İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu

İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu
41
949TRL
Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
FIRSAT
  • İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu : Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
  • İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu : Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
  • İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu : Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
  • İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu : Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
  • İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu : Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
  • İzmir Çıkışlı Karadeniz Ve Batum Turu : Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.
Karadeniz öylesine yeşildir ki; yeşilin onlarca tonunu kilometrelerce uzanan vadilerde aynı anda görebilirsiniz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Gidiş Dönüş Ulaşım 

3 Sabah Kahvaltısı(Açık Büfe) 

3 Akşam Yemeği 

3 Gece Otel Konaklama 

Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

Seyehat Sigortası 

Araç İçi İkramlar 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

İlk Gün Sabah Kahvaltısı 

Öğle Yemekleri 

Karadeniz Gecesi 

Batum Turu : 60 TL (Ekstra Servis ve Yurtdışı çıkış harcı) 

Zilkale (40 TL/Palovit Şelalesi dahil) (Ekstra Servis ve Zilkale giriş ücretleri) 

Rafting(80 TL) 

Zipline(20 TL) 

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.   

ÖNEMLİ BİLGİ:   

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.      

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.      

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.      

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.      

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. için haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Tatilco Turizm katılımcılara 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.      

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatilco Turizm kesinlikle sorumlu değildir.      

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.      

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.      

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.     

TAVSİYELER:     

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.      

REZERVASYON DETAYLARI: 

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.     

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek aksiliklerde Tatilco Turizm sorumlu değildir.     

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı eksiksiz, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.  

KULLANILACAK ARAÇLAR:     

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;     

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter     

27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux     

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega     

46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Gece Yolculuğu

20:00 Fahrettin Altay 

20:20 Bornova Metro 

21:30 Manisa Eski Otogar 


2.

Gün
SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ÜNYE - FATSA - ORDU - BOZTEPE GİRESUN 2. gün programını görmek için tıklayınız

12 saat süren seyahatimizin ardından Samsun bölgesine varış ve tur programının başlaması. Burada ilk olarak Cumhuriyetimizin ilk adımları atılırken, Mustafa Kemal ATATÜRK' ü ve 18 kader arkadaşını Samsun'a getiren, Milli Mücadelenin başlaasına vasıta olarak önemli bir görev yapan "Bandırma Vapur'unu" geziyoruz. Sonrasında sabah kahvaltısı için anlaşmalı tesisimize gidip sabah kahvaltısı (Ekstra) yapıyoruz. Ordu merkeze gelerek teleferik ile tüm şehri ayaklarınızın altına alan Karadeniz'in en güzel seyir tepesi Boztepe'ye çıkıyoruz. Burada çay ve kahve molasının ardından turumuzu tamamlayıp Giresun'a doğru hareket ediyoruz. Giresun'dan geçerken bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, Milli Mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman'ın mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi (Panoramik) olarak görüyoruz. Çay fabrikamıza girerek Çay'ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Akşam yemeği ve konaklama yapmak üzere otelimize doğru yola çıkıyoruz.Konaklama: TRABZON KONAKPARK OTEL

3.

Gün
RİZE - ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI 3. gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısından sonra ilk olarak Rize bezinin tanıtılacağı ve alışverişin yapılacağı atölyemize gidiyoruz. Devamında eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil Kale Ve Ortan Köyü gezisi (Ekstra 40 TL) Çamlıhemşin'den bizleri alan minibüslerle "Sevdaluk" dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada Vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale'ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale gezisini yapıyoruz. Tura katılmayan Misafirlerimiz Fırtına Deresi Üzerindeki Tesisimizde Bizleri Bekleyebilir. Kale gezimizden sonra Ayder Yayla' sına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi'ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Dere'sinin yanındaki tarihi Osmanlı taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası ardından burada Gelin Düveni Şelalesi görüyoruz. Karadeniz'in en güzel vadilerinden Fırtına Deresi'nin yanında ZİPLANA molası ve Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Mıhlama, Laz Böreği, Turşu Kavurma, Mısır Ekmeği, Alabalığın tadına varıyoruz. sonra yaylada keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. 4-5 saat serbest zaman. Yeterli kişi sayısına ulaşırsak ve hava şartları olumlu olursa dileyen misafirlerimizle birlikte Huser yaylasına (Ekstra) çıkılacaktır. Serbest Zamanımızın Ardından Otelimize Doğru Yola Çıkıyoruz.  Konaklama: AYDER VALLEY PALACE OTEL

4.

Gün
AYDER YAYLASI-BATUM TURU 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa'nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias'ın Mezarının da bulunduğu Roma Döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Sonrasında Orta Camii' den başlayarak sırasıyla Meryem Ana Katedral, Piazza Meydanı, AVRUPA meydanı, Media Heykeli, Alfabe kulesi ile Ali ve Nino Heykelini gezerek buradaki programımızı bitiriyoruz. Sonrasında Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp Akşam yemeği ve konaklayacağımız Otele ( Aynı Otelde Konaklama ) doğru yola çıkıyoruz.  Konaklama: AYDER VALLEY PALACE OTEL

5.

Gün
TRABZON - OF - UZUNGÖL - DEMİRKAPI - AYASOFYA KİLİSESİ 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından yola çıkıyoruz. Uzungöl Yayla' sına doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz'in simgesi haline gelen Uzungöl' e gidiyoruz. Uzungöl' de (Serbest Zaman) yürüyüş ve bisiklet turu yapabilirsiniz. Ardından Uzungöl'ü zirveden görmek isteyen misafirlerimiz için Ekstra Kom Cafe turu düzenliyoruz (20 TL) muhteşem Uzungöl'ün büyülü manzarasında manzaraya karşı çay içip, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Uzungöldeki gezimizin ardından Trabzon Merkeze geçerek 13. YY'da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572'de camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devleti'nin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonrasında yine Trabzon'da yer alan 20. yy Şaheseri olan Atatürk Köşkü bizleri karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930'da iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk'ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek.Konaklama: DÖNÜŞ YOLCULUĞU
YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

* Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

* Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol - sigara vb) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. 


* Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kağıda sararak yanınıza alabilirsiniz. 

* Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden Tatilco Turizm sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur)

* Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.


* Batum’a geçilecek günde sınır kapısında yaşanacak yoğunluk nedeniyle, sabah otelden erken çıkış yapılabilir. Ya da aynı şekilde akşam otele ço geç giriş yapılabilir. Bu durumda otelde sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği alınamayabilir. Bu durumda Tatilco Turizm'in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır, Misafirlerin tazminat hakkı yoktur. Otellerde sabah kahvaltı saati 07.00 – 10.00 arasıdır. Akşam yemeği saati ise 19.00 – 21.30 arasıdır.

* Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup, konaklamaların tümü otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.

* Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.

* Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir. Konuyla ilgili bilgilendirme rehberiniz tarafından sizlere yapılacaktır.

* Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur.

* Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#658
LOKASYON:
Karadeniz
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Fahrettin Altay 20:00 Bornova Metro 20:20 Manisa Eski Otogar 21:30
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 493,48 TL 986,96 TL
3 335,31 TL 1005,94 TL
4 253,86 TL 1015,43 TL
6 170,82 TL 1024,92 TL
9 115,99 TL 1043,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

949TL

Başlangıç Fiyatı

5 Gün

Karadeniz
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Gidello çözüm ortakları tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.