Özbekistan Turu

Özbekistan Turu
41
780TRL
Özbekistan' ın Hazinelerini Keşfedin!
EN İYİ FİYAT
  • Özbekistan Turu : Özbekistan' ın Hazinelerini Keşfedin!
  • Özbekistan Turu : Özbekistan' ın Hazinelerini Keşfedin!
  • Özbekistan Turu : Özbekistan' ın Hazinelerini Keşfedin!
  • Özbekistan Turu : Özbekistan' ın Hazinelerini Keşfedin!
Özbekistan' ın Hazinelerini Keşfedin!

Yolculuğumuz, Hive, Buhara, Semerkand, Taşkent gibi büyük İpek yolunun efsanevi şehirlerinden geçiyor ve sizi mimari başyapıtlarıyla ve Özbekistandaki en ilginç yerlere tanıtacak. Kızelkum Çölünde ulusal kazak yurtlarında geceleme, renkli Doğu çarşıları, heyecan verici antik efsaneler sizi bekliyor.Bu ülkede, her şeyden önce samimi ve misafirperver insanlarla tanışacaksınız. Eğer şanslıysanız, düğün için, Özbek hayatında en büyük tatile davet edilecektir. Bu asla unutmayacağım bir olaydır. Özbeklerle doğrudan temas halinde gözlemlemek ve yaşamak, ulusal mutfağı denemek, ahlaklarını ve geleneklerini tanımak için fırsatınız olacaktır. Özbekistanıng kadife gibi nazik ve ipek gibi parlak olduğunu göreceksiniz, " binlerce gece "masalından bir ülke.Özbekistan-ayrıca ülke tezat, kendi farklı kabartmalar ve çeşitli sahne ile, bu dağ yürüyüşü için mükemmel bir yerdir. Arzularınıza, kültürel ve tarihi turlara, macera, kayak ve aşırı turlara veya arkadaşlarınız arasında başka bir tatile bağlı olarak firmamız ile 5 ve 21 gün arasında değişen Özbekistan, Seyahat kitap. Eşsiz geleneklerin ülkesini keşfedin, unutulmaz bir gezi için Orta Asya'nın kalbine dalın.

Ücrete Dahil Olanlar

- Taşkent - Urgenç arası yerel havayolları ile uçuş 120 USD DAHİL

- 4 yıldızlı otellerde 9 gece konaklama

- Kahvaltılar Helal, öğle Helal yemekleri , akşam Helal yemekleri DAHİL

- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler

- Programda belirtilen tarihi yerlere müze giriş ücretleri DAHİL

- Tur boyuncaProfesyonel Turkçe konuşan tercüman hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayanlar

- HY / İstanbul / Taşkent ve Taşkent / İstanbul / uçuşları,

- Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

- Programda dahil olduğu belirtilmeyen diğer müze giriş ücretleri

- Kişisel harcamalar

Ücret (kişi başı): 780$

Tek Kişilik Oda Farkı: 130$

HY sefer sayılı uçakla İstanbul'den Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e gece uçuşu. Taşkent’e varışımız ardından yapılacak Taşkent şehir turunda


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Taşkent

Kahvaltıdan sonra Taşkent'i ziyaret edin: Hasti İmam, medrese Barak-Khan kompleksi, cami Tilla Şeyh, Kaffal Ash Shoshiy ve medrese Muki Mubarak Türbesi nerede kalip Osman, dünyada Kur'an-ı Kerim eşsiz ve neredeyse tamamen korunmuş antik örneği Kur'an görebilirsiniz. Hazrati İmam camisinde namaz.Öğle yemeği sonra şehir turu. Taşkent, Özbekistan'ın başkenti, ülkenin idari, kültürel ve ekonomik merkezidir. Mustakilik Meydanı ve Taşkent metro topluluğunu ziyaret edin. Yerel bir restoranda akşam yemeği.


2.

Gün
Taşkent- Urgenç-Hive 2. gün programını görmek için tıklayınız

Erkenden yapacağımız kahvaltı sonrası Taşkent Havalimanı'na hareket. Özbekistan Havayolları sefer sayılı uçağı ile, Urgenç'e uçus ve Urgenç' e varış ve Hive'ye (30 km) transfer. Yapılacak Hive şehir turunda; İsfendiyar Sarayı, 16.ve 17.yy’a ait yapılardan; Hudayar Han Sarayı, 19.ve 20.yüzyıl’a ait yapılardan Taş Kale Kervansarayı, Arap Han Medresesi, Palvan Kari Külliyesi, Muhammed Rahim Han Medresesi,57 mt ve 12.yüzyıl şehrin en eski yapısı olan Cuma Cami görülecektir. Öğle, akşam yemeği ve konaklama Hive'de

3.

