Güneydoğu Anadolu Turu

Güneydoğu Anadolu Turu
41
909TRL
Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
  • Güneydoğu Anadolu Turu : Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?
Güneydoğu'nun eşsiz güzelliklerini birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

GAZİANTEP - HALFETİ - ŞANLIURFA- HARRAN - BALIKLIGÖL - GÖBEKLİ TEPE- MARDİN- MİDYAT - HASANKEYF - DİYARBAKIR - KAHTA - NEMRUT - ADIYAMAN - KAHRAMANMARAŞ

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Gece Yolculuğu

Değerli misafirlerimiz, otobüsümüzde sizlere ikramlarımız eşliğinde – Bolu – Ankara – Aksaray güzergâhını takip ediyoruz.


2.

Gün
Gaziantep-Şanlıurfa 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabahın erken saatlerinde Adana Seyhan Nehri Boyunda vereceğimiz kahvaltı ( ekstra ) sonrası Güneydoğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’e vardığımızda Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi ile gezimize tam anlamıyla başlıyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Gaziantep Zeytinhan , Eskihan ve Bakırcılar çarşısını gezerek bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşıları, İmam Çağdaş vb. baklavacılar önünde vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle saatlerinde Atatürk Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Şanlıurfa-Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi (ekstra) Halfeti’de Göl Kenarında aldıktan sonra Batık Şehir olarak adlandırılan 1 saat sürecek olan Halfeti Tekne turumuza çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Bu güzel tekne turumuzdan sonra Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Balıklı Göl ,( . Balıklıgöl Şanlıurfa turizmin çekim alanıdır. Halil-ür Rahman Gölü'nün hemen güneyinde, Urfa Kalesinin önünde yer almakta olup, 150 m2 alanı bulunan bir göldür. Rivayetlere göre, Hz İbrahim ateşe atıldıktan sonra, Nemrut'un kızı Zeliha da Hz. İbrahim'i çok sevdiğinden ve ona inandığından ateşe atılmasına dayanamaz, o da kendisini ateşe atar. Zeliha'nın düştüğü yer de bir göle dönüşür. Rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldıktan sonra, bir mucize gerçekleşir ve etraf güllük gülistanlık olur. Bu mucizenin gerçekleştiği mekânın Balıklıgöl ve çevresi olduğuna inanılır.) , Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Çay molasının ardından Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi’ne giriş yapıyoruz. ( akşam yemeği sıra gecesinde alınacaktır. ) Sıra Gecesi’nin ardından Otelimize varıyoruz.
Konaklama: Şanlıurfa Uludağ Hotel

3.

Gün
Harran-Göbeklitepe-Mardin-Midyat 3 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında,sabahın erken saatlerinde Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü,İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Ardından Şanlıurfa’nın kenarından Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından Mardin’e doğru yola çıkıyoruz.Öğle yemeğimizi (ekstra) aldıktan sonra Mardin gezimize 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi ile başlıyoruz. Ardından bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı, Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Ardından otobüsümüz ile buluşup Mardin Midyat’taki otelimize doğru yola çıkıyoruz. (akşam yemeği-konaklama-açık büfe sabah kahvaltısı otelimizde.)Konaklama: Matiat Hotel,Demirdağ Hotel vb.

4.

Gün
Midyat-Diyarbakır 4 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk durağımız Mor Gabriel Manastırı , dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırıdır. Mardin ilinin Midyat ilçesine bağlı Güngören köyü sınırları içerisinde, Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Tur Abdin platosunda bulunmaktadır.Gezimize Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek devam ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızla buluşarak Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizde Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi, Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri göreceğimiz başlıca yerler olacak. (Hasankeyf’te yaşayan vatandaşlarımızın, başka bölgelere nakil işlemi devam ettiğinden, bazı gezi noktaları aşamalı olarak ziyarete kapatılmaktadır. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.) Batman’da alacağımız öğle yemeği (ekstra) sonrası, ilk durağımız Diyarbakır 10 gözlü köprü olacaktır. Dicle Köprüsü, Silvan Köprüsü ve Mervani Köprüsü olarak dört ayrı isimle bilinen ihtişamlı köprü yanında Dicle’nin kıyısında çay molası verdikten sonra Mardin Kapı’dan Diyarbakır’a giriş yapıyoruz. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan ve şu anda restorasyonu devam etmekte olan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest mola sonra aracımızla buluştuktan sonra Adıyaman’da konuklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. (akşam yemeği-konaklama-açık büfe sabah kahvaltısı otelimizde.)Konaklama: Kahta Nemrut Hotel

5.

Gün
Adıyaman Nemrut Dağı-Dönüş 5 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut’un büyüsü sizleri de derinden etkileyecektir. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı ve Arslan Horoskopu’nu görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra derin bir sessizliğe kapılıp dağın muhteşemliğini seyredebilirsiniz. Dönüşte yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra otelimizden eşyalarımızı alıp Kahramanmaraş’a doğru hareket ediyoruz .Kahramanmaraş’ta alacağımız öğle yemeği ve hakiki Maraş dondurması sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. (akşam yemeği-konaklama-açık büfe sabah kahvaltısı otelimizde.)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Nemrut Turu, hava koşulları müsait olduğu takdirde gerçekleşecektir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#411
LOKASYON:
İzmir/Urla
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
İncirli Dilek Pastanesi Önü: 20.00 Mecidiyeköy Mado Önü:20.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi: 21.00 Kartal Köprüsü(Ankara Yönü): 21.15
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 472,68 TL 945,36 TL
3 321,18 TL 963,54 TL
4 243,16 TL 972,63 TL
6 163,62 TL 981,72 TL
9 111,10 TL 999,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

909TL

Başlangıç Fiyatı

5 Gün

İzmir/Urla
Tatilciniz tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Tatilciniz tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.