Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu (2 Gece...

Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu (2 Gece 3 Gün)
41
140TRL
Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
İYİ SEÇİM!
  • Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu (2 Gece 3 Gün) : Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
  • Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu (2 Gece 3 Gün) : Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
  • Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu (2 Gece 3 Gün) : Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
  • Ramazan Bayramı Sakız Adası Turu (2 Gece 3 Gün) : Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
  • Ramazan Bayramı'nda Sakız Adası'nı keşfedin
  • 2 gece 3 gün Türkçe rehberli program
  • Çeşme'den hızlı feribot ile Sakız Adası'na 30 dakika'da ulaşın

Çeşme'den feribot ile sadece yarım saat uzaklıkta; Sakız (Chios) Adası...
Sakız’da keşfedilmeyi bekleyen yerler: Chios Kasabası, Kastro, Justiniani Müzesi, Bizans Müzesi, Philip Argenti Müzesi, Sakız köyleri adıyla anılan, her yıl 300 ton sakız üretimiyle bilinen ve 20 köyden olusan Mastikhokhoria, Nea Moni Manastırı, Mesta köyü, Olympoi, Panagia Krina Bizans Kilisesi, Taksiarkhis Kilisesi, Avgonyma köyü, Volissos köyü, Moni Moundon Manastırı, Ikaros Kasabası.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Sakız Adası

08:00 itibari ile Çeşme Check-in Ofisi'inde buluşup gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00' da hızlı feribotlar ile Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli yolculuğun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Orta çağ köyleriyle tarih derinliği olan Sakız adasına "Merhaba" diyoruz. Gümrük çıkışında valizlerimizi otobüsümüzün bagajına yerleştirdikten sonra Sakız Adası şehir merkezi tanıtım turumuza başlıyoruz.

Sakız Adası şehir merkezi turumuzda APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Cami’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ Meydanı’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edeceğiz.

Ardından Kuzey Ada Turu’na başlıyoruz. Adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki Yel değirmenlerinin yanında fotoğraf molamızı veriyoruz. Molamızın ardından, HOMEROS'un İlyada ve Odysseia eserlerini yazdığı Vradados bölgesindeki DASKALOPETRA'yı ziyaret ediyor, adanın tarihi hakkında detaylı bilgi ediniyoruz. Öğle yemeği molası için şirin bir balıkçı kasabası olan LANGADA’ya varıyoruz. Kasaba merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda, adanın eşsiz lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Deniz kenarında lezzetli tatlar içeren bir tavernada öğlen yemeğinin ardından dinlenmek için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Tavernaya katılmak isteyen müşterilerimizle akşam otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz Yunan eğlencesine gidiyoruz.Konaklama: Diana Otel,Morning Star Otel,Sunset Otel

2.

Gün
Sakız Adası 2 gün programını görmek için tıklayınız
İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenleyeceğimiz Batı ada turuna katılabilirler.
Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıp yaklaşık bin yıl önce inşa edilmiş ve yüzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültürel mirası ilan edilmiştir.
Sonrasında yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyoruz ve öğlen yemeği için AVGONİMA köyüne doğru ilerliyoruz.
Dönüş yolunda Ceneviz döneminden (14-15. Yüzyıldan) kalan ihtişamlı konakları ve ortaçağ mimarisiyle adanın en ilginç ve özel köyü olan KAMBOS’a gidiyoruz. Bu bölgede eski dönemlerden kalma güzel bir konağın bahçesinde (CITRUS) kahve molası vereceğiz. Ayrıca bu konak Ceneviz döneminden bu yana adanın meşhur portakallarının tarihini anlatan bir müze olarak hizmet vermektedir. Otele hareket ve serbest zaman.Konaklama: Diana Otel,Morning Star Otel,Sunset Otel

3.

Gün
Sakız Adası-Çeşme 3 gün programını görmek için tıklayınız
Sabah kahvaltının ardından otobüsteki yerimizi alıyoruz. Rotamızı; dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan ARMOLİA köyü' ne varıyoruz. Burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır.
Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan'ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.
Ardından, Ada'nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan ve duvarları siyah beyaz desenli evleri ile ünlü PYRGİ köyü' ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.
Bu keyifli turumuzun son durağı, yemek molası vereceğimiz, siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı Mavra Volia'nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz. Birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyor, turumuzu tamamlıyoruz.
Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze dönüyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini bitirdikten sonra gemimizle Çeşme'ye doğru harekete geçiyoruz. Ege'nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme'ye ulaşıyoruz .

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#140
LOKASYON:
Muğla/Fethiye
YEMEK:
2 sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Çeşme Ofisi
BİTİŞ:
Çeşme Ofisi
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 72,80 145,60
3 49,47 148,40
4 37,45 149,80
6 25,20 151,20
9 17,11 154,00
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

140

Başlangıç Fiyatı

3 Gün

Muğla/Fethiye
Anker Turizm tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Anker Turizm tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.