Gün
Hive 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltidan sonra Şehir turu: Yichan kala - UNESCO tarafından korunan Açık Hava Müzesi, Kalta minor minaresi (XIX), Kunya ark Kalesi (XVII) - Hivin hanlarının eski ikametgahı, Pahlavan Mahmud kompleksi (XIV - XIX) - halk kahramanı ve şairi, minaresi ve Medresesi İslam Hoca (1908g.), Cuma Camii (x-XVIII.V.), Tash Hauli Sarayı, Allaculi Han (XVIII-XIX. V.) çarşı. Öğle ve akşam Yemeği: Restoran

4.

Gün
Hive-Buhara 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından Hive’den Buhara’ya aracımızla yola çıkıyoruz (400 km) hareket. Yol boyunca çöl yolculuğu yapılacak (yaklaşık 6-7 saat) ve Amuderya (Ceyhun) Nehri görülecektir. Öğle yemeği yol üzerinde bir lokantada veya kumanya olarak verilecektir. Öğleden sonra Buhara’ya varış, otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği ve konaklama Buhara'da.

5.

Gün
Buhara 5. gün programını görmek için tıklayınız

Otel kahvaltı : Öğle Yemeği Restoran:Buhar turu: Buhara'in en güzel anıtlarını ziyaret ederek bu şehirde Ortaça atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz: Lubi House Meydanı, poi Kalon topluluğu, 12. yüzyılda gezginlere Müsülman dünyasının kutsal şehrine giden yolu gösteren Minare Kalyan,camiler Kalon, dünyanın en büyük camilerinden biri ve medrese Miri Arap, günümüzde, Ulugbek Medresesi, Samanid Mozolesi, Ark Kalesi,. Akşam yemeği unutulmaz olacak: medrese avlusunda, halk dansları eşliğinde Özbek pilavını tadın

6.

Gün
Buhara 6. gün programını görmek için tıklayınız

Otel kahvaltı : Gezinin devamı Bahauddin Nakshbandi Türbesi-Sufi öğretmeni, Nakshbandi enönemli Sufi düzeninin kurucusu ve beşinci Şeyh düzenidir. Son Buhara Han Sitorai Mohi Hosa, 20. yüzyılın başında yaz konutu.Şehirde öğle yemeği sonrasi, Alışveriş için serbest zamanınız olacaktır. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.


7.

Gün
Buhara- Nurota-yurt kampı 7. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra, Kızılkum çölünde Nurata ile yurt kampına gidin. Şehir turu: burada, Chil ustun Cuma Camisi ve Panj vakhta Camisi ve Chashma kaynağını ziyaret edin.Ulusal evde öğle yemeği. Öğle yemeğinden sonra yurt kampına girerler. Kampa varışta kazak yurtlarında konaklama. Deve sürme. Akşam yemeği. Akşam yemeğinden sonra küçük bir konser ile kazak ulusal şarkı kamp ateşi. Ulusal kazak yurtlarda geceleme. 

8.

Gün
Nurota-Semerkand 8. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erkenden alacağımız kahvaltının ardından: Semerkand’a otobüsle sabah gönderimi.Varışta al-Buhari türbesine Cuma namazı, al Buhari anıt kompleksi etrafında bir tur. İmam-Al Buhari anıt kompleksi Müslüman ibadet ve kutsal mezarın korunması yeridir. Müslümanlar bu kutsal yeri ziyaret küçük Hac'a eşittir. "Eğer Mekke ve Medine Müslüman dünyasının kalbi ise, Buhara ve Semerkant onun başıdır.»Yerel bir restoranda öğle yemeği. Öğle yemeğinden sonra Semerkand’a gidiş Varışta otel konaklama. Akşam yemeği.

9.

Gün
Semerkand 9. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltıdan sonra, 2750 yılı aşkın bir geçmişi Keşfedeceğiniz şehir turu, Timur Türbesi, Gur-Emir, Registan topluluğu, Şah-i - Zinda Türbesi, Ulugbek Gözlemevi, Bibi - Han camisinin kalıntıları, Orta Asyadaki en büyük Cami olarak kabul edildi. Akşam Semerkantlı bir aile evinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

10.

Gün
Semerkand-Taşkent 10. gün programını görmek için tıklayınız

Erken Kahvaltıdan sonra: Semerkand’den kalkış "Afrosieb" yüksek hızlı Tren ile Taşkent’e varış Madrassa Kukaldaş ve Çarsu, büyük Taşkent pazarı ziyeret edin Öğle yemeği ve havalemanına transfer Taşkent –Istanbul uçuş


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#648
LOKASYON:
Özbekistan
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 405,60 $ 811,20 $
3 275,60 $ 826,80 $
4 208,65 $ 834,60 $
6 140,40 $ 842,40 $
9 95,33 $ 858,00 $
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

780$

Başlangıç Fiyatı

10 Gün

Özbekistan
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Gidello çözüm ortakları tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.