Mısır Turu

Mısır Turu
41
1,239TRL
THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • Mısır Turu : THY ile TÜM TURLAR DAHİL
THY ile TÜM TURLAR DAHİL
 • EN İYİ FİYAT GARANTİSİ !
 • KREDİ KARTLARINA TAKSİT İMKANI
 • TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN İÇ BAĞLANTI İMKANI

TURUN ARTILARI

+ Kahire’de Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğiz

+ Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitlerini göreceğiz

+ Karnak & Luksor Tapınaklarını gezip , Krallar-Kraliçeler Vadisi ve kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağını gezeceğiz.

+ Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajını görüp 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz

+ Geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız

+ UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde bulunan Abu Simbel Tapınaklarını gezeceğiz.


TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbul - Kahire

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 03.00’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK-690 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.35’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 07.50’de varışın ardından kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Ardından panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz. eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrasında hem UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan hem de Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan Keops, Kefren ve Mikerinos yani Gize Piramitlerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından üç görkemli yapıtı gördükten sonran aslan bedenli Sfenks’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Kahire otelimizde.


2.

Gün
Kahire - Aswan 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Aswan şehrine uçuyoruz. Varışta Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajını göreceğiz. Ardından eski zamanlarda tapınakların girişine yerleştirilen, dört taraflı yüksek anıt olan 3500 yıllık tamamlanmamış Dikili Taşı göreceğiz. 18. hanedanın kadın firavunu Hatshepsut tarafından yaptırıldığı düşünülen bu anıtı gördükten sonra Nil Nehrinin eşsiz manzarasından geleneksel yelkenli Felluca ile turu yapacağız. Turların bitiminde otele transfer ve konaklama.

3.

Gün
Asvan - Abu Simbel - Asvan 3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Abu Simbel dağının içi oyularak yapılan, yapımı 20 yıl süren, 2 ana tapınaktan oluşan Abu Simbel Tapınaklarını gezeceğiz. Bu tapınaklar sadece Ramses’in karısına olan aşkı veya Tanrılar için yapılmamış, Mısırın düşmanlarına karşı ne kadar güçlü olduğunu göstermek için de yapılmıştır. Tapınaklar Assuan barajının suları yükselince sular altında kalma tehlikesi yaşamış ve suların erişemeyeceği daha yüksek bir yere UNESCO korumasında , arkeologlar eşliğinde yaklaşık 2000 parçaya bölünerek taşınmıştır. Nubya Anıtları olarak da bilinen UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı listesinde yer alan bu ikiz tapınakları gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4.

Gün
Luksor 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Luksor şehrine hareket ediyoruzç Varışta öğle yemekli Karnak & Luksor Tapınağı turumuzu yapacağız. Cennetin en büyüğü, Dünyanın en eskisi , Amon rahiplerinin her gün ilahiler okudukları, en büyük antik yapı olan UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Karnak Tapınağı gezdikten sonra Nil Nehrinin en zarif parçası olan antik Luksor Tapınağını gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından Firavunları ve güçlü asillerin mezarlarının bulunduğu Krallar Vadisini gezeceğiz. Ölüler Kenti olarak da bilinen 3 kilometrelik bir alana kurulmuş vadiyi gezdikten sonra kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepsut Tapınağını gezeceğiz. Turlar sonrasında dinlenmek için otelimize transfer. Rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer.

5.

Gün
Luksor - İstanbul

Türk Havayollarının TK-683 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.15’te İstanbul’a hareket ve saat 06.25’te varış.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20 kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.


Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Umuma mahsus pasaport ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir. Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.


Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

 Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.


Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#630
LOKASYON:
Moskova, ST. Petersburg
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

Tek Kişi | Çift Kişilik Odada Kişi Başı |

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Tüm Kartlar:
TaksitAylıkToplam
2 644,28 $ 1288,56 $
3 437,78 $ 1313,34 $
4 331,43 $ 1325,73 $
6 223,02 $ 1338,12 $
9 151,43 $ 1362,90 $
1 kişi / grup için örnek taksit tablosudur

1.239$

Başlangıç Fiyatı

5 Gün

Moskova, ST. Petersburg
Anatolia Travel tarafından sunulmaktadır
Agentis eTurizm Platformu tarafından sağlandı.

BİR SORUNUZ MU VAR?

İncelemekte olduğunuz bilgiler Anatolia Travel tarafından sağlanmaktadır. Hizmet içeriğindeki farklılık ve değişikliklerden şirketimiz sorumlu tutulamaz.