Kapadokya Turu

Kapadokya Turu
41
449TRL
"Güzel Atlar Ülkesi" Eşsiz coğrafyası ile Kapadokya
SON YERLER!
 • Kapadokya Turu :
 • Kapadokya Turu :
 • Kapadokya Turu :
 • Kapadokya Turu :
 • Kapadokya Turu :
"Güzel Atlar Ülkesi" Eşsiz coğrafyası ile Kapadokya
 • ÜRGÜP
 • AVANOS
 • UÇHİSAR
 • GÖREME
 • IHLARA VADİSİ
 • DERİNKUYU

ARAÇ HAREKET SAATLERİ:

21:30 İncirli Alfemo Önü  

22:00 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü (IETT Durakları Önü)

22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

22:50 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

23:00 Çayırova Mc Donalds Önü

00:00 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: 

Gidiş - Dönüş Ulaşım 

1 Gece Otel Konaklaması

1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

1 Açık Büfe / Set Menü Akşam Yemeği

1618 Sayılı Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Tüm Çevre Gezileri

Araç içi İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

İlk Gün Sabah Kahvaltısı 

Öğle Yemekleri

Kişisel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

ÖNEMLİ BİLGİ: 

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. 

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. 

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir. 

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turdayim.com kesinlikle sorumlu değildir. 

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir. 

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 

TAVSİYELER 

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. 

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız. 

REZERVASYON DETAYLARI 

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. 

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz. 

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turdayım sorumlu değildir. 

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz. 

KULLANILACAK ARAÇLAR 

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir. 

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır. 

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Kapadokya

Belirtilen saatlerde aracımızda rehberimiz ile buluşma ve Gece yolculuğumuzun ardından sabah yol üzerinde verilen kahvaltı molasıKonaklama: 3* ve 4* Otellerde konaklama

2.

Gün
Kapadokya 2. gün programını görmek için tıklayınız

  ilk durağımız kıvrımlar çizerek akan Melendiz Çay’ının asırlar içerisinde aşındırarak oluşturduğu doğa, tarih ve kültür olgularının bir araya geldiği Ihlara Vadisi oluyor. Rehberimizin eşliğinde vadi içerisine doğru yürüyüşümüze başlayarak, vadi içerisinde bulunan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda fotoğraflarımızı çektikten sonra vadiden ayrılıp, Kapadokya’nın eşsiz jeolojik oluşumunda sığınma amacı ile inşa edilmiş, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı yeraltı şehirlerini görüyoruz. Burada kiler, mutfak, sürgü kapılar, ahır gibi bölümleri gezdikten sonra öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz.

 Yenilen yemekler sonrası bölgenin doğal kaynaklarından ve zenginliklerinden olan onyx taşının elde edilişi, işlenişi hakkında bilgiler almak icin Onyx Taş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada bizler için yapılan onyx taşı işleme sunumu sonrasında, dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Alışveriş sonrası sıradaki durağımız Hayal Vadisi olarak da adlandırılan oturan deve, fok balıkları gibi birbirinden farklı figürlere benzetilen, doğal oluşumların bulunduğu Dervent Vadisi olacak. Buradan ayrıldıktan sonra bölgenin meşhur şarapları hakkında bilgi almak için aynı zamanda dileyenlerin tadım ve alışveriş yapabileceği şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım ve alışveriş sonrası otele yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.  

 Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. (Ekstra)  

Öğle yemeği: Bölge'deki restoranlarda serbest olarak alınıyor. (Ekstra) 

Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.Konaklama: 3* ve 4* Otellerde konaklama

3.

Gün
Kapadokya 3. gün programını görmek için tıklayınız

(Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak Balon Turu yapabilirler. (Ekstra)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası bölgenin panoramik olarak izlenebildiği doğa harikası, Üç Güzeller peri bacalarını görmek için hareket edip ardından burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Asmalı Konak'ı ziyaret ediyoruz. Sonrasında rotamızı eski ismiyle Korama, günümüzdeki ismi ile Göreme sınırlarında yer alan MS 4. yüzyıldan 12. yüzyıla kadar yoğun bir manastır hayatına ev sahipliği yapmış, kaya blokların içerisinde şapeller, kiliseler, mutfak ve yemekhane gibi bölümlerin bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesine çeviriyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrası Aziz Basileus Şapeli, Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında öğle yemeğimizi almak için restoranımıza hareket ediyoruz. Yenilen yemeklerin ardından Anadolu topraklarında çok uzun zamandır yaşayan bir el sanatı olan, çanak-çömlekçiliğin nadide örneklerini görmek için Avanos’ta bulunan çömlek atölyesine gidiyoruz. Çömlek atölyesinde yapılan bilgilendirme ve alışveriş sonrası dileyen misafirlerimizle ve deneyimli rehberlerimizle birlikte yaklaşık 1 saat sürecek olan ATV safari turumuzu gerçekleştiriyoruz (Ekstra). Peri bacalarının bize eşlik edeceği bu özel turun ardından otobüsümüze biniyoruz ve dönüş yolculuğumuz başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz. 

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. 

Öğle yemeği: Öğle yemeği: Bölge'deki restoranlarda serbest olarak alınıyor. (Ekstra)

Akşam yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) Konaklama: 3* ve 4* Otellerde konaklama
YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#574
LOKASYON:
Kapadokya
YEMEK:
1 Sabah kahvaltısı , 1 Akşam yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21:30 İncirli Alfemo Önü 22:00 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü (IETT Durakları Önü) 22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü 22:50 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) 23:00 Çayırova Mc Donalds Önü 00:00 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)
BİTİŞ:
21:30 İncirli Alfemo Önü 22:00 Mecidiyeköy Eski Teknosa Önü (IETT Durakları Önü) 22:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü 22:50 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) 23:00 Çayırova Mc Donalds Önü 00:00 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 233,48 TL 466,96 TL
3 158,65 TL 475,94 TL
4 120,11 TL 480,43 TL
6 80,82 TL 484,92 TL
9 54,88 TL 493,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

449TL

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

Kapadokya
turdayım.com tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler turdayım.com tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.