Kurban Bayramı Özel İzmir Çıkışlı Kapadokya...

Kurban Bayramı Özel İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu
41
889TRL
KURBAN BAYRAMI ÖZEL İZMİR ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 2 GECE OTOBÜS İLE
SON YERLER!
 • Kurban Bayramı Özel İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu : KURBAN BAYRAMI ÖZEL İZMİR ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 2 GECE OTOBÜS İLE
 • Kurban Bayramı Özel İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu : KURBAN BAYRAMI ÖZEL İZMİR ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 2 GECE OTOBÜS İLE
 • Kurban Bayramı Özel İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu : KURBAN BAYRAMI ÖZEL İZMİR ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 2 GECE OTOBÜS İLE
 • Kurban Bayramı Özel İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu : KURBAN BAYRAMI ÖZEL İZMİR ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 2 GECE OTOBÜS İLE
KURBAN BAYRAMI ÖZEL İZMİR ÇIKIŞLI KAPADOKYA TURU 2 GECE OTOBÜS İLE
 • Kapadokya
 • IHLARA VADİSİ
 • BALON TURU
 • ÜRGÜP
 • UÇHİSAR
 • GÖREME

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz.
 Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir(320 mm) .Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
HAREKET

19.00 Karşıyaka Yunuslar Önü - 19.30 Konak Vapur İskelesi Otoparkı (Saat Kulesi Karşısı Otobüs Durakları) - 20.00 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önünden hareketle gece yolculuğumuza başlıyoruz.Konaklama: Otobüs

2.

Gün
IHLARA VADİSİ - YERALTI ŞEHRİ - UÇHİSAR - PAŞABAĞLARI 2 gün programını görmek için tıklayınız

saat 02.30 da Afyon Kolaylı Tesisleri’nden katılacak misafirlerimizi aracımıza alıp, Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Buradan Asmalı Konak (Panoramik) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya gidiyoruz. Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Konaklama: Kapadokya Lodge Otel vb.

3.

Gün
GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÇAVUŞİN – AVANOS –BALON TURU 3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. (Kahvaltı öncesi dileyen misafirlerimiz ekstra BALON TURU veya ATV TURU etkinliklerine katılabilirler) Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisinin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) geziyoruz. Hacıbektaş’tan Avanos’a geri döndüğümüzde bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarından örnekler görüyoruz. Günün sonunda sizlere bölgenin en güzel Panoramik görüntüsüne sahip olan Kızılvadi’de serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 95 TL)Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama

4.

Gün
DERİNKUYU-IHLARA VADİSİ – KONYA – MEVLANA MÜZESİ – 4 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri) olacak.  Sonrasında Narlıgöl Krater Gölü’nde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Burada Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Güzel bir yürüyüşün ardından İzmir’e doğru yola çıkıyor ve ilk olarak Konya’ya ulaşıyoruz.  Konya’da gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi’nin Dervişane Kapısı’ndan girerek başlıyoruz. Müzemizin içinde yer alan Derviş Hücreleri, Matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) Kapısı, Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa Türbeleri, Semahane ve Mescit Bölümleri ile Mevlâna ve Aile Fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı geziyoruz. Avluya çıktığımızda ise Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan Selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından dönüş yolculuğumuza başlıyor ve akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi,  aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 
Konaklama: Otobüs
YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#360
LOKASYON:
Kapadokya
YEMEK:
Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
19.00 Karşıyaka Yunuslar Önü ,19.30 Konak Vapur İskelesi Otoparkı ,20.00 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önü
BİTİŞ:
Karşıyaka Yunuslar Önü , Konak Vapur İskelesi Otoparkı , Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 462,28 TL 924,56 TL
3 314,11 TL 942,34 TL
4 237,81 TL 951,23 TL
6 160,02 TL 960,12 TL
9 108,66 TL 977,90 TL
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

889TL

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Kapadokya
Anker Turizm tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Anker Turizm tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.