Sri Lanka Turu

Sri Lanka Turu
41
1,699TRL
Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
EN İYİ FİYAT
  • Sri Lanka Turu : Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
  • Sri Lanka Turu : Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
  • Sri Lanka Turu : Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
  • Sri Lanka Turu : Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
  • Sri Lanka Turu : Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
  • Sri Lanka Turu : Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
Kolombo, Negombo (2), Dambula, Habarana (2), Kandy (2)
  • EN İYİ FİYAT GARANTİSİ !
  • KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI
  • TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN İÇ BAĞLANTI İMKANI

TURUN ARTILARI

* Pinnawala Fil Yetimhanesinde fillerin dünyasına keyifli bir yolculuk yapacaksınız.  

* 1. yüzyıldan günümüze ulaşmış Dambulla Mağara Tapınağını keşfedeceksiniz.

* Antik kent Polonnaruwa’yı ve Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesini gezeceksiniz.

* Sri Lanka’nın ünlü baharat bahçesi Matale’yi gezecek, bahratların yetişmesi ve işlenmesi ile ilgili bilgiler edineceksiniz.

* 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Diş Tapınağı’nı keşfedeceksiniz.

* 3 tarafını Mahaweli nehrinin çevrelediği Peradeniya Botanik Bahçesi ve Nuwara Eliya’da çay fidanlığı ve çay fabrikasını keşfedeceğiz.

* Dönmeden Negombo’da denizin tadını çıkarabilirsiniz.


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Kolombo - Negombo

25 Ocak Cumartesi saat 22:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve saat 01.55’te Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Kolombo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.00’da Kolombo’ya varıyor ve konaklama yapacağımız yaklaşık 40 dakika mesafedeki balıkçı kasabası Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Kısa çevre tanıtım turunun ardından dinlenme için otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.


2.

Gün
Negombo - Pinnawala - Dambula - Habarana 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Pinnawala’ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Gezimizin bitişiyle Dambulla’ya devam ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculukla Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından Habarana’daki otelimize akşam yemeği ve konaklama için transfer oluyoruz.

3.

Gün
Habarana - Polonnaruwa - Sigiriya - Habarana 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Gezimizin bitişiyle bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından akşam yemeği ve konaklama için Dambulla’ya dönüyoruz. 

4.

Gün
Habarana - Kandy 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz esnasında yol üzerinde Sri Lanka’nın ünlü Matale Baharat Bahçelerini geziyoruz. Sri Lanka’ya özgü baharatlarla tanışıp, bu baharatların nasıl yetiştirildiklerini ve işlendiklerini öğreniyoruz. Gezimizin ardından ülkenin ortasında bulunan Kandy’ye devam ediyoruz. Kandy’ye ulaşıyor ve şehri keşfe çıkıyoruz. Merkezde muhteşem bir manzara oluşturan Kandy gölünün muhteşem manzarasına şahit olduktan sonra Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden olarak bilinmektedir. 

5.

Gün
Kandy - Paradeniya - Nuwara Eliya - Kandy 5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden hareketle ilk durağımız Peradeniya Botanik Bahçesi olacak. 3 tarafını Mahaweli nehrinin çevrelediği Peradeniya Botanik Bahçesi, 1843 yılında kurulmuş ve Dünya’daki en çok çeşitliliğe sahip botanik bahçesi olma özelliğini de taşımaktadır. Gezimizin ardından yolumuzu Nuwara Eliya’ya çeviriyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası 1900 metre rakımda Nuwara Eliya’ya ulaşıyoruz. Seylan çayının ana vatanında çay fidanlığını görüyor ve çay fabrikası ziyaret ediyoruz. Dünya’nın en iyi çayları arasında olan Sri Lanka çayının tadına baktıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. 

6.

Gün
Kandy - Negombo 6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Negombo’ya yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek keyifli bir yolculukla Hint Okyanusu’nun Sri Lanka kıyılarına ulaşıyoruz. Günün kalanında denizin ve güneşin tadını çıkarmanız için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak. 

7.

Gün
Negombo - Kolombo - İstanbul 7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından yaklaşık bir saat sürecek yolculukla Kolombo’ya varıyoruz. Başkent Kolombo konumu itibariyle ülkenin en önemli ticaret kentidir. Kolombo şehir turumuzun ardından İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saatle 21.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz. 

8.

Gün
Kolombo - İstanbul

Varışımız yerel saat ile 06.25’te olacak. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere…


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın



EK BİLGİLER

Acente Turizm, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente Turizm sorumlu tutulamaz. Acente Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. BinRota Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente Turizm sorumlu tutulamaz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/410

Sri Lanka’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Kolombo - İstanbul: 11 saat 20 dakika olup Male’de 1 saatlik teknik duraklama mevcuttur.

Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir. 1 Euro = 210 Rupi / 1 USD = 185 Rupi (yaklaşık değerlerdir)

Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

Sri Lanka ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 15.30’dur.

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca bu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilen ayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ülkenin kendine özgü baharatlı yemeklerden oluşan mutfağı vardır. Yine de kalacağımız otellerde dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlar bulabilirsiniz.

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#642
LOKASYON:
Burdur&Isparta
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 883,48 $ 1766,96 $
3 600,31 $ 1800,94 $
4 454,48 $ 1817,93 $
6 305,82 $ 1834,92 $
9 207,66 $ 1868,90 $
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.699$

Başlangıç Fiyatı

8 Gün

Burdur&Isparta
Anatolia Travel tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Anatolia Travel tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.