Tel Aviv & Kudüs Turu

Tel Aviv & Kudüs Turu
41
899TRL
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
EN İYİ FİYAT
 • Tel Aviv & Kudüs Turu : TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Tel Aviv & Kudüs Turu : TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Tel Aviv & Kudüs Turu : TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Tel Aviv & Kudüs Turu : TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Tel Aviv & Kudüs Turu : TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • Tel Aviv & Kudüs Turu : TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 • EN İYİ FİYAT GARANTİSİ !
 • TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN İÇ BAĞLANTI İMKANI
 • KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI

L Paket (Opsiyonel)

Eski Şehir & Bethlehem Turu 85-$

Öğle yemekli Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada Turu 100-$

185-$ Yerine 165-$

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!! 

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

TURUN ARTILARI

• Dünyanın en eski liman kentlerinden olan Yafa şehrini göreceğiz.

• Dünyanın en alcak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesini ziyaret.

• Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarı ziyareti.

• Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra.

• Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu

• Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyareti


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Tel Aviv - Yafa - Kudüs

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 08.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-794 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.15’te Tel Aviv’e hareket. Yerel saat ile 13.20’de Tel Aviv ‘e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından panoramik Tel Aviv turumuzu yapmak için hareket ediyoruz. Bauhaus mimarisi evleri , Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı, adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı görülecek yerler arasında. Tur sonrası önemli liman şehirlerinden aynı zamanda Osmanlılar zamanında da önemli merkezlerden birisi olan Yafa’ya hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız panoramik şehir turunda Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, Hicaz Tren İstasyonu , eski evleri göreceğiz. Tur sonrası Kudüs otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2.

Gün
Kudüs 2. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla opsiyonel öğle yemekli Eski Şehir & Bethlehem turu yapacağız. Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehre geçerek Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarını ziyaret edeceğiz. Ardından Müslüman Mahallesi'ne geçip ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret edeceğiz. Egzotik Arap Çarşısı, Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu (Via Dolorosa), Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen ve yeniden diriliş kilisesi de olarak bilinen Kutsal Kabir Kilisesi, Yahudi + Hıristiyan + Müslüman Mahallelerini gezip yeni şehre geçeceğiz. Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Filistin Kenti olan Bethlehem’i gezeceğiz. Turumuzun ardından otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Eski Şehir & Bethlehem Turu: 85-$


3.

Gün
Kudüs 3. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla opsiyonel öğle yemekli Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada turunu yapacağız. Tam gün sürecek turumuza Zion tepesi ziyareti ile başlıyoruz. Hazreti Davud mezarı ve Hz. İsa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varış. Ardından teleferik ile Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya gidiyoruz.

Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyaretinde Arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görüldükten sonra yine teleferik ile dönüyoruz. Ölü Deniz’de batmadan yüzme keyfi , çamur banyosu ve dinlenme olanağı. Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarının önünden geçilerek Kudüs’deki otelimize geri dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle yemekli Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada Turu: 100-$


4.

Gün
Kudüs - Tel Aviv - İstanbul 4. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Tel Aviv’e hareket. Bugün tüm yolcuların katılımı durumunda opsiyonel Akko – Hayfa turu yapılacaktır. Bu turumuza İsrail’in ender manzaralarını göreceğimiz Akko ile başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan eski şehri gezip öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Avrupa, Afrika, Asya arasında bir nevi köprü görevi üstlenen Hayfa’yı gezeceğiz. Tur bitimi havaalanına transfer. Türk Havayolları TK- 789 seferi ile saat 21.45’te İstanbul uçuşu ve saat 00.05’te varış.

Opsiyonel Akko – Hayfa Turu: 95-$


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20 kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık  

İsrail’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz


Vize Bilgileri İsrail Normal (Bordo - Umuma Mahsus ) pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. 

Diplomatik, Hizmet ve Hususi (Yeşil) Pasaport Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.

İsrail Vizesi alınması durumunda İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen ülkelerine giriş izini verilmemektedir.

Uçuş Süreleri İstanbul – Tel Aviv arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 saattir. Tel Aviv – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 saat 15 dakikadır 

Para Birimi İsrail’in para birimi İsrail şekelidir. (ILS). 1 TL’nin ILS karşılığı 0,75TL’dir Büyük şehirlerde, oteller ve restoranlar gibi yerlerde Visa ve Master Card çoğunlukla geçerlidir. Küçük yerlerde kredi kartı kullanımı sorun olabilir.


Saat Dilimi Türkiye ile İsrail arasında saat farkı bulunmamaktadır. 


Telefon Kullanımı Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. 

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü İsrail mutfağı, Yahudi mutfağı (özellikle Mizrahi, Sefarad ve Aşkenaz mutfakları)'nın pişirme stillerini benimsemiş ve aktarmaya devam ediyor; Irak Yahudi, Etiyopya Yahudi, Hindistan Yahudi, Fars Yahudi ile Yemen Yahudi etkileri de vardır. Geleneksel olarak Arap Ortadoğu ile Akdeniz mutfaklarında tüketilen gıdaları dahil eder ve felafel, humus, şakşuka,kuskus ile zatar gibi gıdalar İsrail mutfağı ile ilişkili olmuşlardır 

Elektrik Türkiye ile İsrail'in elektrik akımı ve prizleri aynıdır.


Alışveriş Bölgeye özgü hediyelik eşyalar ve ölü deniz minerallerini içeren özel formülü kremlerden satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde birçok ünlü markanın mağazaları da bulunmaktadır. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#643
LOKASYON:
Odessa, Umman, Kiev, Rivne, Lviv, Ternopil, Vinnitsa
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 467,48 $ 934,96 $
3 317,65 $ 952,94 $
4 240,48 $ 961,93 $
6 161,82 $ 970,92 $
9 109,88 $ 988,90 $
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

899$

Başlangıç Fiyatı

4 Gün

Odessa, Umman, Kiev, Rivne, Lviv, Ternopil, Vinnitsa
Anatolia Travel tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Anatolia Travel tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.