Cennet Cehennem Turu

Cennet Cehennem Turu
41
649TRL
Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
SİZE ÖZEL
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
  • Cennet Cehennem Turu : Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!
Doğa Harikası Obrukları Görmeye Ne Dersiniz!

Akdeniz Bölgesi’nin genelinde izleri bulunan karstik yapının yıllar içerisinde yağmur ve doğal koşulların etkisiyle çökmesiyle meydana gelmiştir.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Gece yolculuğu İstanbul-İzmit-Sakarya-Ankara-Hatay

Kalkış noktalarından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca vereceğimiz molalar ve Tatiljeti araç içi ikramları ile Ankara - Aksaray - Pozantı Adana güzergahını takip ederek sabah saatlerinde Hatay’a ulaşıyoruz. 


2.

Gün
HATAY - SAMANDAĞI - HARBİYE - ADANA 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltı sonrası Harbiye'nin Antakya’da ilk olarak Daphne ve Apollon’un Aşklarının geçtiği Harbiye’ye (Daphne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz ve Samandağ'ına hareket ediyoruz. Titüs Tüneli, Beşikli Mağara ve antik dönem mezarları ile antik dönem kent kalıntıların görülmesi ardından Antakya Kent merkezine dönüyoruz. Geleneksel Antakya mutfağının tadılması amacıyla öğle yemeği için verilen serbest zamanın ardından şehir merkezindeki Uzun Çarşıyı geziyoruz. Hristiyanlığın ilk toplanma yerlerinden biri olarak ve Hz. İsa'ya inananlara, ilk kez Hristiyan denildiği yer olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni geziyoruz. Ardından dünyanın sayılı mozaik müzelerinden biri olarak kabul edilmiş olan Antakya Mozaik Müzesindeki eserleri de bünyesinde barındıran, Antakya bölgesindeki arkeoloji buluntularının sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan Antiokeya’dan kalan mozaikleri gezerken Kem Göz Mozaiği’ni ve Kral Şuppililuma Heykelini görmeyi lütfen unutmayın. Ardından akşam yemeği için ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.Konaklama: 3 ve 4 Yıldızlı Otel

3.

Gün
ADANA - TARSUS - SİLİFKE - KANLIDİVANE - KIZKALESİ 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası misafirimizle birlikte 1998 yılında ibadete açılan, Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi olarak kabul edilen bu muhteşem yapıyı rehberimizin anlatımlarıyla ziyaret ettikten sonra, Seyhan nehri kenarında yer alan Atatürk Evini, Suphi Bey Konağını, Sinema Müzesini, ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’nın simgesi olan tarihi Taş Köprü’ye geçiyoruz. Adana gezimizi tamamladıktan sonra Tarsus'a hareket ediyoruz. Çok zengin tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan Tarsus'da; Eshab-ı Keyf(Yedi uyuyanlar) diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle tüm dünyanın dikkat kesildiği Nusrat Mayın Gemisi ilk durağımız oluyor. Ardından Mısır'ın ünlü kraliçesi Kleopatra'nın sevgilisi Romalı General Antonius ile Tarsus'da buluşmak üzere geldiklerinde şehre girdikleri kapı olan Kleopatra Kapısını görüyoruz. Anadolu kültüründe önemli yeri olan Şahmeranın öldürüldüğüne inanılan Şahmeran Hamamını faal bir hamam olması sebebiyle dışarıdan görüp Eski Sokaklarda dolanıp Tarihi Tarsus Evleri sonrasında tam yerinden cezerye ve diğer yöresel alışverişler için serbest zamanın ardından Tarsus Şelalesinde şelale manzarasını seyrederek çay, kahve keyfi molası veriyoruz. Mersin’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: 3 ve 4 Yıldızlı Otel

4.

Gün
KIZKALESİ - NARLIKUYU - CENNET CEHENNEM - Yer Köprü Şelalesi 4 gün programını görmek için tıklayınız

Oteldeki kahvaltımız sonrası Silifke yolu üzerinde olan Kanlı Divane Kentine varıyoruz. Burada o dönem suçluların atıldığına inanılan ölüm çukurunu, kaya rölyefleri, Hristiyanlığın kabulü sonrasında işlevselliği değişen çeşitli dini yapıları, ölüm kulesini ve antik dönem mezar kalıntılarını ve diğer anıtsal eserleri geziyoruz. Sonraki durağımız bir doğa harikası olan Cennet-Cehennem Obruklarına gidiyor, serbest zamanın ardından aracımızla yakın mesafede bulunan Dilek/Astım Mağarasına giriyoruz. Daha sonra Narlıkuyu'ya hareket ederek, burada verilecek serbest zamanın ardından bir doğa harikası olan cennetten bir köşe olan Yerköprü Şelalesine gidiyoruz. Muhteşem kanyon yanından yürürken şelalenin serinliğini hissedeceksiniz ve buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Dönüş için İstanbul'a hareket ediyoruz.Tatiljeti.com olarak başka etkinliklerde görüşmek üzere.Konaklama: Dönüş
YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Turumuz 3 gece 4 gün olup, otel konaklaması 2 gece 3 gündür. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Tatiljeti misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0-6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.


REZERVASYON DETAYLARI


Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.


İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.


Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatiljeti sorumlu değildir.


Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.


KULLANILACAK ARAÇLAR


Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.


38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.


TAVSİYELER


Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.


Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#909
LOKASYON:
İzmir/Urla
YEMEK:
2 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs    Minibüs, Van   
BULUŞMA:
17.00 - İncirli Dilek Pastahanesi Önü ( Metrobüs Durağı ) 17.30 - Mecidiyeköy Meydanı (Mado & Simit Sarayı) 18.00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü 18.15 - Kartal Köprüsü Altı (Ankara istikameti) 19.15 - Çayırova McDonald’s Önü 20:15 - İzmit Halkevi Durağı 21:15 - Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 337,48 TL 674,96 TL
3 229,31 TL 687,94 TL
4 173,61 TL 694,43 TL
6 116,82 TL 700,92 TL
9 79,32 TL 713,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

649TL

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

İzmir/Urla
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Gidello çözüm ortakları tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.