçok ülkesi, buraya tohum bağışlıyor. Küresel bir felaket sonrasında yaşamın tekrar canlanması adına önemli bir proje olarak görülüyor bu ambar. Burada bir elektrik kesintisi yaşansa bile, tohumların bozulmaması için uygun koşullar var. Bu açıdan böylesine bir görev için belki de en uygun yer Svalbard!

Ardından tarihi kömür madenlerini ziyaret edeceğiz. İlk olarak Sovyetler, buradaki kömürü çıkarmak için başta Pyramiden şehri olmak üzere adaya yerleştiler. Yıllar süren çalışmanın ardından Sovyetler, buradaki tüm vatandaşlarını geri çağırdı ve adayı Norveç’e sattı. Bugün Norveç dışında yaklaşık 40 ülkenin daha Svalbard’da söz hakkı bulunuyor.

Gezimizin ardından özel servisimizle kasabaya döneceğiz ve öğle yemeği yiyeceğiz. Yemeğin ardından çok güzel bir aktivite bizi bekliyor: Fosil Turu

Yerel rehberimiz, özel bir servisle bizi tur parkuruna götürecek. Getirdikleri özel ekipmanlarla fosil arayışına çıkacağız. Parkurda 20 – 30 milyonluk yaprak ve ağaç fosilleri bulunuyor. Rehberimiz bulunan fosilin, zarar vermeden nasıl alınacağını gösterecek. Bulduğunuz fosil, Svalbard yasalarına göre sizin oluyor. 20 milyon yıllık bir yaprak, gerçekten inanılmaz bir hatıra olur. Parkur yürüyüşümüz esnasında adanın ilginç yönlerini ve doğal yaşama dair güzel hikâyeleri de dinlemeye devam edeceğiz. Gezeceğimiz lokasyonda Kutup ayıları, ren geyikleri ve Kutup tilkileri ile karşılaşmamız muhtemel. Onların doğal yaşamına müdahale etmeden ve rahatsızlık vermeden fotoğraflarımızı çekmeye çalışacağız. Belki de hayatımız boyunca çektiğimiz en özel fotoğraflar olacak.

Gezimizin sonunda rehberimiz, özel servisimizle bizi otelimize geri bırakacak. Akşam yemeği için buluşana kadar serbest vaktimiz olacak. Bu süreçte otelde dinlenebilir ya da kasabada gezebilirsiniz. Bireysel olarak gezmek isterseniz, tüfek kiralamanız gerektiğini unutmayın. Tüfeksiz dolaşmak pek tavsiye edilmiyor. Muhtemelen bir Kutup ayısı ile karşılaşırsanız, uyarı ateşi yapmanız gerektiği konusunda tavsiyeler var. Turumuz boyunca bu tür konularda oldukça hassas ve planlı hareket edeceğiz. Unutulmaz maceramızı son derece güvenli şekilde tamamlamalıyız.


Dördüncü Gün |

Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz ve limana doğru hareket ediyoruz. Pyramiden’e giden gemiye bineceğiz ve güzel bir deniz yolculuğu yapacağız. Yolculuk boyunca Kutup kuşu Puffinleri, balinaları, morsları görebileceğiz. Ardından nihayet hayalet şehir Pyramiden’deyiz!

Burada bir gece konaklayacağız. Şehirde yaklaşık 7 kişi yaşıyor. Bu kişiler, şehirde açık olan tek işletmenin çalışanları. Bu otel görevlileri dışında tamamen bir sessizlik bizi bekliyor. Filmlerde gösterilen hayalet şehirleri düşünün. Issız sokaklar, terk edilmiş evler, üstü toz tutmuş piyanolar… Sovyetler adadan çekildiği zaman, burada yaşayan halk bavullarını alarak evlerini ve dükkânlarını öylece terk etmişler. Gerçekten unutulmaz bir deneyim bizi bekliyor.

Şehrin hemen girişinde büyük bir Lenin heykeli, limandan gelenleri karşılıyor. Dünyanın en kuzeyindeki Lenin heykeli olarak literatüre de girmiş durumda. Ayrıca dünyanın en kuzeyindeki kilise, okul, hastane de burada… Pyramiden, gezegenimizde yaşamın var olduğu en uç nokta… Burada koca bir gün geçirmek, yıllarca anlatılacak bir hikâye demektir.


