En güzel anıları biriktirin diye, tüm dünyadaki uzmanlardan en iyi tatil, yapılacak şey ve aktivite önerileri Gidello'da.

Lütfen Bekleyin.
bu işlem biraz sürecek.

Uçaklı Selanik Turu

»     2 Gece, 3 Gün    Yeşil Pasaporta Vizesiz!

Sınır komşumuz Yunanistan'ın ikinci en büyük şehri Selanik, tarihi, mimarisi, kültürü ve betonlaşmayan doğal yapısı ile ilgi odağı. Huzurlu ve sakin havasıyla her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan şehri daha çok ulu önderi Atatürk'ün eviyle tanıyoruz ve elbette turumuz da oradan başlıyor.


SEYAHAT PROGRAMI:


1. Gün

Gün programını görmek için tıklayınız

Selanik Gezisinin başlangıcını Türk milletinin ulu önderi Atatürk'ün doğduğu ev oluşturuyor. Atanın evi, şehir merkezine 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. Oldukça görkemli bir görünüme sahip olan yapı şu anda müze olarak kullanılıyor. Evin içersinde Atatürk'ün balmumundan bir heykeli, çalışma odası ve bazı kişisel eşyaları yer alıyor. Farklı ve mistik bir havaya sahip olan ev mutlaka görülmesi gereken yapıların başını çekiyor.

Gezinin ikinci adımı tüm Selanik şehrine hâkim bir tepeye yerleştirilen Selanik Kalesi oluyor. Şehrin tüm güzelliğini ayaklar altına seren kale otantik sokakları ile ilgi odağı oluyor. Kale içerisinde yer alan restoran ve barlarda şehrin manzarası tamamıyla gözler önüne seriliyor.

2. Gün

Gün programını görmek için tıklayınız

Gezinin üçüncü adımı, antik yapılar içinde en özel yere sahip olan Beyaz Kale oluyor. Selanik’in simgesi olarak bilinen kale, Kanuni sultan döneminde yaptırılan savunma kalesi olarak dikkat çekiyor. Eski tarihlerde hapishane ve garnizon olarak kullanılan kale, sembolik vaftiz töreniyle beyaza boyanıyor ve o günden itibaren Beyaz Kale olarak biliniyor.

Gezinin en önemli adımı Selanik'in en ünlü iki müzesi oluyor. Bizans Kültür Müzesi, Bizans’tan kalma eserlerinin fazlalığı nedeniyle UNESCO'nun Dünya Kültür Mirasları arasında yer alıyor.

Ayrıca 2005 yılında Avrupa Müze Ödülünü alan müze mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak gezi rotasında yerini alıyor. Diğer önemli bir müze ise, Arkeoloji müzesi, Makedon zamanı eserlerin sergilendiği bu müze de oldukça ilginç eserlere ev sahipliği yapıyor. Milattan önce mozole olarak yapılan Rotonda, Bizanslılar tarafından kilise haline getirilmiş, Osmanlılar tarafından da Cami olarak kullanılmış kubbesiyle şehrin en dikkat çeken yapılarından biri oluyor.

3. Gün

Gün programını görmek için tıklayınız

Selanik'e kadar gelip hediyelik eşya almadan dönmek istemeyenler ise Modiano Pazarına giderek taze balık ve meyve yanında el yapımı hediyelik eşyalardan satın alabiliyor.

Güneşin batışını deniz üzerinde seyretmek isteyenler, Selanik kordon boyunda hafif içkisini veya çayını yudumlayarak günün yorgunluğunu çıkartabiliyor.

Her kesime hitap eden gece hayatıyla da adından söz ettiren şehir, özellikle Ladadika bölgesinde yer alan tavernaları ve salaş balık restoranları ile de eğlenceli geceler yaşatıyor.

GİDELLO GO NEDİR?

Anlaşmalı otel ve uçuş şirketlerinin en iyi fiyatlarıyla Gidello topluluğunun seyahat önerilerini bir araya getiren yeni nesil bir seyahat aracıdır. Turizm Bakanlığı onaylı bir tur operatörünün güvencesiyle bireysel olarak seyahat edebilen gezginlerimiz, kendi seyahat anlayışlarına uygun, bireysel ancak güvenli bir tur oluşturma şansı yakalarlar. Gidello GO'da sadece ihtiyaç duyduğunuz hizmetler için ödeme yapar, katılmak istediğiniz turları kendiniz belirler, katılım olmadığında turun iptal edilmesi gibi risklerle karşılaşmazsınız.

DAHİL / HARİÇ BİLGİSİ

Yukarıda detayları bulunan turda, seçilen tüm ek turlar, otel ve varsa uçuşlar fiyatlarımıza dahil olup tarafınızdan aksi seçilmediyse, rehberlik, sağlık sigortası, yurt dışı çıkış harcı ve kişisel harcamalar hariçtir.

İPTAL VE İADE

Turda yer alan otel, uçuş, ek turlar ve araç kiralama şirketleri farklı iptal protokolleri uygulamaktadır, seçim ekranında belirtilen bu iptal protokolleri geçerlidir. Sigorta, vize gibi ek hizmetler ve servis ücretleri ise iptal edilemez.

Gidello, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde havayolu ve uçuş saatleri değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir.

Gidello Hakkında | Sık Sorulanlar | İletişim
2 Taksit Aylık 7 Toplam 13
3 Taksit Aylık 4 Toplam 13
4 Taksit Aylık 3 Toplam 13
5 Taksit Aylık 3 Toplam 13
6 Taksit Aylık 2 Toplam 13
9 Taksit Aylık 2 Toplam 14
Örnek taksit tablosudur gerçek tutar ödeme sayfasında verilecektir.

YUNANİSTAN VİZE BİLGİLERİ
Bordo PasaportYeşil PasaportSiyah Pasaport
Vize Var Vize Yok Vize Yok
Vize danışmanlık hizmetlerimizi ek hizmetler alanından paketinize ekleyebilir veya kendi imkanlarınızla başvurabilirsiniz.

3 Gün Selanik

Teklifimizi görmek için bilgilerinizi giriniz
ODA YETİŞKİN ÇOCUK
Oda
1

Çıkış tarihinde kaç yaşında olacaklar?
1. Çocuk:
2. Çocuk:
KAYDET
1 Oda 1 Yetişkin 0 Çocuk
ODA EKLE

Çok özel paket fiyatları
Anında biletleme
Kişiye özel program
Seçtiğiniz tarihlerde kesin kalkış
Gizli ödeme, Zorunlu tur ve Tatsız sürprizler yok

EKLENEBİLENLER

Uçuşlar
Konaklama
Transfer / Araç
Sigorta / Vize

HARİÇ OLANLAR

Rehberlik
Yurtdışı çıkış harcı
Sağlık sigortası
Kişisel harcamalar
Uçaklı Selanik Turu
41
13TRL


Size özel fırsatları kaçırmamak için:
Bizi Takip Edin:
Asla spam yapmıyor, her gün mesaj göndermiyoruz!