Beşinci Gün |

Hayalet şehirde kahvaltımızı yapıyoruz ve Longyearbyen’a giden gemimize biniyoruz. Merkeze vardığımızda ilk olarak otelimize tekrar yerleşeceğiz. Otelde bir süre dinlendikten sonra buzul gezisi için servisimiz bizi otelden alacak.

Özel teknemizle buzul maceramız başlıyor. Puffinleri, penguenleri, morsları, balinaları ve daha nice sayısız güzelliği görmek için denizlerdeyiz. Devasa buzul parçalarının arasında yolculuğumuza devam edecek ve harika fotoğraflar çekeceğiz. Buzul turumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Hem bu aktivite, hem de gezimizin geri kalan tüm kısımları için nasıl giyineceğinizi, nelere dikkat etmeniz gerektiğini, bavulunuzu nasıl hazırlayacağınızı sizle paylaşacağız.

Buzul maceramızın ardından limana geleceğiz ve servisimiz bizi alarak otelimize geri bırakacak. Akşam yemeğine kadar biraz dinlenmemiz gerek. Önümüzde rüya gibi bir gün daha var! Dileyenler Husky köpekleriyle de vakit geçirebilirler.


Altıncı Gün |

Svalbard’da güzel bir güne daha "Merhaba" diyoruz. Kahvaltının ardından yeni maceramıza doğru yola çıkmak üzere otelden ayrılıyoruz. Bugün tamamen doğal yaşam üzerine odaklanıyoruz. Milyonlarca yıllık tepelerin ardında uzanan patikalarda keşif yapacağız. Yerel rehberimiz, hem bu volkanik arazilerin tarihini anlatacak, hem de başta Kutup ayıları olmak üzere adanın canlı çeşitliliğini fotoğraflayabilmek adına daha fazla zaman ayıracağız.

Gün içerisinde kar kızağı yapacak, Husky köpeklerini sevecek, NASA üssünü dışarıdan ziyaret edeceğiz. Yerel rehberlerimiz tur boyunca bizle olacak ve ilk ağızdan en sağlıklı bilgileri verecekler. Gezilerimizin dolu dolu geçmesine, ziyaret edilen yerlerin iyi bir şekilde özümsenmesine önem veriyoruz. En sağlıklı ve verimli seyahat, bilinçli bir şekilde yapılan yolculuktur.

Adadaki son akşamımızı güzel bir veda yemeği ile taçlandıracağız. Geleneksel müzikler, yerel tatlar ve hayatımız boyunca unutamayacağımız bir hatıra olacak. Bu adada yaşanan masalsı günler, yıllarca anlatacağımız ve etkisini hiç kaybetmeyen öyküler olacak. Kelimeler, bizi orada bekleyen günleri anlatmaya belirli bir ölçüde yetiyor. Bir yerde sönük kalıyor ve tam anlamıyla ifade etmemize olanak vermiyor. Yolculukları değerli kılan da budur.

Güzel bir eğlencenin ardından dilediğimiz saatte otelimize geçebilir ve ertesi günkü dönüş yolculuğu için hazırlıklarımızı yapmaya başlayabiliriz.


Yedinci Gün |

Oteldeki kahvaltımızın ardından havalimanı servisimizle yola çıkacağız. İlk olarak Oslo’ya uçacağız. Oslo’da birkaç saatlik aktarma süremiz olacak. Ardından İstanbul’a doğru son uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varmayı planlıyoruz. Seyahatimizin tarihleri, kafilenin ortak kararına ve o dönemdeki uçuş – hava koşullarına bağlı olarak üç gün geriye veya ileriye olacak şekilde güncellenebilir. Bu masalsı yolculuğun bir parçası

olduğunuz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan tüm sorular için bize her zaman ulaşabilirsiniz.


EK BİLGİLER

Gün Sayısı : 6 Gece - 7 Gün

Nokta Sayısı : 3 Ziyaret Noktası

Ücret : Her Şey Dahil 2999 €

Vize Durumu : Schengen Vizesi Gerekli

Ulaşım : Uçak

Konaklama : Lüks Oteller


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2042
LOKASYON:
Norveç
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 1559,48 EUR 3118,96 EUR
3 1059,65 EUR 3178,94 EUR
4 802,23 EUR 3208,93 EUR
6 539,82 EUR 3238,92 EUR
9 366,54 EUR 3298,90 EUR
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

2.999

Başlangıç Fiyatı

7 Gün

Norveç
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?


tarafından sağlanmaktadır.
İncelemekte olduğunuz bilgiler çözüm ortağımız tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.